Ухвала
від 01.09.2023 по справі 921/588/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

01 вересня 2023 року м. ТернопільСправа № 921/588/23 Господарський суд Тернопільської області

у складі судді Стадник М.С., ознайомившись із скаргою №б/н від 25.08.2023 (вх. №633 від 29.08.2023) Дочірнього підприємства "Тиса" (вул. І.Франка,11, с. Золотники, Тернопільського р-н, Тернопільської обл., 48115) до відповідача Теребовлянського відділу державної виконавчої служби в Тернопільському районі Тернопільської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (вул. Князя Василька, буд. 150, м. Теребовля, Тернопільський р-н, Тернопільська обл., 48100) про визнання недійсним висновку суб`єкта оціночної діяльності про вартість об`єкта оцінки на будівлі току ДП "Тиса"» від 12.07.2023 року виданий ТОВ "Ремоне Груп" прийшов до висновку, що скаргу слід залишити без руху. При цьому, суд виходив із наступного.

Відповідно до ст. 339 Господарського процесуального кодексу України (далі ГПК Україхни) сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їхні права.

Скарга подається до суду, який розглянув справу як суд першої інстанції (ч.1 ст. 340 ГПК України).

Згідно ч. 3 ст. 169 ГПК України, заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.

У відповідності до ч. 10 ст. 11 ГПК України, якщо спірні відносини не врегульовані законом і відсутній звичай ділового обороту, який не може бути до них застосований, суд застосовує закон, що регулює подібні відносини (аналогія закону), а за відсутності такого виходить із загальних засад і змісту законодавства (аналогія права).

Скарги на дії чи бездіяльність органів державної виконавчої служби щодо виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів розглядає виключно місцевий господарський суд, яким відповідну справу розглянуто у першій інстанції, тобто той господарський суд, що видав виконавчий документ (наказ чи ухвалу), і в тому ж складі суду (якщо цьому не перешкоджають об`єктивні обставини, як-от звільнення судді, його захворювання, перебування у відпустці тощо). (правова позиція викладена у чинній постанові пленуму Вищого господарського суду України №9 від 17.10.2012р. "Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України").

Так подана заявником скарга не містить інформації, передбаченої ст. 164 ГПК України та доказів, які підтверджують викладені у ній обставини:

1/ не додано наказу, рішення суду з виконання якого відкрито виконавче провадження №70183013, у якому надано Висновок суб`єкта оціночної діяльності, який оскаржує заявник в порядку ст. 339 ГПК України розділу VІ Судовий контроль за виконанням судових рішень;

2/ доказів на підтвердження направлення скарги учасникам провадження та доданих до неї документів (згідно із п. 2 ч. 2 ст. 170 ГПК України до заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження). За визначенням ч. 1 ст. 172 ГПК України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Належним доказом відправлення копії заяви і доданих до неї документів є примірник опису вкладення із підписом працівника поштового зв`язку, що перевірив відповідність вкладення опису, та відбиток календарного штемпеля поштового відділення. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення (п. 61 Правил надання послуг поштового зв`язку) та документу, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо). Позивачем до скарги долучено лише докази направлення такої Теребовлянському відділу державної виконавчої служби в Тернопільському районі Тернопільської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, проте не додано доказів направлення скарги іншим учасникам виконавчого провадження).

За ч. 1 ст. 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою (ч. 2-4 ст. 174 ГПК України).

Ознайомившись із заявою та долученими до неї матеріалами, керуючись ст. 164, 174, 234, 235, 339 ГПК України, господарський суд

УХВАЛИВ:

1. Скаргу №б/н від 25.08.2023 (вх. №633 від 29.08.2023) Дочірнього підприємства "Тиса" (вул. І.Франка,11, с. Золотники, Тернопільського р-н, Тернопільської обл., 48115) до відповідача Теребовлянського відділу державної виконавчої служби в Тернопільському районі Тернопільської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (вул. Князя Василька, буд. 150, м. Теребовля, Тернопільський р-н, Тернопільська обл., 48100) про визнання недійсними результатів визначення вартості (оцінки) майна залишити без руху.

2. Встановити заявнику строк для усунення недоліків заяви десять днів з дня вручення копії ухвали про залишення заяви без руху.

3. Попередити заявника про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення скарги без руху, передбачені ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб - адресою: https://te.court.gov.ua/sud5022.

Ухвала суду розміщена у Єдиному державному реєстрі судових рішень за веб-адресою - http://reyestr.court.gov.ua/.

Копію ухвали направити Дочірньому підприємству "Тиса" ( вул. І.Франка,11, с. Золотники, Тернопільського р-н, Тернопільської обл., 48115).

Суддя М.С. Стадник

СудГосподарський суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення01.09.2023
Оприлюднено06.09.2023
Номер документу113203321
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —921/588/23

Ухвала від 27.09.2023

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Стадник М.С.

Ухвала від 01.09.2023

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Стадник М.С.

Ухвала від 30.08.2023

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Андрусик Н.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні