Справа № 459/2861/23
Провадження № 1-кс/459/1581/2023
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 вересня 2023 року слідчий суддя Червоноградського міського суду Львівської області ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши скаргу представника ВГО «Народний Антикорупційний нагляд» - ОСОБА_3 на бездіяльність уповноваженої особи Червоноградського РВП ГУ НП у Львівській області щодо невнесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей за його заявою від 04.08.2023 року,-
в с т а н о в и в :
Скаржник звернувся до слідчого судді зі скаргою на бездіяльність, яка полягала у невнесенні у відповідності до вимогст.214 КПК Українидо Єдиного реєстру досудових розслідуваньвідомостей провчиненекримінальнеправопорушення напідставі йогозаявивід 04.08.2023року,поданої попередньоу прокуратурута скерованоїза належністюЧервоноградському РВПГУНП уЛьвівській області.Скарга мотивована тим, що його заяву від 04.08.2023 року про вчиненнязлочину, Червоноградська окружна прокуратура Львівської області скерувала Червоноградському РВП ГУ НП у Львівській області, однак дані до ЄРДРпо йогозаяві не внесено.
В судове засідання 04.09.2023 року ніхто не з`явився, а тому, відповідно до ч.4 ст.107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи, слідчий суддя приходить до висновку про наявність правових підстав для задоволення скарги виходячи з наступного.
Ч. 1 ст. 303 КПК України містить вичерпний перелік рішень, дій чи бездіяльності слідчого або прокурора, які можуть бути оскаржені на досудовому провадженні.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.303 КПК України, на досудовому провадженні може бути оскаржена бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, а також у нездійсненні інших процесуальних дій, які він зобов`язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк, - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, володільцем тимчасово вилученого майна. Положеннями ч.1 ст.214 Кримінального процесуального кодексу в імперативному порядку закріплений обов`язок слідчого чи прокурора внести до ЄРДР відомості, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення. Водночас установлений обмежений процесуальний строк виконання цього обов`язку невідкладно, але не пізніше від 24 год. Разом з тим, згідно із п.4 ч.5 ст.214 КПК до ЄРДР слід вносити відомості про обставини, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, наведені потерпілим, заявником чи виявлені з іншого джерела.
Як вбачається з матеріалів про результати звернення представника ВГО «Народний Антикорупційний нагляд» ОСОБА_3 № 23-5493, відомості до ЄРДР на підставі заяви представника ВГО «Народний Антикорупційний нагляд» ОСОБА_3 внесені не були, а листом від 21.08.2023 року заявника було повідомлено про відсутність ознак кримінального правопорушення по даному факту, а тому перевірку припинено відповідно до ЗУ "Про звернення громадян".
За змістом п.1 ч.1 ст.303 КПК України, бездіяльність, яка підлягає оскарженню передбачає три обов`язкові ознаки: 1) слідчий або прокурор наділені обов`язком вчинити певну процесуальну дію; 2) така процесуальна дія має бути вчинена у визначений КПК України строк; 3) відповідна процесуальна дія слідчим чи прокурором у встановлений строк не вчинена. Таким чином, наведена норма дозволяє звернутися до суду зі скаргою не на будь-яку бездіяльність, а лише щодо обов`язків, строк виконання яких чітко регламентований кримінальним процесуальним законодавством.
Оскільки КПК передбачено обов`язок внесення до ЄРДР інформації на підставі заяв та повідомленьпро кримінальне правопорушення, розгляд заяви за правилами Закону України «Про звернення громадян» є неправомірним, тому, навіть за умови, що результати аналізу наведених особою відомостей свідчать про відсутність ознак складу злочину, такі відомості підлягають внесенню до ЄРДР з подальшим вирішенням питання про закриття кримінального провадження.
Таким чином, з огляду на чіткий обов`язок внесення слідчим чи прокурором відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР із встановленням обмеженого процесуального строку для його виконання, за наявності лише загальних вимог до заяв чи повідомлення про кримінальне правопорушення, скарга представника ВГО «Народний Антикорупційний нагляд» ОСОБА_3 підлягає до задоволення.
На підставі наведеного, керуючись ст. 303-307 КПК України, слідчий суддя,
Керуючись ст.ст.214, 303, 306, 307 КПК України, слідчий суддя, -
п о с т а н о в и в:
Скаргу задовольнити.
Зобов`язати уповноважену особу Червоноградського РВП ГУ НП у Львівській області внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відповідні відомості за заявою представника ВГО «Народний Антикорупційний нагляд» ОСОБА_3 від 04.08.2023 року.
Ухвала набирає законної сили з дня її оголошення та оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Повний текстухвали складено04.09.2023року.
Слідчий суддя: ОСОБА_4
Суд | Червоноградський міський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 04.09.2023 |
Оприлюднено | 06.09.2023 |
Номер документу | 113227577 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора стосовно невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань |
Кримінальне
Червоноградський міський суд Львівської області
Дем'яновська Ю. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні