Справа №694/1543/23
провадження № 2-з/694/10/23
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23.08.2023 року м. Звенигородка
Суддя Звенигородського районного суду Черкаської області Сакун Д.І., розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 (зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , тел. НОМЕР_1 , НОМЕР_2 ) до Моринського старостинського округу Звенигородської міської ради Черкаської області (адреса: вул. Овчаренка, с. Моринці, Звенигородський район, Черкаська область, тел. 0474096221), третя особа Звенигородська державна нотаріальна контора (адреса: просп.. Шевченка 10, м. Звенигородка, Черкаська область, тел. 0474023620) про визнання права власності на частку у спадковому майні в порядку спадкування,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернулася до Звенигородського районного суду з позовною заявою про визнання права власності на частку у спадковому майні в порядку спадкування.
Одночасно з поданням позову позивачем подано заяву про забезпечення позову, в якій вона просить накласти заборону на вчинення будь-яких дій щодо майна: житлового будинку з надвірними спорудами, розташованого за адресою: АДРЕСА_2 та земельної ділянки площею 1,8495 га, що розташована в межах території Моринської сільської ради Звенигородського району Черкаської області та призначена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що належить ОСОБА_2 , право власності якого зареєстрованого в Державному реєстрі речових прав у розділі за реєстраційним номером об`єкта нерухомого майна 1494076171212 та в Державному земельному кадастрі за кадастровим номером 7121284000:03:003:0211.
Ухвалою суду від 28.06.2023 року заяву про забезпечення позову було повернуто заявнику.
22.08.2023 року заявник ОСОБА_1 повторно звертається із вказаною заявою про забезпечення позову.
Дослідивши заяву про забезпечення позову та додані до неї матеріали, суддя зазначає наступне:
Зазначена заява про забезпечення позову підлягає поверненню, виходячи з наступного.
Частинами 1, 6ст.151 ЦПК Українипередбачено, що заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити:
1) найменування суду, до якого подається заява;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, за наявності;
3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову;
4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності;
5) ціну позову, про забезпечення якого просить заявник;
6) пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення;
7) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Згідно ч.1ст.152 ЦПК Українизаява про забезпечення позову подається:
1) до подання позовної заяви - за правилами підсудності, встановленими цим Кодексом для відповідного позову, або до суду за місцезнаходженням предмета спору - якщо суд, до підсудності якого відноситься справа, визначити неможливо;
2) одночасно з пред`явленням позову - до суду, до якого подається позовна заява, за правилами підсудності, встановленими цим Кодексом;
3) після відкриття провадження у справі - до суду, у провадженні якого перебуває справа.
Всупереч вказаних вимог процесуального закону, вказана заява про забезпечення позову не відповідає вимогам.
Заява містить лише прохальну частину. Разом з тим, заява про забезпечення позову не містить обґрунтування необхідності забезпечення позову, ціну позову, про забезпечення якого просить заявник, пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення та інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Відповідно до вимог ч. 10 ст.153ЦПК України суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 151 цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.
З урахуванням викладеного, приймаючи до уваги, що заява про забезпечення позову не оформлена належним чином, суд вважає за необхідне повернути її позивачу.
Разом з тим, суддя роз`яснює заявнику, що повернення заяви про забезпечення позову не позбавляє права повторно подати заяву про забезпечення позову, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви про забезпечення позову.
На підставі викладеного та керуючисьст.ст.151-153 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Заяву ОСОБА_1 прозабезпечення позову повернути заявнику, як таку, що не відповідає вимогам ст.151 ЦПК України.
Роз`яснити заявнику, що повернення заяви про забезпечення позову не позбавляє повторно подати заяву про забезпечення позову, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви про забезпечення позову.
Ухвала може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів до Черкаського апеляційного суду.
Суддя Д.І.Сакун
Суд | Звенигородський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 23.08.2023 |
Оприлюднено | 07.09.2023 |
Номер документу | 113234452 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Цивільне
Звенигородський районний суд Черкаської області
Сакун Д. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні