КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
18 серпня 2023 року № 320/16933/23
Київський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Марича Є.В.,
при секретарі судового засідання - Гейку Н.Є.,
за участю:
представника відповідача - Толочко Т.В.,
розглянувши в підготовчому засіданні в порядку загального позовного провадження адміністративну справу за позовом ТОВ "РАПС-ОДІЯ" до Головного управління ДПС у м. Києві про визнання протиправним та скасування податкових повідомлень-рішень,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернулось ТОВ "РАПС-ОДІЯ" з позовом до Головного управління ДПС у м. Києві про визнання протиправним та скасування ППР від 08.11.2022р. за №№00000307730701, 00000307740701, 00000307750701, якими до позивача застосовано штрафні санкції на суму 96 265,00 грн., санкцію з ПДВ за відсутність реєстрації ПН в сумі 3400,00 грн., зменшено розмір від`ємного значення суми ПДВ на 2 704 632,00 грн. та збільшено суми податкового зобов`язання з ПДВ на суму 385 058,00 грн.
Ухвалою суду від 12.05.2023р. провадження у справі відкрито, вирішено здійснювати її розгляд у загальному позовному провадженні, призначено підготовче засідання на 29.06.2023р.
Представник відповідача до суду з`явився, втім позивач не забезпечив явки свого представника до суду, незважаючи на належне повідомлення про дату, час і місце проведення підготовчого засідання.
За тим, підготовче засідання вирішено відкласти на 18.08.2023р.
Представник відповідача до суду з`явився, втім позивач вдруге не забезпечив явки свого представника до суду, незважаючи на належне повідомлення про дату, час і місце проведення підготовчого засідання.
Суд, оцінюючи наведені обставини, дійшов наступних висновків.
Відповідно до частини першої статті 205 КАС України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Частиною другою цієї статті визначено випадки, за яких суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні в межах встановленого цим Кодексом строку, а саме з таких підстав: 1) неявка в судове засідання учасника справи, щодо якого немає відомостей про вручення йому повідомлення про дату, час і місце судового засідання; 2) перша неявка в судове засідання учасника справи, якого повідомлено про дату, час і місце судового засідання, якщо він повідомив про причини неявки, які судом визнано поважними; 3) виникнення технічних проблем, що унеможливлюють участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, крім випадків, коли відповідно до цього Кодексу судове засідання може відбутися без участі такої особи; 4) необхідність витребування нових доказів, у випадку, коли учасник справи обґрунтував неможливість заявлення відповідного клопотання в межах підготовчого провадження; 5) якщо суд визнає потрібним, щоб сторона, яка подала заяву про розгляд справи за її відсутності, дала особисті пояснення.
Частиною третьої статті 205 КАС України передбачено, якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі: 1) неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки; 2) повторної неявки в судове засідання учасника справи (його представника), незалежно від причин неявки; 3) неявки представника в судове засідання, якщо в судове засідання з`явилася особа, яку він представляє, або інший її представник; 4) неявки в судове засідання учасника справи, якщо з`явився його представник, крім випадків, коли суд визнав явку учасника справи обов`язковою.
За клопотанням сторони та з урахуванням обставин справи суд може відкласти її розгляд у випадку, визначеному пунктом 3 частини третьої цієї статті (частина четверта статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України).
У разі неявки позивача в судове засідання без поважних причин або неповідомлення ним про причини неявки, якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, суд залишає позовну заяву без розгляду, якщо неявка перешкоджає розгляду справи. Якщо відповідач наполягає на розгляді справи по суті, справа розглядається на підставі наявних у ній доказів.
До позивача, який не є суб`єктом владних повноважень, положення цієї частини застосовуються лише у разі повторної неявки (частина п`ята статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України).
Суд звертає увагу на те, що представник позивача вдруге без будь-якої причини не з`являється до судового засідання, незважаючи на належне його повідомлення про дату, час і місце розгляду справи.
Згідно із частиною першою статті 45 Кодексу адміністративного судочинства України учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами. Зловживання цими правами не допускається.
Суд зазначає, що будучи ініціатором судового розгляду позивач в першу чергу повинен активно, не зловживаючи, використовувати власні процесуальні права, тобто здійснювати їх з метою, з якою такі права були надані, при цьому визначальними процесуальними обов`язками позивача є забезпечення представництва власних інтересів при розгляді адміністративної справи та дотримання процесуальних строків.
З огляду на наведені обставини та положення процесуального закону, суд фіксує другу неявку представника позивача в судове засідання, втім цього разу визнає причини неприбуття позивача неповажними.
Разом з тим, для забезпечення прав, свобод та інтересів позивача, суд вважає за необхідне відкласти розгляд справи, однак звертає увагу позивача на наслідки неявки в судове засідання без поважних причин, визначені ст. ст. 205, 240 КАС України, у вигляді залишення позовної заяви без розгляду.
Керуючись статтями 223, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
1. Визнати неявку в судове засідання позивача (його представника) неповажною.
2. Відкласти розгляд справи на 26.10.2023 р. о 12:00 год. в приміщенні Київського окружного адміністративного суду за адресою: м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26, 1-й під`їзд, 6-й поверх.
3. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
4. Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Марич Є.В.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.08.2023 |
Оприлюднено | 07.09.2023 |
Номер документу | 113239530 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо адміністрування окремих податків, зборів, платежів, з них податку на додану вартість (крім бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, податку на додану вартість із ввезених на митну територію України товарів (продукції), зупинення реєстрації податкових накладних) |
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Беспалов Олександр Олександрович
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Марич Є.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні