Ухвала
від 05.09.2023 по справі 927/1126/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

05 вересня 2023 року м. Чернігівсправа № 927/1126/23

Господарський суд Чернігівської області у складі судді Шморгуна В.В., розглянувши матеріали справи

Позивач: Громадська організація «Важливі дії»,

код ЄДРПОУ 26149277, Майдан Свободи, буд. 7, офіс 350, м. Харків, 61022

Відповідач: Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 .

РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1

Предмет спору: про стягнення 404 295,00 грн,

ПРЕДСТАВНИКИ СТОРІН:

не викликались,

ВСТАНОВИВ:

Громадська організація «Важливі дії» звернулась до суду з позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , у якому позивач просить суд стягнути з відповідача кошти у розмірі 404 295,00 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем умов усного договору щодо виробництва та поставки безпілотного літаючого апарату, за який позивачем було сплачено кошти у розмірі 404 295,00 грн. Оскільки відповідач не виконав взяті на себе зобов`язання щодо поставки зазначеного товару, позивач просить стягнути з відповідача сплачені ним кошти у розмірі 404 295,00 грн.

17.05.2023 від позивача на електронну пошту суду надійшло клопотання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження.

Ухвалою суду від 23.05.2023 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі; ухвалено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін; встановлено відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання ухвали для подання до суду та позивачу у разі наявності заперечень проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, заяви із обґрунтуванням своїх заперечень щодо такого розгляду.

Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Згідно з ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Частинами 1, 2 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України визначено, що учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду. Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.

Під час дослідження матеріалів справи судом встановлено, що при викладенні обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, останнім зазначено про те, що на підставі усного договору сторонами встановлено строк виготовлення відповідачем безпілотного літаючого апарату 90 днів з моменту проведення оплати відповідно до рахунку на оплату.

Проте позивач у позовній заяві не зазначив та не надав доказів, які підтверджують викладені ним обставини щодо встановлення такого строку (90 днів) виконання відповідачем взятих на себе зобов`язань.

Крім того, позивач вказав про направлення на адресу відповідача претензій з вимогами виконати свої зобов`язання за усним договором або повернути сплачені кошти, які 25.07.2023 повернулись відправнику неврученими з відміткою відділення поштового зв`язку «за закінченням терміну зберігання», однак доказів на підтвердження цього до позовної заяви не додав.

Відповідно до ч. 11 ст. 176 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.

Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, суд продовжує розгляд справи, про що постановляє ухвалу не пізніше наступного дня з дня отримання інформації про усунення недоліків (ч. 12 ст. 176 цього Кодексу).

Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява залишається без розгляду (ч. 13 ст. 176 цього Кодексу).

Таким чином, суд доходить висновку, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статті 162, 164 Господарського процесуального кодексу України.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне позовну заяву залишити без руху та надати позивачу строк для усунення зазначених недоліків.

Керуючись ст. 162, 164, 176, 233-235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви, зазначених в ухвалі суду, шляхом подання до суду та відповідачу у порядку, визначеному ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України, заяви про усунення недоліків, яка повинна містити:

- зазначення доказів на підтвердження викладених обставин щодо встановлення сторонами строку виготовлення відповідачем безпілотного літаючого апарату 90 днів з моменту проведення оплати відповідно до рахунку на оплату.

До заяви мають бути додані:

- докази, на підтвердження викладених в заяві обставин (щодо строку виконання відповідачем взятих на себе зобов`язань);

- докази, які підтверджують повернення 25.07.2023 на адресу позивача претензій, направлених відповідачу, неврученими з відміткою відділення поштового зв`язку «за закінченням терміну зберігання».

Докази направлення відповідачу вказаних документів надати суду у встановлений судом п`ятиденний строк.

3. Роз`яснити позивачу, що відповідно до ч. 13 ст. 176 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява залишається без розгляду.

4. Звернути увагу учасників справи, що відповідно до приписів ч. 5-8 ст.6 та ч. 5,6 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України, п. 5.6, 5.8, 10, 16, 17, 29, 37 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, учасникам справи (їх представникам), які є користувачами ЄСІТС, судові рішення в паперовій формі не надсилаються і не вручаються. Суд надсилає такі рішення в електронній формі до електронного кабінету таких осіб, і вони вважаються врученими в день отримання повідомлення про доставку копії судового рішення на офіційну електронну адресу учасника справи (його представника), з якого і починається перебіг процесуального строку, встановленого законом або судом. Обмін процесуальними документами в електронній формі між судом та/або особами, що є (повинні бути) користувачами ЄСІТС, мають здійснюватися виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею 05.09.2023 та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Веб-адреса Єдиного державного реєстру судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/.

Суддя В. В. Шморгун

СудГосподарський суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення05.09.2023
Оприлюднено07.09.2023
Номер документу113247263
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг

Судовий реєстр по справі —927/1126/23

Рішення від 05.01.2024

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Шморгун В.В.

Ухвала від 16.10.2023

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Шморгун В.В.

Ухвала від 05.09.2023

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Шморгун В.В.

Ухвала від 28.08.2023

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Шморгун В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні