Ухвала
від 06.09.2023 по справі 308/13797/23
УЖГОРОДСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 308/13797/23

У Х В А Л А

про продовження процесуального строку

06 вересня 2023 року м. Ужгород

Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Данко В.Й., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , заінтересовані особи орган опіки і піклування Ужгородської районної державної адміністрації Закарпатської області, благодійна організація «Будинок Милосердя «Добрий самаритянин», Виноградівський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Берегівському районі Закарпатської області про усиновлення дитини

в с т а н о в и в:

до Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області надійшла означена заява, у якій заявник просить суд:

1.визнати ОСОБА_1 та ОСОБА_2 усиновлювачами малолітньої ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ;

2.внести зміни в актовий запис цивільного стану про народження ОСОБА_3 , яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_2 , що складений Виноградівським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції за № 102 від 12 вересня 2017 року, в якому:

- змінити прізвище дитини з « ОСОБА_3 » - на « ІНФОРМАЦІЯ_3 »;

- змінити ім`я дитини з « ОСОБА_3 » - на « ІНФОРМАЦІЯ_3 »;

- змінити по-батькові дитини з « ОСОБА_3 » - на « ІНФОРМАЦІЯ_3 »;

- змінити дату народження дитини з « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на « ІНФОРМАЦІЯ_3 »;

- змінити місце народження дитини з «АДРЕСА_1» на «ІНФОРМАЦІЯ_3»;

- вказати батьком дитини - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , громадянина України;

- вказати матір`ю дитини - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , громадянку України.

Ухвалою від 18.08.2023 суддя залишив заяву про усиновлення дитини без руху, надав строк для усунення недоліків.

На виконання згаданої ухвали представник заявників подав клопотання б/н від 28.08.2023 з додатками.

Дослідивши матеріали клопотання, суддя констатує, що недоліки, вказані в ухвалі від 18.08.2023 усунуто частково. У вимірі обставин цієї справи суддя вважає, що вказане є підставою для продовження процесуального строку з огляду на таке.

Залишаючи заяву про усиновлення без руху, суддя вказав про необхідність усунення таких недоліків:

- уточнити суб`єктний склад учасників справи з урахуванням висновків, викладених у мотивувальній частині ухвали судді;

- долучити письмову згоду другого з подружжя на усиновлення, посвідчену нотаріально (за умови усиновлення дитини одним із подружжя);

- долучити довідку з місця роботи із зазначенням заробітної плати або копію декларації про доходи ОСОБА_2 (за умови усиновлення дитини подружжям);

- привести у відповідність прохальну частину заяви з урахуванням кількості заявників по справі;

- уточнити зміст заяви в частині формулювання вимог про усиновлення.

На усунення недоліків представник заявників, серед іншого, в якості заінтересованої особи залучив Виноградівський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Берегівському районі Закарпатської області про усиновлення дитини.

З цього приводу суддя зауважує про таке.

Внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання врегульовано наказом Міністерства юстиції України від 12.01.2011 №96/5 «Про Внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання» (далі - Правила №96/5).

Згідно з пунктом 1.1. розділу І цих Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, які складено органами державної реєстрації актів цивільного стану України, проводиться відділами державної реєстрації актів цивільного стану міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (далі - відділи державної реєстрації актів цивільного стану) у випадках, передбачених чинним законодавством.

Відповідно до приписів пункту 2.13 розділу ІІ Правил №95/5 підставою для внесення змін в актові записи цивільного стану є, зокрема, рішення суду про визнання батьківства (материнства), усиновлення (удочеріння), про скасування раніше винесеного рішення суду про визнання батьківства, виключення відомостей про батька (матір) дитини з актового запису про народження, скасування або визнання усиновлення (удочеріння) недійсним, про визнання шлюбу недійсним, установлення неправильності в актовому записі цивільного стану та інші, у яких зазначено про внесення конкретних змін в актові записи цивільного стану.

Отже, однією із підстав для внесення змін до актового запису є рішення суду про усиновлення.

Абзацом першим пункту 1.7. Правил №96/5 встановлено, що зміни до актового запису цивільного стану вносяться відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання відповідного актового запису, за винятком випадків, встановлених у пункті 2.28 розділу II цих Правил.

Аналогічне положення міститься також у пункті 2.18. цитованих Правил.

Згідно з пунктом 2.28 Правил №96/5 у разі якщо актовий запис цивільного стану, до якого необхідно внести зміни у зв`язку з усиновленням, скасуванням усиновлення, визнанням усиновлення недійсним, визнанням та встановленням факту батьківства, материнства, а також доповненням і виправленням відомостей, що в ньому містяться, було складено компетентним органом іноземної держави, з якою Україною не укладено договору про правову допомогу та правові відносини у цивільних і сімейних справах, або якщо законодавством іноземної держави встановлено інший порядок внесення змін, відмінний від передбаченого законодавством України, або неможливості його направлення органами іноземної держави (стихійне лихо, військові дії тощо), що підтверджується відповідними документами, актовий запис цивільного стану попередньо поновлюється відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника. Про поновлення актового запису цивільного стану та внесення до нього відповідних змін повідомляється компетентному органу іноземної держави.

У разі необхідності внесення змін до актового запису цивільного стану, що зберігається на тимчасово окупованій території України, цей запис попередньо поновлюється у відділі державної реєстрації актів цивільного стану, до якого подано відповідну заяву громадянами України, що проживають на тимчасово окупованій території України або переселилися з неї; у відділі державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання громадянина України, яке знаходиться за межами тимчасово окупованої території України.

Таким чином, за загальним правилом зміни до актового запису цивільного стану вносяться відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання відповідного актового запису, тоді як внесення змін до актового запису не за місцем зберігання останнє є радше винятком та зумовлюється обставинами, що мають об`єктивний характер.

Із матеріалів заяви слідує, що ОСОБА_3 , усиновлення якої є предметом судового розгляду за заявою, що розглядається, народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 . При цьому свідоцтво про народження (повторне) видано 23.02.2021 Виноградським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Івано-Франківськ). Відтак представниця заявників слушно в якості заінтересованої залучила Виноградівський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Берегівському районі Закарпатської області.

Між тим, за правилами частини 7 статті 314 ЦПК України для внесення змін до актового запису про народження усиновленої дитини або повнолітньої особи копія рішення суду надсилається до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення, а у справах про усиновлення дітей іноземцями - також до уповноваженого органу виконавчої влади.

Відповідно до положень статей 1 та 3 ЦПК України цивільний процесуальний кодекс України визначає юрисдикцію та повноваження загальних судів щодо цивільних спорів та інших визначених цим Кодексом справ, встановлює порядок здійснення цивільного судочинства.

Цивільне судочинство здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", законів України, що визначають особливості розгляду окремих категорій справ, а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

Таким чином, цитовані положення Правил №96/5 не є процесуальним законом та стосуються, зокрема, фактичного внесення змін до актового запису як наслідку рішення про усиновлення. Своєю чергою, приписи статті 314 ЦПК України за своїм змістом визначають, що заінтересованою особою у справах про усиновлення слід вважати орган державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення про усиновлення. Вказане не залежить від визначення заявником кола інших заінтересованих осіб. Більше того, стаття 314 ЦПК України не містить положень, які б дозволяли стверджувати про можливість відступу від означених приписів, приміром, за умови залучення заявником інших заінтересованих осіб.

Із урахуванням публічно доступної інформації органом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення слід вважати відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Ужгороді Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції ( код ЄДРПОУ 25999022, м. Ужгород, вул. Небесної Сотні, 5)

Відповідно до частин 1 та 2 статті 127 ЦПК України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення. Встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.

Беручи до уваги факт часткового виконання недоліків, суддя з метою забезпечення реалізації заявниками права на доступ до правосуддя вважає за необхідне продовжити строк для усунення недоліків заяви, встановлений ухвалою суду від 18.08.2023.

Керуючись статтями 127, 293, 294 ЦПК України суддя

п о с т а н о в и в:

продовжити заявникам ОСОБА_1 та ОСОБА_2 строк для усунення недоліків заяви, встановлений ухвалою Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 18.08.2023.

Заявникам усунути зазначений в ухвалі недолік протягом десяти днів з дня вручення ухвали про продовження процесуального строку для виправлення недоліків заяви:

-залучити в якості заінтересованої особи орган державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення з наданням примірника заяви та копії долучених документів для відповідного учасника справи.

Копію ухвали надіслати заявникам.

Роз`яснити заявникам, що у разі невиконання вимог даної ухвали заява про усиновлення буде визнана неподаною та повернута.

Ухвала набирає законної сили негайно з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.

Суддя Ужгородського

міськрайонного суду В.Й. Данко

СудУжгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення06.09.2023
Оприлюднено07.09.2023
Номер документу113249089
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про усиновлення, з них: усиновлення громадянами України, що проживають на території України

Судовий реєстр по справі —308/13797/23

Ухвала від 04.12.2023

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Данко В. Й.

Рішення від 06.10.2023

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Данко В. Й.

Рішення від 06.10.2023

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Данко В. Й.

Ухвала від 05.10.2023

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Данко В. Й.

Ухвала від 13.09.2023

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Данко В. Й.

Ухвала від 06.09.2023

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Данко В. Й.

Ухвала від 18.08.2023

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Данко В. Й.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні