Ухвала
від 31.08.2023 по справі 335/1602/23
ОРДЖОНІКІДЗЕВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЗАПОРІЖЖЯ

1 УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИСправа № 335/1602/23 1-кс/335/2230/2023

31 серпня 2023 року м. Запоріжжя

Слідчий суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , підозрюваного ОСОБА_4 , захисника ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого в ОВС слідчого управління ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_6 , погоджене прокурором Вознесенівської окружної прокуратури м. Запоріжжя ОСОБА_7 , про обрання запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту відносно:

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Енергодар Запорізької області, громадянина України, який має середню освіту, неодруженого, який на утриманні неповнолітніх чи малолітніх дітей не має, офіційно працевлаштованого водієм в ТОВ „Гром Транс", який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 та проживає: мешкає за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимого,

- підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушеннях (злочинів), передбачених ч.3 ст.313, ч.3 ст.28 ч.2 ст. 317, ч.3 ст.311, ч.3 ст.307 КК України,

ВСТАНОВИВ:

З наданих суду матеріалів вбачається, що в провадженні слідчого управління ГУНП в Запорізькій області знаходяться матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12022082060001090 від 09.09.2022 за ознаками кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч.3 ст.313, ч.3 ст.28 ч.2 ст. 317, ч.3 ст.311, ч.3 ст.307, ч. 1 ст. 309, ч. 2 ст. 311 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_4 , діючи умисно, з корисливих мотивів, переслідуючи мету незаконного збагачення, з метою вчинення злочинів у сфері незаконного обігу психотропних речовин та прекурсорів, не пізніше середини осені 2022 року (точну дату та час встановити під час досудового розслідування не виявилося можливим) організував стійку злочинну групу, до складу якої залучив ОСОБА_8 та ОСОБА_9 .

Спільно із зазначеними особами ОСОБА_4 у період з не пізніше ніж середина осені 2022 року по 19 березня 2023 року незаконно придбавав, зберігав, перевозив, прекурсори в особливо великому розмірі, а саме: соляну кислоту, ацетон з метою їх використання для виготовлення психотропних речовин, а також здійснював незаконне виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання з метою збуту, а також незаконний збут особливо небезпечної психотропної речовини, обіг якої заборонено - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), у тому числі на території м. Запоріжжя.

Не пізніше середини осені 2022 року ОСОБА_4 , достовірно знаючи про те, що наступні прекурсори, а саме: соляна кислота та ацетон можуть використовуватися при виготовленні особливо небезпечної психотропної речовини, обіг якої заборонено - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), яка користується великим попитом в середовищі наркозалежних осіб, з метою наживи прийняв рішення здійснювати незаконне придбання, зберігання, перевезення зазначених прекурсорів в особливо великому розмірі, з метою виготовлення вищевказаної психотропної речовини, а у подальшому незаконно виготовляти, придбавати, зберігати, перевозити, пересилати з метою збуту, а також незаконно збувати особливо небезпечну психотропну речовину, обіг якої заборонено - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он) як на території м. Запоріжжя, так і на території інших областей України.

Крім того, для реалізації свого злочинного наміру, спрямованого на отримання прибутку від незаконного збуту особливо небезпечної психотропної речовини, ОСОБА_4 , діючи умисно, при невстановлених обставинах, підшукав невстановлених у ході досудового слідства осіб, у яких закуповував прекурсори, за допомогою яких виготовляв особливо небезпечну психотропну речовину, обіг якої заборонено - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), а також у меседжері «Telegram» створив обліковий запис (акаунт) з назвою « ІНФОРМАЦІЯ_2 », за допомогою якого здійснював прийом замовлень на продаж вищевказаної психотропної речовини.

Враховуючи складність, підвищений ризик та неможливість одноособового вчинення злочинів, ОСОБА_4 не пізніше середини осені 2022 року (встановити точний час під час досудового розслідування не виявилося можливим), знаходячись у невстановленому у ході досудового розслідування місці залучив до організованої групи мешканців м. Нікополь Дніпропетровської області, а саме: ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , яким повідомив про свій злочинний план і запропонував систематично займатися незаконною діяльністю, пов`язаною із незаконним придбанням, зберіганням, перевезенням, прекурсорів, а саме: соляної кислоти, ацетону, з метою їх використання для виготовлення психотропної речовини, а також подальшим незаконним виготовленням, придбанням, зберіганням, перевезенням, пересиланням з метою збуту, а також незаконним збутом особливо небезпечної психотропної речовини, обіг якої заборонено - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), отримуючи від зазначених незаконних дій наживу.

При цьому ОСОБА_4 , залучаючи ОСОБА_8 та ОСОБА_9 до вчинення кримінальних правопорушень, роз`яснив їм схему придбання, зберігання, перевезення, прекурсорів, а також процес виготовлення та порядок придбання, зберігання, перевезення, пересилання з метою збуту, а також незаконний збут особливо небезпечної психотропної речовини, яка, на перший погляд, не приверне увагу правоохоронних органів, оскільки їх діяльність буде здійснюватися виключено за допомогою поштових відправлень під заздалегідь вигаданими анкетними даними з різних номерів сім-карт мобільних телефонів без будь-яких зустрічей із потенційними покупцями, прийом замовлень на збут психотропної речовини відбуватиметься лише через обліковий запис (акаунт) з назвою « ІНФОРМАЦІЯ_2 », та з дотриманням інших заходів конспірації, що унеможливить їх викриття, тим самим порушив у них рішучість здійснювати даного роду незаконну діяльність.

Заручившись підтримкою зазначених осіб, яка виразилася у згоді кожного займатися незаконним обігом особливо небезпечної психотропної речовини та прекурсорів, ОСОБА_4 організував стійку організовану групу.

Злочинне об`єднання, яке створив ОСОБА_4 з метою вчинення кримінальних правопорушень, характеризувалось стійкістю, що виражалося у його згуртованості і стабільності.

Таким чином, ОСОБА_4 , будучи організатором організованої групи, підшукав і залучив до її складу осіб, які поділяли його погляди та прагнули до незаконного збагачення шляхом систематичного вчинення незаконних дій.

Також ОСОБА_4 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 розробили детальний план скоєння злочинів, а саме: замовляти у невстановлених осіб прекурсори, а саме: соляну кислоту, ацетон, за допомогою яких у подальшому виготовляти особливо небезпечну психотропну речовину, обіг якої заборонено - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), яку надалі збувати, у тому числі, на території м. Запоріжжя, виключено шляхом її пересилання поштовими посилками.

Для зберігання прекурсорів, а також для виготовлення, зберігання з метою збуту та подальшого збуту особливо небезпечної психотропної речовини, ОСОБА_4 , діючи узгоджено з іншими співучасниками, пристосував нежитлову будівлю, яка розташована на території комплексу (реєстраційний номер майна: 409920) за адресою: Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул. Чалого, буд. 191 , право приватної власності на який має ОСОБА_10 (частка власності 1/1) на підставі договору купівлі-продажу ВСА № 766883 № 840 від 08.04.2005, та яку ОСОБА_4 орендував за усною домовленістю з останнім. При цьому ОСОБА_10 не був обізнаний про злочинні наміри ОСОБА_4 .

Узгодивши між собою план злочинних дій, співучасники розподілили між собою ролі та у подальшому діяли спільно та узгоджено між собою для досягнення загальної злочинної мети.

Таким чином, не пізніше ніж середина осені 2022 року (точну дату та час встановити під час досудового розслідування не виявилося можливим) під керівництвом ОСОБА_4 зазначені особи, а саме ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , попередньо зорганізувалися у стійке об`єднання для незаконного придбання, зберігання, перевезення прекурсорів, а саме: соляної кислоти, ацетону з метою їх використання для виготовлення психотропної речовини, а також для незаконного виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання з метою збуту, а також незаконного збуту особливо небезпечної психотропної речовини, обіг якої заборонено - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), об`єднані єдиним планом, з розподілом функцій учасників групи, спрямованих на досягнення цього плану, відомого всім учасникам групи.

Виконуючи функції організатора, ОСОБА_4 вчиняв сукупність дій, спрямованих на управління процесом підтримання функціонування організованої групи як стійкого об`єднання для незаконного збуту особливо небезпечної психотропної речовини, у тому числі на території м. Запоріжжя, зокрема здійснював загальне керівництво групою, планував і розподіляв злочинні функції її членів, надавав вказівки іншим співучасникам про необхідність здійснення конкретних дій, спрямованих на досягнення загального злочинного плану, координував їх дії, здійснював замовлення прекурсорів та обладнання для виготовлення психотропної речовини, контролював процес її виготовлення, зберігання, перевезення, пересилання з метою збуту та збут іншими членами організованої групи

З метою уникнення кримінальної відповідальності та викриття організованої ним незаконної діяльності співробітниками правоохоронних органів, ОСОБА_4 , діючи узгоджено з іншими співучасниками організованої групи, виробляв систему збуту особливо небезпечної психотропної речовини на території України, зокрема у м. Запоріжжі.

На виконання свого протиправного умислу, спрямованого на вчинення злочинів у сфері незаконного обігу психотропних речовин та прекурсорів, ОСОБА_4 приймав рішення про вартість, за яку здійснювався їх збут, розподіляв між ним та іншими членами групи прибуток, отриманий від злочинної діяльності, приймав замовлення на їх збут, здійснював закупівлю прекурсорів та обладнання для їх виготовлення.

При цьому, ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , будучи активними учасниками організованої групи, відповідно до плану і відведеним їм ролям, виконували конкретні дії, спрямовані на досягнення спільної злочинної мети, а також брали безпосередню участь у скоєнні злочинів.

Так, ОСОБА_8 , діючи за вказівкою ОСОБА_4 , спільно з ОСОБА_9 здійснював виготовлення особливо небезпечної психотропної речовини, обіг якої заборонено - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), здійснював фасування поштових посилок з нею, які у подальшому збувалися шляхом поштових відправлень, після чого, як самостійно, так із спільно із ОСОБА_9 збував зазначену особливо небезпечну психотропну речовину, у тому числі на території м. Запоріжжя, шляхом її пересилання поштовими відправленнями через поштомати ТОВ «Нова пошта» та відділення «Meest».

Будучи активним учасником організованої групи ОСОБА_9 виконував конкретні дії, спрямовані на реалізацію загальної злочинної мети, а саме: за вказівками ОСОБА_4 надавав підсобну допомогу ОСОБА_8 у виготовленні психотропної речовини, здійснював фасування поштових посилок з нею, які у подальшому збувалися шляхом поштових відправлень.

Таким чином, співучасники організованої групи створили злочинну схему незаконного виготовлення придбання, зберігання, перевезення, пересилання з метою збуту, а також незаконного збуту на території м. Запоріжжя особливо небезпечної психотропної речовини, обіг якої заборонено - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он).

Грошові кошти, отримані в результаті вказаної незаконної діяльності, співучасники розподіляли між собою на власний розсуд і в залежності від суми, яку отримано в кожному конкретному випадку від збуту психотропної речовини.

Для забезпечення зв`язку під час підготовки та скоєння злочинів, члени організованої групи використовували наявні у них мобільні телефони з різними операторами мобільного зв`язку, за допомогою яких передавали необхідну інформацію, погоджували і координували свої дії, а також за допомогою яких здійснювалося оформлення відправок, у тому числі через поштомати ТОВ «Нова Пошта». З метою конспірації, зменшення імовірності відстеження та фіксації злочинних намірів, оперативного взаємного інформування, використовували програмне забезпечення мобільних пристроїв (смартфонів) для обміну миттєвими повідомленнями з можливістю їх автоматичного видалення. Збут посилок з особливо небезпечною психотропною речовиною здійснювався з різних поштоматів ТОВ «Нова Пошта», розташованих у м. Нікополь та м. Покров Дніпропетровської області під вигадами псевдонімами відправника, та із завуальованою інформацією про вміст вказаних відправлень.

Щоб уникнути кримінальної відповідальності члени організованої ОСОБА_4 групи збували особливо небезпечну психотропну речовину лише тим особам, які на їх думку, не зацікавлені у викритті їх злочинної діяльності.

Для додання членам організованої групи мобільності під час вчинення злочинів, можливості конспіративного перевезення посилок з особливо небезпечною психотропною речовиною та ємностей прекурсорами до місця тимчасового зберігання, а у подальшому їх збуту, учасниками організованої групи було узгоджено використання автомобілю марки «Nissan Teana» у кузові чорного кольору, 2008 року випуску, VIN (номер кузова): НОМЕР_1 , державний реєстраційний номер НОМЕР_2 , який перебував у користуванні ОСОБА_8 , а також автомобілю марки «Ford Transit» у кузові червоного кольору, 1992 року випуску, VIN: НОМЕР_3 , номер кузова: НОМЕР_4 , державний реєстраційний номер НОМЕР_5 , яким користувалися всі учасники організованої групи.

Учасники організованої групи впродовж усієї злочинної діяльності інформували один одного про злочини, які готувалися, під час вчинення яких діяли з розподілом ролей за заздалегідь розробленим планом та схваленому усіма учасниками групи, при цьому усі співучасники усвідомлювали, що дії кожного з них є невід`ємною частиною загального обсягу дій при скоєнні злочинів.

Таким чином, мешканець м. Нікополь Дніпропетровської області ОСОБА_4 , не працюючий, не маючий легальних джерел отримання доходів для існування, діючи умисно, з корисливих мотивів, з метою отримання наживи та незаконного збагачення, не пізніше середини осені 2022 року (точну дату та час встановити під час досудового розслідування не виявилося можливим) організував стійку злочинну групу, до складу якої залучив ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , яка під його керівництвом, діючи на території м. Нікополь Дніпропетровської області до її викриття співробітниками поліції 19 березня 2023 року, вчинила ряд тяжких та особливо тяжких злочинів, пов`язаних із незаконним придбанням, зберіганням, перевезенням прекурсорів, а саме: соляної кислоти, ацетону з метою їх використання для виготовлення психотропних речовин, а також незаконним виготовлення, придбанням, зберіганням, перевезенням, пересиланням з метою збуту, а також незаконним збутом особливо небезпечної психотропної речовини, обіг якої заборонено - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), у тому числі на території м. Запоріжжя.

Встановлено, що ОСОБА_4 з метою швидкого, постійного і незаконного збагачення, з корисливих мотивів, маючи умисел направлений на незаконне придбання, зберігання обладнання призначеного для виготовлення особливо небезпечних психотропних речовин, діючи за попередньо розробленим планом та в складі організованої ним групи, разом із ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , при невстановлених слідством обставинах, місці, у період часу з середини осені 2022 по 19.03.2023, у невстановленої слідством особи придбали необхідне обладнання для виготовлення особливо небезпечної психотропної речовини, обіг якої заборонено - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), а саме: дві електричні печі та електронні ваги, три скляні ділильні лійки, плоскодонна колба із бічним штуцером, скляна ділильна лійка, сім насадок для мішання, керамічну лійку Бюхнера, дві полімерні лійки чорного та зеленого кольору, полімерний совок та полімерна мірна ємкість, велику полімерну лійку з вмонтованим кульовим краном, кришку та насадку схожу на клапан для скидання зайвого тиску, три портативні безконтактні електричні іч-термоментри, два електричні вентилятори, полімерну каналізаційну трубу з приєднаною гофрованою трубою, трьох вставлених один в один полімерних каналізаційних трійників, фрагмент каналізаційної полімерної труби, каналізаційну полімерну трубу з приєднаною гофрованою трубою, гофровану трубу та з`єднувального полімерного фітингу, бідонів, фрагменту полімерної пляшки, чотири полімерні контейнери, полімерний совок, дві металеві ложки з електронними вагами, які на невстановленому слідством транспортному засобі перевезли до побутової кімнати будівлі на території комплексу (реєстраційний номер майна: 409920) за адресою: Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул. Чалова, буд. 191 , де стали зберігати для подальшого використання у процесі виготовлення особливо небезпечної психотропної речовини, обіг якої заборонено - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он).

Так, 19.03.2023 в період часу з 15:03 години до 23:34 години, в ході проведення санкціонованого обшуку території комплексу (реєстраційний номер майна: 409920) за адресою: Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул. Чалова, буд. 191 , виявлено та вилучено вищезазначені предмети, які відповідно до висновку експерта №СЕ-19/108-23/4217-НЗПРАП від 13.06.2023 могли буди використані під час кустарного виготовлення особливо небезпечної психотропної речовини, обіг якої заборонено - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он).

Таким чином, ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 313 КК України як незаконне придбання, зберігання обладнання з метою виготовлення особливо небезпечних психотропних речовин, вчинене організованою групою.

Крім того, ОСОБА_4 , з метою швидкого, постійного і незаконного збагачення, маючи умисел на організацію та утримання місця для незаконного виготовлення психотропних речовин, діючи з корисливих мотивів, за попередньо розробленим планом та в складі організованої ним групи,разом із ОСОБА_8 та ОСОБА_11 , визначили приміщення, яке розташоване території комплексу (реєстраційний номер майна: 409920) за адресою: Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул. Чалова, буд. 191 , для незаконного виготовлення особливо небезпечної психотропної речовини, обіг якої заборонено - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он).

Так, ОСОБА_4 , діючи спільно з ОСОБА_8 та ОСОБА_11 , у складі організованої групи, при невстановлених слідством обставинах, місці та у період часу з середини осені 2022 по 19.03.2023, у невстановленої слідством особи придбали дві електричні печі та електронні ваги, три скляні ділильні лійки, плоскодонна колба із бічним штуцером, скляна ділильна лійка, сім насадок для мішання, керамічну лійку Бюхнера, дві полімерні лійки чорного та зеленого кольору, полімерний совок та полімерна мірна ємкість, велику полімерну лійку з вмонтованим кульовим краном, кришку та насадку схожу на клапан для скидання зайвого тиску, три портативні безконтактні електричні іч-термоментри, два електричні вентилятори, полімерну каналізаційну трубу з приєднаною гофрованою трубою, трьох вставлених один в один полімерних каналізаційних трійників, фрагмент каналізаційної полімерної труби, каналізаційну полімерну трубу з приєднаною гофрованою трубою, гофровану трубу та з`єднувального полімерного фітингу, бідонів, фрагменту полімерної пляшки, чотири полімерні контейнери, полімерний совок, дві металеві ложки з електронними вагами, які на невстановленому слідством транспортному засобі перевезли до побутової кімнати будівлі на території комплексу (реєстраційний номер майна: 409920) за адресою: Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул. Чалова, буд. 191 , які використовували для виготовлення особливо небезпечної психотропної речовини, обіг якої заборонено - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он).

Таким чином, при невстановлених слідством обставинах та у період з середини осені 2022 по 19.03.2023, у зазначеному приміщенні ОСОБА_4 , діючи з корисливих мотивів, за попередньо розробленим планом та в складі організованої ним групи, разом із ОСОБА_8 та ОСОБА_11 , з використанням вказаного обладнання та предметів неодноразово, систематично виготовляли з метою збуту та зберігали з метою збуту особливо небезпечної психотропної речовини, обіг якої заборонено - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он).

Так, 19.03.2023 в період часу з 15:03 години до 23:34 години в ході проведення санкціонованого обшуку території комплексу (реєстраційний номер майна: 409920) за адресою: Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул. Чалова, буд. 191 , виявлено та вилучено вищезазначені предмети, які відповідно до висновку експерта №СЕ-19/108-23/4217-НЗПРАП від 13.06.2023 могли буди використані під час кустарного виготовлення особливо небезпечної психотропної речовини, обіг якої заборонено - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он).

Таким чином, ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 317 КК України - організація та утримання місця для незаконного виготовлення психотропних речовин, вчинене з корисливих мотивів, групою осіб.

Крім того, ОСОБА_4 після організації на території комплексу (реєстраційний номер майна: 409920) за адресою: Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул. Чалова, буд. 191 , місця для незаконного виготовлення особливо небезпечної психотропної речовини, обіг якої заборонено - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), маючи умисел на незаконне, в порушення вимог ст.ст. 25, 26 Закону України "Про наркотичні засоби, психотропні речовини i прекурсори", виготовлення та зберігання з метою подальшого збуту особливо небезпечної психотропної речовини, обіг якої заборонено - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), в особливо великих розмірах, діючи, повторно, з корисливих мотивів, умисно, за попередньо розробленим злочинним планом та у складі організованої ним групи, разом ізОСОБА_8 та ОСОБА_11 , упродовж часу з середини осені 2022 по 19.03.2023, шляхом синтезу хімічних речовин, незаконно виготовили особливо небезпечну психотропну речовину, обіг якої заборонено - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он).

Встановлено, що 09.02.2023, ОСОБА_4 , маючи умисел на незаконний збут особливо небезпечної психотропної речовини, в особливо великих розмірах, діючи повторно, з корисливих мотивів, згідно розробленого плану, у складі організованої них групи, разом із ОСОБА_8 та ОСОБА_11 , організували незаконний збут особливо небезпечної психотропної речовини, обіг якої заборонено - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он).

Так, ОСОБА_8 з відома ОСОБА_4 та ОСОБА_11 , на автомобілі марки «Nissan Teana» у кузові чорного кольору, державний реєстраційний номер НОМЕР_2 , виїхали з території комплексу (реєстраційний номер майна: 409920) за адресою: Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул. Чалова, буд. 191, та направився за адресою: Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул, Трубників, буд.13, де зайшовши до магазину «Жук», через експрес доставку «Meest», відправив картону коробку в якій містилася незаконно виготовлена ними особливо небезпечна психотропна речовина, обіг якої заборонено - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), яка адресована до м. Запоріжжя, бул. Шеевченка, 24.

В подальшому, 13.02.2023, приблизно о 17:15 годині, працівниками поліції, біля відділення експрес доставки «Meest», розташованої за адресою: м. Запоріжжя, бул. Шевченка, 24, була вилучена вище вказана посилка, в середині якої знаходилась кристалічна речовина білого кольору, яка згідно висновку експерта №КСЕ-19/108-23/2089-НЗПРАП від 16.02.2023, містить особливо небезпечну психотропну речовину, обіг якої заборонено - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), маса якого складає 157,5872 г (в перерахунку на основу), що згідно наказу №188 від 01.08.2000 «Про затвердження таблиць невеликих, великих та особливо великих розмірів наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, які знаходяться у незаконному обігу», є особливо великими розмірами.

Таким чином, ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 307 КК України, тобто незаконне виготовлення, зберігання, перевезення, пересилання з метою збуту, а також збут особливо небезпечних психотропних речовин, вчинене особою, яка раніше вчинила злочин, передбачений статтею 317 КК України, в особливо великих розмірах, вчинене організованою групою.

Крім того, ОСОБА_4 після організації на території комплексу (реєстраційний номер майна: 409920) за адресою: Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул. Чалова, буд. 191 , місця для незаконного виготовлення особливо небезпечної психотропної речовини, обіг якої заборонено - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), маючи умисел на незаконне, в порушення вимог ст.ст. 25, 26 Закону України "Про наркотичні засоби, психотропні речовини i прекурсори", виготовлення та зберігання з метою подальшого збуту особливо небезпечної психотропної речовини, обіг якої заборонено - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), в особливо великих розмірах, діючи, повторно, з корисливих мотивів, умисно, за попередньо розробленим злочинним планом та у складі організованої ним групи, разом ізОСОБА_8 та ОСОБА_11 , упродовж часу з середини осені 2022 по 19.03.2023, шляхом синтезу хімічних речовин, незаконно виготовили особливо небезпечну психотропну речовину, обіг якої заборонено - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он).

З метою подальшого збуту незаконно виготовленої особливо небезпечної психотропної речовини, обіг якої заборонено - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), ОСОБА_4 створив месенджері «Telegram» акант « ІНФОРМАЦІЯ_2 », на який приймав замовлення. Для отримання оплати ОСОБА_4 створив криптовалютний гаманець НОМЕР_6 , з якого в подальшому перераховував кошти на невстановлені досудовим слідством банківські рахунки.

Встановлено, що 10.03.2023, ОСОБА_4 , маючи умисел на незаконний збут особливо небезпечної психотропної речовини, в особливо великих розмірах, діючи повторно, з корисливих мотивів, згідно розробленого плану, у складі організованої них групи, разом із ОСОБА_8 та ОСОБА_11 , організували незаконний збут ОСОБА_12 особливо небезпечної психотропної речовини. З цією метою, ОСОБА_12 в месенджері «Telegram» в аканті « ІНФОРМАЦІЯ_2 », повідомили про суму в якості оплати та про переказ їх на крипто валютний гаманець. ОСОБА_12 виконуючи надані йому вказівки, із своєї картки банку «otpbank|gold» номером НОМЕР_7 , перерахував грошові кошти в сумі 21500 гривень на криптовалюний гаманець за реквізитами НОМЕР_6. Після оплати, ОСОБА_12 в месенджері «Telegram» в аканті « ІНФОРМАЦІЯ_2 » вказав відомості про оплату, та на вимогу надав дані відділення пошти для отримання посилки.

Після отримання грошових коштів, продовжуючи реалізовувати свій злочинний умисел направлений на незаконний збут особливо небезпечної психотропної речовини, ОСОБА_8 разом із ОСОБА_11 , з відома та на вказівку ОСОБА_4 , на автомобілі марки «Ford Transit», у кузові червоного кольору, реєстраційний номер НОМЕР_5 , виїхали з території комплексу (реєстраційний номер майна: 409920) за адресою: Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул. Чалова, буд. 191, та з метою конспірації направились до м. Покров Дніпропетровської області, де під`їхали до поштомату «Нова Пошта» №5201 (м.Покров, вул. Героїв України, 6), в який поклали картону коробку в якій містилася незаконно виготовлена ними особливо небезпечна психотропна речовина, обіг якої заборонено - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), яка адресована ОСОБА_12 , таким чином незаконно, повторно, здійснили її збут.

В подальшому, 11.03.2023, приблизно о 12:30 годині, ОСОБА_12 перебуваючи в приміщенні відділення № 11 «Нова пошта», за адресою: м.Запоріжжя, просп. Соборний, буд. 206, отримав вище вказану посилку, в середині якої знаходилась крупно-кристалічний матеріал білого кольору, яка знаходилась в середині двох запаяних полімерних пакетів, занурених в полімерні банки, та яка згідно висновку експерта №КСЕ-19/108-23/3556-НЗПРАП від 15.03.2023, містить особливо небезпечну психотропну речовину, обіг якої заборонено - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), маса якого складає 138,5092 г (в перерахунку на основу), що згідно наказу №188 від 01.08.2000 «Про затвердження таблиць невеликих, великих та особливо великих розмірів наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, які знаходяться у незаконному обігу», є особливо великими розмірами.

Таким чином, ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 307 КК України, тобто незаконне виготовлення, зберігання, перевезення, пересилання з метою збуту, а також збут особливо небезпечних психотропних речовин, вчинене повторно, особою, яка раніше вчинила злочин, передбачений статтею 317 КК України, в особливо великих розмірах, вчинене організованою групою.

Крім того, ОСОБА_4 після організації на території комплексу (реєстраційний номер майна: 409920) за адресою: Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул. Чалова, буд. 191, місця для незаконного виготовлення особливо небезпечної психотропної речовини, обіг якої заборонено - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), маючи умисел на незаконне, в порушення вимог ст.ст. 25, 26 Закону України "Про наркотичні засоби, психотропні речовини i прекурсори", виготовлення та зберігання з метою подальшого збуту особливо небезпечної психотропної речовини, обіг якої заборонено - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), в особливо великих розмірах, діючи, повторно, з корисливих мотивів, умисно, за попередньо розробленим злочинним планом та у складі організованої ним групи, разом ізОСОБА_8 та ОСОБА_11 , упродовж часу з середини осені 2022 по 19.03.2023, шляхом синтезу хімічних речовин, незаконно виготовили особливо небезпечну психотропну речовину, обіг якої заборонено - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), яку у подальшому зберігали за вказаною адресою з метою подальшого незаконного збуту.

Так, 19.03.2023, в період часу з 15:03 години до 23:34 години в ході проведення санкціонованого обшуку території комплексу (реєстраційний номер майна: 409920) за адресою: Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул. Чалова, буд. 191, було виявлено та вилучено:

- порошок білого кольору масою 54,2722 г, який згідно висновку експерта №СЕ-19/108-23/3815-НЗПРАП від 20.03.2023, містить особливо небезпечну психотропну речовину - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), масою 43,3982 г (в перерахунку на основу);

- прозору рідину з коричневим відтінком об`ємом 1,2 л, яка згідно висновку експерта №СЕ-19/108-23/4217-НЗПРАП від 13.06.2023, містить особливо небезпечну психотропну речовину - альфа-бромвалерофенон, масою 4,290 г.;

- прозору світло-коричневу рідину об`ємами 9,6 л та 9,9 л, яка згідно висновку експерта №СЕ-19/108-23/4217-НЗПРАП від 13.06.2023, містить особливо небезпечну психотропну речовину - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), масою 18,9150 г (в перерахунку на основу);

- прозору світло-коричневу рідину об`ємами 7,1 л, 10,2 л, 9,5 л, 10,1 л, 10,1 л, 8,2 л, 9,8 л, 10,1 л, 8,8 л, 10,3 л, 10,3 л, 9,9 л, 10,1 л, 10,2 л, 8,1 л, 5,7 л, яка згідно висновку експерта №СЕ-19/108-23/4217-НЗПРАП від 13.06.2023, містить особливо небезпечну психотропну речовину - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), масою 4774,8462 г (в перерахунку на основу);

- прозору світло-коричневу рідину об`ємами 46,2 л та 55,9 л, яка згідно висновку експерта №СЕ-19/108-23/4217-НЗПРАП від 13.06.2023, містить особливо небезпечну психотропну речовину - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), масою 1914,3750 г (в перерахунку на основу);

- прозору світло-коричневу рідину об`ємом 21 л, яка згідно висновку експерта №СЕ-19/108-23/4217-НЗПРАП від 13.06.2023, містить особливо небезпечну психотропну речовину - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), масою 747,6 г (в перерахунку на основу);

- прозору світло-коричневу рідину об`ємами 20,5 л та 20 л, яка згідно висновку експерта №СЕ-19/108-23/4217-НЗПРАП від 13.06.2023, містить особливо небезпечну психотропну речовину - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), масою 25,0088 г (в перерахунку на основу);

- прозору світло-коричневу рідину об`ємами 1,7 л та 5,6 л, яка згідно висновку експерта №СЕ-19/108-23/4217-НЗПРАП від 13.06.2023, містить особливо небезпечну психотропну речовину - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), масою 134,32 г (в перерахунку на основу);

- прозору рідину жовтого об`ємом 10,5 л, яка згідно висновку експерта №СЕ-19/108-23/4217-НЗПРАП від 13.06.2023, містить особливо небезпечну психотропну речовину - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), масою 1127 г та 4289,5383 г (в перерахунку на основу);

- кристалічний матеріал білого кольору масою 302,5 г та кристалічний матеріал бежевого кольору 56,5 г, яка згідно висновку експерта №СЕ-19/108-23/4217-НЗПРАП від 13.06.2023, містить особливо небезпечну психотропну речовину - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), масою 237,1443 г та 42,8122 г (в перерахунку на основу);

- прозору безбарвну рідину об`ємом 6,2 л, яка згідно висновку експерта №СЕ-19/108-23/4217-НЗПРАП від 13.06.2023, містить особливо небезпечну психотропну речовину - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), масою 349,37 г (в перерахунку на основу);

- прозору рідину коричневого кольору об`ємом 6,7 л, яка згідно висновку експерта №СЕ-19/108-23/4217-НЗПРАП від 13.06.2023, містить особливо небезпечну психотропну речовину - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), масою 415,7350 г (в перерахунку на основу);

- крупнокристалічний матеріал білого кольору масою 6,270 кг, яка згідно висновку експерта №СЕ-19/108-23/4217-НЗПРАП від 13.06.2023, містить особливо небезпечну психотропну речовину - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), масою 5028,5342 г (в перерахунку на основу);

- крупнокристалічний матеріал білого кольору масою 5,208 кг, яка згідно висновку експерта №СЕ-19/108-23/4217-НЗПРАП від 13.06.2023, містить особливо небезпечну психотропну речовину - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), масою 4107,6051 г (в перерахунку на основу).

Загальна маса особливо небезпечну психотропну речовину - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), складає 23 256,2023 г та згідно наказу №188 від 01.08.2000 «Про затвердження таблиць невеликих, великих та особливо великих розмірів наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, які знаходяться у незаконному обігу», є особливо великими розмірами, яку ОСОБА_4 відповідно дорозробленого злочинного плану, разом із ОСОБА_8 та ОСОБА_11 , зберігав з метою подальшого збуту.

Таким чином, ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 307 КК України, тобто незаконне виготовлення, зберігання з метою збуту особливо небезпечних психотропних речовин, в особливо великих розмірах, вчинене повторно, особою, яка раніше вчинила злочин, передбачений статтею 317 КК України, вчинений організованою групою.

Крім того, ОСОБА_4 , маючи умисел на незаконне, в порушення вимог ст.ст. 25, 26 Закону України "Про наркотичні засоби, психотропні речовини i прекурсори" придбання, зберігання, перевезення прекурсорів з метою їх використання для виготовлення особливо небезпечної психотропної речовини PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), діючи за попередньо розробленим планом та в складі організованої ним групи, разом із ОСОБА_8 та ОСОБА_11 , при невстановлених слідством обставинах у період часу з середини осені 2022 по 19.03.2023 незаконно придбав прекурсори - соляну кислоту та ацетон, які в подальшому перевіз на території комплексу (реєстраційний номер майна: 409920) за адресою: Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул. Чалова, буд. 191 , де незаконно зберігав їх з метою використання для виготовлення особливо небезпечної психотропної речовини PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он).

Так, 19.03.2023, в період часу з 15:03 години до 23:34 години в ході проведення санкціонованого обшуку території комплексу (реєстраційний номер майна: 409920) за адресою: Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул. Чалова, буд. 191 , було виявлено та вилучено:

- прозорі безбарвні рідини у 58 пластикових каністрах об`ємами по 10 л кожна, та у двох пластикових каністрах об`ємами по 6,1 л, 8,9 л, згідно висновку експерта №СЕ-19/108-23/4217-НЗПРАП від 13.06.2023, містять більше 50 % ацетону, тобто є прекурсором, стосовно якого встановлюються загоди контроль, об`ємом 595 л.;

- прозорі безбарвні рідини об`ємами 19 л, 19,5 л, 19 л, згідно висновку експерта №СЕ-19/108-23/4217-НЗПРАП від 13.06.2023, містять більше 50 % ацетону, тобто є прекурсором, стосовно якого встановлюються загоди контроль, об`ємом 77 л.;

- прозора рідина з коричневим відтінком об`ємом 1,2 л, згідно висновку експерта №СЕ-19/108-23/4217-НЗПРАП від 13.06.2023, містить більше 50 % ацетону, тобто є прекурсором, стосовно якого встановлюються загоди контроль, об`ємом 1,2 л.;

- прозора безбарвна рідина об`ємом 0,4 л, згідно висновку експерта №СЕ-19/108-23/4217-НЗПРАП від 13.06.2023, містить більше 50 % ацетону, тобто є прекурсором, стосовно якого встановлюються загоди контроль, об`ємом 0,4 л.;

- прозора рідина з жовтим відтінком об`ємами 10,3 л та 10,2 л, згідно висновку експерта №СЕ-19/108-23/4217-НЗПРАП від 13.06.2023, містять більше 15 % соляної кислоти, тобто є прекурсором, стосовно якого встановлюються загоди контроль, об`ємом 20,5 л.;

- прозора рідина з жовтим відтінком об`ємами 2,9 л та 0,92 л, згідно висновку експерта №СЕ-19/108-23/4217-НЗПРАП від 13.06.2023, містять більше 15 % соляної кислоти, тобто є прекурсором, стосовно якого встановлюються загоди контроль, об`ємом 3,82 л.

Відповідно до Таблиці IV Списку №2 «Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 770 від 06.05.2000 речовини, що містять не менш як 50 відсотків таких прекурсорів, як ацетон, етиловий ефір, толуол підлягають тим же заходам контролю, що і прекурсори, а речовини, що містять не менш як 15 відсотків таких прекурсорів, як соляна кислота, підлягають тим же заходам контролю, що і прекурсори.

Загальний об`єм прекурсору, що містить більше 15% соляної кислоти, складає 24,23 л та загальний об`єм прекурсорів, що містить більше 50% ацетону, складає 673,6 л,, які ОСОБА_4 відповідно дорозробленого злочинного плану, разом із ОСОБА_8 та ОСОБА_11 , зберігав з метою використання для виготовлення особливо небезпечної психотропної речовини PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он).

Таким чином, ОСОБА_4 , підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 311 КК України, тобто незаконне придбання, зберігання, перевезення прекурсорів з метою їх використання для виготовлення психотропних речовин, вчинене організованою групою, в особливо великих розмірах.

Крім того, ОСОБА_4 , маючи умисел на незаконне, в порушення вимог ст.ст. 25, 26 Закону України "Про наркотичні засоби, психотропні речовини i прекурсори" придбання, зберігання, перевезення прекурсорів з метою їх використання для виготовлення особливо небезпечної психотропної речовини PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), діючи за попередньо розробленим планом та в складі організованої ним групи, разом із ОСОБА_8 та ОСОБА_11 , при невстановлених слідством обставинах у період часу з середини осені 2022 по 19.03.2023 незаконно придбав прекурсори - соляну кислоту та ацетон, які в подальшому перевіз до приміщення гаражу № НОМЕР_8 , який розташований на території Обслуговуючого кооперативу «Автогаражний кооператив №9 «Менжинський» (код ЄДРПОУ 23362929), на земельній ділянці з кадастровим номером 1211600000:03:103:0012, за адресою: Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул. Чалова, де незаконно зберігав їх з метою використання для виготовлення особливо небезпечної психотропної речовини PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он).

Так, 20.03.2023, в період часу з 01:22 години до 02:52 години в ході проведення санкціонованого обшуку гаражу № НОМЕР_8 , який розташований на території Обслуговуючого кооперативу «Автогаражний кооператив №9 «Менжинський» (код ЄДРПОУ 23362929), на земельній ділянці з кадастровим номером 1211600000:03:103:0012, за адресою: Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул. Чалова, було виявлено та вилучено:

- прозорі безбарвні рідини об`ємами 6,7 л, 8,9 л, 9,9 л, 17,9 л, 17,1 л, 19,4 л, згідно висновку експерта №СЕ-19/108-23/4230-НЗПРАП від 21.04.2023, містять більше 50 % ацетону, тобто є прекурсором, стосовно якого встановлюються загоди контроль, об`ємом 89,9 л.;

- прозора рідина з жовтим відтінком об`ємами 6,4 л, 10 л, 9,5 л, 9,3 л, 9,5 л, 9,4 л, 9,5 л, 9,5 л, 9,1 л, 9,5 л, 9,6 л, згідно висновку експерта №СЕ-19/108-23/4230-НЗПРАП від 21.04.2023, містять більше 15 % соляної кислоти, тобто є прекурсором, стосовно якого встановлюються загоди контроль, об`ємом 101,3 л.

Відповідно до Таблиці IV Списку №2 «Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 770 від 06.05.2000 речовини, що містять не менш як 50 відсотків таких прекурсорів, як ацетон, етиловий ефір, толуол підлягають тим же заходам контролю, що і прекурсори, а речовини, що містять не менш як 15 відсотків таких прекурсорів, як соляна кислота, підлягають тим же заходам контролю, що і прекурсори.

Вказані прекурсори, що містить більше 15% соляної кислоти, об`ємом 101,3 л та прекурсори, що містить більше 50% ацетону, об`ємом 89,9 л,, які ОСОБА_4 відповідно дорозробленого злочинного плану, разом із ОСОБА_8 та ОСОБА_11 , зберігав з метою використання для виготовлення особливо небезпечної психотропної речовини PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он).

Таким чином, ОСОБА_4 , підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 311 КК України, тобто незаконне придбання, зберігання, перевезення прекурсорів з метою їх використання для виготовлення психотропних речовин, вчинене повторно, організованою групою, в особливо великих розмірах.

Обґрунтованість підозри у вчиненні ОСОБА_4 , кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.313 ,ч.3 ст.28-ч.2 ст.317,ч.2 ст.307,ч.3 ст.307, ч.3 ст.311 КК України повністю підтверджується зібраними по кримінальному провадженню доказами, а саме: протоколами обшуку, протоколами допиту свідків, протоколами допиту підозрюваних ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , висновками проведених експертиз, іншими матеріалами кримінального провадження в сукупності.

26.08.2023 ОСОБА_4 вручено повідомлення про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч.3 ст. 313, ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 317, ч. 3 ст. 311, ч.3 ст.307 КК України.

Під час досудового розслідування встановлено наявність ризиків, передбачених п.п. 1,3 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме - ризики того, що ОСОБА_4 може: переховуватися від органів досудового розслідування та /або суду; незаконно впливати на свідків у цьому кримінальному провадженні.

Так, ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні злочинів, передбачених ч.3 ст. 313, ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 317, ч. 3 ст. 311, ч.3 ст.307 КК України, які згідно ст. 12 КК України віднесені до категорії особливо тяжких злочинів, за яке передбачено покарання у вигляді позбавлення волі понад 10 років з конфіскацією майна.

Враховуючи тяжкість вчинених злочинів та усвідомлення ОСОБА_4 невідворотності покарання за їх скоєння, відсутність неповнолітніх та малолітніх дітей на утриманні, відсутність постійного місця роботи, підозрюваний може переховуватись від органів досудового розслідування та суду.

З метою уникнення покарання, ОСОБА_4 може незаконно впливати на свідків у даному кримінальному провадженні, шляхом погроз, умовлянь схилити їх до дачі неправдивих показів, що вплине на швидке, повне та неупереджене проведення досудового розслідування та на встановлення обставин, які згідно ст. 91 КПК України підлягають доказуванню.

Більш м`який запобіжний захід не може запобігти ризикам, передбаченим ст.177 КПК України, з наступних підстав.

Про неможливість застосування більш м`яких запобіжних заходів, таких як особисте зобов`язання, передбаченого п.1 ч.1 ст. 176 КПК України, свідчить тяжкість та обставини вчинених ОСОБА_4 кримінальних правопорушень, на думку органу досудового розслідування, вказаний запобіжний захід не зможе забезпечити виконання покладених на підозрювану обов`язків.

Неможливість обрання до підозрюваного ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді особистої поруки, передбаченого п.2 ч.1 ст. 176 КПК України, обґрунтовується тим, що на час звернення з клопотанням до слідчого судді не надходило відповідних клопотань від поручителів.

Таким чином, орган досудового розслідування вважає, що ОСОБА_4 може переховатися від органів досудового розслідування й суду, впливати на свідків, а тим самим перешкодить встановленню істини у кримінальному провадженні, що дає підстави стверджувати, що інший запобіжний захід, крім домашнього арешту, не зможе ефективно попередити спроби підозрюваного ухилитися від органів розслідування й суду, забезпечити виконання процесуальних рішень у провадженні.

Приймаючи до уваги наведені доводи, слідчий просить застосувати до підозрюваного ОСОБА_4 запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту строком на два місяці та відповідно до ч. 5 ст. 194 КПК України покласти на підозрюваного наступні обов`язки: прибувати за викликом до слідчого, прокурора або суду за першим викликом; не відлучатися з місця свого мешкання без дозволу слідчого, прокурора або суду; не спілкуватися з свідками та іншими підозрюваними в даному кримінальному провадженні; здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну; носити електронний засіб контролю.

В судовому засіданні прокурор клопотання підтримала та просила його задовольнити на підставах, викладених у клопотанні.

Підозрюваний та її захисник у судовому засіданні проти задоволення клопотання заперечували, вважають підозру необґрунтовану та ризики не доведені, просили застосувати запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання.

Вивчивши клопотання та докази, якими воно обґрунтовується, заслухавши пояснення сторін кримінального провадження, слідчий суддя дійшов наступного висновку.

Слідчим суддею встановлено, що в провадженні СУ ГУНП в Запорізькій області знаходяться матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № № 12022082060001090 від 09.09.2022, за ознаками кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч.3 ст.313, ч.3 ст.28 ч.2 ст. 317, ч.3 ст.311, ч.3 ст.307, ч. 1 ст. 309, ч. 2 ст. 311 КК України, у якому ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч.3 ст.313, ч.3 ст.28 ч.2 ст. 317, ч.3 ст.311, ч.3 ст.307, ч. 1 ст. 309, ч. 2 ст. 311 КК України.

При вирішенні даного клопотання, слідчий суддя бере до уваги обставини, визначені ч. 1 ст. 178, ч. 1 ст. 194 КПК України для обрання запобіжного заходу, та підстави застосування запобіжного заходу, визначені ст. 177 КПК України.

У відповідності до ч. 1 ст. 177 КПК України, метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам перешкоджати кримінальному провадженню будь-яким чином.

Відповідно до ч. 1 ст. 194 КПК України, під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.

У відповідності до положень ст. 177 КПК України, метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобіганням спробам: переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; вчинити інше кримінальне правопорушення або продовжити злочину діяльність.

Відповідно до практики Європейського суду з прав людини вагомою підставою для вирішення питання про необхідність попереднього ув`язнення особи є ризик перешкоджання встановленню істини у справі та переховування цієї особи від правосуддя. При цьому зазначено, що небезпека перешкоджання встановленню істини у справі та переховування особи від правосуддя може вимірюватися суворістю можливого покарання в сукупності з наявністю даних про матеріальний, соціальний стан особи, її зв`язками з державою, у якій його переслідують та міжнародними контактами.

Крім того, згідно з п. 3 і 4 ст. 5 Конвенції про захист прав людини та практику Європейського суду з прав людини обмеження права особи на свободу і особисту недоторканість можливе лише в передбачених законом випадках за встановленою процедурою. При цьому, ризик переховування обвинуваченого від правосуддя не може оцінюватися виключно на підставі суворості можливого судового рішення, а це слід робити з урахуванням низки відповідних фактів, які можуть підтверджувати існування такого ризику, або свідчити про такий його незначний ступінь, який не може служити підставою для запобіжного ув`язнення.

Виходячи з наданих слідчому судді та досліджених матеріалів, встановлено наявність даних, які свідчать про обґрунтовану підозру у вчиненні ОСОБА_4 кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч.3 ст.313, ч.3 ст.28 ч.2 ст. 317, ч.3 ст.311, ч.3 ст.307, ч. 1 ст. 309, ч. 2 ст. 311 КК України.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 181 КПК України, домашній арешт полягає у забороні підозрюваному, обвинуваченому залишати житло цілодобово або у певний період доби. Домашній арешт може бути застосовано до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі.

Вирішуючи клопотання про застосування запобіжного заходу відносно ОСОБА_4 слідчий суддя враховує тяжкість покарання, що загрожує підозрюваному у разі визнання його винним у вчиненні вказаних злочинів, його вік, стан здоров`я, міцність соціальних зв`язків, ту обставину, що підозрюваний має постійне місце проживання, не одружений, на утриманні малолітніх дітей не має, офіційно працевлаштований, раніше не судимого.

Виходячи з того, що ОСОБА_4 усвідомлюючи ступінь тяжкості кримінальних правопорушень, у вчиненні яких він підозрюється, та можливе покарання у вигляді позбавлення волі, може переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду та незаконно впливати на свідків у цьому кримінальному провадженні, слідчий суддя приходить до висновку про наявність ризику переховування та незаконного впливу на свідків.

Враховуючи докази, що надані сторонами кримінального провадження, обставини, визначені ст. 178 КПК України, наявність ризиків, передбачених ч. 1 ст. 177 КК України, наявність обґрунтованої підозри, у вчиненні кримінальних правопорушень, слідчий суддя приходить до висновку, що для запобігання ризикам, які зазначені у клопотанні та наведено у судовому засіданні є доцільним застосування до підозрюваного запобіжного заходу, про який просить прокурор, у зв`язку з чим клопотання слідчого про застосування запобіжного заходу у вигляді ці лободового домашнього арешту підлягає задоволенню.

У відповідності до вимог ст. 194 КПК України, слідчий суддя вважає за необхідне покласти на підозрюваного ОСОБА_4 обов`язки: прибувати за викликом до слідчого, прокурора або суду за першим викликом; не відлучатися з місця свого мешкання за адресою АДРЕСА_2 без дозволу слідчого, прокурора або суду цілодобово; не спілкуватися з свідками та іншими підозрюваними в даному кримінальному провадженні; здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.

Враховуючи вимоги ч. 2 ст. 219 КПК України, відповідно до якої досудове розслідування повинно бути закінчено протягом двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину, слідчий суддя вважає за необхідне визначити строк дії ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту відносно підозрюваного ОСОБА_4 в межах строку досудового розслідування - до 20.09.2023 року.

Керуючись, ст.ст. 177, 178, 181, 194, 200, 309 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого в ОВС слідчого управління ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_6 , погоджене прокурором Вознесенівської окружної прокуратури м. Запоріжжя ОСОБА_13 про обрання запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту відносно ОСОБА_4 , підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушеннях (злочинів), передбачених ч.3 ст.313, ч.3 ст.28 ч.2 ст. 317, ч.3 ст.311, ч.3 ст.307 КК України - задовольнити.

Застосувати до підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, заборонивши цілодобово залишати місце проживання за адресою: АДРЕСА_2 .

Роз`яснити підозрюваному ОСОБА_4 , що відповідно до ст. 181 КПК України працівники органу національної поліції з метою контролю за його поведінкою мають право з`являтися в житло, під арештом в якому він перебуває, вимагати надання усних чи письмових пояснень з питань, пов`язаних із виконання покладених на нього обов`язків.

Покласти на ОСОБА_4 , передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України обов"язки:

- прибувати за викликом до слідчого, прокурора або суду за першим викликом;

- не відлучатися з місця свого мешкання за адресою АДРЕСА_2 без дозволу слідчого, прокурора або суду цілодобово;

- не спілкуватися з свідками та іншими підозрюваними в даному кримінальному провадженні;

- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну;

Копію ухвали для виконання передати до органу Національної поліції за місцем проживання підозрюваного.

Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Визначити строк дії вказаної ухвали до 20 вересня 2023 року.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Запорізького апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудОрджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
Дата ухвалення рішення31.08.2023
Оприлюднено12.09.2023
Номер документу113279752
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів

Судовий реєстр по справі —335/1602/23

Ухвала від 04.09.2023

Кримінальне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Воробйов А. В.

Ухвала від 31.08.2023

Кримінальне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Воробйов А. В.

Ухвала від 31.08.2023

Кримінальне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Воробйов А. В.

Ухвала від 29.08.2023

Кримінальне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Воробйов А. В.

Ухвала від 25.08.2023

Кримінальне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Воробйов А. В.

Ухвала від 25.08.2023

Кримінальне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Воробйов А. В.

Ухвала від 28.08.2023

Кримінальне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Макаров В. О.

Ухвала від 16.06.2023

Кримінальне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Крамаренко І. А.

Ухвала від 16.06.2023

Кримінальне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Крамаренко І. А.

Ухвала від 16.06.2023

Кримінальне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Крамаренко І. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні