1 УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИСправа № 335/1602/23 1-кс/335/2267/2023
04 вересня 2023 року м. Запоріжжя
Слідчий суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні у залі суду клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Запорізької області ОСОБА_3 про арешт майна за матеріалами досудового розслідування кримінального провадження, яке внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12022082060001090 від 09.09.2022 за ознаками кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч.3 ст.313, ч.3 ст.28 ч.2 ст. 317, ч.3 ст.311, ч.3 ст.307, ч. 1 ст. 309, ч. 2 ст. 311 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Старший слідчийв ОВС СУГУНП вЗапорізької області ОСОБА_4 звернувсядо судуз клопотаннямпро арештмайна, за матеріалами досудового розслідування кримінального провадження, яке внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12022082060001090 від 09.09.2022 за ознаками кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч.3 ст.313, ч.3 ст.28 ч.2 ст. 317, ч.3 ст.311, ч.3 ст.307, ч. 1 ст. 309, ч. 2 ст. 311 КК України, у якому зазначив, що досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_5 , діючи умисно, з корисливих мотивів, переслідуючи мету незаконного збагачення, з метою вчинення злочинів у сфері незаконного обігу психотропних речовин та прекурсорів, не пізніше середини осені 2022 року (точну дату та час встановити під час досудового розслідування не виявилося можливим) організував стійку злочинну групу, до складу якої залучив ОСОБА_6 та ОСОБА_7 .
Спільно із зазначеними особами ОСОБА_5 у період з не пізніше ніж середина осені 2022 року по 19 березня 2023 року незаконно придбавав, зберігав, перевозив, прекурсори в особливо великому розмірі, а саме: соляну кислоту, ацетон з метою їх використання для виготовлення психотропних речовин, а також здійснював незаконне виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання з метою збуту, а також незаконний збут особливо небезпечної психотропної речовини, обіг якої заборонено PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), у тому числі на території м. Запоріжжя.
Не пізніше середини осені 2022 року ОСОБА_5 , достовірно знаючи про те, що наступні прекурсори, а саме: соляна кислота та ацетон можуть використовуватися при виготовленні особливо небезпечної психотропної речовини, обіг якої заборонено PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), яка користується великим попитом в середовищі наркозалежних осіб, з метою наживи прийняв рішення здійснювати незаконне придбання, зберігання, перевезення зазначених прекурсорів в особливо великому розмірі, з метою виготовлення вищевказаної психотропної речовини, а у подальшому незаконно виготовляти, придбавати, зберігати, перевозити, пересилати з метою збуту, а також незаконно збувати особливо небезпечну психотропну речовину, обіг якої заборонено PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он) як на території м.Запоріжжя, так і на території інших областей України.
Крім того, для реалізації свого злочинного наміру, спрямованого на отримання прибутку від незаконного збуту особливо небезпечної психотропної речовини, ОСОБА_5 , діючи умисно, при невстановлених обставинах, підшукав невстановлених у ході досудового слідства осіб, у яких закуповував прекурсори, за допомогою яких виготовляв особливо небезпечну психотропну речовину, обіг якої заборонено PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), а також у меседжері «Telegram» створив обліковий запис (акаунт) з назвою « ІНФОРМАЦІЯ_1 », за допомогою якого здійснював прийом замовлень на продаж вищевказаної психотропної речовини.
Враховуючи складність, підвищений ризик та неможливість одноособового вчинення злочинів, ОСОБА_5 не пізніше середини осені 2022 року (встановити точний час під час досудового розслідування не виявилося можливим), знаходячись у невстановленому у ході досудового розслідування місці залучив до організованої групи мешканців м. Нікополь Дніпропетровської області, а саме: ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , яким повідомив про свій злочинний план і запропонував систематично займатися незаконною діяльністю, пов`язаною із незаконним придбанням, зберіганням, перевезенням, прекурсорів, а саме: соляної кислоти, ацетону, з метою їх використання для виготовлення психотропної речовини, а також подальшим незаконним виготовленням, придбанням, зберіганням, перевезенням, пересиланням з метою збуту, а також незаконним збутом особливо небезпечної психотропної речовини, обіг якої заборонено PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), отримуючи від зазначених незаконних дій наживу.
При цьому ОСОБА_5 , залучаючи ОСОБА_6 та ОСОБА_7 до вчинення кримінальних правопорушень, роз`яснив їм схему придбання, зберігання, перевезення, прекурсорів, а також процес виготовлення та порядок придбання, зберігання, перевезення, пересилання з метою збуту, а також незаконний збут особливо небезпечної психотропної речовини, яка, на перший погляд, не приверне увагу правоохоронних органів, оскільки їх діяльність буде здійснюватися виключено за допомогою поштових відправлень під заздалегідь вигаданими анкетними даними з різних номерів сім-карт мобільних телефонів без будь-яких зустрічей із потенційними покупцями, прийом замовлень на збут психотропної речовини відбуватиметься лише через обліковий запис (акаунт) з назвою « ІНФОРМАЦІЯ_1 », та з дотриманням інших заходів конспірації, що унеможливить їх викриття, тим самим порушив у них рішучість здійснювати даного роду незаконну діяльність.
Заручившись підтримкою зазначених осіб, яка виразилася у згоді кожного займатися незаконним обігом особливо небезпечної психотропної речовини та прекурсорів, ОСОБА_5 організував стійку організовану групу.
Злочинне об`єднання, яке створив ОСОБА_5 з метою вчинення кримінальних правопорушень, характеризувалось стійкістю, що виражалося у його згуртованості і стабільності.
Таким чином, ОСОБА_5 , будучи організатором організованої групи, підшукав і залучив до її складу осіб, які поділяли його погляди та прагнули до незаконного збагачення шляхом систематичного вчинення незаконних дій.
Також ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 розробили детальний план скоєння злочинів, а саме: замовляти у невстановлених осіб прекурсори, а саме: соляну кислоту, ацетон, за допомогою яких у подальшому виготовляти особливо небезпечну психотропну речовину, обіг якої заборонено PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), яку надалі збувати, у тому числі, на території м. Запоріжжя, виключено шляхом її пересилання поштовими посилками.
Для зберігання прекурсорів, а також для виготовлення, зберігання з метою збуту та подальшого збуту особливо небезпечної психотропної речовини, ОСОБА_5 , діючи узгоджено з іншими співучасниками, пристосував нежитлову будівлю, яка розташована на території комплексу (реєстраційний номер майна: 409920) за адресою: АДРЕСА_1 , право приватної власності на який має ОСОБА_8 (частка власності 1/1) на підставі договору купівлі-продажу ВСА № 766883 №840 від 08.04.2005, та яку ОСОБА_5 орендував за усною домовленістю з останнім. При цьому ОСОБА_8 не був обізнаний про злочинні наміри ОСОБА_5 .
Узгодивши між собою план злочинних дій, співучасники розподілили між собою ролі та у подальшому діяли спільно та узгоджено між собою для досягнення загальної злочинної мети.
Таким чином, не пізніше ніж середина осені 2022 року (точну дату та час встановити під час досудового розслідування не виявилося можливим) під керівництвом ОСОБА_5 зазначені особи, а саме ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , попередньо зорганізувалися у стійке об`єднання для незаконного придбання, зберігання, перевезення прекурсорів, а саме: соляної кислоти, ацетону з метою їх використання для виготовлення психотропної речовини, а також для незаконного виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання з метою збуту, а також незаконного збуту особливо небезпечної психотропної речовини, обіг якої заборонено PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), об`єднані єдиним планом, з розподілом функцій учасників групи, спрямованих на досягнення цього плану, відомого всім учасникам групи.
Виконуючи функції організатора, ОСОБА_5 вчиняв сукупність дій, спрямованих на управління процесом підтримання функціонування організованої групи як стійкого об`єднання для незаконного збуту особливо небезпечної психотропної речовини, у тому числі на території м. Запоріжжя, зокрема здійснював загальне керівництво групою, планував і розподіляв злочинні функції її членів, надавав вказівки іншим співучасникам про необхідність здійснення конкретних дій, спрямованих на досягнення загального злочинного плану, координував їх дії, здійснював замовлення прекурсорів та обладнання для виготовлення психотропної речовини, контролював процес її виготовлення, зберігання, перевезення, пересилання з метою збуту та збут іншими членами організованої групи
З метою уникнення кримінальної відповідальності та викриття організованої ним незаконної діяльності співробітниками правоохоронних органів, ОСОБА_5 , діючи узгоджено з іншими співучасниками організованої групи, виробляв систему збуту особливо небезпечної психотропної речовини на території України, зокрема у м.Запоріжжі.
На виконання свого протиправного умислу, спрямованого на вчинення злочинів у сфері незаконного обігу психотропних речовин та прекурсорів, ОСОБА_5 приймав рішення про вартість, за яку здійснювався їх збут, розподіляв між ним та іншими членами групи прибуток, отриманий від злочинної діяльності, приймав замовлення на їх збут, здійснював закупівлю прекурсорів та обладнання для їх виготовлення.
При цьому, ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , будучи активними учасниками організованої групи, відповідно до плану і відведеним їм ролям, виконували конкретні дії, спрямовані на досягнення спільної злочинної мети, а також брали безпосередню участь у скоєнні злочинів.
Так, ОСОБА_6 , діючи за вказівкою ОСОБА_5 , спільно з ОСОБА_7 здійснював виготовлення особливо небезпечної психотропної речовини, обіг якої заборонено PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), здійснював фасування поштових посилок з нею, які у подальшому збувалися шляхом поштових відправлень, після чого, як самостійно, так із спільно із ОСОБА_7 збував зазначену особливо небезпечну психотропну речовину, у тому числі на території м. Запоріжжя, шляхом її пересилання поштовими відправленнями через поштомати ТОВ «Нова пошта» та відділення «Meest».
Будучи активним учасником організованої групи ОСОБА_7 виконував конкретні дії, спрямовані на реалізацію загальної злочинної мети, а саме: за вказівками ОСОБА_5 надавав підсобну допомогу ОСОБА_6 у виготовленні психотропної речовини, здійснював фасування поштових посилок з нею, які у подальшому збувалися шляхом поштових відправлень.
Таким чином, співучасники організованої групи створили злочинну схему незаконного виготовлення придбання, зберігання, перевезення, пересилання з метою збуту, а також незаконного збуту на території м. Запоріжжя особливо небезпечної психотропної речовини, обіг якої заборонено PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он).
Грошові кошти, отримані в результаті вказаної незаконної діяльності, співучасники розподіляли між собою на власний розсуд і в залежності від суми, яку отримано в кожному конкретному випадку від збуту психотропної речовини.
Для забезпечення зв`язку під час підготовки та скоєння злочинів, члени організованої групи використовували наявні у них мобільні телефони з різними операторами мобільного зв`язку, за допомогою яких передавали необхідну інформацію, погоджували і координували свої дії, а також за допомогою яких здійснювалося оформлення відправок, у тому числі через поштомати ТОВ «Нова Пошта». З метою конспірації, зменшення імовірності відстеження та фіксації злочинних намірів, оперативного взаємного інформування, використовували програмне забезпечення мобільних пристроїв (смартфонів) для обміну миттєвими повідомленнями з можливістю їх автоматичного видалення. Збут посилок з особливо небезпечною психотропною речовиною здійснювався з різних поштоматів ТОВ «Нова Пошта», розташованих у м. Нікополь та м. Покров Дніпропетровської області під вигадами псевдонімами відправника, та із завуальованою інформацією про вміст вказаних відправлень.
Щоб уникнути кримінальної відповідальності члени організованої ОСОБА_5 групи збували особливо небезпечну психотропну речовину лише тим особам, які на їх думку, не зацікавлені у викритті їх злочинної діяльності.
Для додання членам організованої групи мобільності під час вчинення злочинів, можливості конспіративного перевезення посилок з особливо небезпечною психотропною речовиною та ємностей прекурсорами до місця тимчасового зберігання, а у подальшому їх збуту, учасниками організованої групи було узгоджено використання автомобілю марки «Nissan Teana» у кузові чорного кольору, 2008 року випуску, VIN (номер кузова): НОМЕР_1 , державний реєстраційний номер НОМЕР_2 , який перебував у користуванні ОСОБА_6 , а також автомобілю марки «Ford Transit» у кузові червоного кольору, 1992 року випуску, VIN: НОМЕР_3 , номер кузова: НОМЕР_4 , державний реєстраційний номер НОМЕР_5 , яким користувалися всі учасники організованої групи.
Учасники організованої групи впродовж усієї злочинної діяльності інформували один одного про злочини, які готувалися, під час вчинення яких діяли з розподілом ролей за заздалегідь розробленим планом та схваленому усіма учасниками групи, при цьому усі співучасники усвідомлювали, що дії кожного з них є невід`ємною частиною загального обсягу дій при скоєнні злочинів.
Таким чином, мешканець м. Нікополь Дніпропетровської області ОСОБА_5 , не працюючий, не маючий легальних джерел отримання доходів для існування, діючи умисно, з корисливих мотивів, з метою отримання наживи та незаконного збагачення, не пізніше середини осені 2022 року (точну дату та час встановити під час досудового розслідування не виявилося можливим) організував стійку злочинну групу, до складу якої залучив ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , яка під його керівництвом, діючи на території м. Нікополь Дніпропетровської області до її викриття співробітниками поліції 19 березня 2023 року, вчинила ряд тяжких та особливо тяжких злочинів, пов`язаних із незаконним придбанням, зберіганням, перевезенням прекурсорів, а саме: соляної кислоти, ацетону з метою їх використання для виготовлення психотропних речовин, а також незаконним виготовлення, придбанням, зберіганням, перевезенням, пересиланням з метою збуту, а також незаконним збутом особливо небезпечної психотропної речовини, обіг якої заборонено PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), у тому числі на території м. Запоріжжя.
Встановлено, що ОСОБА_5 з метою швидкого, постійного і незаконного збагачення, з корисливих мотивів, маючи умисел направлений на незаконне придбання, зберігання обладнання призначеного для виготовлення особливо небезпечних психотропних речовин, діючи за попередньо розробленим планом та в складі організованої ним групи, разом із ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , при невстановлених слідством обставинах, місці, у період часу з середини осені 2022 по 19.03.2023, у невстановленої слідством особи придбали необхідне обладнання для виготовлення особливо небезпечної психотропної речовини, обіг якої заборонено PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), а саме: дві електричні печі та електронні ваги, три скляні ділильні лійки, плоскодонна колба із бічним штуцером, скляна ділильна лійка, сім насадок для мішання, керамічну лійку Бюхнера, дві полімерні лійки чорного та зеленого кольору, полімерний совок та полімерна мірна ємкість, велику полімерну лійку з вмонтованим кульовим краном, кришку та насадку схожу на клапан для скидання зайвого тиску, три портативні безконтактні електричні іч-термоментри, два електричні вентилятори, полімерну каналізаційну трубу з приєднаною гофрованою трубою, трьох вставлених один в один полімерних каналізаційних трійників, фрагмент каналізаційної полімерної труби, каналізаційну полімерну трубу з приєднаною гофрованою трубою, гофровану трубу та з`єднувального полімерного фітингу, бідонів, фрагменту полімерної пляшки, чотири полімерні контейнери, полімерний совок, дві металеві ложки з електронними вагами, які на невстановленому слідством транспортному засобі перевезли до побутової кімнати будівлі на території комплексу (реєстраційний номер майна: 409920) за адресою: АДРЕСА_1 , де стали зберігати для подальшого використання у процесі виготовлення особливо небезпечної психотропної речовини, обіг якої заборонено PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он).
Так, 19.03.2023 в період часу з 15:03 години до 23:34 години, в ході проведення санкціонованого обшуку території комплексу (реєстраційний номер майна: 409920) за адресою: АДРЕСА_1 , виявлено та вилучено вищезазначені предмети, які відповідно до висновку експерта №СЕ-19/108-23/4217-НЗПРАП від 13.06.2023 могли буди використані під час кустарного виготовлення особливо небезпечної психотропної речовини, обіг якої заборонено PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он).
Таким чином, ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 313 КК України незаконне придбання, зберігання обладнання з метою виготовлення особливо небезпечних психотропних речовин, вчинене організованою групою.
Крім того, ОСОБА_5 , з метою швидкого, постійного і незаконного збагачення, маючи умисел на організацію та утримання місця для незаконного виготовлення психотропних речовин, діючи з корисливих мотивів, за попередньорозробленим планомта вскладі організованоїним групи,разом із ОСОБА_6 та ОСОБА_9 , визначили приміщення, яке розташоване території комплексу (реєстраційний номер майна: 409920) за адресою: АДРЕСА_1 , для незаконного виготовлення особливо небезпечної психотропної речовини, обіг якої заборонено PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он).
Так, ОСОБА_5 , діючи спільно з ОСОБА_6 та ОСОБА_9 , у складі організованої групи, при невстановлених слідством обставинах, місці та у період часу з середини осені 2022 по 19.03.2023, у невстановленої слідством особи придбали дві електричні печі та електронні ваги, три скляні ділильні лійки, плоскодонна колба із бічним штуцером, скляна ділильна лійка, сім насадок для мішання, керамічну лійку Бюхнера, дві полімерні лійки чорного та зеленого кольору, полімерний совок та полімерна мірна ємкість, велику полімерну лійку з вмонтованим кульовим краном, кришку та насадку схожу на клапан для скидання зайвого тиску, три портативні безконтактні електричні іч-термоментри, два електричні вентилятори, полімерну каналізаційну трубу з приєднаною гофрованою трубою, трьох вставлених один в один полімерних каналізаційних трійників, фрагмент каналізаційної полімерної труби, каналізаційну полімерну трубу з приєднаною гофрованою трубою, гофровану трубу та з`єднувального полімерного фітингу, бідонів, фрагменту полімерної пляшки, чотири полімерні контейнери, полімерний совок, дві металеві ложки з електронними вагами, які на невстановленому слідством транспортному засобі перевезли до побутової кімнати будівлі на території комплексу (реєстраційний номер майна: 409920) за адресою: АДРЕСА_1 , які використовували для виготовлення особливо небезпечної психотропної речовини, обіг якої заборонено PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он).
Таким чином, при невстановлених слідством обставинах та у період з середини осені 2022 по 19.03.2023, у зазначеному приміщенні ОСОБА_5 , діючи з корисливих мотивів, за попередньо розробленим планом та в складі організованої ним групи, разом із ОСОБА_6 та ОСОБА_9 , з використанням вказаного обладнання та предметів неодноразово, систематично виготовляли з метою збуту та зберігали з метою збуту особливо небезпечної психотропної речовини, обіг якої заборонено PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он).
Так, 19.03.2023 в період часу з 15:03 години до 23:34 години в ході проведення санкціонованого обшуку території комплексу (реєстраційний номер майна: 409920) за адресою: АДРЕСА_1 , виявлено та вилучено вищезазначені предмети, які відповідно до висновку експерта №СЕ-19/108-23/4217-НЗПРАП від 13.06.2023 могли буди використані під час кустарного виготовлення особливо небезпечної психотропної речовини, обіг якої заборонено PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он).
Таким чином, ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 317 КК України організація та утримання місця для незаконного виготовлення психотропних речовин, вчинене з корисливих мотивів, групою осіб.
Крім того, ОСОБА_5 після організації на території комплексу (реєстраційний номер майна: 409920) за адресою: АДРЕСА_1 , місця для незаконного виготовлення особливо небезпечної психотропної речовини, обіг якої заборонено PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), маючи умисел на незаконне, в порушення вимог ст.ст. 25, 26 Закону України "Про наркотичні засоби, психотропні речовини i прекурсори", виготовлення та зберігання з метою подальшого збуту особливо небезпечної психотропної речовини, обіг якої заборонено PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), в особливо великих розмірах, діючи,повторно,з корисливихмотивів,умисно,за попередньорозробленим злочиннимпланом тау складіорганізованої нимгрупи,разом ізОСОБА_6 та ОСОБА_9 , упродовж часу з середини осені 2022 по 19.03.2023, шляхом синтезу хімічних речовин, незаконно виготовили особливо небезпечну психотропну речовину, обіг якої заборонено PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он).
Встановлено, що 09.02.2023, ОСОБА_5 , маючи умисел на незаконний збут особливо небезпечної психотропної речовини, в особливо великих розмірах, діючи повторно, з корисливих мотивів, згідно розробленого плану, у складі організованої них групи, разом із ОСОБА_6 та ОСОБА_9 , організували незаконний збут особливо небезпечної психотропної речовини, обіг якої заборонено PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он).
Так, ОСОБА_6 з відома ОСОБА_5 та ОСОБА_9 , на автомобілі марки «Nissan Teana» у кузові чорного кольору, державний реєстраційний номер НОМЕР_2 , виїхали з території комплексу (реєстраційний номер майна: 409920) за адресою: Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул. Чалова, буд. 191, та направився за адресою: Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул, Трубників, буд.13, де зайшовши до магазину «Жук», через експрес доставку «Meest», відправив картону коробку в якій містилася незаконно виготовлена ними особливо небезпечна психотропна речовина, обіг якої заборонено PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), яка адресована до м. Запоріжжя, бул. Шеевченка, 24.
В подальшому, 13.02.2023, приблизно о 17:15 годині, працівниками поліції, біля відділення експрес доставки «Meest», розташованої за адресою: м. Запоріжжя, бул. Шевченка, 24, була вилучена вище вказана посилка, в середині якої знаходилась кристалічна речовина білого кольору, яка згідно висновку експерта №КСЕ-19/108-23/2089-НЗПРАП від 16.02.2023, містить особливо небезпечну психотропну речовину, обіг якої заборонено PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), маса якого складає 157,5872 г (в перерахунку на основу), що згідно наказу №188 від 01.08.2000 «Про затвердження таблиць невеликих, великих та особливо великих розмірів наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, які знаходяться у незаконному обігу», є особливо великими розмірами.
Таким чином, ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 307 КК України, тобто незаконне виготовлення, зберігання, перевезення, пересилання з метою збуту, а також збут особливо небезпечних психотропних речовин, вчинене особою, яка раніше вчинила злочин, передбачений статтею 317 КК України, в особливо великих розмірах, вчинене організованою групою.
Крім того, ОСОБА_5 після організації на території комплексу (реєстраційний номер майна: 409920) за адресою: АДРЕСА_1 , місця для незаконного виготовлення особливо небезпечної психотропної речовини, обіг якої заборонено PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), маючи умисел на незаконне, в порушення вимог ст.ст. 25, 26 Закону України "Про наркотичні засоби, психотропні речовини i прекурсори", виготовлення та зберігання з метою подальшого збуту особливо небезпечної психотропної речовини, обіг якої заборонено PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), в особливо великих розмірах, діючи,повторно,з корисливихмотивів,умисно,за попередньорозробленим злочиннимпланом тау складіорганізованої нимгрупи,разом ізОСОБА_6 та ОСОБА_9 , упродовж часу з середини осені 2022 по 19.03.2023, шляхом синтезу хімічних речовин, незаконно виготовили особливо небезпечну психотропну речовину, обіг якої заборонено PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он).
З метою подальшого збуту незаконно виготовленої особливо небезпечної психотропної речовини, обіг якої заборонено PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), ОСОБА_5 створив месенджері «Telegram» акант « ІНФОРМАЦІЯ_1 », на який приймав замовлення. Для отримання оплати ОСОБА_5 створив криптовалютний гаманець НОМЕР_6 , з якого в подальшому перераховував кошти на невстановлені досудовим слідством банківські рахунки.
Встановлено, що 10.03.2023, ОСОБА_5 , маючи умисел на незаконний збут особливо небезпечної психотропної речовини, в особливо великих розмірах, діючи повторно, з корисливих мотивів, згідно розробленого плану, у складі організованої них групи, разом із ОСОБА_6 та ОСОБА_9 , організували незаконний збут ОСОБА_10 особливо небезпечної психотропної речовини. З цією метою, ОСОБА_10 в месенджері «Telegram» в аканті « ІНФОРМАЦІЯ_1 », повідомили про суму в якості оплати та про переказ їх на крипто валютний гаманець. ОСОБА_10 виконуючи надані йому вказівки, із своєї картки банку «otpbank|gold» номером НОМЕР_7 , перерахував грошові кошти в сумі 21500 гривень на криптовалюний гаманець за реквізитами TEWxnYbLoKohLUmXLPFcTjkumork3UwEQ. Після оплати, ОСОБА_10 в месенджері «Telegram» в аканті « ІНФОРМАЦІЯ_1 » вказав відомості про оплату, та на вимогу надав дані відділення пошти для отримання посилки.
Після отримання грошових коштів, продовжуючи реалізовувати свій злочинний умисел направлений на незаконний збут особливо небезпечної психотропної речовини, ОСОБА_6 разом із ОСОБА_9 , з відома та на вказівку ОСОБА_5 , на автомобілі марки «Ford Transit», у кузові червоного кольору, реєстраційний номер НОМЕР_5 , виїхали з території комплексу (реєстраційний номер майна: 409920) за адресою: Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул. Чалова, буд. 191, та з метою конспірації направились до м. Покров Дніпропетровської області, де під`їхали до поштомату «Нова Пошта» №5201 (м.Покров, вул. Героїв України, 6), в який поклали картону коробку в якій містилася незаконно виготовлена ними особливо небезпечна психотропна речовина, обіг якої заборонено PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), яка адресована ОСОБА_10 , таким чином незаконно, повторно, здійснили її збут.
В подальшому, 11.03.2023, приблизно о 12:30 годині, ОСОБА_10 перебуваючи в приміщенні відділення № 11 «Нова пошта», за адресою: м.Запоріжжя, просп. Соборний, буд. 206, отримав вище вказану посилку, в середині якої знаходилась крупно-кристалічний матеріал білого кольору, яка знаходилась в середині двох запаяних полімерних пакетів, занурених в полімерні банки, та яка згідно висновку експерта №КСЕ-19/108-23/3556-НЗПРАП від 15.03.2023, містить особливо небезпечну психотропну речовину, обіг якої заборонено PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), маса якого складає 138,5092 г (в перерахунку на основу), що згідно наказу №188 від 01.08.2000 «Про затвердження таблиць невеликих, великих та особливо великих розмірів наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, які знаходяться у незаконному обігу», є особливо великими розмірами.
Таким чином, ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 307 КК України, тобто незаконне виготовлення, зберігання, перевезення, пересилання з метою збуту, а також збут особливо небезпечних психотропних речовин, вчинене повторно, особою, яка раніше вчинила злочин, передбачений статтею 317 КК України, в особливо великих розмірах, вчинене організованою групою.
Крім того, ОСОБА_5 після організації на території комплексу (реєстраційний номер майна: 409920) за адресою: Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул. Чалова, буд. 191, місця для незаконного виготовлення особливо небезпечної психотропної речовини, обіг якої заборонено PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), маючи умисел на незаконне, в порушення вимог ст.ст. 25, 26 Закону України "Про наркотичні засоби, психотропні речовини i прекурсори", виготовлення та зберігання з метою подальшого збуту особливо небезпечної психотропної речовини, обіг якої заборонено PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), в особливо великих розмірах, діючи,повторно,з корисливихмотивів,умисно,за попередньорозробленим злочиннимпланом тау складіорганізованої нимгрупи,разом ізОСОБА_6 та ОСОБА_9 , упродовж часу з середини осені 2022 по 19.03.2023, шляхом синтезу хімічних речовин, незаконно виготовили особливо небезпечну психотропну речовину, обіг якої заборонено PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), яку у подальшому зберігали за вказаною адресою з метою подальшого незаконного збуту.
Так, 19.03.2023, в період часу з 15:03 години до 23:34 години в ході проведення санкціонованого обшуку території комплексу (реєстраційний номер майна: 409920) за адресою: Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул. Чалова, буд. 191, було виявлено та вилучено:
- порошок білого кольору масою 54,2722 г, який згідно висновку експерта №СЕ-19/108-23/3815-НЗПРАП від 20.03.2023, містить особливо небезпечну психотропну речовину - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), масою 43,3982 г (в перерахунку на основу);
- прозору рідину з коричневим відтінком об`ємом 1,2 л, яка згідно висновку експерта №СЕ-19/108-23/4217-НЗПРАП від 13.06.2023, містить особливо небезпечну психотропну речовину альфа-бромвалерофенон, масою 4,290 г.;
- прозору світло-коричневу рідину об`ємами 9,6 л та 9,9 л, яка згідно висновку експерта №СЕ-19/108-23/4217-НЗПРАП від 13.06.2023, містить особливо небезпечну психотропну речовину - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), масою 18,9150 г (в перерахунку на основу);
- прозору світло-коричневу рідину об`ємами 7,1 л, 10,2 л, 9,5 л, 10,1 л, 10,1 л, 8,2 л, 9,8 л, 10,1 л, 8,8 л, 10,3 л, 10,3 л, 9,9 л, 10,1 л, 10,2 л, 8,1 л, 5,7 л, яка згідно висновку експерта №СЕ-19/108-23/4217-НЗПРАП від 13.06.2023, містить особливо небезпечну психотропну речовину - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), масою 4774,8462 г (в перерахунку на основу);
- прозору світло-коричневу рідину об`ємами 46,2 л та 55,9 л, яка згідно висновку експерта №СЕ-19/108-23/4217-НЗПРАП від 13.06.2023, містить особливо небезпечну психотропну речовину - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), масою 1914,3750 г (в перерахунку на основу);
- прозору світло-коричневу рідину об`ємом 21 л, яка згідно висновку експерта №СЕ-19/108-23/4217-НЗПРАП від 13.06.2023, містить особливо небезпечну психотропну речовину - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), масою 747,6 г (в перерахунку на основу);
- прозору світло-коричневу рідину об`ємами 20,5 л та 20 л, яка згідно висновку експерта №СЕ-19/108-23/4217-НЗПРАП від 13.06.2023, містить особливо небезпечну психотропну речовину - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), масою 25,0088 г (в перерахунку на основу);
- прозору світло-коричневу рідину об`ємами 1,7 л та 5,6 л, яка згідно висновку експерта №СЕ-19/108-23/4217-НЗПРАП від 13.06.2023, містить особливо небезпечну психотропну речовину - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), масою 134,32 г (в перерахунку на основу);
- прозору рідину жовтого об`ємом 10,5 л, яка згідно висновку експерта №СЕ-19/108-23/4217-НЗПРАП від 13.06.2023, містить особливо небезпечну психотропну речовину - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), масою 1127 г та 4289,5383 г (в перерахунку на основу);
- кристалічний матеріал білого кольору масою 302,5 г та кристалічний матеріал бежевого кольору 56,5 г, яка згідно висновку експерта №СЕ-19/108-23/4217-НЗПРАП від 13.06.2023, містить особливо небезпечну психотропну речовину - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), масою 237,1443 г та 42,8122 г (в перерахунку на основу);
- прозору безбарвну рідину об`ємом 6,2 л, яка згідно висновку експерта №СЕ-19/108-23/4217-НЗПРАП від 13.06.2023, містить особливо небезпечну психотропну речовину - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), масою 349,37 г (в перерахунку на основу);
- прозору рідину коричневого кольору об`ємом 6,7 л, яка згідно висновку експерта №СЕ-19/108-23/4217-НЗПРАП від 13.06.2023, містить особливо небезпечну психотропну речовину - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), масою 415,7350 г (в перерахунку на основу);
- крупнокристалічний матеріал білого кольору масою 6,270 кг, яка згідно висновку експерта №СЕ-19/108-23/4217-НЗПРАП від 13.06.2023, містить особливо небезпечну психотропну речовину - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), масою 5028,5342 г (в перерахунку на основу);
- крупнокристалічний матеріал білого кольору масою 5,208 кг, яка згідно висновку експерта №СЕ-19/108-23/4217-НЗПРАП від 13.06.2023, містить особливо небезпечну психотропну речовину - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), масою 4107,6051 г (в перерахунку на основу).
Загальна масаособливо небезпечнупсихотропну речовину-PVP(1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он),складає 23256,2023г та згідно наказу №188 від 01.08.2000 «Про затвердження таблиць невеликих, великих та особливо великих розмірів наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, які знаходяться у незаконному обігу», є особливо великими розмірами, яку ОСОБА_5 відповідно дорозробленогозлочинного плану,разом із ОСОБА_6 та ОСОБА_9 , зберігав з метою подальшого збуту.
Таким чином, ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 307 КК України, тобто незаконне виготовлення, зберігання з метою збуту особливо небезпечних психотропних речовин, в особливо великих розмірах, вчинене повторно, особою, яка раніше вчинила злочин, передбачений статтею 317 КК України, вчинений організованою групою.
Крім того, ОСОБА_5 , маючи умисел на незаконне, в порушення вимог ст.ст. 25, 26 Закону України "Про наркотичні засоби, психотропні речовини i прекурсори" придбання, зберігання, перевезення прекурсорів з метою їх використання для виготовлення особливо небезпечної психотропної речовини PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), діючи за попередньо розробленим планом та в складі організованої ним групи, разом із ОСОБА_6 та ОСОБА_9 , при невстановлених слідством обставинах у період часу з середини осені 2022 по 19.03.2023 незаконно придбав прекурсори соляну кислоту та ацетон, які в подальшому перевіз на території комплексу (реєстраційний номер майна: 409920) за адресою: АДРЕСА_1 , де незаконно зберігав їх з метою використання для виготовлення особливо небезпечної психотропної речовини PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он).
Так, 19.03.2023, в період часу з 15:03 години до 23:34 години в ході проведення санкціонованого обшуку території комплексу (реєстраційний номер майна: 409920) за адресою: АДРЕСА_1 , було виявлено та вилучено:
- прозорі безбарвні рідини у 58 пластикових каністрах об`ємами по 10 л кожна, та у двох пластикових каністрах об`ємами по 6,1 л, 8,9 л, згідно висновку експерта №СЕ-19/108-23/4217-НЗПРАП від 13.06.2023, містять більше 50 % ацетону, тобто є прекурсором, стосовно якого встановлюються загоди контроль, об`ємом 595 л.;
- прозорі безбарвні рідини об`ємами 19 л, 19,5 л, 19 л, згідно висновку експерта №СЕ-19/108-23/4217-НЗПРАП від 13.06.2023, містять більше 50 % ацетону, тобто є прекурсором, стосовно якого встановлюються загоди контроль, об`ємом 77 л.;
- прозора рідина з коричневим відтінком об`ємом 1,2 л, згідно висновку експерта №СЕ-19/108-23/4217-НЗПРАП від 13.06.2023, містить більше 50 % ацетону, тобто є прекурсором, стосовно якого встановлюються загоди контроль, об`ємом 1,2 л.;
- прозора безбарвна рідина об`ємом 0,4 л, згідно висновку експерта №СЕ-19/108-23/4217-НЗПРАП від 13.06.2023, містить більше 50 % ацетону, тобто є прекурсором, стосовно якого встановлюються загоди контроль, об`ємом 0,4 л.;
- прозора рідина з жовтим відтінком об`ємами 10,3 л та 10,2 л, згідно висновку експерта №СЕ-19/108-23/4217-НЗПРАП від 13.06.2023, містять більше 15 % соляної кислоти, тобто є прекурсором, стосовно якого встановлюються загоди контроль, об`ємом 20,5 л.;
- прозора рідина з жовтим відтінком об`ємами 2,9 л та 0,92 л, згідно висновку експерта №СЕ-19/108-23/4217-НЗПРАП від 13.06.2023, містять більше 15 % соляної кислоти, тобто є прекурсором, стосовно якого встановлюються загоди контроль, об`ємом 3,82 л.
Відповідно до Таблиці IV Списку №2 «Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 770 від 06.05.2000 речовини, що містять не менш як 50 відсотків таких прекурсорів, як ацетон, етиловий ефір, толуол підлягають тим же заходам контролю, що і прекурсори, а речовини, що містять не менш як 15 відсотків таких прекурсорів, як соляна кислота, підлягають тим же заходам контролю, що і прекурсори.
Загальний об`єм прекурсору, що містить більше 15% соляної кислоти, складає 24,23 л та загальний об`єм прекурсорів, що містить більше 50% ацетону, складає 673,6 л,, які ОСОБА_5 відповідно дорозробленогозлочинного плану,разом із ОСОБА_6 та ОСОБА_9 , зберігав з метою використання для виготовлення особливо небезпечної психотропної речовини PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он).
Таким чином, ОСОБА_5 , підозрюється увчиненні злочину,передбаченого ч. 3 ст. 311 КК України, тобто незаконне придбання, зберігання, перевезення прекурсорів з метою їх використання для виготовлення психотропних речовин, вчинене організованою групою, в особливо великих розмірах.
Крім того, ОСОБА_5 , маючи умисел на незаконне, в порушення вимог ст.ст. 25, 26 Закону України „Про наркотичні засоби, психотропні речовини i прекурсори придбання, зберігання, перевезення прекурсорів з метою їх використання для виготовлення особливо небезпечної психотропної речовини PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), діючи за попередньо розробленим планом та в складі організованої ним групи, разом із ОСОБА_6 та ОСОБА_9 , при невстановлених слідством обставинах у період часу з середини осені 2022 по 19.03.2023 незаконно придбав прекурсори соляну кислоту та ацетон, які в подальшому перевіз до приміщення гаражу № НОМЕР_8 , який розташований на території Обслуговуючого кооперативу «Автогаражний кооператив №9 «Менжинський» (код ЄДРПОУ 23362929), на земельній ділянці з кадастровим номером 1211600000:03:103:0012, за адресою: Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул. Чалова, де незаконно зберігав їх з метою використання для виготовлення особливо небезпечної психотропної речовини PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он).
Так, 20.03.2023, в період часу з 01:22 години до 02:52 години в ході проведення санкціонованого обшуку гаражу № НОМЕР_8 , який розташований на території Обслуговуючого кооперативу «Автогаражний кооператив №9 «Менжинський» (код ЄДРПОУ 23362929), на земельній ділянці з кадастровим номером 1211600000:03:103:0012, за адресою: Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул. Чалова, було виявлено та вилучено:
- прозорі безбарвні рідини об`ємами 6,7 л, 8,9 л, 9,9 л, 17,9 л, 17,1 л, 19,4 л, згідно висновку експерта №СЕ-19/108-23/4230-НЗПРАП від 21.04.2023, містять більше 50 % ацетону, тобто є прекурсором, стосовно якого встановлюються загоди контроль, об`ємом 89,9 л.;
- прозора рідина з жовтим відтінком об`ємами 6,4 л, 10 л, 9,5 л, 9,3 л, 9,5 л, 9,4 л, 9,5 л, 9,5 л, 9,1 л, 9,5 л, 9,6 л, згідно висновку експерта №СЕ-19/108-23/4230-НЗПРАП від 21.04.2023, містять більше 15 % соляної кислоти, тобто є прекурсором, стосовно якого встановлюються загоди контроль, об`ємом 101,3 л.
Відповідно до Таблиці IV Списку №2 «Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 770 від 06.05.2000 речовини, що містять не менш як 50 відсотків таких прекурсорів, як ацетон, етиловий ефір, толуол підлягають тим же заходам контролю, що і прекурсори, а речовини, що містять не менш як 15 відсотків таких прекурсорів, як соляна кислота, підлягають тим же заходам контролю, що і прекурсори.
Вказані прекурсори, що містить більше 15% соляної кислоти, об`ємом 101,3 л та прекурсори, що містить більше 50% ацетону, об`ємом 89,9 л,, які ОСОБА_5 відповідно дорозробленогозлочинного плану,разом із ОСОБА_6 та ОСОБА_9 , зберігав з метою використання для виготовлення особливо небезпечної психотропної речовини PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он).
Таким чином, ОСОБА_5 , підозрюється увчиненні злочину,передбаченого ч. 3 ст. 311 КК України, тобто незаконне придбання, зберігання, перевезення прекурсорів з метою їх використання для виготовлення психотропних речовин, вчинене повторно, організованою групою, в особливо великих розмірах.
Обґрунтованість підозри у вчиненні ОСОБА_5 кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч.3 ст. 313, ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 317, ч. 3 ст. 311, ч.3 ст.307 КК України підтверджується зібраними по кримінальному провадженню доказами, а саме: протоколами обшуку, протоколами допиту свідків, протоколами допиту підозрюваних ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , висновками проведених експертиз,іншими матеріалами кримінального провадження в сукупності.
26.08.2023 ОСОБА_5 вручено повідомлення про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч.3 ст. 313, ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 317, ч. 3 ст. 311, ч.3 ст.307 КК України.
Встановлено, що відповідно до Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (номер довідки №344789993 від 31.08.2023) житловий будинок за адресою: АДРЕСА_2 , належить на праві приватної власності ОСОБА_5 .
Крім того, відповідно до Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (номер довідки №344789993 від 31.08.2023) земельна ділянка площею 0,4 га, кадастровий номер 3222486800:03:001:0458 належить на праві приватної власності ОСОБА_5 .
Крім того, відповідно до Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (номер довідки №344789993 від 31.08.2023) квартира за адресою: АДРЕСА_3 , належить на праві приватної власності ОСОБА_5 в частині 1/2.
Відповідно до санкції ч. 3 ст. 307 КК України за вказаний злочин передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від дев`яти до дванадцяти з конфіскацією майна або без такої.
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 170 КПК України, з метою забезпечення конфіскації як виду покарання, слідчий просить накласти арешт на майно підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , із забороною відчуження, а саме на житловий будинок, розташований за адресою: АДРЕСА_2 , який належить підозрюваному на праві приватної власності; земельну ділянку площею 0,4 га, кадастровий номер 3222486800:03:001:0458, яка належить підозрюваному на праві приватної власності; 1/2 частину квартири розташованої за адресою: АДРЕСА_3 , яка належить підозрюваному на праві приватної власності в частині 1/2.
Слідчий підтримав подане клопотання, надавши відповідну заяву.
Власник майна в судове засідання не викликався, у відповідності до ч. 2 ст. 172 КПК України, згідно якої, клопотання слідчого, прокурора, цивільного позивача про арешт майна, яке не було тимчасово вилучене, може розглядатися без повідомлення підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, їх захисника, представника чи законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України, розгляд клопотання проведено без фіксації судового процесу.
Дослідивши клопотання, матеріали, якими обґрунтовано доводи клопотання, слідчий суддя дійшов до висновку, що клопотання є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.ч.1, 2, 6 ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження
Арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
У випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, фізичної чи юридичної особи, яка в силу закону несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діями (бездіяльністю) підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, а також юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності обґрунтованого розміру цивільного позову у кримінальному провадженні, а так само обґрунтованого розміру неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, щодо якої здійснюється провадження.
Відповідно до ч.1 ст.171 КПК України з клопотанням про арешт майна до слідчого судді, суду має право звернутися прокурор, слідчий за погодженням з прокурором, а з метою забезпечення цивільного позову - також цивільний позивач. Частиною 2 даної статті передбачено, що повинно бути зазначено у клопотанні про арешт майна.
Клопотання про арешт майна відповідає вимогам ст.171 КПК України.
Відповідно доч.2ст.173КПК Українипри вирішенніпитання проарешт майнаслідчий суддя,суд повиненвраховувати:1)правову підставудля арештумайна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
26.08.2023 року у встановленому законом порядку, ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч.3 ст. 313, ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 317, ч. 3 ст. 311, ч.3 ст.307 КК України.
Відповідно до Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (номер довідки №344789993 від 31.08.2023) житловий будинок за адресою: АДРЕСА_2 , належить на праві приватної власності ОСОБА_5 .
Крім того, відповідно до Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (номер довідки №344789993 від 31.08.2023) земельна ділянка площею 0,4 га, кадастровий номер 3222486800:03:001:0458 належить на праві приватної власності ОСОБА_5 .
Крім того, відповідно до Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (номер довідки №344789993 від 31.08.2023) квартира за адресою: АДРЕСА_3 , належить на праві приватної власності ОСОБА_5 в частині 1/2.
Відповідно до санкції ч. 3 ст. 307 КК України за вказаний злочин передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від дев`яти до дванадцяти з конфіскацією майна або без такої.
З урахуванням наведеного, з метою забезпечення можливої конфіскації майна підозрюваного як виду покарання та для запобігання його відчуження, передачі, перетворення слідчий суддя дійшов висновку про задоволення клопотання та накладення арешту на майно підозрюваного ОСОБА_5 , із забороною відчуження, а саме: житловий будинок розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , який належить підозрюваному на праві приватної власності; земельну ділянку площею 0,4 га, кадастровий номер 3222486800:03:001:0458, яка належить підозрюваному на праві приватної власності; 1/2 частину квартири розташованої за адресою: АДРЕСА_3 , яка належить підозрюваному на праві приватної власності в частині 1/2.
Керуючись вимогами ст.ст. 131, 132, 170, 172, 173, 175, 167, 369, 372 КПК України, слідчий суддя -
УХВАЛИВ:
Клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Запорізької області ОСОБА_3 про арешт майна за матеріалами досудового розслідування кримінального провадження, яке внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12022082060001090 від 09.09.2022 за ознаками кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч.3 ст.313, ч.3 ст.28 ч.2 ст. 317, ч.3 ст.311, ч.3 ст.307, ч. 1 ст. 309, ч. 2 ст. 311 КК України задовольнити.
З метою забезпечення конфіскації майна як виду покарання накласти арешт на майно підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , із забороною відчуження, а саме: житловий будинок розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , який належить підозрюваному на праві приватної власності; земельну ділянку площею 0,4 га, кадастровий номер 3222486800:03:001:0458, яка належить підозрюваному на праві приватної власності; 1/2 частину квартири розташованої за адресою: АДРЕСА_3 , яка належить підозрюваному на праві приватної власності в частині 1/2.
Ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Запорізького апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення, а підозрюваним - в цей же строк з моменту вручення йому копії даної ухвали.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 04.09.2023 |
Оприлюднено | 01.05.2024 |
Номер документу | 113456897 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
Воробйов А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні