Є.у.н.с.512/713/23
Провадження №2/512/229/23
смт. Саврань
"06" вересня 2023 р.
УХВАЛА
про забезпечення позову
Суддя Савранського районного суду Одеської області Брюховецький О.Ю., при секретарі Тімановському А.Г., розглянувши заяву виконувача обов`язків керівника Любашівської окружної прокуратури Ковальчук Тетяни Володимирівни про забезпечення позову в цивільній справі за позовною заявою виконувача обов`язків керівника Любашівської окружної прокуратури Ковальчук Тетяни Володимирівни в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру в Одеській області, Савранської селищної ради Подільського району Одеської області до ОСОБА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю АПК «Саврань» про конфіскацію земельної ділянки,
ВСТАНОВИВ:
05.09.2023 виконувач обов`язків керівника Любашівської окружної прокуратури Ковальчук Тетяна Володимирівна звернулася до Савранського районного суду Одеської області з позовом в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру в Одеській області, Савранської селищної ради Подільського району Одеської області до ОСОБА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю АПК «Саврань» про конфіскацію земельної ділянки.
Провадження у справі на даний час не відкрито.
Разом з позовною заявою від позивача надійшла заява про забезпечення позову, шляхом накладення арешту на земельну ділянку площею 2,1595га з кадастровим номером №5124383200:01:003:0225, що розташована на території колишньої Полянецької сільської ради Савранського району (нині Подільського) району Одеської області, масив № НОМЕР_1 ділянка № НОМЕР_2 , цільове призначення земельної ділянки: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва зареєстровану на праві власності за ОСОБА_1 та заборони останній, а також іншим фізичним та юридичним особам, органам, які здійснюють реєстрацію речових прав на нерухоме майно, на час розгляду цієї справи та до набрання законної сили рішення у справі здійснювати будь-які (у тому числі реєстраційні) дії щодо відчуження, поділу, об`єднання з іншими земельними ділянками, зміни цільового призначення, укладення договорів, вчинення інших правочинів тощо, щодо зазначеної земельної ділянки.
Відповідно до статті149ЦПК суд за заявою учасника справи має право вжити передбаченихстаттею 150 цього кодексузаходів забезпечення позову.
За приписами частини 2статті 149ЦПК України забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду, а також з інших підстав, визначених законом.
Згідно пункту 1 частини 1 статті 152 ЦПК України заява про забезпечення позову подається: до подання позовної заяви - за правилами підсудності, встановленими цим Кодексом для відповідного позову, або до суду за місцезнаходженням предмета спору - якщо суд, до підсудності якого відноситься справа, визначити неможливо.
Статтею 153 ЦПК Українивстановлено, що заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи (учасників третейського (арбітражного) розгляду), крім випадків, передбачених частиною п`ятою цієї статті.
За приписами частини 13 статті 7 ЦПК України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.
Відповідно до частини 2 статті 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень ЦПК України розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Пункт 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 22.12.2006 року № 9 «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову» наголошує, що, розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд має, з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу позивача та відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Під час вирішення питання щодо забезпечення позову, обґрунтованість позову не досліджується, адже питання обґрунтованості заявлених позовних вимог є предметом дослідження судом під час розгляду спору по суті і не вирішується ним під час розгляду заяви про забезпечення позову.
Метою забезпечення позову є вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, заходів щодо охорони матеріально - правових інтересів позивача від можливих недобросовісних дій із боку відповідача з тим, щоб забезпечити позивачу реальне та ефективне виконання судового рішення, якщо воно буде прийняте на користь позивача, в тому числі задля попередження потенційних труднощів у подальшому виконанні такого рішення.
Забезпечення позову по суті - це обмеження суб`єктивних прав, свобод та інтересів відповідача або пов`язаних із ним інших осіб в інтересах забезпечення реалізації в майбутньому актів правосуддя і задоволених вимог позивача (заявника).
Достатньо обґрунтованим для забезпечення позову є підтверджена доказами наявність фактичних обставин, з якими пов`язується застосування певного виду забезпечення позову.
Відповідно до частин 1, 2, 4 статті 157 ЦПК України ухвала суду про забезпечення позову є виконавчим документом та має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом. Така ухвала підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження. Примірник ухвали про забезпечення позову залежно від виду вжитих заходів одночасно з направленням заявнику направляється судом для негайного виконання всім особам, яких стосуються заходи забезпечення позову і яких суд може ідентифікувати, а також відповідним державним та іншим органам для вжиття відповідних заходів. Особи, винні в невиконанні ухвали про забезпечення позову, несуть відповідальність, встановлену законом.
Позов забезпечується, зокрема, шляхом накладення арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб та також шляхом заборони вчиняти певні дії. Як вбачається з матеріалів заяви про забезпечення позову та позову, земельна ділянка тривалий час знаходяться у власності громадянки російської федерації ОСОБА_1 та на цей час існує вірогідність їх відчуження третім особам, зміни конфігурації, вчинення інших дій, які можуть утруднити або зробити неможливим виконання рішення суду про повернення земельних ділянок державі.
Заходи забезпечення позову носять тимчасовий характер і зберігають свою дію до фактичного виконання рішення суду, яким закінчується вирішення спору по суті.
З урахуванням викладеного суд вважає обґрунтованим та доведеним позивачем необхідність накладення арешту на земельну ділянку та заборони відповідачу вчиняти певні дії з нею.
За таких даних, вимога прокурора щодо забезпечення позову підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.149-154,157, 259,260,353 ЦПК України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Заяву виконувача обов`язків керівника Любашівської окружної прокуратури Ковальчук Тетяни Володимирівни про забезпечення позову в цивільній справі за позовною заявою виконувача обов`язків керівника Любашівської окружної прокуратури Ковальчук Тетяни Володимирівни в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру в Одеській області, Савранської селищної ради Подільського району Одеської області до ОСОБА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю АПК «Саврань» про конфіскацію земельної ділянки задовольнити.
Накласти арешт на земельну ділянку площею 2,1595га з кадастровим номером №5124383200:01:003:0225, що розташована на території колишньої Полянецької сільської ради Савранського району (нині Подільського) району Одеської області, масив № НОМЕР_1 ділянка № НОМЕР_2 , цільове призначення земельної ділянки: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва зареєстровану на праві власності за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт громадянина російської федерації № НОМЕР_3 виданий відділом ВС Княжпогостського району республіки Комі 29.06.2001 №112-009, яка проживає по АДРЕСА_1 , російська федерація.
Заборонити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт громадянина російської федерації № НОМЕР_3 виданий відділом ВС Княжпогостського району республіки Комі 29.06.2001 №112-009, яка проживає по АДРЕСА_1 , російська федерація, а також іншим фізичним та юридичним особам, органам, які здійснюють реєстрацію речових прав на нерухоме майно, на час розгляду цієї справи та до набрання законної сили рішення у справі здійснювати будь-які (у тому числі реєстраційні) дії щодо відчуження, поділу, об`єднання з іншими земельними ділянками, зміни цільового призначення, укладення договорів, вчинення інших правочинів тощо, щодо земельної ділянки з кадастровим номером №5124383200:01:003:0225 площею 2,1595га, розташованої на території колишньої Полянецької сільської ради Савранського району (нині Подільського) району Одеської області, масив № НОМЕР_1 ділянка № НОМЕР_2 , цільове призначення земельної ділянки: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, зареєстрованої на право власності за ОСОБА_1 .
Примірник ухвали про забезпечення позову залежно від виду вжитих заходів одночасно з направленням заявнику направляється судом для негайного виконання всім особам, яких стосуються заходи забезпечення позову і яких суд може ідентифікувати, а також відповідним державним та іншим органам для вжиття відповідних заходів.
Особи, винні в невиконанні ухвали про забезпечення позову, несуть відповідальність, встановлену законом.
Ухвала підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України http://court.gov.ua/sud1525.
Ознайомитись з повним текстом ухвали суду, в електронній формі, сторони можуть за веб-адресою Єдиного державного реєстру судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua/.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Одеського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом 15 днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя: О.Ю. Брюховецький
Суд | Савранський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 06.09.2023 |
Оприлюднено | 08.09.2023 |
Номер документу | 113290636 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: спори про припинення права власності на земельну ділянку |
Цивільне
Савранський районний суд Одеської області
БРЮХОВЕЦЬКИЙ О. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні