ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.uaРІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04.09.2023Справа № 910/9994/23
Господарський суд міста Києва у складі судді Щербакова С.О., розглянувши матеріали господарської справи
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "СПОРТ ЮА"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "ПАРІМАТЧ"
про стягнення 123 346, 40 грн
Без повідомлення (виклику) учасників справи
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "СПОРТ ЮА" (далі-позивач) звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "ПАРІМАТЧ" (далі-відповідач) про стягнення заборгованості у розмірі 123 346, 40 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем своїх зобов`язань за договором № 01/10-01 про надання рекламних послуг в мережі Інтернет від 01.10.2021.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 27.06.2023 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, вирішено здійснювати розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін, зокрема встановлено відповідачу строк протягом п`яти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для подачі заяви з обгрунтованими запереченням проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження (у разі їх наявності). Залучено до участі у розгляді справи в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю "Артсіті".
Крім того, судом повідомлено, що клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву (частина 7 статті 252 Господарського процесуального кодексу України).
03.07.2023 через відділ автоматизованого документообігу суду позивач подав заяву про ухвалення рішення про судові витрати після ухвалення рішення по суті позовних вимог, в якій просить суд вирішити питання про судові витрати після ухвалення рішення по суті позовних вимог.
Також, 03.07.2023 позивач подав клопотання про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін, в якому просить суд розгляд даної справи проводити в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 07.07.2023 у задоволенні клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "СПОРТ ЮА" про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін - відмовлено.
25.07.2023 через відділ автоматизованого документообігу суду відповідач подав відзив на позовну заяву, в якому підтверджує надання позивачем послуг та наявність заборгованості перед позивачем за договором № 01/10-01 від 01.10.2021, тобто визнає позовні вимоги, однак зазначає, що у зв`язку з введенням воєнного стану в Україні, а також з огляду на Рішення РНБО від 10.03.2023 всі рахунки відповідача в банківських установах були заблоковані 11.03.2023, що унеможливило виконання відповідачем своїх зобов`язань. Тож, відповідач вказує, що у нього відсутня можливість здійснити оплату наданих позивачем послуг з незалежних від нього обставин, а саме блокування активів та зупинення виконання економічних та фінансових зобов`язань відповідно до рішення РНБО від 10.03.2023, у зв`язку з чим просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог в частині стягнення правничої допомоги у розмірі 60 000, 00 грн; зменшити розмір витрат на правничу допомогу позивача, які підлягають розподілу між сторонами, до 10 000, 00 грн.
Згідно з частиною 4 статті 240 Господарського процесуального кодексу України у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши надані суду докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Господарський суд міста Києва -
ВСТАНОВИВ:
01.10.2022 між Товариством з обмеженою відповідальністю "СПОРТ ЮА" (далі - виконавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю "ПАРІМАТЧ" (далі - замовник) укладено договір № 01/10-01 про надання рекламних послуг в мережі Інтернет, умовами якого передбачено, що виконавець зобов`язується надати рекламні послуги замовникові, а саме: розповсюдити рекламу сайтів, товарів чи послуг замовника (клієнта замовника) із застосуванням інформаційних ресурсів згідно відповідного додатку, який є невід`ємною частиною цього договору, а замовник зобов`язується надати рекламу для розповсюдження та сплатити вартість рекламних послуг.
Детальні умови розміщення реклами, включаючи перелік інформаційних ресурсів, сайти розміщення, період розміщення, графік розміщення реклами, вартість послуг виконавця, строк та порядок оплати, інші умови кожного конкретного випадку розміщення реклами, інші комерційні умови містяться в додатках до цього договору, які є його невід`ємною частиною (п. 1.2. договору).
Відповідно до п. 4.1. договору, вартість рекламних послуг визначається відповідними додатками та рахунками, які є невід?ємними частинами цього договору, а ціна договору визначається загальною сумою рекламних послуг, що будуть надані за цими додатками.
Згідно п. 4.2. договору, сторони погодили, що звітним періодом за умовами даного договору є календарний місяць. Протягом 5 (п?яти) робочих днів після закінчення звітного періоду, виконавець надає замовнику оригінал акту прийому-передачі наданих послуг (далі - акт) та звіт, підписаний виконавцем у двох екземплярах. Замовник зобов??язується, при відсутності претензій до наданих послуг, підписати акт та звіт протягом 10 (десяти) робочих днів з моменту його отримання, і один примірник направити на адресу виконавця. При наявності претензій до наданих послуг, замовник направляє протягом 3 (трьох) робочих днів з моменту отримання акту та звіту на адресу виконавця мотивовану письмову відмову від його підписання із зазначенням недоліків (недоробок) у наданих рекламних послугах і термінами чи строками їх усунення (при необхідності).
За умовами п. 4.3. договору, виконавець зобов?язаний усунути недоліки, визначені у відповідній вимозі замовника, в порядку та у строки (терміни), визначені за домовленістю сторін.
Після усунення виявлених недоліків, недоробок та невідповідностей в наданих рекламних послугах, сторони підписують акт в порядку, передбаченому п. 4.2. цього договору (п. 4.4. договору).
Пунктом 4.5. договору передбачено, що сплата рекламних послуг за цим договором здійснюється у порядку повної постоплати.
Договір набуває чинності з моменту підписання обома сторонами і скріплення печатками сторін та діє до 31.12.2022 року, але в будь якому разі до повного виконання сторонами взятих на себе за цим договором зобов`язань. Якщо жодна із сторін за 30 (тридцять) календарних днів до закінчення строку дії цього договору не заявить про бажання розірвати його, він автоматично продовжує свою дію на наступний календарний рік на тих самих умовах (п. 9.4. договору).
Відповідно до п.9.8 договору, сторони домовились, що протягом строку дії договору, вони мають право використовувати при здійсненні своєї діяльності електронні документи та призначений для цього кваліфікований електронний підпис (далі - КЕП) з дотриманням вимог Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».
Додатком 4 до договору № 01/10-01 про надання рекламних послуг в мережі Інтернет від 01.10.2021, сторони погодили деталі послуг, які надаються виконавцем у період з 01.01.2023 до 31.12.2023 року, а також рекламний матеріал замовника, який зобов`язується розмістити виконавець в мережі Інтернет.
Також, додатком №4 встановлено, що вартість таких послуг за кожен звітний період (місяць) становить суму еквівалентну 2400,00 доларів США за середнім готівковим курсом долара США з урахуванням ПДВ, розміщеному на сайті https://minfin.com.ua на день підписання акту надання послуг.
Відповідно до п.3 додатку № 4 до договору, загальна вартість послуг за один звітний період (календарний місяць) за цим додатком сплачується замовником на підставі рахунку виконавця, який виставляється щомісяця після підписання акту та звіту щодо надання послуг, шляхом перерахування суми грошових коштів на поточний рахунок виконавця протягом 10 робочих днів з моменту отримання рахунку замовником. Ціна послуг та загальна вартість послуг, зазначена в п. 1 додатку, підлягає зміні у випадку зміни середнього готівкового курсу долара США, зазначеного на сайті https://minfin.com.ua у день підписання акту за надані послуги у відповідному звітному періоді.
Як зазначає позивач, на виконання умов договору № 01/10-01 від 01.10.2021 він надав відповідачу рекламні послуги в мережі Інтернет на загальну суму 123 346, 40 грн, на підтвердження чого додано до позовної заяви акти надання послуг № 4 від 28.02.2023 на суму 93 540, 00 грн, № 7 від 10.03.2023 на суму 29 806, 40 грн, які підписані представниками сторін та скріплені печатками підприємств; звіти щодо розміщення рекламних матеріалів від 28.02.2023 та від 10.03.2023, рахунки на оплату № 5 від 28.02.2023, № 8 від 10.03.2023 на суму 29 806, 40 грн, а також акт звірки взаємних розрахунків за період лютий 2023-березень 2023, який підписаний представники сторін та скріплений печаткою підприємств.
Позивач зазначає, що відповідач за надані згідно договору № 01/10-01 від 01.10.2021 рекламні послуги в мережі Інтернет не розрахувався, внаслідок чого сума основного боргу становить 123 346, 40 грн.
Отже, обґрунтовуючи свої вимоги, позивач зазначає, що відповідач неналежним чином виконує свої зобов`язання щодо оплати наданих послуг, зокрема, щодо погашення заборгованості, у зв`язку з чим просить суд стягнути з відповідача борг у сумі 123 346, 40 грн.
Оцінюючи подані докази та наведені обґрунтування за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Згідно зі ст. 11 Цивільного кодексу України, цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки; підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Проаналізувавши зміст укладеного між сторонами договору на виготовлення поліграфічної продукції № 01/10-01 від 01.10.2021, суд дійшов висновку, що за своєю правовою природою він є договором надання послуг.
Згідно частини першої статті 509 Цивільного кодексу України, зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
Частинами 1, 3, 5 ст. 626 Цивільного кодексу України встановлено, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Договір є двостороннім, якщо правами та обов`язками наділені обидві сторони договору. Договір є відплатним, якщо інше не встановлено договором, законом, або не випливає із суті договору.
У відповідності до положень ст.ст. 6, 627 Цивільного кодексу України, сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
Згідно зі ст. 628 Цивільного кодексу України, зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
Відповідно до статті 901 Цивільного кодексу України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.
Частиною 2 ст. 901 Цивільного кодексу України визначено, що положення глави 63 Цивільного кодексу України можуть застосовуватись до всіх договорів про надання послуг, якщо це не суперечить суті зобов`язання.
Згідно ст. 902 Цивільного кодексу України, виконавець повинен надати послугу особисто. У випадках, встановлених договором, виконавець має право покласти виконання договору про надання послуг на іншу особу, залишаючись відповідальним в повному обсязі перед замовником за порушення договору.
Частиною 1 статті 903 Цивільного кодексу України встановлено, що якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов`язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.
Частина 1 статті 193 Господарського кодексу України встановлює, що суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться і до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Частиною 2 статті 193 Господарського кодексу України визначено, що кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов`язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.
Положеннями статті 526 Цивільного кодексу України передбачено, що зобов`язання повинні виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (ст. 525 Цивільного кодексу України).
Договір, відповідно до ст. 629 Цивільного кодексу України, є обов`язковим для виконання сторонами.
Відповідно до ч. 1 ст. 73 Господарського процесуального кодексу України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Судом встановлено, що позивач виконав свої зобов`язання за договором належним чином, надав передбачені договором рекламні послуги в мережі Інтернет у лютому 2023 та у березні 2023 на загальну суму 123 346, 40 грн, а відповідачем прийняті надані послуги, що підтверджується актами надання послуг № 4 від 28.02.2023 на суму 93 540, 00 грн, № 7 від 10.03.2023 на суму 29 806, 40 грн, які підписані представниками сторін та скріплені печатками підприємств; звітами щодо розміщення рекламних матеріалів від 28.02.2023 та від 10.03.2023, рахунками на оплату № 5 від 28.02.2023, № 8 від 10.03.2023 на суму 29 806, 40 грн, а також актом звірки взаємних розрахунків за період лютий 2023-березень 2023, який підписаний представники сторін та скріплений печаткою підприємств.
Проте, відповідач за надані послуги не розрахувався, доказів зворотного суду не надав, внаслідок чого за Товариством з обмеженою відповідальністю "ПАРІМАТЧ" утворилась заборгованість у розмірі 123 346, 40 грн.
Разом з тим, у відзиві на позовну заяву, відповідач підтверджує наявність заборгованості перед позивачем за договором № 01/10-01 про надання рекламних послуг в мережі Інтернет від 01.10.2021 у сумі 123 346, 40 грн, проте зазначає, що у зв`язку з введенням воєнного стану в Україні, а також з огляду на Рішення РНБО від 10.03.2023 всі рахунки відповідача в банківських установах були заблоковані 11.03.2023, що унеможливило виконання відповідачем своїх зобов`язань. Тож, відповідач вказує, що у нього відсутня можливість здійснити оплати наданих позивачем послуг з незалежних від нього обставин, а саме блокування активів та зупинення виконання економічних та фінансових зобов`язань відповідно до рішення РНБО від 10.03.2023
Також, відповідач зазначає, що про вказані обставини ним було повідомлено позивача шляхом направлення листа від 14.03.2023.
З приводу вказаних у відзиві обставин, суд зазначає наступне.
Відповідно до п. 6.1. договору, сторони звільняються від відповідальності за часткове або повне невиконання зобов?язань за цим договором, якщо воно стало наслідком незалежних від їх волі обставин, в тому числі, але не обмежуючись: стихійного лиха, пожежі, повені, землетрусів, воєнних дій, цивільних безладів, страйків, неможливості розміщення реклами в дні жалоби, оголошених Урядом України, а також під час прямих трансляцій політичних заходів, змін вимог законодавства, заборон або інших дій державних органів тощо, що перешкоджають належному виконанню зобов?язань за цим Договором. При виникненні зазначених обставин непереборної сили термін виконання зобов?язань за цим Договором відсувається відповідно до часу, протягом якого діяли такі обставини.
Згідно п. 6.2. договору, сторони домовились, що належним доказом наявності форс-мажорних обставин та їх наслідків є свідоцтво, видане Торгово-промисловою палатою України або її відповідним територіальним підрозділом.
Пунктом 6.3. договору передбачено, що у випадку якщо тривалість форс-мажорних обставин буде перевищувати 45 (сорок п?ять) календарних днів, кожна зі сторін має право розірвати даний договір в односторонньому порядку, попередивши про це іншу сторону не менше, ніж за 10 (десять) календарних днів до запланованої дати такого розірвання. При цьому договір вважається розірваним зі спливу зазначеного десятиденного терміну з дати направлення стороною-ініціатором відповідного повідомлення.
Відповідно до п. 6.4. договору, сторона, що посилається на форс-мажорні обставини, зобов?язана негайно, не пізніше трьох робочих днів після настання таких обставин, проінформувати іншу сторону в письмовій формі про їх настання. Неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про настання таких обставин позбавляє сторону права посилатися на будь-яку з цих обставин як на підставу, що звільняє її від відповідальності за невиконання чи неналежне виконання зобов?язань за договором.
Судом враховано, що запровадження в Україні воєнного стану з 24.02.2022 є загальновідомою обставиною, проте сторонами у договорі чітко визначено обов`язок сторони, яка не може виконати зобов`язання за договором повідомити про це іншу сторону не пізніше ніж через 3 робочих днів після настання таких обставин.
При цьому, сторони у договорі погодили, що доказом наявності форс-мажорних обставин та їх наслідків є свідоцтво, видане Торгово-промисловою палатою України або її відповідним територіальним підрозділом.
Проте, в матеріалах справи відсутні докази повідомлення відповідачем позивача про настання обставин форс-мажору з наданням відповідних доказів, зокрема свідоцтва виданого Торгово-промисловою палатою України або її відповідним територіальним підрозділом.
В той же час, суд не приймає до уваги посилання відповідача на лист № 1403/2023-3 від 14.03.2023, оскільки такий лист було надіслано відповідачем позивачу лише 24.04.2023, що вбачається з опису вкладення та накладної АТ «Укрпошта», при цьому у вказаному листі відповідач вказує про необхідність розірвання договору, у зв`язку з застосуванням щодо нього персональних спеціальних економічних ті інших обмежувальних заходів (санкцій) рішенням РНБО України від 10.03.2023.
За змістом статей 598, 599 Цивільного кодексу України зобов`язання припиняється у повному обсязі на підставах, встановлених договором або законом, зокрема виконанням, проведеним належним чином.
Пунктом 4.5. договору передбачено, що сплата рекламних послуг за цим договором здійснюється у порядку повної постоплати.
Відповідно до п.3 додатку № 4 до договору, загальна вартість послуг за один звітний період (календарний місяць) за цим додатком сплачується замовником на підставі рахунку виконавця, який виставляється щомісяця після підписання акту та звіту щодо надання послуг, шляхом перерахування суми грошових коштів на поточний рахунок виконавця протягом 10 робочих днів з моменту отримання рахунку замовником. Ціна послуг та загальна вартість послуг, зазначена в п. 1 додатку, підлягає зміні у випадку зміни середнього готівкового курсу долара США, зазначеного на сайті https://minfin.com.ua у день підписання акту за надані послуги у відповідному звітному періоді.
Частиною 1 ст. 530 Цивільного кодексу України встановлено, що якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.
Частиною 2 ст. 530 Цивільного кодексу України визначено, що якщо строк (термін) виконання боржником обов`язку не встановлений або визначений моментом пред`явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов`язок у семиденний строк від дня пред`явлення вимоги, якщо обов`язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.
Враховуючи вищенаведене, з урахуванням приписів ст. 530 Цивільного кодексу України, суд приходить до беззаперечного висновку, що боржник вважається таким, що прострочив виконання зобов`язання з оплати наданих послуг у розмірі 123 346, 40 грн.
Згідно зі ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання.
Частиною 1 ст. 614 Цивільного кодексу України визначено, що особа, яка порушила зобов`язання, несе відповідальність за наявності її вини (умислу або необережності), якщо інше не встановлено договором або законом. Особа є невинуватою, якщо вона доведе, що вжила всіх залежних від неї заходів щодо належного виконання зобов`язання. При цьому відсутність своєї вини відповідно до ч. 2 ст. 614 Цивільного кодексу України доводить особа, яка порушила зобов`язання.
Статтею 74 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог та заперечень.
Відповідно до ст.ст. 76, 77 Господарського процесуального кодексу України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Враховуючи викладене, оскільки відповідач не надав суду доказів належного виконання свого зобов`язання щодо оплати наданих послуг, суд дійшов висновку, що відповідачем було порушено умови договору № 01/10-01 про надання рекламних послуг в мережі Інтернет від 01.10.2021 та положення ст. ст. 525, 526 Цивільного кодексу України, ст. 193 Господарського кодексу України, а тому підлягають задоволенню вимоги позивача про стягнення з відповідача заборгованості у розмірі 123 346, 40 грн.
Витрати по сплаті судового збору відповідно до ч. 4 ст. 129 Господарського процесуального кодексу України, покладаються на відповідача.
Керуючись статтями 74, 76-80, 129, 236-238, 247-252 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва.
ВИРІШИВ:
1. Позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "СПОРТ ЮА" - задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ПАРІМАТЧ" (проспект Миколи Бажана, буд. 14 А, офіс 26, м. Київ, 02140, ідентифікаційний код - 43363902) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "СПОРТ ЮА" (вул. Ділова, буд. 6, м. Київ, 03150, ідентифікаційний код - 44107667) 123 346 (сто двадцять три тисячі триста сорок шість) грн 40 коп. - заборгованості та 2 684 (дві тисячі шістсот вісімдесят чотири) грн 00 коп. - судового збору.
3. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
У разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Згідно з пунктом 17.5 розділу ХІ "Перехідні положення" Господарського процесуального кодексу України, апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного господарського суду або через відповідний місцевий господарський суд.
Суддя С. О. Щербаков
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 04.09.2023 |
Оприлюднено | 08.09.2023 |
Номер документу | 113291864 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Щербаков С.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні