Ухвала
від 04.09.2023 по справі 752/10952/23
ГОЛОСІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 752/10952/23

Провадження № 1-кс/752/6919/23

У Х В А Л А

04 вересня 2023 року слідчий суддя Голосіївського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участі секретаря ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , адвоката ОСОБА_4 , підозрюваного ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання підозрюваного ОСОБА_5 про зміну запобіжного заходу з цілодобового домашнього арешту на особисте зобов`язання застосованого відносно ОСОБА_5 в рамках кримінального провадження № 42023102030000106 від 01.06.2023 р.,

в с т а н о в и в:

підозрюваний ОСОБА_5 звернувся до слідчого судді Голосіївського районного суду м. Києва з клопотанням про зміну запобіжного заходу з цілодобового домашнього арешту на особисте зобов`язання застосованого відносно ОСОБА_5 в рамках кримінального провадження № 42023102030000106 від 01.06.2023 р.

В обґрунтування клопотання посилається на те, що ухвалою слідчого судді Голосіївського районного суду м. Києва від 03.06.2023 року у кримінальному провадженні № 42023102030000106 відносно нього застосовано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту строком на два місяці.

Ухвалою слідчого судді Голосіївського районного суду м. Києва від 27.07.2023 року продовжено застосування запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту ще на 2 місяці, тобто до 01.10.2023 року.

Посилається на те, що знаходиться під цілодобовим домашнім арештом вже на протязі майже 3 місяців - з 03.06.2023 р. та за цей час не зробив жодної спроби якимось чином ухилитись від слідства і не має наміру робити цього в майбутньому.

Також зазначає, що він не може впливати на свідків, оскільки усі свідки у кримінальному провадженні були допитані слідчими ще у перші дні після його початку, і якийсь вплив на них є неможливим.

Відразу після події 01.06.2023 р., яка стала предметом розслідування у цьому кримінальному провадженні, слідчими і прокурорами в Комунальному некомерційному підприємстві «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 3» Деснянського району м. Києва проведено обшук, в ході якого вилучені усі документи, що стосуються функціонування укриття у приміщенні поліклініки за адресою вул. Ореста Левицького, 8А. Таким чином, слідчими і прокурорами вже вилучені усі речі і документи, які мають значення для кримінального провадження.

Також вважає, що органом досудового розслідування не доведено, що він може якимсь чином перешкодити кримінальному провадженню, оскільки немає жодних обставин, які б свідчили про те, що він збирається якимось чином перешкоджати слідству.

Також звертає увагу на стан здоров`я, який не дозволяє йому постійно знаходитись в обмеженому просторі, оскільки є особою з інвалідністю 3 групи довічно внаслідок війни. Останнім часом внаслідок того, що весь час знаходиться в замкнутому просторі, стан здоров`я значно погіршився. Він не має можливості здійснювати прогулянки на свіжому повітрі, своєчасно і регулярно отримувати медичні процедури.

В судовому засіданні адвокат ОСОБА_4 просив змінити запобіжний захід, оскільки останнім часом у підозрюваного дуже погіршився стан здоров`я та в серпні останній переніс інфаркт, на підтвердження чого надав довідки про обстеження ОСОБА_5 від 13.07.2023, 28.07.2023,02.08.2023,14.08.2023 та консультативний висновок кардіолога від 24.08.2023 .

Також долучив характеристику на члена Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) - ОСОБА_5 .

Зазначає, що ризики зазначені у клопотанні недоведені та необґрунтовані.

Підозрюваний ОСОБА_5 підтримав думку захисника та просив змінити запобіжний захід.

У судовому засіданні командир Добровольчого формування №31 територіальної громади м. Києва ОСОБА_6 , голова УСВА Герой України, генерал-лейтенант ОСОБА_7 та депутат Київської міської ради ОСОБА_8 виявили бажання взяти ОСОБА_5 на поруки та просять обрати відносно останнього запобіжний захід у вигляді особистої поруки.

Прокурор ОСОБА_3 в судовому засіданні заперечував проти задоволення клопотання. Вважає, що ризики на даний час не зменшились та тільки запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту забезпечить виконання підозрюваним покладених обов`язків та буде запобігати встановленим ризикам.

Заслухавши пояснення захисника, підозрюваного, прокурора, приходжу до наступних висновків.

В ході судового розгляду встановлено, що у провадженні СУ ГУНП у м. Києві перебувають матеріали кримінального провадження № 42023102030000106 від 01.06.2023 р.

Ухвалою слідчого судді Голосіївського районного суду м. Києва від 03.06.2023 року у кримінальному провадженні № 42023102030000106 відносно нього застосовано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту строком на два місяці.

Ухвалою слідчого судді Голосіївського районного суду м. Києва від 27.07.2023 року продовжено застосування запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту ще на 2 місяці, тобто до 01.10.2023 року.

Відповідно до ст.201 КПК України підозрюваний, обвинувачений, до якого застосовано запобіжний захід, його захисник, має право подати до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, клопотання про зміну запобіжного заходу, в тому числі про скасування чи зміну додаткових обов`язків, передбачених частиною п`ятою статті 194 цього Кодексу та покладених на нього слідчим суддею, судом, чи про зміну способу їх виконання.

Слідчий суддя, суд зобов`язаний розглянути клопотання підозрюваного, обвинуваченого протягом трьох днів з дня його одержання згідно з правилами, передбаченими для розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу.

Відповідно до ч.1 ст. 194 КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених ст. 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.

Згідно з вимогами ст. 178 КПК України, при вирішенні питання про обрання запобіжного заходу, крім наявності ризиків, зазначених у статті 177 цього Кодексу, слідчий суддя, суд на підставі наданих сторонами кримінального провадження матеріалів зобов`язаний оцінити в сукупності всі обставини, у тому числі:

1) вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення;

2) тяжкість покарання, що загрожує відповідній особі у разі визнання підозрюваного, обвинуваченого винуватим у кримінальному правопорушенні, у вчиненні якого він підозрюється, обвинувачується;

3) вік та стан здоров`я підозрюваного, обвинуваченого;

4) міцність соціальних зв`язків підозрюваного, обвинуваченого в місці його постійного проживання, у тому числі наявність в нього родини й утриманців;

5) наявність у підозрюваного, обвинуваченого постійного місця роботи або навчання;

6) репутацію підозрюваного, обвинуваченого;

7) майновий стан підозрюваного, обвинуваченого;

8) наявність судимостей у підозрюваного, обвинуваченого;

9) дотримання підозрюваним, обвинуваченим умов застосованих запобіжних заходів, якщо вони застосовувалися до нього раніше;

10) наявність повідомлення особі про підозру у вчиненні іншого кримінального правопорушення;

11) розмір майнової шкоди, у завданні якої підозрюється, обвинувачується особа, або розмір доходу, в отриманні якого внаслідок вчинення кримінального правопорушення підозрюється, обвинувачується особа, а також вагомість наявних доказів, якими обґрунтовуються відповідні обставини;

12) ризик продовження чи повторення протиправної поведінки, зокрема ризик летальності, що його створює підозрюваний, обвинувачений, у тому числі у зв`язку з його доступом до зброї.

Так слідчий суддя приймає до уваги те, що після застосування до ОСОБА_5 запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту стан здоров`я останнього значно погіршився та він потребує медичного догляду. Дані обставини підтверджуються медичними довідками наданими стороною захисту у судовому засіданні.

Так, відповідно до практики Європейського суду з прав людини, вимога розумної підозри передбачає наявність доказів, які об`єктивно зв`язують підозрюваного з певним злочином і вони не повинні бути достатніми, щоб забезпечити засудження, але мають бути достатніми, щоб виправдати подальше розслідування або висунення звинувачення.

Для обґрунтованої підозри повинні бути факти або інформація, які б переконали неупередженого спостерігача в тому, що ця особа, можливо, вчинила злочин (Ilgar Mammadov v. Azerbaijan п. 88; Котій проти України п. 42; Влох проти Польщі п. 108; Erdagoz v. Turkey п. 51; Cebotari v. Moldova п. 48).

Також, Європейський суд з прав людини неодноразово підкреслював, що наявність підстав для обмеження свободи особи має оцінюватись в кожному кримінальному провадженні з урахуванням його конкретних обставин.

Як зазначає у своїх рішеннях Європейський суд з прав людини, ризики неналежної процесуальної поведінки підозрюваного з часом зменшуються (справа «Ткачов проти України» від 13.12.2007 p., «Єлоєв проти України» від 06.11.2008р.).

Таким чином, враховуючи у сукупності всі обставини кримінального провадження, слідчий суддя вважає за необхідне врахувати вимоги ст. 178 КПК України, та змінити запобіжний захід підозрюваному, враховуючи його стан здоров`я.

Виходячи з наведеного, вважаю що запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту забезпечить виконання покладених на підозрюваного ОСОБА_5 процесуальних обов`язків, а також буде запобігати його спробам переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; незаконно впливати на свідків у цьому ж кримінальному провадженні; знищити або спотворити речі чи документи, які мають значення для кримінального провадження; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.

З огляду на встановлені у судовому засіданні обставини, приходжу до висновку, що клопотання підозрюваного ОСОБА_5 про зміну запобіжного заходу підлягає частковому задоволенню.

Керуючись ст.ст. 176-178,194,201,309,376 КПК України,

п о с т а н о в и в:

клопотання підозрюваного ОСОБА_5 про зміну запобіжного заходу з цілодобового домашнього арешту на особисте зобов`язання застосованого відносно ОСОБА_5 в рамках кримінального провадження № 42023102030000106 від 01.06.2023 р.- задовольнити частково.

Змінити запобіжній захід застосований до підозрюваного ОСОБА_5 у вигляді цілодобового домашнього арешту на запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту, заборонивши йому залишати місце свого постійного проживання за адресою: АДРЕСА_1 , в період часу з 23:00 години до 06:00 години наступного дня.

Покласти на підозрюваного ОСОБА_5 , на підставі ч. 5 ст. 194 КПК України наступні обов`язки:

- прибувати до слідчого, прокурора у межах кримінального провадження № 42023102030000106, суду із встановленою періодичністю;

- не відлучатися із населеного пункту, в якому він проживає, без дозволу слідчого та/або прокурора;

- продовжити зберігання відповідними органами Державної влади паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.

Визначистрок діїухвали в межах строку досудового розслідування до 01.10.2023 року включно.

Роз`яснити підозрюваному, що в разі невиконання покладених на нього обов`язків, до нього може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід.

Виконання ухвали доручити органу національної поліції за місцем проживання підозрюваного.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом п`ятиднів з дня її оголошення.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудГолосіївський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення04.09.2023
Оприлюднено11.09.2023
Номер документу113325589
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про зміну запобіжного заходу

Судовий реєстр по справі —752/10952/23

Ухвала від 14.07.2023

Кримінальне

Голосіївський районний суд міста Києва

Плахотнюк К. Г.

Ухвала від 15.01.2024

Кримінальне

Київський апеляційний суд

Рибак Іван Олексійович

Ухвала від 12.12.2023

Кримінальне

Київський апеляційний суд

Мельник Володимир Васильович

Ухвала від 31.10.2023

Кримінальне

Голосіївський районний суд міста Києва

Мазур Ю. Ю.

Ухвала від 27.07.2023

Кримінальне

Голосіївський районний суд міста Києва

Ольшевська І. О.

Ухвала від 27.07.2023

Кримінальне

Голосіївський районний суд міста Києва

Ольшевська І. О.

Ухвала від 12.10.2023

Кримінальне

Голосіївський районний суд міста Києва

Мазур Ю. Ю.

Ухвала від 31.10.2023

Кримінальне

Голосіївський районний суд міста Києва

Мазур Ю. Ю.

Ухвала від 02.10.2023

Кримінальне

Голосіївський районний суд міста Києва

Мазур Ю. Ю.

Ухвала від 03.10.2023

Кримінальне

Голосіївський районний суд міста Києва

Мазур Ю. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні