Дата документу 01.09.2023
Справа № 334/7493/23
Провадження № 2/334/2958/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
/про залишення позовної заяви без руху/
01 вересня 2023 року м. Запоріжжя
Суддя Ленінського районного суду міста Запоріжжя Коломаренко К.А., розглянувши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Керуюча компанія «Партнер-Хаус» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
30 серпня 2023 директор Товариства з обмеженою відповідальністю «Керуюча компанія «Партнер-Хаус» -Юрій Даниленко звернувся до суду з вищевказаним позовом, в якому просить суд: стягнути солідарно з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 на користь позивача заборгованість на загальну суму 7 444,62 гривень по оплаті послуг з управління багатоквартирним будинком за період з 01 грудня 2020 року по 31 липня 2023 року включно, яка складається з: боргу 7 004,12 гривень; 3 відсотків річних - 118,72 гривень, які нараховані до 24.02.2022 року; індексу інфляції - 321,78 гривень, який нарахований до 24.02.2022 року, а таком просить стягнути витрати, пов`язані зі сплатою судового збору в розмірі 2 684,00 гривень.
На виконання вимог ч.6 ст. 187 ЦПК України, суд звернувся до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) відповідача.
Згідно до ч. 8 ст. 187 ЦПК України суддя з метою визначення підсудності може також користуватися даними Єдиного державного демографічного реєстру.
Згідно відповіді №207877 від 01.09.2023 року з Єдиного державного демографічного реєстру, яка надійшла на запит суду, вбачається, що відповідач по справі - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , станом на дату видачі паспорту громадянина України для виїзду закордон, тобто станом на 02.03.2023 року, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .
У відповідності до ст. 185 ЦПК України, до відкриття провадження у справі суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, викладеним у статтях 175 і 177 цього Кодексу, чи підсудна справа даному суду, чи немає інших підстав для повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження у справі.
При вирішенні питання про відкриття провадження суддя виходить із наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законами України (ст. 5 ЦПК України).
Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 42 ЦПК України у справах позовного провадження учасниками справи є сторони, треті особи.
Відповідно до ст. 48 ЦПК України сторонами у цивільному процесі є позивач і відповідач. Позивачем і відповідачем можуть бути фізичні і юридичні особи, а також держава.
Згідно з положеннями ч. 1 ст. 47 ЦПК України здатність особисто здійснювати цивільні процесуальні права та виконувати свої обов`язки в суді (цивільна процесуальна дієздатність) мають фізичні особи, які досягли повноліття, а також юридичні особи.
Відповідно до ч. 2 зазначеної статті неповнолітні особи віком від чотирнадцяти до вісімнадцяти років, а також особи, цивільна дієздатність яких обмежена, можуть особисто здійснювати цивільні процесуальні права та виконувати свої обов`язки в суді у справах, що виникають з відносин, у яких вони особисто беруть участь, якщо інше не встановлено законом. Суд може залучити до участі в таких справах законного представника неповнолітньої особи або особи, цивільна дієздатність якої обмежена.
Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 34 ЦК України повну цивільну дієздатність має фізична особа, яка досягла вісімнадцяти років (повноліття).
Відповідно до ч. 2 ст. 59 ЦПК України права, свободи та інтереси неповнолітніх осіб віком від чотирнадцяти до вісімнадцяти років, а також осіб, цивільна дієздатність яких обмежена, можуть захищати у суді відповідно їхні батьки, усиновлювачі, піклувальники чи інші особи, визначені законом. Суд може залучити до участі в таких справах неповнолітню особу чи особу, цивільна дієздатність якої обмежена.
Так, із позовної заяви вбачається, що позивач пред`явив позов до ОСОБА_1 , а також до ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який в свою чергу не може особисто здійснювати цивільні процесуальні права та виконувати свої обов`язки в суді, оскільки на момент звернення позивача з позовом до суду не досяг повноліття, а тому не має цивільної процесуальної дієздатності, як це передбачено положеннями ст. 47 ЦПК України, у зв`язку з чим, права та інтереси неповнолітнього ОСОБА_2 можуть захищати в суді, а так само представляти його інтереси як неповнолітньої особи, мають право її законні представники, якими відповідно до ч. 2 ст. 59 ЦПК України є батьки, усиновлювачі, піклувальники та інші особи, визначені законом.
У зв`язку з чим,позивачу необхідно зазначити особу, яка на даний час представляє інтереси неповнолітньої дитини - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до якого позивачем пред`явлено позов, враховуючи, що останній не може особисто здійснювати цивільні процесуальні права та виконувати свої обов`язки в суді, оскільки не набув повної цивільної процесуальної дієздатності.
Відповідно до п.2 ч.3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Відповідно до ч.6 ст. 175 ЦПК України, у позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору.
Судом встановлено, що даний позов подано без додержання вимог, викладених в ст. 175 ЦПК України.
Недотримання обов`язкових вимог до змісту позовної заяви є перешкодою до відкриття провадження у справі.
Відповідно до прецедентної практики Європейського суду з прав людини, реалізуючи п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони й обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.
Відповідно до ч. 1-3 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк для виправлення зазначених недоліків позовної заяви, шляхом подачі позовної заяви, оформленої у відповідності до вимог ст. 175, 177 ЦПК України, та доказів, зазначених в ухвалі.
Керуючись ст. ст. 175, 177, 185, 258-261 ЦПК України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Керуюча компанія «Партнер-Хаус» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , про стягнення заборгованості, - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність виправити зазначені недоліки позовної заяви протягом 5 (п`яти) днів з дня отримання даної ухвали суду.
Роз`яснити позивачу, що у разі не усунення зазначених недоліків, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://dn.dp.court.gov.ua/
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя: Коломаренко К. А.
Суд | Ленінський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 01.09.2023 |
Оприлюднено | 12.09.2023 |
Номер документу | 113352204 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Ленінський районний суд м. Запоріжжя
Коломаренко К. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні