Справа №705/1549/17
1-кс/705/1078/23
У Х В А Л А
І МЕ НЕ М УК РА ЇН И
11 вересня 2023 року м. Умань
Уманський міськрайонний суд Черкаської області в складі :
слідчого судді ОСОБА_1
секретар ОСОБА_2
за участю: прокурора ОСОБА_3
розглянувши усудовому засіданнів залісуду вм.Умань клопотанняслідчого відділурозслідування злочинів,скоєних протижиття таздоров`я особиСВ ГУНПв Черкаськійобласті майораполіції ОСОБА_4 ,що погодженепрокурором Уманськоїокружної прокуратури ОСОБА_3 про тимчасовийдоступ доречей ідокументів,які містятьохоронювану закономтаємницю,-
В С Т А Н О В И В:
Слідчий відділурозслідування злочинів,скоєних протижиття таздоров`я особиСВ ГУНПв Черкаськійобласті майорполіції ОСОБА_4 ,за погодженнямз прокуроромУманської окружноїпрокуратури ОСОБА_3 звернувся до Уманського міськрайонного суду Черкаської області з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. В клопотанні вказано, що 03.04.2017 року приблизно о 09:30 год., на території ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", що розташоване по АДРЕСА_1 , час виконання водієм автокрану "ЗИЛ 133ГЯ" д.н.з. НОМЕР_1 гр-м ОСОБА_5 робіт з підвищеною небезпекою, допущено порушення правил безпеки, в результаті чого відбувся нещасний випадок, в наслідок якого загинув працівник ОСОБА_6 .
По даному факту, внесено відомості до ЄРДР за № 12017250250000516 від 05.04.2017, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 272 КК України.
Під час досудового розслідування кримінального провадження органом досудового розслідування отримано акт перевірки суб`єкта господарювання (виробничого об`єкта) виданого управлінням ІНФОРМАЦІЯ_2 №3-063/047 від 12.04.201, згідно якого в ході перевірки ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », виявлено 29 порушень законодавства про працю.
Також у вказаному кримінальному провадженні, проведено інженерно технічну експертизу з охорони праці, згідно висновку якої в діях працівників ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », виявлено порушення законодавства про працю, що можуть перебувати у причинно наслідковому зв`язку з подією нещасного випадку
Під час досудового розслідування вказаного кримінального провадження на запит слідчого отримано відповідь, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , надано дозволи на проведення робіт з підвищеною небезпекою, а саме: №221.17.71 від 05.10.2017 на використання зварювальних та газополум`яних робіт, №222.17.71 від 05.10.2017 на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.
Беручи до уваги вищевикладене та з метою повного та всебічного розслідування кримінального провадження та встановлення всіх обставин кримінального правопорушення на даний час, виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу до документів, які стали підставою для видачі ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » дозволів на проведення робіт з підвищеною небезпекою а саме: №221.17.71 від 05.10.2017 на використання зварювальних та газополум`яних робіт, №222.17.71 від 05.10.2017 на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, яка зберігається в ІНФОРМАЦІЯ_3 , АДРЕСА_2 .
Клопотання про фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час досудового розслідування до суду від учасників судового розгляду не надходило, в зв`язку з чим відповідно до ст. 107 КПК України застосування технічних засобів фіксування не проводилося.
В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав та просив йогозадоволити.
Заслухавши прокурора, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 31 Конституції України, кожному гарантується таємниця листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції. Винятки можуть бути встановлені лише судом у випадках, передбачених законом, з метою запобігти злочинові чи з`ясувати істину під час розслідування кримінальної справи, якщо іншими способами одержати інформацію неможливо.
За змістом ст. 26 КПК України, слідчий суддя у кримінальному провадженні вирішує лише ті питання, що винесені на його розгляд сторонами та віднесені до його повноважень КПК, при цьому сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачених КПК.
Відповідно до ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Одним із заходів забезпечення кримінальногопровадження є тимчасовий доступ до речей і документів.
Згідно ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно ч. 1 ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених устатті 161цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Стаття 162 КПК України встановлює перелік речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю. Серед них:інформація,що знаходитьсяу володіннізасобу масовоїінформації абожурналіста інадана їмза умовинерозголошення авторстваабо джерелаінформації; відомості,які можутьстановити лікарськутаємницю; відомості,які можутьстановити таємницювчинення нотаріальнихдій; конфіденційнаінформація,в томучислі така,що міститькомерційну таємницю; відомості,які можутьстановити банківськутаємницю; особистелистування особита іншізаписи особистогохарактеру; інформація,яка знаходитьсяв операторівта провайдерівтелекомунікацій,про зв`язок,абонента,надання телекомунікаційнихпослуг,у томучислі отриманняпослуг,їх тривалості,змісту,маршрутів передаваннятощо; персональні дані особи.
Слідчий суддяпостановляє ухвалупро наданнятимчасового доступудо речейі документів,якщо сторонакримінального провадженняу своємуклопотанні доведенаявність достатніхпідстав вважати,що ціречі абодокументи перебуваютьабо можутьперебувати уволодінні відповідноїфізичної абоюридичної особи; саміпо собіабо всукупності зіншими речамиі документамикримінального провадження,у зв`язкуз якимподається клопотання,мають суттєвезначення длявстановлення важливихобставин укримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. При цьому при наданнітимчасового доступудо речейі документів,які містятьохоронювану закономтаємницю,сторона кримінальногопровадження,повинна довестиможливість використанняяк доказіввідомостей,що містятьсяв цихречах ідокументах,та неможливістьіншими способамидовести обставини,які передбачаєтьсядовести задопомогою цихречей ідокументів. Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом.
Таким чином, вислухавши прокурора, який підтримав клопотання, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя вбачає підстави для задоволення клопотання слідчого про тимчасовий доступ до речей та документів, які місять охоронювану законом таємницю.
Керуючись ст. 31 Конституції України, ст.ст. 26, 131, 132,159, 162, 163, 309 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В :
Клопотання слідчого відділу розслідування злочинів, скоєних проти життя та здоров`я особи СВ ГУНП в Черкаській області майора поліції ОСОБА_4 , що погоджене прокурором Уманської окружної прокуратури ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю задоволити.
Надати тимчасовий доступ слідчому СУ Головного управління Національної поліції в Черкаській області ОСОБА_7 , слідчому СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_8 , слідчому СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_4 , до документів, які стали підставою для видачі « ОСОБА_9 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) дозволів №221.17.71 від 05.10.2017 на використання зварювальних та газополум`яних робіт, №222.17.71 від 05.10.2017 на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки., які зберігається в ІНФОРМАЦІЯ_3 , АДРЕСА_2 , з можливістю вилучення їх копій.
Строк дії ухвали один місяць з дня постановлення ухвали.
Відповідно до ч.1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_10
Суд | Уманський міськрайонний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 11.09.2023 |
Оприлюднено | 01.05.2024 |
Номер документу | 113360067 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Уманський міськрайонний суд Черкаської області
Годік Л. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні