Ухвала
від 07.09.2023 по справі 678/1245/23
ЛЕТИЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

КОПІЯ

Єдиний унікальний номер судової справи 678/1245/23

Номер провадження №1-кс-678-487/23

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 вересня 2023 року смт Летичів

Летичівський районний суд Хмельницької області в складі:

слідчого судді ОСОБА_1 ,

за участю секретаря ОСОБА_2 ,

розглянувши клопотання слідчого відділення дізнання Відділу поліції № 3 ХРУП ГУНП в Хмельницькій області капітана поліції ОСОБА_3 , яке погоджене прокурором Летичівської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю, у кримінальному провадженні, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42023242240000032 від 24 серпня 2023 року, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст.191 КК України,

встановив:

07 вересня 2023 року до суду надійшло клопотання, згідно якого в провадженні слідчого відділу ВП №3 ХРУП ГУНП в Хмельницькій області знаходяться матеріали кримінального провадження, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42023242240000032 від 24 серпня 2023 року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що 18 серпня 2023 року службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » зловживаючи своїм службовим становищем, під час дії воєнного стану, заволоділи зерном пшениці ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » загальною масою близько 30 т., яке перевозилось з поля товариства вантажним автомобілем марки «MAN», надавши вказівку водію товариства без відома директора вивантажити зерно не на склад ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а у вказане ними місце з метою привласнення зерна пшениці, в результаті вказаних дій директору (власнику) ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » заподіяно збитки в сумі близько 198 тис. грн.

Відтак, під час досудового розслідування виникла необхідність у перевірці факту причетності до вчинення даного правопорушення працівників ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », які в день вчинення крадіжки, до, та після, діяли за спільною домовленістю та відповідно координували свої дії використовуючи засоби мобільного зв`язку, відповідно підтримуючи контакти із особами, які придбали викрадене зерно, особами, які займались його подальшим перевезенням та реалізацією, у зв`язку з чим є підстави для перевірки даного факту з метою отримання доказів вчинення даного правопорушення, відшукання викраденого майна, а також встановлення причетних до вчинення даного правопорушення осіб, шляхом здійснення тимчасового доступу до речей та документів, які перебувають у користуванні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».

Встановлено, що головний бухгалтер та за сумісництвом виконавчий директор ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_5 користується номером мобільного телефону НОМЕР_1 ; водій ОСОБА_6 , який безпосередньо перевозив викрадене зерно користується номером мобільного телефону НОМЕР_2 , комбайнер, який здійснював погрузку на полі викраденого зерна пшениці ОСОБА_7 , користується номером мобільного телефону НОМЕР_3 , агроном вказаного підприємства ОСОБА_8 , користується номером мобільного телефону НОМЕР_4 , завідуюча складом ОСОБА_9 , використовує номер мобільного телефону НОМЕР_5 .

Тому з метою перевірки на причетність до скоєння даного кримінального правопорушення власників вказаних абонентських номерів, встановлення контактуючих із ними абонентів в день вчинення крадіжки, до, та після вчинення правопорушення, виникла необхідність в отриманні деталізації з`єднань абонентських номерів, які перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( АДРЕСА_1 ), а саме: НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , в період часу з 01 серпня 2023 року по теперішній час.

Ініціатор клопотання та прокурор, який погодив клопотання, просять його розгляд проводити у їх відсутність, клопотання підтримують та просять таке задовольнити.

Крім того, просять клопотання розглянути за відсутності представників ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », так як відомості, що підлягають тимчасовому доступу перебувають у їх розпорядженні і можуть бути знищені або ж не санкціоновано кореговані.

До суду представники операторів мобільного зв`язку на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України не викликалися, при цьому слідчий суддя визнає обґрунтованим те, що юридичні особи розташовані на значній відстані, відомості, що підлягають тимчасовому доступу перебувають у їх розпорядженні і можуть бути знищені або ж не санкціоновано кореговані.

Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем, комп`ютерних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах, комп`ютерних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення (ч. 1). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду (ч. 2).

Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.

Згідно ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

У відповідності до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

У ст. 121 Закону України «Про електронні комунікації» визначено, що доступ до інформації про споживача, факти надання електронних комунікаційних послуг, у тому числі до даних, що обробляються з метою передачі такої інформації в електронних комунікаційних мережах, здійснюється виключно на підставі рішення прокурора, суду, слідчого судді у випадках та порядку, передбачених законом (ч. 1). Зняття інформації з електронних комунікаційних мереж постачальників електронних комунікаційних послуг забезпечується єдиною системою технічних засобів, що використовується всіма уповноваженими законом органами, на умовах автономного доступу до інформації у порядку, визначеному законодавством (ч. 2). Постачальник електронних комунікаційних послуг та/або мереж повинен забезпечити можливість підключення технічних засобів, зазначених у частині другій цієї статті, в точці для такого доступу в електронній комунікаційній мережі, визначеній постачальником електронних комунікаційних мереж та/або послуг (ч. 3).

З Витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань від 30 серпня 2023 року вбачається, що відомості про вказану у клопотанні подію внесені 24 серпня 2023 року за №42023242240000032 із правовою кваліфікацією ч. 4 ст. 191 КК України.

У протоколі прийняття заяви про кримінальне правопорушення та іншу подію від 19 серпня 2023 року та протоколі допиту потерпілого ОСОБА_10 від 29 серпня 2023 року останній детально повідомила про обставини вчинення кримінального правопорушення.

Зміст клопотання та додані матеріали свідчать, що стороною кримінального провадження доведено наявність достатніх підстав вважати, що документи, до яких ініціатор клопотання просить надати тимчасовий доступ, перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » і вказані документи самі по собі, а також в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Слідчий у клопотанні довів можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.

Для всебічного, повного, об`єктивного та своєчасного розслідування кримінального провадження, встановлення особи (іб), причетної (их) до вчинення кримінального правопорушення, необхідне здійснення тимчасового доступу до охоронюваної законом таємниці, яка міститься у документах, що перебувають у володінні операторів телекомунікації (мобільного зв`язку), тому клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 40-1, 107, 110, 131-132, 159-166, 309, 369-372 КПК України,

постановив:

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл на тимчасовий доступ до документів з можливістю їх вилучення, які перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( АДРЕСА_1 ), а саме: роздруківок, що містять інформацію про всі телефонні з`єднання в тому числі «SMS» та нульових з`єднань абонентів зазначеної мережі мобільного зв`язку, із зазначенням телефонних номерів, на (з) які були здійснені вихідні (вхідні) дзвінки, їх дата, час дзвінків, тривалість розмов, IMEI мобільного телефону з якого здійснювались дзвінки та ІМЕІ мобільних телефонів, на які здійснювались дзвінки із зазначенням адрес базових станцій з прив`язкою до місцевості під час телефонних з`єднань, що здійснювались в період часу з 01.08.23 по теперішній час, абонентських номерів НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 .

Виконання ухвали доручити:

- слідчому СВ ВП №3 ХРУП ГУНП в Хмельницькій області капітану поліції ОСОБА_3 ;

- заступнику начальника СВ ВП №3 ХРУП ГУНП в Хмельницькій області капітану поліції ОСОБА_11 ;

- слідчому СВ ВП №3 ХРУП ГУНП в Хмельницькій області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_12 ;

- старшому слідчому СВ ВП №3 ХРУП ГУНП в Хмельницькій області капітану поліції ОСОБА_13 ;

- слідчому СВ ВП №3 ХРУП ГУНП в Хмельницькій області лейтенанту поліції ОСОБА_14 ;

- слідчому СВ ВП №3 ХРУП ГУНП в Хмельницькій області лейтенанту поліції ОСОБА_15 ;

- заступнику начальника сектору кримінальної поліції ВП № 3 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області капітану поліції ОСОБА_16 ;

- старшому оперуповноваженому сектору кримінальної поліції ВП № 3 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області капітану поліції ОСОБА_17 ;

- оперуповноваженому сектору кримінальної поліції ВП № 3 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області капітану поліції ОСОБА_18 ;

- оперуповноваженому сектору кримінальної поліції ВП № 3 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області капітану поліції ОСОБА_19 ;

- оперуповноваженому сектору кримінальної поліції ВП № 3 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_20 ,

- старшому оперуповноваженому сектору кримінальної поліції ВП № 3 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_21 ;

- оперуповноваженому сектору кримінальної поліції ВП № 3 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області лейтенанту поліції ОСОБА_22 ;

- оперуповноваженому сектору кримінальної поліції ВП № 3 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області лейтенанту поліції ОСОБА_23 ,

- оперуповноваженому сектору кримінальної поліції ВП № 3 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області лейтенанту поліції ОСОБА_24 .

Строк дії ухвали - 30 днів з дня її постановлення.

Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя підпис ОСОБА_1

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудЛетичівський районний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення07.09.2023
Оприлюднено01.05.2024
Номер документу113374143
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —678/1245/23

Ухвала від 03.11.2023

Кримінальне

Летичівський районний суд Хмельницької області

Лазаренко А. В.

Ухвала від 31.10.2023

Кримінальне

Летичівський районний суд Хмельницької області

Лазаренко А. В.

Ухвала від 17.10.2023

Кримінальне

Летичівський районний суд Хмельницької області

Лазаренко А. В.

Ухвала від 02.10.2023

Кримінальне

Летичівський районний суд Хмельницької області

Лазаренко А. В.

Ухвала від 25.09.2023

Кримінальне

Хмельницький апеляційний суд

Кулеша Л. М.

Ухвала від 20.09.2023

Кримінальне

Летичівський районний суд Хмельницької області

Лазаренко А. В.

Ухвала від 20.09.2023

Кримінальне

Летичівський районний суд Хмельницької області

Лазаренко А. В.

Ухвала від 20.09.2023

Кримінальне

Летичівський районний суд Хмельницької області

Лазаренко А. В.

Ухвала від 20.09.2023

Кримінальне

Летичівський районний суд Хмельницької області

Лазаренко А. В.

Ухвала від 07.09.2023

Кримінальне

Летичівський районний суд Хмельницької області

Лазаренко А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні