ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
11.09.2023Справа № 910/12511/23
Суддя Господарського суду міста Києва Літвінова М.Є., розглянувши матеріали
зустрічної позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "ВМ-ХІМ"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Будгенсервіс"
про стягнення 966 990,33 грн.
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "ВМ-ХІМ" звернулося до Господарського суду міста Києва з зустрічною позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Будгенсервіс" про стягнення 966 990,33 грн.
Дослідивши матеріали зустрічної позовної заяви, суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Залишення позовної заяви без руху - це тимчасовий захід, який застосовується судом з метою усунення позивачем недоліків позовної заяви та дотримання порядку її подання, визначеного Господарським процесуальним кодексом України.
Згідно з частиною 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити: 2) зокрема повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;
Також, як визначено ст. 93 Цивільного кодексу України, місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку.
Відповідно до ч. 4 ст. 89 Цивільного кодексу України, дані про місцезнаходження юридичної особи вносяться до єдиного державного реєстру.
Отже, місцезнаходження у позовній заяві повинно визначатися та вказуватися згідно з установчими документами юридичної особи, даними її державної реєстрації як суб`єкта господарювання.
Як вбачається із зустрічної позовної заяви, то завявник зазначив, що місцезнаходження Товариства з обмеженою відповідальністю "ВМ-ХІМ" є 02105, місто Київ, бульвар Павла Усенка, будинок 5.
Однак, згідно з витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань вбачається, що місцезнаходженням юридичної особи позивача за зустрічною позовною заявою - 02105, місто Київ, ВУЛИЦЯ ПАВЛА УСЕНКО, будинок 8.
Крім того, в порушення наведених норм позивачем за зустрічним позовом зазначено неправильну адресу Товариства з обмеженою відповідальністю "Будгенсервіс" - 01015, місто Київ, вулиця Лейпцизька, будинок 45.
Однак, згідно з витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань вбачається, що місцезнаходженням юридичної особи відповідача за зустрічною позовною заявою є 01015, місто Київ, вулиця Лейпцизька, будинок 15.
Пунктом 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до господарського суду, позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік», прожитковий мінімум працездатних осіб з 01.01.2023 становить - 2 684, 00 грн.
Позивач заявляє одну вимогу майнового характеру в розмірі 966 990,33 грн, відповідно позивач зобов`язаний сплатити судовий збір у загальному розмірі 14 504, 86 грн.
Поряд із цим, матеріали зустрічної позовної заяви містять квитанцію № 5856-1704-3196-8446 від 05.09.2023 на суму 14 504 грн 85 коп, що свідчить про несплату заявником судового збору у встановленому чинним законодавством розмірі.
Відтак, заявнику необхідно доплатити судовий збір у розмірі 0,1 копійки.
Згідно з частиною 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до частини 4 статті 174 ГПК України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись статтями 162, 164, 174, 232-234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Зустрічну позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити строк для усунення недоліків протягом 7 (семи) днів з дня вручення даної ухвали.
3. Встановити спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду:
- письмової заяви, де зазначити правильну адресу місцезнаходження Товариства з обмеженою відповідальністю "ВМ-ХІМ" та Товариства з обмеженою відповідальністю "Будгенсервіс"
- надання оригіналу платіжного доручення про доплату суми судового збору розмірі 0,1 копійки.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
СуддяМ.Є. Літвінова
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 11.09.2023 |
Оприлюднено | 13.09.2023 |
Номер документу | 113386420 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань підряду |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Літвінова М.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні