ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
11 вересня 2023 року Справа № 925/1197/23
Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді Васяновича А.В., розглянувши матеріали
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю ОСТПАК,
м. Черкаси
до товариства з обмеженою відповідальністю ГРАН ТОРГ -
ЛОГІСТИК, територіальна громада Руськополянська, урочище
Дорожне, Черкаський район, Черкаська область
про стягнення 748 110 грн. 24 коп.,
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду Черкаської області з позовом звернулось товариство з обмеженою відповідальністю ОСТПАК до товариства з обмеженою відповідальністю ГРАН ТОРГ - ЛОГІСТИК про стягнення з відповідача 748 110 грн. 24 коп. заборгованості, а саме: 739 грн. 427 грн. 52 коп. основного боргу, 2 979 грн. 36 коп. - інфляційних втрат та 5 703 грн. 36 коп. 3% річних, у зв`язку з неналежним виконанням відповідачем умов договору поставки №18042023/92 від 18 квітня 2023 року.
Звертаючись до суду з відповідною позовною заявою, позивач також просив суд розглянути справу у порядку спрощеного позовного провадження.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ГПК України у порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Дана справа не відноситься до справ зазначених у ч. 4 ст. 247 ГПК України.
Згідно з ч. 3 ст. 247 ГПК України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує:
1) ціну позову;
2) значення справи для сторін;
3) обраний позивачем спосіб захисту;
4) категорію та складність справи;
5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо;
6) кількість сторін та інших учасників справи;
7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес;
8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Згідно статті 249 ГПК України клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження подається у письмовій формі одночасно з поданням позовної заяви або може міститися у ній.
Таке клопотання має стосуватися розгляду в порядку спрощеного позовного провадження всієї справи і не може стосуватися лише певної частини позовних вимог, інакше суд не приймає його до розгляду, про що зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 250 ГПК України питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
У випадку, передбаченому частиною другою статті 247 цього Кодексу, за наслідками розгляду відповідного клопотання позивача суд з урахуванням конкретних обставин справи може:
1) задовольнити клопотання та визначити строк відповідачу для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження; або
2) відмовити в задоволенні клопотання та розглянути справу за правилами загального позовного провадження.
Враховуючи категорію даної справи, обсяг наданих позивачем доказів, а також зміст позовних вимог, суд дійшов висновку, що в даному випадку за можливе задовольнити клопотання позивача та розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження.
З урахуванням викладеного та керуючись ст. ст. 12, 176, 234, 235, 247, 250, 252 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
1.Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2.Клопотання позивача задовольнити.
3.Справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
4.Роз`яснити учасникам справи, що відповідно до ч. 7 ст. 252 ГПК України клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач може подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву.
5.Визначити відповідачу строк для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження протягом десяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
6.Роз`яснити відповідачу, що строк для подання суду відзиву на позов встановлено ч. 1 ст. 251 ГПК України: протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
7.Роз`яснити відповідачу, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи (ч. 2 ст. 178 ГПК України).
8.Встановити позивачу строк для подання суду відповіді на відзив на позов з доказами його направлення відповідачу: протягом п`яти днів з дня отримання відзиву на позов.
9.Встановити відповідачу строк для подання заперечення на відповідь на відзив з доказами його направлення позивачу: протягом п`яти днів з дня отримання відповіді на відзив.
10.Копію ухвали надіслати учасникам справи в порядку ч. 11 ст. 242 ГПК України.
Суддя А.В. Васянович
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 11.09.2023 |
Оприлюднено | 13.09.2023 |
Номер документу | 113387486 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Васянович А.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні