Справа № 611/322/23
Провадження №2/611/135/23
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
08вересня 2023року суддяБарвінківського районногосуду Харківськоїобласті Коптєв Ю.А.,ознайомившись зматеріалами позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Хряпинський і Компанія» до ОСОБА_1 , Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Партнер», третя особа ОСОБА_2 , про визнання договору купівлі продажу недійним та переведення прав та обов`язків покупця за договором купівлі-продажу нерухомого майна, -
в с т а н о в и в:
У вересні 2023 року до суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Хряпинський і Компанія» до ОСОБА_1 , Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Партнер», третя особа ОСОБА_2 , про визнання договору купівлі продажу недійним та переведення прав та обов`язків покупця за договором купівлі-продажу нерухомого майна.
Позовна заява надійшла через підсистему «Електронний суд».
Ознайомившись з позовною заявою та доданими матеріалами, вважаю, що зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
При перевірці наявності підстав щодо залишення позовної заяви без руху суддею перевіряються відповідність форми, змісту та порядку подання заяви вимогам, встановленим статтями 175-177 ЦПК України.
Додержання процесуальної форми і змісту позовної заяви є однією з обов`язкових вимог національного законодавства, що забезпечує право на звернення до суду та впливає на можливість порушення судом провадження у справі.
Відповідно до п.3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.
Ціна позову визначається у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві приватної власності, - дійсною вартістю нерухомого майна, а на нерухоме майно, що належить юридичним особам, - не нижче його балансової вартості (п. 9 ч. 1 ст. 176 ЦПК України).
Як вбачається з позовної заяви, вона містить вимогу майнового характеру, яка підлягає вартісній оцінці, а саме - вимога про переведення прав та обов`язків покупця за договором купівлі-продажу нерухомого майна.
Таким чином, враховуючи вимоги п.3 ч.3 ст. 175, ч. 4 ст.177 ЦПК України, позивачу необхідно визначити ціну позову.
Окрім того, беручи до уваги, що заявлені позовні вимоги направлені на захист майнового інтересу позивача та підлягають вартісній оцінці по відношенню до вартості спірного майна, судовий збір, відповідно до статті 4 Закону України "Про судовий збір", за подання даного позову має справлятися у відсотковому співвідношенні до ціни позову, та згідно встановлених законом граничних розмірі.
Таким чином, враховуючи вимоги п.3, 5, 8 ч.3 ст. 175, ст. 176, ч. 4 ст.177 ЦПК України, позивачу необхідно визначити ціну позову, надати докази на підтвердження вартості спірного майна та сплатити судовий збір за вимогу майнового характеру.
Згідно з ч. 1 ст. 175 ЦПК України, у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Як передбачено п.4 ч.3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
При цьому суддя звертає увагу позивача на правову позицію ВС у складі КГС висловленої у Постанові від 24.02.2021 року у справі за № 910/4040/20 щодо того, що саме позивач при зверненні до суду з відповідним позовом повинен вказати конкретні зміст вимог до конкретної особи, підстави та докази на підтвердження обставин зазначених у позовній заяві.
Пунктом 5 ч.3 ст. 175 ЦПК України визначено, що позовна заява повинна містити зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Всупереч зазначеного, в позовній заяві відсутні посилання (як і відсутні відповідні докази) щодо реєстрації права власності на нерухоме майно, яке є предметом договору купівлі продажу від 03 серпня 2023 року.
Пунктом 8 частини третьої статті 175 ЦПК України вимагається зазначати в позовній заяві перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначати щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви.
Разом з тим, перелік документів долучених позивачем до позову не відповідає фактично доданим, а саме - в матеріалах справи відсутня копія договору купівлі продажу від 03 серпня 2023 року, що внесена в п. 4 переліку додатків.
Також, варто зазначити, що відповідно до ст. 95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або належним чином засвідченій копії. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Крім того, з позовної заяви вбачається, що представником позивача вказано третю особу, разом з тим суд звертає увагу на те, що відповідно до ч. 1 та ч. 4 ст. 53 ЦПК України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї зі сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи. У заявах про залучення третіх осіб і в заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
Проте, позовна заява не містить обґрунтування, яким чином рішення у справі може вплинути на права або обов`язки зазначеної третьої особи - приватного нотаріуса Харківського міського нотаріального округу Ємця І.О. У той же час, будь-яке обґрунтування на чиїй стороні підлягає залученню вказана третя особа - на стороні позивача чи відповідача, позивачем у позовній заяві не вказано, що своєю чергою є обставиною, яка, в свою чергу, також перешкоджає вирішенню питання про відкриття провадження у справі.
Відтак, позивачу, у порядку усунення недоліків позовної заяви, слід належним чином обґрунтувати, на яких підставах третю особу, на стороні позивача або відповідача, належить залучити до участі у справі.
Європейський суд з прав людини у своїй практиці неодноразово наголошував, що право на доступ до суду, закріплене у статті6розділу1 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, не є абсолютним: воно може бути піддане допустимим обмеженням, оскільки вимагає за своєю природою державного регулювання. Держави-учасниці користуються у цьому питанні певною свободою розсуду.
Додержання процесуальної форми і змісту позовної заяви є однією з обов`язкових вимог національного законодавства, що забезпечує право на звернення до суду та порушення судом провадження у справі.
Враховуючи виявлені недоліки при оформлені позовної заяви, на виконання вимог частини першої статті 185 ЦПК України, суддею постановляється ухвала про залишення позовної заяви без руху та позивачеві встановлюється строк усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 95, 175-177, 185, ч. 2 ст. 261, ст.ст. 272, 353-355 ЦПК України, суддя,
у х в а л и в:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Хряпинський і Компанія» до ОСОБА_1 , Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Партнер», третя особа ОСОБА_2 , про визнання договору купівлі продажу недійним та переведення прав та обов`язків покупця за договором купівлі-продажу нерухомого майна, - залишити без руху.
Надати заявнику строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
Копію ухвали про залишення заяви без руху невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою до суду, роз`яснивши, що у випадку виконання ухвали та усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, вона буде вважатись поданою у день первісного її подання до суду. Інакше позовна заява буде вважатися не поданою і повернута разом із доданими до неї матеріалами, що не позбавить заявника права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.
Учасники справи мають можливість отримати інформацію щодо справи, що розглядається на офіційному веб - порталі судової влади України в мережі Інтернет. Веб -адреса сторінки: http://court.gov.ua/fair/sud2002/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.А. Коптєв
Суд | Барвінківський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 08.09.2023 |
Оприлюднено | 14.09.2023 |
Номер документу | 113391413 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них купівлі-продажу |
Цивільне
Барвінківський районний суд Харківської області
Коптєв Ю. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні