Ухвала
від 04.09.2023 по справі 307/1221/20
ЗАКАРПАТСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Справа № 307/1221/20

Провадження № 22-ц/4806/1075/23

У Х В А Л А

про залишення апеляційної скарги без руху

04 вересня 2023 року м. Ужгород

Суддя Закарпатського апеляційного суду Джуга С.Д., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційноюскаргою фермерського господарства «Добруник» на ухвалу Тячівського районного суду Закарпатської області від 27 липня 2023 року у складі судді Гримута В.І., про залишення без розгляду позову фермерського господарства «Добруник» до Тячівської районної державної адміністрації, ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання незаконним розпорядження Тячівської РДА та його скасування, скасування договору дарування, скасування державної реєстрації прав та їх обтяжень,-

в с т а н о в и в :

17 серпня 2023 (згідно штемпелю суду) фермерське господарство «Добруник» подало апеляційну скаргу на ухвалу Тячівського районного суду Закарпатської області від 27 липня 2023 року.

Апеляційна скарга фермерського господарства«Добруник» подана з пропуском строку на апеляційне оскарження.

Згідно з ст.354 ЦПК України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається - протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.

Отже, законом визначені процесуальні строки апеляційного оскарження судового рішення, а також підстави, відповідно до яких строк може бути поновлений в разі його пропуску.

Як вбачається з матеріалів справи, 27 липня 2023 року у даній справі постановлено оскаржувану ухвалу. Отже п`ятнадцятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали закінчується - 11 серпня 2023 року.

Апеляційну скаргу подано апелянтом 17 серпня 2023 року, тобто з пропуском строку на апеляційне оскарження ухвали.

Однак фермерське господарство «Добруник» не порушує питання про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали суду.

Відповідно до ч.ч. 1,4 ст. 127 ЦПК України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення. Одночасно із поданням заяви про поновлення процесуального строку має бути вчинена процесуальна дія (подана заява, скарга, документи тощо), щодо якої пропущено строк.

Тобто, реалізація учасником справи наданого права на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду здійснюється шляхом подання ним заяви про поновлення процесуального строку.

Враховуючи викладене, суд позбавлений повноважень поновити строк на апеляційне оскарження з власної ініціативи, а лише за наявності відповідної заяви особи, яка подає апеляційну скаргу.

У відповідності до ч. 3 ст. 357 ЦПК України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 354 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.

Також подана апеляційна скарга фермерського господарства «Добруник» на ухвалу Тячівського районного суду Закарпатської області від 27 липня 2023 року не відповідає вимогам п.3 ч.4 ст.356 ЦПК України, а саме: до апеляційної скарги не додано документи, що підтверджують сплату судового збору або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно ч.1 ст.4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно з ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до суду апеляційної і касаційної скарги на ухвалу суду: юридичною особою ставки судового збору встановлюється в сумі 1 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.

Таким чином, подана апеляційна скарга підлягає сплаті судовим збором у розмірі 2684 грн.,який повинен бути внесений або перерахований апелянтом за наступними банківськими реквізитами:

Отримувач коштів: ГУК у Зак. обл/Ужгородська тг/22030101;

Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37975895;

Банк одержувача: Казначейство України (ел. адм. подат.);

Код банку отримувача (МФО): 899998;

Рахунок отримувача: UA708999980313161206080007493;

Код класифікації доходів бюджету - 22030101.

Призначення збору - за подання до суду апеляційної скарги на ухвалу суду; юридичною особою, пункт 1.9.1

У разі невідповідності апеляційної скарги вимогам ст.356 ЦПК України та несплати суми судового збору до апеляційної скарги застосовуються положення статті 185 ЦПК України.

За таких обставин, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, про що слід повідомити апелянта та надати йому строк на протязі десяти днів з дня вручення ухвали для усунення недоліків шляхом подачі заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали з обгрунтуванням поважності причин пропуску строку та документу про сплату судового збору або надання документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Керуючись ст.ст. 185, 354, 356, 357 ЦПК України, суддя, -

у х в а л и в :

Апеляційну скаргу фермерського господарства «Добруник» на ухвалу Тячівського районного суду Закарпатської області від 27 липня 2023 року - залишити без руху, про що повідомити апелянта та надати йому строк на протязі десяти днів з дня вручення ухвали для усунення недоліків.

Роз`яснити, що якщо апелянт відповідно до цієї ухвали у встановлений строк не подасть заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали з обгрунтуванням поважності причин пропуску строку, то у відкритті апеляційного провадження буде відмовлено, а у разі якщо не буде виконано недоліки апеляційної скарги шляхом сплати судового збору або надання документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону, то апеляційна скарга буде вважатися неподаною і повертатися.

Суддя С.Д. Джуга

СудЗакарпатський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення04.09.2023
Оприлюднено18.09.2023
Номер документу113478267
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: визнання права власності на земельну ділянку

Судовий реєстр по справі —307/1221/20

Ухвала від 13.11.2024

Цивільне

Тячівський районний суд Закарпатської області

Бобрушко В. І.

Ухвала від 13.11.2024

Цивільне

Тячівський районний суд Закарпатської області

Бобрушко В. І.

Ухвала від 15.03.2024

Цивільне

Тячівський районний суд Закарпатської області

Бобрушко В. І.

Постанова від 19.02.2024

Цивільне

Закарпатський апеляційний суд

Джуга С. Д.

Ухвала від 22.12.2023

Цивільне

Закарпатський апеляційний суд

Джуга С. Д.

Ухвала від 07.12.2023

Цивільне

Закарпатський апеляційний суд

Джуга С. Д.

Ухвала від 24.10.2023

Цивільне

Закарпатський апеляційний суд

Джуга С. Д.

Ухвала від 04.09.2023

Цивільне

Закарпатський апеляційний суд

Джуга С. Д.

Ухвала від 27.07.2023

Цивільне

Тячівський районний суд Закарпатської області

Гримут В. І.

Ухвала від 20.04.2023

Цивільне

Тячівський районний суд Закарпатської області

Гримут В. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні