КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
апеляційне провадження №22-ц/824/713/2023
справа №754/4771/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 вересня 2023 року м.Київ
Київський апеляційний суд в складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
судді-доповідача Поліщук Н.В.
суддів Нежури В.А., Соколової В.В.
розглянувши у письмовому провадженні справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Деснянського районного суду міста Києва від 03 жовтня 2022 року, ухвалене під головуванням судді Бабко В.В.,
у справі за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Кіото-3" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за спожиті житлові послуги,-
встановив:
У березні 2021 року ОСББ "Кіото-3" звернулось до суду з позовом про стягнення заборгованості за спожиті житлові послуги.
Позовні вимоги мотивує тим, що ОСОБА_1 є власницею квартири АДРЕСА_1 .
Відповідачка зареєстрована та проживає у квартирі АДРЕСА_2 .
ОСББ "Кіото-3" здійснює обслуговування будинку АДРЕСА_3 .
Зазначає, що відповідачка оплату за спожиті житлові послуги у квартирі АДРЕСА_4 і у квартирі АДРЕСА_2 вносить не своєчасно та не у повному обсязі, внаслідок чого утворилася заборгованість.
Станом на 01 березня 2021 року розмір заборгованості, що обліковується за обома квартирами становить 23 183,54 гривень, з яких:
- 15 080,12 гривень - щодо квартири АДРЕСА_4 ;
- 8 103,42 гривень - щодо квартири АДРЕСА_5 .
Вказує, що на неодноразові звернення ОСББ "Кіото-3" з вимогою погасити суму заборгованості за спожиті послуги відповідачка належним чином не реагує.
З посиланням на статтю 625 ЦК України вказує, що розмір заборгованості з урахуванням 3% річних та інфляційних втрат за невиконання зобов`язань становить 25 741,88 гривень, з яких:
- щодо квартири АДРЕСА_6 080,12 гривень - борг, 1057,51 гривень - інфляційні втрати, 591,04 гривень - 3% річних;
- щодо квартири АДРЕСА_5 8 103,42 гривень - борг, 580,98 гривень - інфляційні втрати, 328,81 гривень - 3% річних.
Вказує, що ОСББ "Кіото-3" зверталось до суду із заявами про видачу судових наказів про стягнення з відповідачки заборгованості. Проте ухвалами Деснянського районного суду міста Києва від 12 лютого 2021 року та від 15 лютого 2021 року такі були скасовані за заявою відповідачки.
Мотивуючи наведеним, просить суд стягнути з відповідачки на користь ОСББ "Кіото-3" заборгованість по сплаті спожитих житлових послуг в сумі 23 183,54 гривень, інфляційні втрати в сумі 1638,49 гривень, 3% річних в сумі 919,85 гривень, а всього 25 741,88 гривень. Стягнути судові витрати.
Деснянський районний суд міста Києва рішенням від 03 жовтня 2022 року позов задовольнив.
Стягнув з ОСОБА_1 на користь ОСББ "Кіото-3" заборгованість в розмірі 25741,88 грн. Стягнув з ОСОБА_1 на користь ОСББ "Кіото-3" судовий збір в розмірі 2270,00 грн. Стягнув з ОСОБА_1 на користь ОСББ "Кіото-3" витрати на правову допомогу в розмірі 5000,00 грн.
Не погодившись з ухваленим рішенням, ОСОБА_1 подано апеляційну скаргу.
В обґрунтування апеляційної скарги посилається на те, що позовна заява підписана не уповноваженою на те особою, а тому не підлягала розгляду судом.
Зазначає, що управління багатоквартирним будинком може здійснюватись іншою особою, ніж органи управління ОСББ, лише за рішенням загальних зборів і лише на підставі договору, умови якого повинні відповідати умовам типового договору, затвердженого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної житлової політики і політики у сфері житлово-комунального господарства.
Звертає увагу, що договір про надання послуг з Керуючим справами багатоквартирного будинку від 21 листопада 2018 року укладено головою правління ОСББ "Кіото-3" із ОСОБА_2 без попереднього прийняття рішення загальними зборами. Вказує, що ні законодавством, ні Статутом не передбачено повноважень голови правління ОСББ "Кіото-3" надавати доручення з управління будинком іншим особам.
Стверджує, що ОСОБА_2 не є управителем ОСББ "Кіото-3" та не уповноважена діяти від імені ОСББ "Кіото-3".
Зазначає, що договори реструктуризації, на які посилається позивач у позові, є недійсними, оскільки підписані Свінтозельською О.В., яка не уповноважена діяти від імені ОСББ "Кіото-3".
Звертає увагу, що позивачем не надано суду підтвердження законності нарахування відповідачці боргу саме в сумі 25 741,88 гривень, не надано розрахунків боргу, не підтверджено законність тарифів згідно яких визначено суму боргу.
Мотивуючи наведеним, просить суд апеляційної інстанції рішення Деснянського районного суду міста Києва від 03 жовтня 2022 року скасувати.
03 січня 2023 року на адресу Київського апеляційного суду надійшов відзив ОСББ "Кіото-3".
Вказує, що доводи апеляційної скарги про те, що позовна заява підписана не уповноваженою особою є безпідставними. Зазначає, що до позовної заяви додано копію договору про надання послуг з Керуючим справами багатоквартирного у будинку від 21 листопада 2018 року. Цей договір є договором доручення, відповідно до якого ОСББ "Кіото-3" уповноважило Світозельську О.В. представляти інтереси об`єднання, в тому числі і подавати позови від його імені.
Зазначає, що доводи апеляційної скарги про недоведеність розміру заборгованості не відповідають обставинам справи. Вказує, що розмір внеску на утримання 1 кв.м. площі у будинку АДРЕСА_3 затверджено у встановленому законом порядку, та ніким, зокрема і відповідачкою, не оскаржено.
Позивачем доведено обов`язок відповідачки з оплати спожитих житлових послуг та розмір заборгованості, відповідачкою вказані факти не спростовано, а тому оскаржуване рішення є законним та обґрунтованим.
Мотивуючи наведеним, просить суд апеляційної інстанції апеляційну скаргу залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції залишити без змін.
Відповідно до частини 1 статті 369 ЦПК України справа розглядається без повідомлення учасників справи.
Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши справу в межах доводів апеляційних скарг, перевіривши законність і обґрунтованість ухваленого по справі судового рішення, апеляційний суд робить такі висновки.
Відповідно до частин 1 та 2 статті 367 ЦПК України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними в ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги. Суд апеляційної інстанції досліджує докази, що стосуються фактів, на які учасники справи посилаються в апеляційній скарзі та (або) відзиві на неї.
Відповідно до статті 263 ЦПК України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Задовольнивши позов, суд першої інстанції вказав, що відповідачкою порушене зобов`язання перед ОСББ "Кіото-3", відтак за нею обліковується заборгованість у розмірі 25741,88 грн, з яких: заборгованість по оплаті за житлово-комунальні послуги за період з 01 серпня 2018 року по 01 березня 2021 року в розмірі 23183,54грн, інфляційні збитки в розмірі 1638,49грн, 3% відсотка річних в розмірі 919,85грн.
Також суд зазначив, що відповідачкою жодними доказами не спростовано розрахунок та не надано доказів на підтвердження належного виконання обов`язку по сплаті за надані житлові-комунальні послуги.
Відповідно до частин 1 та 4 статті 319 ЦК України власність зобов`язує. Власник користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд.
Статтею 322 ЦК України установлено, що власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором чи законом.
Тобто, положення статті 322 ЦК України встановлюють презумпцію обов`язку власника нести усі витрати, пов`язані з утриманням належного йому майна, у тому числі з оплати комунальних та інших наданих йому послуг, поза залежністю від того, чи користується він ними безпосередньо чи ні. До таких витрат належать витрати, пов`язані зі зберіганням майна, його ремонтом, забезпеченням збереження його властивостей тощо. Такий обов`язок власника є похідним від належних йому, як абсолютному володарю, правочинів володіння, користування та розпорядження майном.
Відповідно до статті 509 ЦК України, зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.
Аналіз зазначених норм дає підстави дійти висновку, що цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки. Особа, яка є власником (співвласником) квартири або нежитлового приміщення у багатоквартирному будинку, у тому числі у якому створено об`єднання співвласників багатоквартирного будинку, зобов`язана здійснювати платежі та внески на утримання і ремонт спільного майна відповідно до розміру своєї частки та затверджених тарифів а також сплачувати вартість інших комунальних послуг.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 5 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» до житлово-комунальних послуг належить житлова послуга - послуга з управління багатоквартирним будинком. Послуга з управління багатоквартирним будинком включає: утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема, прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт, обслуговування внутрішньобудинкових систем (крім обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів тощо; купівлю електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного будинку; поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку.
Статтею 9 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» встановлено, що плата за житлово-комунальні послуги нараховується щомісячно.
Відповідно до частин першої та другої статті 10 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», ціни (тарифи) на житлово-комунальні послуги встановлюються за домовленістю сторін, крім випадків, коли відповідно до закону ціни (тарифи) є регульованими. У такому разі ціни (тарифи) встановлюються уповноваженими законом державними органами або органами місцевого самоврядування відповідно до закону. Вартість послуг з управління багатоквартирним будинком визначається за домовленістю сторін, крім випадку обрання управителя органом місцевого самоврядування.
Пунктом 5 частини третьої статті 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач зобов`язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
У частині першій статті 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» передбачено, що відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах, проте відповідно до пункту 1 частини першої статті 20 цього Закону споживач має право, зокрема, одержувати вчасно та відповідної якості житлово-комунальні послуги згідно із законодавством та умовами договору на надання житлово-комунальних послуг.
Такому праву прямо відповідає визначений пунктом 5 частини третьої статті 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» обов`язок споживача оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
Плата за комунальні послуги береться за затвердженими в установленому порядку тарифами (стаття 67 ЖК України).
Аналіз зазначених норм дає підстави дійти висновку, що споживачі зобов`язані оплатити житлово-комунальні послуги, якщо вони фактично користувалися ними.
Судом установлено, що ОСОБА_1 є власницею квартири АДРЕСА_1 , що підтверджується даними інформації довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно №236032704 від 08 грудня 2020 року (том 1 а.с. 16).
З даних відповіді відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання ЦМУ ДМС в м. Києві та Київській області установлено, що зареєстрованим місцем проживання відповідачки значиться кв. АДРЕСА_2 (том 1 а.с. 33). Згідно зведених даних про нарахування, сплату та заборгованість за житлово-комунальні послуги за квартирою АДРЕСА_4 убачається, що за період з серпня 2018 року по лютий 2021 року за послуги з утримання будинку нараховано 17 818,79 гривень. Сплачено 2 738,67 гривень (том 1 а.с.17).
Згідно зведених даних про нарахування, сплату та заборгованість за житлово-комунальні послуги за квартирою АДРЕСА_5 убачається, що за період з серпня 2018 року по лютий 2021 року за послугу з утримання будинку нараховано 9 581,30 гривень. Сплачено 1 477,88 гривень (том 1 а.с.18).
12 листопада 2019 року між ОСББ "Кіото 3", в особі керуючого справами Свінтозельської О.В., що діє на підставі договору від 01 листопада 2018 року та ОСОБА_1 укладено договори про реструктуризацію заборгованості за послуги з утримання будинку та прибудинкової території. Предметами укладених договорів є надання відповідачці розстрочки у погашенні заборгованості із сплати за утримання будинку та прибудинкової території, що утворилася станом на 01 жовтня 2018 року на суму 7 524,18 гривень та 4 183,20 гривень (том 1 а.с. 19-20).
Згідно пункту 1 розділу І Статуту ОСББ "Кіото 3" (в новій редакції), затвердженого протоколом №1 від 02 жовтня 2018 року загальних зборів ОСББ "Кіото 3" , Об`єднання створено власниками квартир та нежилих приміщень багатоквартирного будинку АДРЕСА_3 (том 1 а.с. 8-13).
Пунктом 4 визначено, що Об`єднання набуває статус юридичної особи з моменту його державної реєстрації у порядку, встановленому Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань".
Пунктом 1 розділу ІІ Статуту визначено, що метою створення Об`єднання є забезпечення і захист прав співвласників, дотримання ними своїх обов`язків, належне утримання та використання спільного будинку, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством за цим статутом.
Відповідно до пункту 4 розділу ІІ Статуту завданням та предметом діяльності об`єднання є: забезпечення реалізації прав співвласників на володіння та користування спільним майном; забезпечення належного утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території; сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами; забезпечення виконання співвласниками своїх зобов`язань, пов`язаних з діяльністю об`єднання.
Відповідно до розділу V власник зобов`язаний, зокрема, своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі.
З даних роздруківки, що містить детальну інформацію про юридичну особу установлено, що керівником ОСББ "Кіото 3" значиться Завгородня Віолетта Вікторівна (том 1 а.с. 14-15).
Відповідно до пункту 16 Статуту на виконання своїх повноважень Голова правління:
- веде засідання правління, якщо правління не доручило ведення засідання іншому члену правління;
- забезпечує виконання рішень загальних зборів та рішень правління;
- діє від імені об`єднання: укладає договори з Управителем (Керуючим справами багатоквартирного будинку), обслуговуючими компаніями;
- розпоряджається коштами об`єднання відповідно до затвердженого кошторису рішень правління, має право першого підпису фінансових документів об`єднання;
- за рішенням правління наймає на роботу в об`єднання працівників, та звільняє їх, застосовує до них заходи заохочення на накладає стягнення, видає обов`язкові для працівників об`єднання накази у сфері трудових правовідносин;
- за рішенням правління видає довіреність на представництво інтересів об`єднання іншим особам;
- за рішенням правління відкриває і закриває рахунку об`єднання в банківських установах та інших фінансових установах, підписує банківські та інші фінансові документи; відповідно до рішень правління здійснює інші дії, спрямовані на досягнення мети та завдань об`єднання.
Тобто, згідно Статуту об`єднання видачі Головою правління довіреності на представництво інтересів об`єднання іншим особам передує рішення правління.
Окрім того, пунктом 3 розділу ІІІ Статуту об`єднання визначено, що обрання та відкликання управителя віднесено до виключної компетенції загальних зборів.
Наказом ОСББ "Кіото 3" від 21 листопада 2018 року ОСОБА_2 прийнято на роботу Керуючим справами ОСББ "Кіото 3", підстава : Договір про надання послуг з управління багатоквартирним будинком від 21 листопада 2018 року (том 1 а.с. 90).
21 листопада 2018 року ОСББ "Кіото 3", в особі Голови правління Завгородньої В.В. що діє на підставі статуту, з однією сторони та ОСОБА_2 (керуючий справами), з іншої сторони уклали договір, предметом якого є зобов`язання керуючого справами надавати співвласникам послугу з управління багатоквартирним будинком, що розташований за адресою АДРЕСА_3 , а співвласники зобов`язуються оплачувати Керуючому справами за послуги з управління згідно з вимогами законодавства та умовами цього договору (том 1 а.с.24-27).
Згідно пункту 3 цього Договору послуга Керуючого справами полягає у забезпеченні належних умов проживання і задоволення господарсько-побутових потреб мешканців будинку шляхом утримання і ремонту спільного майна будинку та його прибудинкової території.
Відповідно до пункту 7 укладеного договору Керуючий справами має право:
- відкривати рахунки в державних і приватних банках від імені ОСББ «Кіото 3 » та проводити фінансові операції, заключати договори в банківських установах;
- представляти інтереси ОСББ «Кіото 3» в державних, комунальних установах та органах місцевого самоврядування;
- заключати договори на обслуговування та ремонт інженерно-технічних мереж, конструктивних елементів будинку ОСББ «Кіото 3» з відповідними установами;
- вимагати від співвласників оплату наданої послуги з управління в порядку, за ціною та у строки, встановлені цим договором;
- вимагати від співвласника дотримання вимог правил експлуатації жилих приміщень та прибудинкової території, санітарно-гігієнічних правил і правил пожежної безпеки, інших нормативно-правових актів у сфері комунальних послуг;
- вимагати від співвласника своєчасного проведення робіт з усунення виявлених неполадок, пов`язаних з експлуатацією спільного майна, що виникли з вини співвласника, або відшкодування вартості таких робіт;
- отримувати інформацію від співвласників про зміну власника житла (іншого об`єкта нерухомого майна) та фактичну кількість осіб, які постійно проживають у житлі, у випадках та порядку, передбачених договором управління;
- за рішенням співвласників багатоквартирного будинку надавати в оренду, встановлювати сервітут щодо спільного майна багатоквартирного будинку;
- доступу до приміщень, будинків і споруд для ліквідації аварій, усунення неполадок, що виникли у санітарно-технічному та інженерному обладнанні, його встановлення і заміни, проведення технічних і профілактичних оглядів у порядку, визначеному законодавством та цим договором;
- вести претензійно-позовну роботу у разі виникнення заборгованості за надану послугу з управління в порядку і строки, встановлені законом та/або договором (подавати позови від імені ОСББ «Кіото» до суду, органів виконавчою влади та місцевого самоврядування, тощо).
- у випадках та порядку, передбачених договором, припинити/зупинити надання послуги з управління у разі несплати або оплати не в повному обсязі
Відповідно до статті 48 ЦПК України сторонами в цивільному процесі є позивач і відповідач. Позивачем і відповідачем можуть бути фізичні і юридичні особи, а також держава
Відповідно до статті 80 ЦК України юридичною особою є організація, створена і зареєстрована у встановленому законом порядку. Юридична особа наділяється цивільною правоздатністю і дієздатністю, може бути позивачем та відповідачем у суді.
Відповідно до частини 1-3 статті 58 ЦПК України сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника. Юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Відповідно до частини 3 статті 237 ЦК України представництво виникає на підставі договору, закону, акта органу юридичної особи та з інших підстав, встановлених актами цивільного законодавства.
Згідно пункту 1 частини 1 статті 62 ЦПК України повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені, зокрема довіреністю фізичної або юридичної особи.
Частиною 3 вищевказаної статті визначено, що довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами.
З матеріалів справи убачається, що позовну заяву від імені юридичної особи ОСББ "Кіото-3" підписано Свінтозельською О.В.
Разом з тим, позивачем до справи не долучено ані рішення загальних зборів про обрання управителя ( керуючого справами), ані рішення правління щодо видачі довіреності на представництво інтересів об`єднання Свінтозельській О.ВА.
Доводи відзиву позивача на апеляційну скаргу в тій частині, що Договір від 21 листопада 2018 року не є договором на управління будинком, а є договором про надання послуг відхиляються колегією суддів, оскільки не дають підстав уважати про наявність у ОСОБА_2 повноважень на вчинення процесуальних дій в суді, зокрема, звернення з позовом до суду від імені юридичної особи, оскільки статутом об`єднання обумовлено видачу довіреності на представництво інтересів об`єднання іншим особам виключно на підставі рішення правління, проте таке суду не надано.
Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 374 ЦПК України суд апеляційної інстанції за результатами розгляду апеляційної скарги має право скасувати судове рішення та залишити позовну заяву без розгляду.
Відповідно до частини 1 статті 377 ЦПК України судове рішення першої інстанції, яким закінчено розгляд справи, підлягає скасуванню в апеляційному порядку із залишенням позову без розгляду з підстав, передбачених статтею 257 цього Кодексу.
Згідно пункту 2 частини 1 статті 257 ЦПК України суд постановляє ухвалу про залишення позову без розгляду, якщо позовну заяву від імені заінтересованої особи подано особою, яка не має повноважень на ведення справи.
Відтак апеляційний суд робить висновок про часткове задоволення апеляційної скарги, скасування рішення суду першої інстанції та залишення позову без розгляду на підставі пункту 2 частини 1 статті 257 ЦПК України.
Керуючись статтями 257, 259, 268, 367, 374, 377, 381-384, 390 ЦПК України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити частково.
Рішення Деснянського районного суду міста Києва від 03 жовтня 2022 року скасувати, позов Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Кіото-3" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за спожиті житлові послуги - залишити без розгляду.
Постанова апеляційного суду набирає законної сили з дня її прийняття, оскарженню в касаційному порядку не підлягає, крім випадків, установлених пунктом 2 частини 3 статті 389 ЦПК України.
Суддя-доповідач Н.В. Поліщук
Судді В.А. Нежура
В.В. Соколова
Суд | Київський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.09.2023 |
Оприлюднено | 19.09.2023 |
Номер документу | 113491963 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Київський апеляційний суд
Поліщук Наталія Валеріївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні