Ухвала
від 18.09.2023 по справі 758/5588/23
ПОДІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Подільський районний суд міста Києва

Справа № 758/5588/23

У Х В А Л А

18 вересня 2023 року м. Київ

Подільський районний суд м. Києва у складі:

головуючої судді ОСОБА_1 ,

за участю секретаря ОСОБА_2 ,

сторін кримінального провадження:

з боку обвинувачення: прокурора ОСОБА_3 ,

з боку захисту: обвинуваченого ОСОБА_4 ,

захисника ОСОБА_5 ,

представника потерпілого ТОВ «Софія Інвестмент» ОСОБА_6 ,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 206-2, ч. 1 ст. 358 КК України,

В С Т А Н О В И В:

У провадженні Подільського районного суду м. Києва перебуває указане кримінальне провадження.

Прокурором подано клопотання про відсторонення від посади обвинуваченого ОСОБА_4 , яке мотивоване тим, що ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального проступку і тяжкого злочину, санкція якого передбачає позбавлення волі на строк від п`яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна. На даний час ОСОБА_4 продовжує займати посаду Генерального директора ТОВ «Прінт Інжінірінг». Саме перебування на посаді Генерального директора ТОВ «Прінт Інжінірінг» сприяло вчиненню ОСОБА_4 кримінальних правопорушень, що знайшло своє відображення у кваліфікації дій обвинуваченого, а саме: вчинення злочину службовою особою з використанням службового становища. Продовжуючи перебувати на посаді Генерального директора ТОВ «Прінт Інжінірінг» ОСОБА_4 своїми діями може впливати на працівників ТОВ «Прінт Інжінірінг», які є свідками у даному кримінальному провадженні, перешкоджати розгляду кримінального провадження іншим чином шляхом видання організаційно-розпорядчих документів, спрямованих на порушення інтересів потерпілої юридичної особи ТОВ «Прінт Інжінірінг», проведення загальних зборів учасників ТОВ «Прінт Інжінірінг» з метою внесення змін в установчі документи, вчинення дій, спрямованих на проведення реєстраційних дій щодо змін в установчі документи стосовно вище вказаної потерпілої юридичної особи, залучення представників ТОВ «Прінт Інжінірінг» шляхом видачі довіреностей, які будуть діяти в інтересах обвинуваченого, а не потерпілої юридичної особи, укладення цивільних угод щодо майна, яке було предметом злочину, вчиняти також інші дії, спрямовані на уникнення кримінальної відповідальності.

У підготовчому судовому засіданні прокурор указане клопотання підтримав.

Представник потерпілого ТОВ «Софія Інвестмент» ОСОБА_6 підтримав клопотання прокурора.

Захисник та обвинувачений заперечували проти клопотання прокурора про відсторонення обвинуваченого від посади з підстав, викладених у письмових запереченнях.

Відповідно до ч. 3 ст. 315 КПК України під час підготовчого судового засідання суд за клопотанням учасників судового провадження має право обрати, змінити, продовжити чи скасувати заходи забезпечення кримінального провадження, до яких віднесено і відсторонення від посади.

Згідно з ч. 1 ст. 154 КПК України відсторонення від посади може бути здійснено щодо особи, яка обвинувачується у вчиненні злочину.

Згідно з вимогами ч. 2 ст. 157 КПК України при вирішенні питання про відсторонення від посади суд зобов`язаний врахувати такі обставини:

1) правову підставу для відсторонення від посади;

2) достатність доказів, які вказують на вчинення особою кримінального правопорушення;

3) наслідки відсторонення від посади для інших осіб.

Як зазначається у частині 1 ст. 157 КПК України суд відмовляє у задоволенні клопотання про відсторонення від посади, якщо слідчий, прокурор не доведе наявність достатніх підстав вважати, що такий захід необхідний для припинення кримінального правопорушення, припинення або запобігання протиправній поведінці підозрюваного чи обвинуваченого, який, перебуваючи на посаді, може знищити чи підробити речі і документи, які мають значення для досудового розслідування, незаконними засобами впливати на свідків та інших учасників кримінального провадження або протиправно перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.

Згідно з обвинувальним актом та реєстром матеріалів кримінального провадження, відомості про кримінальне правопорушення внесено до ЄРДР 28.03.2019. У подальшому ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 02.04.2019 накладено арешт на корпоративні права ТОВ «Прінт Інжінірінг», тобто вжито заходи забезпечення кримінального провадження. Ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 07.02.2022 відмовлено у скасуванні арешту. Повідомлення про підозру ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 206-2 КК України вручене 05.03.2023. Окрім того, ОСОБА_4 з 24 лютого 2022 року призваний до лав ЗСУ та обмежений у праві здійснювати повноваження Генерального директора ТОВ «Прінт Інжінірінг».

Суд вважає, що не доведено наявність достатніх підстав вважати, що такий захід як відсторонення від посади необхідний для припинення кримінального правопорушення, припинення або запобігання протиправній поведінці обвинуваченого, який, перебуваючи на посаді, може знищити чи підробити речі і документи, які мають значення для досудового розслідування, незаконними засобами впливати на свідків та інших учасників кримінального провадження або протиправно перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.

З огляду на викладене, суд не вбачає підстав для задоволення клопотання прокурора.

Керуючись ст. ст. 314-316, 154-157 КПК України, суд

П О С Т А Н О В И В:

У задоволенні клопотання прокурора про відсторонення від посади обвинуваченого ОСОБА_4 - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя ОСОБА_7

Дата ухвалення рішення18.09.2023
Оприлюднено20.09.2023

Судовий реєстр по справі —758/5588/23

Ухвала від 04.04.2024

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Лобойко Леонід Миколайович

Ухвала від 02.04.2024

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Лобойко Леонід Миколайович

Ухвала від 02.04.2024

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Лобойко Леонід Миколайович

Ухвала від 26.03.2024

Кримінальне

Подільський районний суд міста Києва

Ікорська Є. С.

Ухвала від 23.02.2024

Кримінальне

Київський апеляційний суд

Полосенко Василь Степанович

Ухвала від 15.02.2024

Кримінальне

Київський апеляційний суд

Полосенко Василь Степанович

Ухвала від 20.12.2023

Кримінальне

Київський апеляційний суд

Свінціцька Олена Петрівна

Ухвала від 04.12.2023

Кримінальне

Київський апеляційний суд

Свінціцька Олена Петрівна

Ухвала від 20.11.2023

Кримінальне

Київський апеляційний суд

Свінціцька Олена Петрівна

Ухвала від 06.11.2023

Кримінальне

Подільський районний суд міста Києва

Ікорська Є. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні