Справа № 758/7461/23
3/758/3226/23
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 вересня 2023 року м. Київ
Суддя Подільського районного суду м. Києва Ікорська Є. С., ознайомившись із клопотанням захисника ОСОБА_1 - адвоката Веснянка Олександра Миколайовича про проведення судового засідання в режимі відеоконференції під час розгляду справи про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 472 Митного кодексу України,
ВСТАНОВИЛА:
На адресу суду надійшло клопотання від захисника ОСОБА_1 - адвоката Веснянки О. М., у якому зазначає, що робоче місце адвоката та місце проживання ОСОБА_1 знаходиться у м. Кременчук Полтавської області, а тому просить судове засідання проводити в режимі відеоконференції за допомогою системи EASYCON.
Дослідивши клопотання, суддя дійшла такого висновку.
Згідно з вимогами ч. 7 ст. 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Кодексом України про адміністративні правопорушення не урегульовано питання проведення судових засідань у режимі відеоконференції.
За аналогією закону згідно з п. п. 2, 5 ч. 1 ст. 336 КПК України судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі: необхідності забезпечення безпеки осіб, наявності інших підстав, визначених судом достатніми.
Відповідно до ч. 2 ст. 336 КПК України суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження. У разі якщо сторона кримінального провадження чи потерпілий заперечує проти здійснення дистанційного судового провадження, суд може ухвалити рішення про його здійснення лише вмотивованою ухвалою, обґрунтувавши в ній прийняте рішення. Суд не має права прийняти рішення про здійснення дистанційного судового провадження, в якому поза межами приміщення суду перебуває обвинувачений, якщо він проти цього заперечує, крім випадків здійснення дистанційного судового провадження в умовах воєнного стану.
Верховний Суд у листі «Щодо окремих питань здійснення кримінального провадження в умовах воєнного стану» № 1/0/2-22 від 03.03.2022 року рекомендує судам, якщо через об`єктивні обставини учасник кримінального провадження не може брати участь у засіданні в режимі відеоконференцзв`язку за допомогою технічних засобів, визначених КПК України, як виняток можна допускати участь такого учасника в режимі відеоконференцзв`язку за допомогою інших засобів.
Зазначений спосіб участі сторони в судовому засіданні має винятковий характер у виключних випадках, повинні існувати об`єктивні причини, котрі ускладнюють або роблять неможливим особисту участь сторони в судовому засіданні.
Також необхідно врахувати й те, що застосовувані в дистанційному судовому провадженні технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення і звуку, безперервний та якісний інтернетзв`язок, інформаційну безпеку, при цьому слід врахувати і обмежену кількість залів судових засідань, облаштованих технічними засобами, що у сукупності з іншими обставинами унеможливлює забезпечення умов для проведення відеоконференції.
Виключних об`єктивних обставин, які б дали підстави проводити судове засідання у режимі відеоконференції поза межами суду з власних технічних засобів, суддею не встановлено.
З огляду на неможливість забезпечити організацію виконання заявленого клопотання, у задоволенні клопотання захисника про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції необхідно відмовити.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 268, 271 КУпАП, суддя
ПОСТАНОВИЛА:
У задоволенні клопотання захисника ОСОБА_1 - адвоката Веснянка Олександра Миколайовича про проведення судового засідання в режимі відеоконференції за допомогою системи EASYCON у розгляді справи про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 472 Митного кодексу України, - відмовити.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Єлізавета ІКОРСЬКА
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2023 |
Оприлюднено | 20.09.2023 |
Номер документу | 113518078 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Категорія | Справи про порушення митних правил, які підлягають розгляду в судовому порядку Митний кодекс 2012 р. Недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення |
Адмінправопорушення
Подільський районний суд міста Києва
Ікорська Є. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні