Справа №333/5382/23
Провадження № 2/333/2661/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 вересня 2023 року м. Запоріжжя
Комунарський районний суд м. Запоріжжя у складі: головуючого судді Наумової І.Й., за участю секретаря судового засідання: Кунець В.В., розглянувши у відкритому підготовчому засіданні матеріали цивільної справи за позовною заявою Районної адміністрації Запорізької міської ради по Комунарському району, як орган опіки та піклування, в інтересах дітей: ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів на утримання дітей, третя особа: Гуляйпільська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат» Запорізької обласної ради, -
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Комунарського районного суду м. Запоріжжя перебуває дана цивільна справа, по справі здійснюється підготовче провадження. Позивач звернувся до суду з цим позовом 30.06.2023 р.
Представник позивача в судове засідання не з`явилися, про час, дату та місце слухання справи повідомлений, звернувся із заявою про проведення даного судового засідання за їх відсутності.
Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов наступного висновку.
Згідно з ч. 1 ст.27 ЦПК України, позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
На час відкриття провадження у справі містилися відомості, що місце проживання відповідача ОСОБА_3 , як внутрішньо переміщеної особи з тимчасово окупованої території Донецької області, знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 . Місце проживання відповідача ОСОБА_4 невідоме.
Після відкриття провадження у справі, на підставі відповіді Міністерства соціальної політики України, встановлено, що відповідачка ОСОБА_3 як внутрішньо переміщена особа з 06.09.2022 р. мешкає за адресою: АДРЕСА_2 .
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.
Згідно положень ч. 1 ст. 4 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, що діє безстроково, крім випадків, передбачених статтею 12 цього Закону.
Порядок оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи затверджений постановою Кабінету Міністрів України «Про облік внутрішньо переміщених осіб» від 01.10.2014 № 509, абзацом 2 пункту 1 якої визначено, що довідка є документом, який підтверджує факт внутрішнього переміщення і взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
Згідно з пунктом 9 Правил реєстрації місця проживання, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 № 207 (в редакції, яка була чинна до 15.08.2017 включно), відомості про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання вносяться до паспорта громадянина України, тимчасового посвідчення громадянина України, посвідки на постійне проживання, посвідки на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист, а відомості про реєстрацію місця перебування до довідки про звернення за захистом в Україні та довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (документ, до якого вносяться відомості про місце перебування) шляхом проставлення в них відповідного штампа реєстрації місця проживання/перебування особи за формою згідно з додатком 1.
09.08.2017 Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову № 579 Про внесення зміни до пункту 9 Правил реєстрації місця проживання, якою внесено зміни до пункту 9 «Правил реєстрації місця проживання», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 № 207 «Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру», а саме виключено в абзаці першому слова «та довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи».
Разом із цим, згідно з ч. 1 ст. 5 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи засвідчує місце проживання внутрішньо переміщеної особи на період наявності підстав, зазначених у статті 1 цього Закону.
Зазначені норми вказують на те, що довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи засвідчує місце проживання внутрішньо переміщеної особи на певний період. Положеннями ч. 1 ст. 5 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» зазначену довідку віднесено до документів, що підтверджують місце проживання особи.
Таким чином, довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи можна визнати документом, що підтверджує зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання/перебування відповідача при визначені підсудності розгляду справ.
З огляду на вищевказане, суд дійшов висновку, що дана справа не підсудна Комунарському районному суду м. Запоріжжя, а підсудна Синельніківському міськрайонного суду Дніпропетровської області.
Згідно із пунктом 1 частини 1 статті 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо, справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
З огляду на вищевказане, встановлено, що дана справа була прийнята в провадження з порушенням правила підсудності, передбаченого ст. 27 ЦПК України, про що стало відомо вже після відкриття провадження у справі.
Враховуючи вищенаведене, суд вважає за необхідне направити дану справу до Синельнівського міськрайонного суду Дніпропетровської області.
Відповідно до частини 1статті 32 ЦПК України, спори між судами про підсудність не допускаються.
Керуючись ст.27,28, 31,187,258-261 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Цивільну справу №333/5382/23 за позовом Районної адміністрації Запорізької міської ради по Комунарському району, як орган опіки та піклування, в інтересах дітей: ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів на утримання дітей, третя особа: Гуляйпільська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат» Запорізької обласної ради, передати для розгляду за підсудністю до Синельніківського міськрайонного суду Дніпропетровської області.
Ухвала може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Комунарський районний суд м. Запоріжжя протягом п`ятнадцяти днів в порядку, встановленомустаттею 354 ЦПК України.
Суддя Комунарського районного суду
м. Запоріжжя І.Й. Наумова
Суд | Комунарський районний суд м.Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 12.09.2023 |
Оприлюднено | 21.09.2023 |
Номер документу | 113557607 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Прижигалінська Т. В.
Цивільне
Комунарський районний суд м.Запоріжжя
Наумова І. Й.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні