Рішення
від 12.09.2023 по справі 460/11249/23
РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

і м е н е м У к р а ї н и

12 вересня 2023 року м. Рівне№460/11249/23

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Дудар О.М. за участю секретаря судового засідання Юрчук А.М., сторін та інших осіб, які беруть участь у справі:

позивача: представник Жученя Ю.Ю.,

відповідача: представник Шеремета В.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Товариства з обмеженою відповідальністю "Азаташен" доГоловного управління ДПС у Рівненській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинення певних дій,В С Т А Н О В И В:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Азаташен" (далі ТОВ "Азаташен", позивач) звернулося з позовом до Головного управління ДПС у Рівненській області (далі відповідач) про визнання протиправними та скасування рішення, зобов`язання вчинення певних дій.

Позивач просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДПС у Рівненській області від 28.02.2023 №1198/17-00-04-02 про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість;

- зобов`язати Головне управління ДПС у Рівненській області поновити дію реєстрації платника податку на додану вартість юридичної особи ТОВ "Азаташен" з моменту її анулювання, зі збереженням податкових показників в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.

Позов обґрунтовано тим, що відповідач неправильно визначив період, упродовж якого позивач подає контролюючому органу декларації з податку на додану вартість та/або подає декларації, які свідчать про відсутність постачання/придбання товарів/послуг, здійснених з метою формування податкового зобов`язання чи податкового кредиту.

Ухвалою суду від 12.05.2023 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі та вирішено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін, встановлено відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву.

Відповідачем подано відзив на позовну заяву, згідно з яким позовні вимоги є безпідставними, оскільки контролюючий орган, приймаючи спірне рішення, діяв відповідно до вимог чинного законодавства.

Ухвалою від 06.06.2023 суд перейшов до розгляду справи за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання призначено на 20.06.2023.

Позивачем подано відповідь на відзив, згідно з якою відповідачу достеменно було відомо про ведення позивачем господарської діяльності, що передбачає формування податкових зобов`язань та податкового кредиту з податку на додану вартість, оскільки саме Державна податкова служба України є розпорядником та адміністратором системи електронного адміністрування ПДВ.

У підготовчому засіданні 20.06.2023 закрито підготовче провадження, справу призначено до розгляду по суті на 29.06.2023.

У судовому засіданні 29.06.2023 оголошено перерву до 12.09.2023 у зв`язку з витребуванням додаткових доказів.

У судовому засіданні 12.09.2023 розгляд справи закінчено ухваленням рішення суду.

Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав та суду пояснив, що дії відповідача є протиправними, оскільки останньому достовірно відомо про наявність у ТОВ "Азаташен" значної суми податку на додану вартість за зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними, яку позивач не декларував як податковий кредит за наполяганням працівників відповідача. Вказав, що подання позивачем упродовж 12 послідовних податкових місяців декларацій з податку на додану вартість відбулося внаслідок неможливості ведення господарської діяльності у зв`язку із запровадженням обмежень, пов`язаних із введенням воєнного стану, тобто з незалежних від товариства обставин. Звернув увагу суду на те, що згідно із чинним законодавством, строк на включення до податкового кредиту сум податку на додану вартість за зареєстрованими податковими накладними, після припинення або скасування воєнного стану продовжується на кількість календарних днів, які припадають на період дії воєнного стану і протягом яких платник податку мав право на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту. Просив позовні вимоги задовольнити повністю.

Представник відповідача у судовому засіданні заперечила проти позову та суду пояснила, що ТОВ "Азаташен" упродовж лютого 2022 року - січня 2023 року подавало контролюючому органу декларації з податку на додану вартість, які свідчать про відсутність постачання/придбання товарів/послуг, здійснених з метою формування податкового зобов`язання чи податкового кредиту, що є підставою для анулювання реєстрації платника податку на додану вартість. Жодного повідомлення про неможливість виконання платником податків своїх обов`язків позивачем подано не було. Відтак, спірне рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість є правомірним. Просила у задоволенні позовних вимог відмовити повністю.

Заслухавши представників сторін, розглянувши позовну заяву, відзив та відповідь на відзив, дослідивши письмові докази, суд встановив такі фактичні обставини та відповідні їм правовідносини.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Азаташен" (ідентифікаційний код юридичної особи 4365504; місцезнаходження: 34512, Рівненська обл., Сарненський район, с.Стрільськ, вул.Технічна, буд.10) зареєстроване як юридична особа 10.06.2020 (номер запису 16041020000001414), перебуває на обліку як платник податків у контролюючому органі з 10.06.202. Основний вид діяльності товариства за КВЕД - 42.11 Будівництво доріг і автострад(а.с.27-28).

Згідно з витягом з реєстру платників податку на додану вартість від 10.07.2020 №2017144500021, ТОВ "Азаташен" 01.08.2020 було зареєстроване платником податку на додану вартість (а.с.29).

У період лютий 2022 року січень 2023 року ТОВ Азаташен було подано контролюючому органу такі податкові декларації з податку на додану вартість (а.а.с.118-153):

-за лютий 2022 року декларація від 06.06.2022 №9064171940;

-за березень 2022 року - декларація від 06.06.2022 №9064171966;

-за квітень 2022 року - декларація від 06.06.2022 №9064171989;

-за травень 2022 року - декларація від 21.06.2022 №9088256849;

-за червень 2022 року декларація від 22.08.2022 №9163923104;

-за липень 2022 року декларація від 22.08.2022 №9163926926;

-за серпень 2022 року декларація від 02.09.2022 №9173226050;

-за вересень 2022 року декларація від 18.10.2022 №9214108552;

-за жовтень 2022 року декларація від 18.11.2022 №9246584630;

-за листопад 2022 року декларація від 17.12.2022 №92722579725;

-за грудень 2022 року декларація від 17.01.2023 №9299623886;

-січень 2023 року декларація від 18.02.2023 №9028476204.

Зазначені податкові декларації подані з нульовими показниками, тобто свідчать про відсутність постачання/придбання позивачем товарів/послуг, здійснених з метою формування податкового зобов`язання чи податкового кредиту.

У зв`язку з цим, управлінням оподаткування юридичних осіб Головного управління ДПС у Рівненській області складено довідку від 23.02.2023 №825/17-00-04-02-07 (а.с.246а).

На підставі зазначеної довідки Головним управлінням ДПС у Рівненській області прийнято щодо ТОВ "Азаташен" рішення від 28.02.2023 №1998/17-00-04-02 про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість відповідно до пп."г" п.184.1 ст.184 Податкового кодексу України(а.а.с.10-11).

Вважаючи зазначене рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість протиправним, позивач звернувся до суду із цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає таке.

Відповідно до ч.2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Положеннями статті 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює та визначає Податковий кодекс України від 02.12.2010 №2755-VI (далі Податковий кодекс України).

Питання процедури анулювання реєстрації платника ПДВ визначено у розділі V Податкового кодексу України, а також приписами Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 №1130, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17.11.2014 №1456/26233 (далі - Положення №1130).

Відповідно до пп. "г" п.184.1 ст. 184 Податкового кодексу України, реєстрація діє до дати анулювання реєстрації платника податку, яка проводиться шляхом виключення з реєстру платників податку і відбувається у разі якщо особа, зареєстрована як платник податку, протягом 12 послідовних податкових місяців не подає контролюючому органу декларації з податку на додану вартість та/або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність постачання/придбання товарів, здійснених з метою формування податкового зобов`язання чи податкового кредиту.

Пунктом184.2 статті 184 Податкового кодексу України передбачено, що анулювання реєстрації на підставі, визначеній у пп."а" п.184.1 цієї статті, здійснюється за заявою платника податку, а на підставах, визначених у пп."б"-"з" п.184.1 цієї статті, може здійснюватися за заявою платника податку або за самостійним рішенням відповідного контролюючого органу.

Згідно з п.5.2 розділу V Положення №1130, при розгляді питання анулювання реєстрації згідно з підпунктом "г" пункту 184.1 статті 184 розділу V Кодексу (підпункт "г" пункту 5.1 цього розділу) 12 місяців визначаються із урахуванням того, що: не враховується місяць, в якому проведено реєстрацію особи платником ПДВ, якщо особа зареєстрована платником ПДВ з дня іншого ніж перший день календарного місяця; включаються останні 12 послідовних податкових місяців, за які подані податкові декларації (у разі подання декларацій) або сплив строк подання податкових декларацій (у разі неподання декларацій) до отримання чи складання контролюючим органом документа, який є підставою для анулювання реєстрації.

За змістом пункту 5.5 розділу V Положення №1130, анулювання реєстрації за самостійним рішенням контролюючого органу може бути здійснене на підставах, визначених у підпунктах "б" - "з" пункту 184.1 статті 184 розділу V Кодексу (підпункти "б" - "з" пункту 5.1 цього розділу).

Контролюючі органи здійснюють постійний моніторинг платників ПДВ, включених до Реєстру, та приймають рішення про анулювання реєстрації платників ПДВ у разі існування відповідних підстав.

Рішення про анулювання реєстрації за самостійним рішенням контролюючого органу приймаються за наявності відповідних підтвердних документів (відомостей). Такими документами є, зокрема, довідка про подання/неподання платником ПДВ контролюючому органу декларації з податку на додану вартість протягом 12 послідовних податкових місяців та/або реєстр (перелік) податкових декларацій (податкових розрахунків) особи за 12 послідовних податкових місяців, які свідчать про відсутність постачання/придбання товарів, здійснених з метою формування податкового зобов`язання чи податкового кредиту у таких деклараціях (податкових розрахунках) протягом 12 послідовних податкових місяців (підстава - підпункт «г» пункту 184.1 статті 184 розділу V Кодексу). У реєстрі (переліку) зазначаються дані про реєстрацію особи платником ПДВ та по кожній декларації (податковому розрахунку) - податковий період, дата надходження декларації (податкового розрахунку) до контролюючого органу, загальні обсяги постачання/придбання товарів, здійснених з метою формування податкового зобов`язання чи податкового кредиту звітного періоду, вказані у відповідних рядках та колонках податкової декларації (податкового розрахунку).

Згідно з пунктом 5.6 розділу V Положення №1130, за наявності зазначених підтвердних документів (відомостей) контролюючий орган за місцем перебування на обліку платника податків приймає рішення про анулювання реєстрації особи - платника ПДВ незалежно від здійснення контролюючим органом документальних та камеральних перевірок такої особи і їх результатів, а також обов`язку такої особи бути зареєстрованою та/або нараховувати чи сплачувати податок на додану вартість відповідно до законодавства.

Рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ за самостійним рішенням контролюючого органу оформляється за формою №6-РПДВ (додаток 5). Таке рішення складається у двох примірниках комісією, утвореною відповідно до розпорядження контролюючого органу, та підписується керівником контролюючого органу. У рішенні про анулювання реєстрації платника ПДВ обов`язково вказуються підстави (одна або декілька) для такого анулювання з посиланням на відповідні норми Кодексу.

Аналіз наведених норм права свідчить про обов`язок платника податку на додану вартість подавати податкову декларацію за кожен звітний (податковий) період - календарний місяць, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Контролюючий орган приймає рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість, якщо платник податку протягом 12 послідовних податкових місяців не подає контролюючому органу декларації з податку на додану вартість та/або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність постачання/придбання товарів/послуг, здійснених з метою формування податкового зобов`язання чи податкового кредиту.

Отже, анулювання реєстрації платника податку за рішенням податкового органу на підставі підпункту "г" пункту184.1 статті 184 Податкового кодексу України можливе за таких обставин: неподання платником податку на додану вартість декларацій з податку на додану вартість протягом 12 послідовних податкових місяців та/або подання такої декларації з податку на додану вартість з показниками про відсутність постачання/придбання товарів, здійснених з метою формування податкового зобов`язання чи податкового кредиту.

Такі обставини мають підтверджуватись як самими деклараціями з податку на додану вартість, так і довідкою про подання/неподання платником ПДВ контролюючому органу декларації з податку на додану вартість протягом 12 послідовних податкових місяців та/або реєстром (переліком) податкових декларацій (податкових розрахунків) особи за 12 послідовних податкових місяців, які свідчать про відсутність постачання/придбання товарів, здійснених з метою формування податкового зобов`язання чи податкового кредиту у таких деклараціях.

Зазначений висновок відповідає правовій позиції Верховного Суду, викладеній в постановах від 05.11.2018 у справі №820/2294/16, від 16.04.2020 у справі № 826/876/17.

Судом встановлено, що підставою для прийняття податковим органом оспорюваного рішення стало те, що ТОВ "Азаташен" упродовж 12 послідовних податкових місяців подає контролюючому органу декларації з податку на додану вартість, які свідчать про відсутність постачання/придбання товарів, здійснених з метою формування податкового зобов`язання чи податкового кредиту.

У матеріалах справи відсутні, а позивачем не надані докази того, що останнім подавалися податкові декларації з податку на додану вартість (податковий розрахунок), які свідчать про наявність постачання/придбання товарів/послуг, здійснених з метою формування податкового зобов`язання чи податкового кредиту.

Посилання позивача на те, що контролюючий орган неправильно визначив період, упродовж якого позивач подає контролюючому органу декларації з податку на додану вартість які свідчать про відсутність постачання/придбання товарів/послуг, здійснених з метою формування податкового зобов`язання чи податкового кредиту, суд вважає безпідставними.

Так, аналіз підпункту "г" пункту184.1 статті 184 Податкового кодексу України дає підстави для висновку, що з метою вирішення питання щодо прийняття рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість контролюючий орган має враховувати останні 12 послідовних податкових місяців, за які подані податкові декларації до складання контролюючим органом документа, який є підставою для анулювання реєстрації.

При цьому, підтвердним документом для прийняття контролюючим органом рішення про анулювання реєстрації є відповідна довідка щодо анулювання такої реєстрації.

Зазначений висновок суду відповідає правовій позиції Верховного Суду, викладеній в постановах від 18.09.2019 у справі №200/13263/18-а.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач у позовній заяві та його представник у судовому засіданні посилалися на особливий порядок адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного стану, а також на смерть особи, яка згідно з договором надавала ТОВ "Азаташен" послуги із складання і впорядкування бухгалтерських документів та підготовки звітності.

Судом встановлено, що 01.01.2021 між ТОВ "Азаташен" та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 (далі ФОП ОСОБА_1 ) було укладено договір №21/01-1 надання комплексних аутсорсингових послуг, згідно з яким ФОП ОСОБА_1 зобов`язувалася надавати інформаційно-консультативні послуги за напрямками у сфері бухгалтерського, податкового та фінансового обліку господарської діяльності позивача(а.а.с.37, зворот 39).

Згідно із свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 , виданим 91.04.2022 Сарненським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Сарненському районі Рівненської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів), ОСОБА_1 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.36, зворот).

Поряд з цим, пунктом 11.3 договору надання комплексних аутсорсингових послуг від 01.01.2021 №21/01-1 передбачено, що цей договір діє по 31 грудня 2021 року.

Наказом від 03.08.2020 №08/20, який видано для забезпечення належного бухгалтерського обліку та вчасної подачі звітності, директор ТОВ "Азаташен" ОСОБА_2 підписання бухгалтерської фінансової, внутрішньогосподарської (управлінської), статистичної і податкової звітності товариства з 03 серпня 2020року залишив за собою(а.с.37).

Таким чином, смерть 01.04.2022 ОСОБА_1 , договір з якою припинив дію 31.12.2021, не може визнаватися судом обставиною, що перешкоджала позивачу сформувати податкову звітність з податку на додану вартість у період лютий 2022 року - січень 2023 року належним чином.

Указом Президента України "Про введення воєнного стану" від 24.02.2022 №64/2022, у зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України, в Україні з 05:30год. 24 лютого 2022року введено воєнний стан, який продовжувався надалі Указами Президента України від 14.03.2022 №133/2022, від 18.04.2022 №259/2022, від 17.05.2022 №341/2022, від 12.08.2022 №573/2022, від 07.11.2022 №757/2022, від 06.02.2023 №58/2023, від 01.05.2023 №254/2023, від 26.07.2023 №451/2023 і триває донині.

У зв`язку з цим було внесено зміни до законодавства щодо особливостей оподаткування в умовах воєнного стану.

Зокрема, Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану" від 12.05.2022 №2260-IX було внесено зміни до пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України, підпунктом 69.1 якого передбачено звільнення платника податків від відповідальності за несвоєчасне виконання в умовах воєнного стану таких обов`язків:

-реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних такими платниками податкових накладних та розрахунків коригування, дата складання яких припадає на період з 1 лютого по 31 травня 2022 року, за умови забезпечення їх реєстрації не пізніше 15 липня 2022 року;

-реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних зведених податкових накладних та/або розрахунків коригування до таких зведених податкових накладних, дата складання яких припадає на період з 1 лютого по 31 травня 2022 року, складених за операціями, визначеними пунктом 198.5 статті 198 та пунктом 199.1 статті 199 цього Кодексу, за умови забезпечення їх реєстрації не пізніше 20 липня 2022 року;

-реєстрації в Єдиному реєстрі акцизних накладних платниками акцизного податку акцизних накладних/розрахунків коригування, граничний термін реєстрації яких припадає на період з 24 лютого 2022 року до останнього дня місяця, в якому набрав чинності Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо розвитку виробництва виноробної продукції та спрощення господарської діяльності малих виробництв виноробної продукції", або зведених акцизних накладних/розрахунків коригування на загальний обсяг пального або спирту етилового, реалізованих за цей період (за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД та умовним кодом і кожним акцизним складом/акцизним складом пересувним та їх розпорядниками), за умови забезпечення їх реєстрації протягом 30 календарних днів з дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо розвитку виробництва виноробної продукції та спрощення господарської діяльності малих виробництв виноробної продукції";

-подання оформлених з дотриманням порядку, встановленого статтею 230 цього Кодексу, електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового, або електронного документа за весь період починаючи з 24 лютого 2022 року до останнього дня місяця, в якому набрав чинності Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо розвитку виробництва виноробної продукції та спрощення господарської діяльності малих виробництв виноробної продукції", із зазначенням фактичних залишків пального станом на перший та останній дні визначеного цим абзацом періоду та обсягу обігу пального та/або спирту етилового за цей період, за умови подання таких документів протягом 30 календарних днів з дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо розвитку виробництва виноробної продукції та спрощення господарської діяльності малих виробництв виноробної продукції";

-подання звітності, у тому числі передбаченої пунктом 46.2 статті 46 цього Кодексу, за звітні (податкові) періоди - 2021 рік (для звітності, що подається за річний звітний (податковий) період), граничний термін подання якої припадає на період починаючи з 24 лютого до 1 червня 2022 року, I квартал 2022 року (для звітності, що подається за квартальний звітний (податковий) період) та звітності за лютий - травень 2022 року (для звітності, що подається за місячний звітний (податковий) період), за умови подання такої звітності до контролюючого органу не пізніше 20 липня 2022 року;

-строків сплати податків та зборів за звітні (податкові) періоди - 2021 рік (для річного звітного (податкового) періоду), I квартал 2022 року (для квартального звітного (податкового) періоду), січень - травень 2022 року (для місячного звітного (податкового) періоду), за умови їх сплати не пізніше 1 серпня 2022 року (для сплати податку на доходи фізичних осіб та/або військового збору - не пізніше 31 грудня 2022 року);

-строків сплати грошових зобов`язань, визначених контролюючими органами, граничний строк сплати яких припадає на період починаючи з 24 лютого до 1 червня 2022 року, за умови їх сплати не пізніше 1 серпня 2022 року.

Зазначений перелік є вичерпним та не передбачає звільнення платника податків від обов`язку подавати контролюючому органу податкові декларації з податку на додану вартість згідно з вимогами Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 №21, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за №159/28289.

Крім того, в силу пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України та Порядку підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов`язків, визначених у підпункті 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.07.2022 №225, зареєстровано 25.08.2022 за №96/38303, платник податків, у разі неможливості виконання податкового обов`язку, зобов`язаний подати до контролюючого органу не пізніше 30 вересня 2022 року заяву про відсутність такої можливості.

Доказів подання такої заяви позивачем суду не надано.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач посилається на господарській операції з Товариством з обмеженою відповідальністю фірмою "Журавлина" та Товариством з обмеженою відповідальністю "Вирівський кар`єр", за наслідками яких зазначеними контрагентами було сформовано та зареєстровано податкові накладні у встановленому порядку в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Зазначені обставини підтверджуються дослідженими в судовому засіданні доказами(а.а.с.31-114), проте не спростовують факту подання позивачем упродовж 12 послідовних податкових місяців декларацій з податку на додану вартість, які свідчать про відсутність постачання/придбання товарів, здійснених з метою формування податкового зобов`язання чи податкового кредиту.

У сукупності викладеного, суд дійшов висновку, що рішення відповідача від 28.02.2023 №1198/17-00-04-02 про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість відповідає вимогам чинного законодавства, що свідчить про відсутність правових підстав для його скасування.

Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що відповідач обґрунтував обставини, на яких ґрунтуються його заперечення, а позивач не довів ті обставини, на яких ґрунтуються його позовні вимоги.

Отже, у задоволенні позову суд відмовляє повністю.

Підстави для розподілу судових витрат у суду відсутні.

Керуючись статтями 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

В И Р І Ш И В :

У задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Азаташен" до Головного управління ДПС у Рівненській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинення певних дій відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю "Азаташен" (вул.Технічна, буд.10, с.Стрільськ, Сарненський район, Рівненська область, 34512; ідентифікаційний код юридичної особи 43655504).

Відповідач: Головне управління ДПС у Рівненській області (вул.Відінська, буд.12, м.Рівне, Рівненська область, 333023; ідентифікаційний код відокремленого підрозділу юридичної особи 44070166).

Повне рішення складено 20 вересня 2023 року.

Суддя О.М. Дудар

СудРівненський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення12.09.2023
Оприлюднено22.09.2023
Номер документу113600567
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо