1Справа № 335/1922/20 2/335/3121/2023
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 вересня 2023 р. суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Соболєва І.П., розглянувши в порядку письмового провадження клопотання представника відповідача ОСОБА_1 адвоката Погосян Маргарити Арсенівни про розгляд справи за позовом Запорізького державного медико-фармацевтичного університету до ОСОБА_1 про відшкодування збитків (втрат державного бюджету з підготовки фахівця за державним замовленням) у судовому засіданні з повідомленням сторін,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 11.09.2023 скасовано заочне рішення Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 19.08.2020. Призначено справу за позовом Запорізького державного медико-фармацевтичного університету до ОСОБА_1 про відшкодування збитків (втрат державного бюджету з підготовки фахівця за державним замовленням) до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи на 18.10.2023. Цією ж ухвалою встановлено сторонам строки для подання заяв по суті справи.
20.09.2023 до суду надійшло клопотання представника відповідача про розгляд даної цивільної справи у судовому засіданні з повідомленням сторін. Клопотання мотивоване тим, що характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
Вивчивши матеріали справи в межах вирішуваного питання, суд дійшов такого висновку.
Відповідно до ч. 3 ст. 274 ЦПК України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Згідно з ч. 5 ст. 279 ЦПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Вивчивши клопотання представника відповідача про розгляд даної цивільної справи у судовому засіданні з повідомленням сторін, суд доходить висновку, що воно не підлягає задоволенню з таких підстав.
Як передбачено ч. 6 ст. 279 ЦПК України суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін за одночасного існування таких умов:
1) предметом позову є стягнення грошової суми, розмір якої не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
2) характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
Суд зауважує, що предметом позову є відшкодування збитків (втрат державного бюджету з підготовки фахівця за державним замовленням) розміром 148648 грн 45 коп., що не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На переконаннясуду, характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи, оскільки розмір та обґрунтованість суми заборгованості (якщо вона мала місце) доводяться або відповідно спростовуються письмовими доказами.
Розгляд справи в порядку спрощеного (письмового) провадження жодним чином не обмежує відповідача у здійсненні ним своїх процесуальних прав та обов`язків, зокрема, подання відзиву, доказів, клопотань та письмових пояснень тощо.
Доводи представника відповідача стосовно того, що характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи, суд відкидає як неналежні, оскільки вказані доводи зводяться до цитування процесуального законодавства, без посилання на конкретні факти, що б обумовлювали необхідність розгляду справи з повідомленням сторін.
Таким чином,наявні правовіпідстави длявідмови узадоволенні клопотанняпредставника відповідача про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін.
Керуючись ст.ст. 12, 127, 174, 178, 260, 274, 279 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні клопотання представника відповідача ОСОБА_1 адвоката Погосян Маргарити Арсенівни про розгляд справи за позовом Запорізького державного медико-фармацевтичного університету до ОСОБА_1 про відшкодування збитків (втрат державного бюджету з підготовки фахівця за державним замовленням) у судовому засіданні з повідомленням сторін відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили з дня її підписання суддею.
Повний текст ухвали виготовлений та підписаний 21.09.2023.
Суддя І.П.Соболєва
Суд | Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 21.09.2023 |
Оприлюднено | 22.09.2023 |
Номер документу | 113608152 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
Соболєва І. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні