Справа № 2-а-1324/2010
Провадження № 2-аво/645/2/23
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 вересня 2023 року м. Харків
Фрунзенський районний суд м.Харкова у складі:
головуючого судді Алтухової О.Ю.,
секретар судових засідань Малій О.Л.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові заяву начальника Управління забезпечення примусового виконання рішень у Харківській області Східного міжрегіонального Матвієнко Д. про виправлення описки у постанові суду від 25.02.2010 року, у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду Фрунзенського району м. Харкова про поновлення пропущеного строку для звернення до адміністративного суду та про зобов`язання суб`єкта власних повноважень вчинити певні дії,-
в с т а н о в и в:
13.07.2023 року на адресу суду надійшла заява начальника Управління забезпечення примусового виконання рішень у Харківській області Східного міжрегіонального Матвієнко Д. про виправлення описки у постанові суду від 25.02.2010 року, у справі №№ 2-а-4052/2009, 2-а-1324/2010 за позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України у Фрунзенському районі м.Харкова про поновлення пропущеного строку для звернення до адміністративного суду та про зобов`язання суб`єкта власних повноважень вчинити певні дії.
Заява обґрунтована тим, що на розгляді в Управлінні забезпечення примусового виконання рішень у Харківській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції перебувають документи ОСОБА_1 , подані згідно Порядку погашення заборгованості за рішеннями суду, виконання яких гарантується державою, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 вересня 2014 року № 440. При передачі документів до органу, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, було виявлено, що в постанові Фрунзенського районного суду м. Харкова від 25.02.2010 зазначено два номери справи: № 2-а-4052/2009 рік та №2-а-1324/2010 рік тому заявник просить усунути вказану помилку.
Ухвалою Фрунзенського районного суду м. Харкова від 17 липня 2023 року ініційовано розгляд справи про відновлення втраченого судового провадження в адміністративній справі № 2-а-1324/2010 за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду Фрунзенського району м. Харкова про поновлення пропущеного строку для звернення до адміністративного суду та про зобов`язання суб`єкта власних повноважень вчинити певні дії. Провадження у справі - зупинено.
Ухвалою суду від 10 серпня 2023 року, яка набрала законної сили, відновлено втрачене судове провадження по адміністративній справі № 2-а-1324/2010 за позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України у Фрунзенському районі м.Харкова про поновлення пропущеного строку для звернення до адміністративного суду та про зобов`язання суб`єкта власних повноважень вчинити певні дії в частині: постанови Фрунзенського районного суду м. Харкова від 25 лютого 2010 року; ухвали апеляційного суду Харківської області від 13 липня 2010 року.
У судове засідання учасники справи не з`явились повідомлялись про час та місце розгляд у справи своєчасно та належним чином, причини неявки суду не повідомили.
Відповідно до ч.2 ст. 253 КАС України, питання про внесення виправлень суд може вирішити в порядку письмового провадження. У разі необхідності суд може розглянути питання внесення виправлень у судове рішення в судовому засіданні з повідомленням учасників справи.
Суд, на підставі ч.9 ст. 205 КАС України, вважає можливим розглянути заяву у письмовому провадженні.
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється згідно з вимогами ч. 4 ст. 229КАС України.
Суд, дослідивши матеріали справи приходить до наступного висновку.
Згідно правової позиції, викладеної у постанові Верховного Суду від 21.07.2020 року у справі № 521/1074/17 описка - це зроблена судом механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка в рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу (помилка у правописі, у розділових знаках тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належать написання прізвищ та імен, адрес, зазначення дат та строків тощо. Не є опискою граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його невірного сприйняття. Вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні, суд не має права змінювати зміст судового рішення, а лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Верховний Суд у постанові від 29 січня 2021 року у справі № 22-ц/354/11, постанові від 13 липня 2022 року у справі № 761/14537/15-ц наголошує на тому, що суд може виправити лише власні помилки, допущені під час складання судового рішення.
З матеріалів справи вбачається, що в провадженні Фрунзенського районного суду м. Харкова перебувала адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду Фрунзенського району м. Харкова про поновлення пропущеного строку для звернення до адміністративного суду та про зобов`язання суб`єкта власних повноважень вчинити певні дії.
Постановою Фрунзенського районного суду м. Харкова від 25 лютого 2010 року позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України у Фрунзенському районі м.Харкова про зобов`язання нарахувати та виплатити недоплачену щомісячну державну соціальну допомогу як особі, яка має статус «дитина війни» було задоволено частково. Визнано протиправною бездіяльність Управління пенсійного фонду України у Фрунзенському районі м.Харкова. Зобов`язано Управління пенсійного фонду України у Фрунзенському районі м.Харкова здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 , 1939 року народження, з підвищенням її на 30% мінімальної пенсії за віком з розміру, встановленого ч. 1 ст. 28 Закону України „Про загальнообов`язкове пенсійне страхування та провести відповідні виплати за з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2009 року, з урахуванням проведених виплат.
Ухвалою апеляційного суду Харківської області від 13.07.2010 апеляційні скарги Управління пенсійного фонду України у Фрунзенському районі м.Харкова відхилено. Постанову Фрунзенського районного суду м.Харкова від 25.02.2010 залишено без змін.
Відповідно пункту 3.10.6. «Інструкції з діловодства в місцевому загальному суді», затвердженої наказом Державної судової адміністрації України від 27.06.2006 року № 68 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24 липня 2006 р. за № 860/12734, яка діяла на момент розгляду даної справи, номер судової справи та інших матеріалів, розгляд яких передбачається процесуальним законодавством, складається з відповідного індексу та порядкового номера обліково-статистичної картки на судову справу чи реєстраційного журналу із зазначенням через дріб двох останніх цифр поточного року. Номер проставляється на обгортці судової справи або матеріалу. Номер судової справи (матеріалу) зазначається у відповідному алфавітному покажчику.
Усе листування, що стосується окремих судових справ і матеріалів, зареєстрованих у відповідних обліково-статистичних картках чи реєстраційних журналах, ведеться за номером судової справи (матеріалу). Обліково-статистичні картки зберігаються в картотеках (ящиках) відповідно до переліку індексів окремо від справ у порядку номерів таким чином, щоб останні номери розміщувалися в передній частині картотеки (ящика). За кожним індексом повинна існувати одна картотека.
Після закінчення календарного року обліково-статистичні картки на справи, що не розглянуті по суті, перереєстровуються у хронологічному порядку їх надходження в суд із зазначенням на них нового порядкового номера.
Переоформлені обліково-статистичні картки переставляються в картотеку наступного року. Після перенесення карток на всі нерозглянуті справи минулого року продовжується порядкова реєстрація справ і матеріалів, що надходять. Перереєстрація нерозглянутих справ і матеріалів, які обліковуються в реєстраційних журналах(справи за заявами про вжиття запобіжних заходів до пред`явлення позову в цивільних справах, за поданнями і клопотаннями в порядку виконання судових рішень у цивільних справах), полягає в перепису в хронологічному порядку в реєстраційний журнал наступного календарного року всіх нерозглянутих справ і матеріалів з новими порядковими номерами. При цьому в реєстраційний журнал попереднього року вноситься запис про новий номер перереєстрованої справи, матеріалу, що були нерозглянуті станом на кінець року.
Таким чином, зазначення у постанові суду від 25.02.2010 року двох номерів справи не є опискою. Після надходження справи до суду їй було присвоєно № 2-а-4052/2009. У зв`язку з тим, що справа не була розглянута по суті у 2009 році після закінчення календарного року обліково-статистична картка по адміністративній справі була перереєстровована у хронологічному порядку її надходження в суд із зазначенням на нового порядкового номера, а саме: 2-а-1324/2010. Таким чином, справа за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду Фрунзенського району м. Харкова про поновлення пропущеного строку для звернення до адміністративного суду та про зобов`язання суб`єкта власних повноважень вчинити певні дії була завершена розглядом за номером справи 2-а-1324/2010.
З огляду на вищевикладене, суд не знаходить підстав для задоволення заяви про виправлення описки у постанові суду від 25.02.2010 року, оскільки описки чи помилки в постанові суду від 25.02.2010 року не допущено та не є опискою чи помилкою у розумінні ст. 253 КАС України, тому суд приходить до висновку про відмову в задоволенні заявлених вимог.
Керуючись ст. 248,374 КАС України, суд, -
п о с т а н о в и в:
У задоволеннізаяви начальникаУправління забезпеченняпримусового виконаннярішень уХарківській областіСхідного міжрегіональногоМатвієнко Д.про виправленняописки упостанові судувід 25.02.2010року,у справі № 2-а-4052/2009, 2-а-1324/2010 - відмовити.
Апеляційна скаргана ухвалусуду можебути поданадо Другого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не були вручені у день її проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідно ухвали суду.
Повний текст ухвали складено 21.09.2023 року.
Суддя
Суд | Фрунзенський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 21.09.2023 |
Оприлюднено | 22.09.2023 |
Номер документу | 113618674 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Заява про виправлення помилки у судовому рішенні |
Адміністративне
Фрунзенський районний суд м.Харкова
Алтухова О. Ю.
Адміністративне
Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області
Андрощук Є. М.
Адміністративне
Новопсковський районний суд Луганської області
Потапенко Р. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні