Ухвала
від 20.09.2023 по справі 127/7403/17
ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №127/7403/17

Провадження №1-в/127/571/23

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 вересня 2023 року м. Вінниця

Вінницький міський суд Вінницької області в складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участю:

секретаря: ОСОБА_2 ,

прокурора: ОСОБА_3 ,

засудженої ОСОБА_4 , адвоката ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду №13 матеріали клопотання засудженої ОСОБА_4 , про звільнення від покарання або від подальшого його відбування у зв`язку з хворобою,

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького міського суду Вінницької області надійшло клопотання засудженої ОСОБА_4 про звільнення від покарання або від подальшого його відбування у зв`язку з хворобою.

Адвокат ОСОБА_5 в судовому засіданні підтримав клопотання засудженої, зазначив, що ОСОБА_4 перебуває на постійному диспансерному обліку, їй рекомендоване лікування на постійній основі, вона отримує дозу інсуліну, що становить на добу сімдесят дві одиниці, а тому підлягає звільненню від подальшого відбування показання у зв`язку з хворобою.

Засуджена ОСОБА_4 підтримала подане клопотання, також зазначила, що не отримує належного лікування, тому просила суд звільнити її від подальшого відбування покарання у зв`язку з хворобою.

Прокурор ОСОБА_3 заперечував з приводу задоволення клопотання засудженої, зазначив, що є чітко визначений перелік хвороб, які підпадають під норму звільнення від подальшого відбування покарання, однак захворювання на які страдає ОСОБА_4 не підпадають під дану категорію, тому клопотання засудженої не підлягає задоволенню.

Дослідивши клопотання та матеріали кримінального провадження, заслухавши думку учасників розгляду клопотання, суд дійшов наступного висновку.

Судом встановлено, що вироком Вінницького міського суду Вінницької області від 26.12.2022 ОСОБА_4 визнано винною за ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 185, ч. 3 ст. 15, ч. 2 ст. 185, ч. 2 ст. 185, ч. 2 ст. 304 КК України, з урахуванням ч. 1 ст. 70, ч. 1 ст. 71 КК України та призначено покарання у виді чотирьох років одного місяця позбавлення волі.

Ухвалою Вінницького апеляційного суду від 16.02.2023, вирок суду був залишений без змін.

Засуджена ОСОБА_4 була направлена для відбування покарання до ДУ «Збаразька виправна колонія (№63)», однак була перевезена та тимчасово перебуває у ДУ «Вінницька установа виконання покарань (№1)», в зв`язку з ознайомленням з матеріалами кримінального провадження.

Стаття 152 КВК України визначає, що підставами звільнення від відбування покарання є хвороба засудженого.

Відповідно до ч. 2 ст. 84 КК України особа, яка після вчинення злочину або постановлення вироку захворіла на іншу тяжку хворобу, що перешкоджає відбуванню покарання, може бути звільнена від покарання або від подальшого його відбування. При вирішенні цього питання суд враховує тяжкість вчиненого злочину, характер захворювання, особу засудженого та інші обставини справи.

За змістом цієї норми закону звільнення від покарання за хворобою застосовується у випадках, коли досягнення мети покарання стає нереальним через хворобу особи, яка вчинила злочин. Відбування покарання такими особами є недоцільним через неможливість їх виправлення в умовах відбування покарання і застосування заходів виправно-трудового впливу.

До тяжких можна віднести хвороби, включені до переліку захворювань, які є підставою для подання до суду матеріалів про звільнення засуджених від подальшого відбування покарання, згідно з додатком 12 до «Порядку організації надання медичної допомоги засудженим до позбавлення волі», затвердженого наказом Міністерства юстиції України, Міністерства охорони здоров`я України 15.08.2014 за №1348/5/572.

Виявлення таких осіб покладається на лікарсько-консультативні комісії закладів охорони здоров`я ДКВС. Захворювання на тяжку хворобу є підставою для звільнення особи від покарання або від подальшого його відбування лише у випадку, якщо ця хвороба перешкоджає відбуванню покарання, тобто коли подальше відбування покарання загрожує її життю або може призвести до серйозного погіршення здоров`я чи інших тяжких наслідків.

Відповідно до роз`яснень, що містяться у постанові Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами законодавства про звільнення від відбуття покарання засуджених, які захворіли на тяжку хворобу» №8 від 28.09.1973, звільнення від відбуття покарання через хворобу з місць позбавлення волі може бути застосоване судом до тих засуджених, які захворіли під час відбуття покарання і ця хвороба перешкоджає відбувати покарання, тобто у випадках, коли дальше утримання в місцях позбавлення волі загрожує їх життю або може призвести до серйозного погіршення здоров`я чи інших тяжких наслідків. Це стосується й тих осіб, які захворіли до засудження, але під час відбуття покарання їхня хвороба внаслідок прогресування набула характеру, зазначеного в Переліку захворювань. Факт захворювання засудженого на тяжку хворобу сам по собі не тягне обов`язкового звільнення від відбуття покарання.

Перелік таких хвороб встановлений спільним наказом Державного департаменту України з питань виконання покарань та Міністерства охорони здоров`я України від 15.08.2014 №1348/5/572, додаток 12.

Проте, у даному випадку не встановлено фактів наявності у засудженої ОСОБА_4 саме такої хвороби, яка зазначена у вище згаданому Переліку захворювань, і яка б перешкоджала відбуванню покарання.

Згідно наданих суду документів за результатами обстеження ОСОБА_4 в медичній частині, незважаючи на наявність у неї хвороб, стан її здоров`я задовільний, вона отримує необхідне лікування.

Таким чином, оскільки виявлені у засудженої захворювання не підпадають під «Перелік захворювань, які є підставою для подання в суди матеріалів про звільнення засуджених від подальшого відбування покарання» та враховуючи, що стан здоров`я засудженої ОСОБА_4 задовільний, динаміка лікування позитивна, суд дійшов висновку про відсутність законних підстав для задоволення клопотання засудженої.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 372, 395, 537, 539 КПК України, ст. 84 КК України, ст. 152 КВК України, суд

УХВАЛИВ:

В задоволені клопотання засудженої ОСОБА_4 ,про звільненнявід покаранняу зв`язкуз хворобою відмовити.

Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду через Вінницький міський суд Вінницької області протягом 7 днів з дня її оголошення, а засудженим, який знаходиться під вартою в той же строк, з дня отримання копії ухвали.

Копію ухвали вручити засудженому та прокурору.

Суддя:

СудВінницький міський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення20.09.2023
Оприлюднено25.09.2023
Номер документу113655901
СудочинствоКримінальне
КатегоріяСправи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про звільнення від покарання або від подальшого його відбування за хворобою

Судовий реєстр по справі —127/7403/17

Ухвала від 12.12.2024

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Іванченко Я. М.

Ухвала від 12.12.2024

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Іванченко Я. М.

Ухвала від 01.11.2023

Кримінальне

Вінницький апеляційний суд

Нагорняк Є. П.

Ухвала від 01.11.2023

Кримінальне

Вінницький апеляційний суд

Нагорняк Є. П.

Ухвала від 24.10.2023

Кримінальне

Вінницький апеляційний суд

Нагорняк Є. П.

Ухвала від 24.10.2023

Кримінальне

Вінницький апеляційний суд

Нагорняк Є. П.

Ухвала від 20.09.2023

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Іванченко Я. М.

Ухвала від 20.09.2023

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Іванченко Я. М.

Ухвала від 01.06.2023

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Іванченко Я. М.

Ухвала від 01.06.2023

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Іванченко Я. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні