ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
11.09.2023Справа № 910/289/23За заявою Головного управління ДПС у Черкаській області (18002, м. Черкаси, вул. Хрещатик,18002, код ЄДРПОУ 44131663)
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Архітектурно-будівельний центр "Ренесанс" (03148, м. Київ, вул. Жмеринська, 22, код ЄДРПОУ 31278400)
про банкрутство
Суддя Яковенко А.В.
Представники учасників: не з`явилися.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Головне управління ДПС у Черкаській області звернулося до суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Архітектурно-будівельний центр "Ренесанс" (код ЄДРПОУ 31278400) у зв`язку із наявною та непогашеною заборгованістю.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 11.01.2023 заяву Головного управління ДПС у Черкаській області про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Архітектурно-будівельний центр "Ренесанс" (код ЄДРПОУ 31278400) залишено без руху. Встановлено Головному управлінню ДПС у Черкаській області строк десять днів з дня вручення цієї ухвали на усунення недоліків заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство. Встановлено Головному управлінню ДПС у Черкаській області спосіб усунення недоліків заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство шляхом надання: - всіх доказів вжиття заходів забезпечення погашення податкового боргу відповідно до компетенції та в порядку передбаченому спеціальним законодавством, що регулює відносини, які виникають у сфері справляння відповідних податків і зборів;- доказів доплати авансування винагороди арбітражному керуючому у розмірі 60 300,00 грн.; - доказів сплати судового збору у розмірі 24 810,00грн.; - доказів надсилання боржнику копії заяви і доданих до неї документів
До Господарського суду м. Києва надійшла заява про усунення недоліків, встановлених ухвалою Господарського суду від 11.01.2023.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 24.03.2023 прийнято заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство до розгляду; підготовче засідання суду призначено на 24.04.2023.
18.04.2023 до суду надійшло клопотання ініціюючого кредитора про долучення до матеріалів справи оригіналів документів на виконання вимог ухвали суду від 24.03.2023.
Ухвалою Господарського суду м. Києва від 24.04.2023 відкладено розгляд справи у підготовчому засіданні на 29.05.2023.
Ухвалою Господарського суду м. Києва від 29.05.2023 відкрито провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Архітектурно-будівельний центр "Ренесанс". Визнано грошові вимоги Головного управління ДПС у Черкаській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Архітектурно-будівельний центр "Ренесанс" в розмірі 977 479,11 грн. (834 774,97 грн. - основний борг, 142 704,14 грн. - штрафні санкції). Введено мораторій на задоволення вимог кредиторів. Введено процедуру розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю "Архітектурно-будівельний центр "Ренесанс". Оприлюднено на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Архітектурно-будівельний центр "Ренесанс" № 70818 від 15.06.2023. Призначено розпорядником майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Архітектурно-будівельний центр "Ренесанс" арбітражного керуючого Звєздічева Максима Олександровича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 1406 від 17.07.2013). Визначено дату проведення попереднього судового засідання на 14.08.2023.
06.07.20 року до Господарського суду м. Києва надійшла заява Черкаської міської ради з грошовими вимогами на суму 3 229 967,26 грн.
13.07.2023 До Господарського суду м. Києва надійшла заява Головного управління ДПС у м. Києві, як відокремленого підрозділу ДПС з грошовими вимогами на суму 4 449,22 грн.
24.07.2023 до суду надійшло повідомлення розпорядника майна арбітражного керуючого Звєздічева М.О. щодо виконання вимог ухвали суду від 29.05.2023.
08.08.2023 до Господарського суду м. Києва надійшло повідомлення по справі від Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації.
Ухвалою Господарського суду м. Києва від 14.08.2023 відкладено розгляд справи у попередньому засіданні на 11.09.2023.
Ухвалою Господарського суду м. Києва від 04.09.2023 прийнято заяву Черкаської міської ради про визнання кредитором боржника на суму 3 229 967,26 грн., розгляд якої відбудеться у попередньому засіданні 11.09.2023.
Ухвалою Господарського суду м. Києва від 04.09.2023 прийнято заяву Головного управління ДПС у м. Києві, як відокремленого підрозділу ДПС про визнання кредитором боржника на суму 4 449,22 грн., розгляд якої відбудеться у попередньому засіданні 11.09.2023.
11.09.2023 до суду надійшло клопотання розпорядника майна арбітражного керуючого Звєздічева М.О. про розгляд справи без його участі.
У судове засідання, призначене на 11.09.2023, представники учасників провадження у справі та заявлених кредиторів не з`явилися, хоча про дату, час і місце його проведення були повідомлені належним чином.
Відповідно до ч. 2 ст. 47 Кодексу України з процедур банкрутства у попередньому засіданні господарський суд розглядає всі вимоги кредиторів, що надійшли протягом строку, передбаченого частиною першою статті 45 цього Кодексу, у тому числі щодо яких були заперечення боржника або розпорядника майна.
За результатами розгляду вимог окремого кредитора господарський суд постановляє ухвалу про їх визнання чи відхилення (повністю або частково), що не може бути оскаржена окремо від ухвали господарського суду, постановленої за результатами попереднього засідання.
За результатами попереднього засідання господарський суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються: розмір та перелік усіх визнаних судом вимог кредиторів, що вносяться розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів; розмір та перелік не визнаних судом вимог кредиторів; дата проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів; дата підсумкового засідання суду, на якому буде постановлено ухвалу про санацію боржника чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи ухвалу про закриття провадження у справі про банкрутство або ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду, яке має відбутися у строки, встановлені частиною другою статті 44 цього Кодексу.
Розпорядник майна за результатами попереднього засідання вносить до реєстру вимог кредиторів відомості про кожного кредитора, розмір його вимог за грошовими зобов`язаннями, наявність права вирішального голосу в представницьких органах кредиторів, черговість задоволення кожної вимоги.
Неустойка (штраф, пеня) враховується в реєстрі вимог кредиторів окремо від основних зобов`язань у шосту чергу.
Погашення неустойки (штрафу, пені) у справі про банкрутство можливе лише в ліквідаційній процедурі.
Ухвала попереднього засідання є підставою для визначення кількості голосів, які належать кожному конкурсному кредитору під час прийняття рішення на зборах (комітеті) кредиторів. Для визначення кількості голосів для участі у представницьких органах кредиторів зі складу вимог конкурсних кредиторів виключається неустойка (штраф, пеня).
У ст. 64 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що кошти, одержані від продажу майна банкрута, спрямовуються на задоволення вимог кредиторів у наступному порядку:
1) у першу чергу задовольняються:
вимоги щодо виплати заборгованості з оплати за виконані роботи та/або надані послуги, а також інші кошти, належні гіг-спеціалістам за гіг-контрактами, укладеними згідно із Законом України "Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні", та нараховані на ці суми страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування, у тому числі відшкодування кредиту, отриманого на ці цілі;
вимоги щодо виплати заборгованості із заробітної плати перед працюючими та звільненими працівниками банкрута, грошові компенсації за всі невикористані дні щорічної відпустки та додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, інші кошти, належні працівникам у зв`язку з оплачуваною відсутністю на роботі (оплата часу простою не з вини працівника, гарантії на час виконання державних або громадських обов`язків, гарантії і компенсації при службових відрядженнях, гарантії для працівників, що направляються для підвищення кваліфікації, гарантії для донорів, гарантії для працівників, що направляються на обстеження до медичного закладу, соціальні виплати у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності за рахунок коштів підприємства тощо), а також вихідна допомога, належна працівникам у зв`язку з припиненням трудових відносин та нараховані на ці суми страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування, у тому числі відшкодування кредиту, отриманого на ці цілі;
вимоги щодо виплати заборгованості із компенсації збитків, завданих Державному бюджету України внаслідок виконання рішень Європейського суду з прав людини, постановлених проти України;
вимоги кредиторів за договорами страхування;
витрати, пов`язані з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді;
витрати кредиторів на проведення аудиту, якщо аудит проводився за рішенням господарського суду за рахунок їхніх коштів;
2) у другу чергу задовольняються:
вимоги із зобов`язань, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров`ю громадян, шляхом капіталізації у ліквідаційній процедурі відповідних платежів, у тому числі до Фонду соціального страхування України за громадян, які застраховані в цьому фонді, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, зобов`язань із сплати страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування, крім вимог, задоволених позачергово, з повернення невикористаних коштів Фонду соціального страхування України, а також вимоги громадян - довірителів (вкладників) довірчих товариств або інших суб`єктів підприємницької діяльності, які залучали майно (кошти) довірителів (вкладників);
3) у третю чергу задовольняються:
вимоги щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів);
вимоги центрального органу виконавчої влади, що здійснює управління державним резервом;
4) у четверту чергу задовольняються вимоги кредиторів, не забезпечені заставою;
5) у п`яту чергу задовольняються вимоги щодо повернення внесків членів трудового колективу до статутного капіталу підприємства;
6) у шосту чергу задовольняються інші вимоги.
У судовому засіданні, що відбулось 11.09.2023, судом розглянуто реєстр вимог кредиторів.
За наслідками розгляду реєстру вимог кредиторів визнанню кредитором Товариства з обмеженою відповідальністю «Архітектурно-будівельний центр «Ренесанс» підлягає:
Головне управління ДПС у Черкаській області
У ході попереднього засідання судом встановлено, що ухвалою Господарського суду міста Києва від 29.05.2023 визнано грошові вимоги Головного управління ДПС у Черкаській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Архітектурно-будівельний центр «Ренесанс» у розмірі 977 479,11 грн. з яких 834 774,97 грн. - вимоги третьої черги та 142 704,14 грн. - вимоги шостої черги.
Поряд із вищеописаною заборгованістю підлягають визнанню судові витрати кредитора в сумі 85 110,00 грн. - вимоги першої черги.
Головне управління ДПС у м. Києві, як відокремлений підрозділ ДПС
13.07.2023 до Господарського суду м. Києва надійшла заява Головного управління ДПС у м. Києві, як відокремленого підрозділу ДПС про визнання кредитором боржника на суму 4 449,22 грн., тобто у строк, визначений ч. 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства.
Як зазначає заявник, у Товариства з обмеженою відповідальністю «Архітектурно-будівельний центр «Ренесанс» обліковується заборгованість у розмірі 4 449,22 грн., а саме:
- 4 032,65 грн. заборгованості з єдиного внеску;
- 416,57 грн. заборгованості з податку на додану вартість (340,00 грн. - штрафні санкції, 76,57 грн. - залишок несплаченої пені).
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов`язкового державного соціального страхування в обов`язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов`язкового державного соціального страхування.
Пунктом 1 частини 1 статті 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" визначено, що платниками єдиного внеску є у тому числі роботодавці - підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" платник єдиного внеску зобов`язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок до податкового органу за основним місцем обліку платника єдиного внеску.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" єдиний внесок нараховується для платників, зазначених у пунктах 1 (крім абзацу сьомого), частини першої статті 4 цього Закону, - на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.
Частиною 4 статті 8 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" визначено, що порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску визначається цим Законом, в частині адміністрування - Податковим кодексом України, та прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Відповідно до ч. 5 ст. 8 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" єдиний внесок для платників, зазначених у статті 4 цього Закону, встановлюється у розмірі 22 відсотки до визначеної статтею 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску.
У разі якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску.
Частиною 2 статті 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" унормовано, що обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.
Згідно з п. 51.1 ст. 51 Податкового кодексу України платники податків, у тому числі податкові агенти, платники єдиного внеску, зобов`язані подавати контролюючим органам у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, з розбивкою по місяцях звітного кварталу.
Відповідно до підпункту "б" пункту 176.2 статті 176 Податкового кодексу України особи, які відповідно до цього Кодексу мають статус податкових агентів, та платники єдиного внеску зобов`язані подавати у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (з розбивкою по місяцях звітного кварталу), до контролюючого органу за основним місцем обліку. Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку - фізичній особі податковим агентом, платником єдиного внеску протягом звітного періоду. Запровадження інших форм звітності із зазначених питань не допускається.
Згідно з самостійно задекларованими зобов`язаннями боржника шляхом подання податкових декларацій № 9067939957 від 18.04.2017, № 9117890535 від 20.06.2017, № 9117892935 від 20.06.2017, № 9138008508 від 17.07.2017, № 9156134928 від 08.08.2017 та № 9182817705 від 11.09.2017 заборгованість Товариства з обмеженою відповідальністю «Архітектурно-будівельний центр «Ренесанс» по сплаті єдиного внеску складає 4 032,65 грн.
Крім того, за наслідком вжитих податковим органом контрольно-перевірочних заходів останнім винесено податкові-повідомлення рішення № 0021691205 від 05.10.2017 на суму 170,00 грн. та № 0392360411 від 16.04.2020 на суму 170,00 грн. з огляду на встановленні порушення боржником за платежем податку на додану вартість та застосовано штрафні санкції у зазначеному розмірі на загальну суму 340,00 грн.
Згідно з пп. 129.1.1, 129.1.3 п. 129.1, пп. 129.3.3 п. 129.3 ст. 129 Податкового кодексу України нарахування пені розпочинається:
при нарахуванні контролюючим органом податкового зобов`язання у встановлених цим Кодексом випадках, не пов`язаних з проведенням перевірки, або при нарахуванні контролюючим органом грошового зобов`язання, визначеного за результатами перевірки - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків такого зобов`язання, визначеного в податковому повідомленні-рішенні згідно із цим Кодексом;
при нарахуванні суми грошового зобов`язання, визначеного платником податків або податковим агентом, у тому числі у разі внесення змін до податкової звітності внаслідок самостійного виявлення платником податків помилок відповідно до статті 50 цього Кодексу - після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов`язання.
Нарахування пені закінчується (крім пені, передбаченої підпунктами 129.1.2, 129.1.4 пункту 129.1 цієї статті) у день запровадження мораторію на задоволення вимог кредиторів (при винесенні відповідної ухвали суду у справі про банкрутство або прийнятті відповідного рішення Національним банком України).
З огляду на викладене, судом визнається заявлена податковим органом заборгованість (пеня) за податком на додану вартість у розмірі 76,57 грн.
Збоку боржника будь-яких доказів на спростування або погашення заявленої податковим органом заборгованості не надано, згідно з повідомленням розпорядника майна заявлені вимоги визнані у повному обсязі.
З огляду на вищевикладене, Головне управління ДПС у м. Києві, як відокремлений підрозділ ДПС підлягає визнанню кредитором Товариства з обмеженою відповідальністю «Архітектурно-будівельний центр «Ренесанс» на загальну суму 4 449,22 грн. з віднесенням 4 032,65 грн. до вимог другої черги та 416,57 грн. до вимог шостої черги.
Черкаська міська рада
Заява Черкаської міської ради про визнання кредитором боржника на суму 3 229 967,26 грн. надійшла до суду 07.07.2023, тобто у строк, встановлений ч. 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства.
В обґрунтування заявленої заборгованістю заявником зазначено, що вона виникла у зв`язку з неналежним виконанням боржником своїх зобов`язань за договором оренди землі, укладеним 13.01.2006 між Товариством з обмеженою відповідальністю «Архітектурно-будівельний центр «Ренесанс» та Черкаською міською радою, зареєстрованим у Черкаській регіональній філії ДП «Центр ДЗК» при Держкомземі України 31.01.2006 за № 040677500038 (надалі - Договір).
13.01.2006 між Черкаською міською радою (далі - орендодавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Архітектурно-будівельний центр "Ренесанс" (далі - орендар) укладено договір оренди землі, який зареєстрований у Черкаській регіональній філії ДП "Центр ДЗК" при Держкомземі України 31.01.2006 за №040677500038, посвідчений приватним нотаріусом Черкаського міського нотаріального округу Веліковою Н.А. та зареєстрований в реєстрі за №580 (далі - договір), пунктом 1.1 якого визначено, що орендодавець на підставі рішення Черкаської міської ради від 22.12.2005 №8-860 надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку площею 38626 кв.м., м. Черкаси, вул. Сержанта Жужоми під розташування багатоповерхових житлових будинків, що за цільовим призначенням відноситься до земель житлової та громадської забудови.
В оренду передається земельна ділянка площею (без права передачі її в суборенду) площею 38626 кв.м. За функціональним використанням земельна ділянка відноситься на період будівництва - до категорії земель рекреаційного призначення та інші відкриті землі (землі, що зайняті поточним будівництвом), після завершення будівництва - до категорії земель житлової забудови (пункт 2.1 договору).
Умовами пункту 2.4 договору передбачено, що нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить: на період нормативного терміну будівництва - 3083514,00 грн; землі житлової забудови - 6166641,00 грн.
Договір укладено до 22.12.2054 (п.3.1 договору).
За умовами пункту 4.1 договору, річна орендна плата за земельну ділянку площею 38626 кв.м. під розташування багатоповерхових житлових будинків по вул. Сержанта Жужоми на час укладання цього договору становить: на період нормативного терміну будівництва терміном 59 місяців з 22.12.2005 по 22.11.2010, згідно довідки Закритого акціонерного товариства "Черкасагропроект" від 29.12.2005 за №969/08, але не пізніше введення в експлуатацію, встановлюється у розмірі 1% від її грошової оцінки - 30835,00 грн; землі житлової забудови, встановлюється у розмірі 1% від її грошової оцінки, що складає 61666,00 грн.
Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексу інфляції. Розмір грошової оцінки та орендної плати не є сталим і змінюється в зв`язку з проведенням її щорічної індексації та внесенням змін на підставі вимог діючого законодавства. В таких випадках розмір грошової оцінки земельної ділянки та розмір щорічної орендної плати здійснюватиметься без внесення змін та доповнень до цього договору (пункт 4.2 договору).
Орендна плата за землю вноситься орендарем щомісячно до 30 числа наступного місяця за звітним на вказаний у договорі рахунок. Орендар зобов`язаний своєчасно і в повному обсязі вносити орендну плату (пункти 4.3, 9.4 договору).
Цей договір набирає чинності після підписання сторонами та його державної реєстрації (пункт 14.1 договору).
13.01.2006 між сторонами було підписано акт приймання-передачі, за яким орендодавець передав, а орендар прийняв земельну ділянку під розташування багатоповерхових житлових будинків площею 38626 кв.м по вул. Сержанта Жужоми.
30.10.2008 сторонами погоджено внесення змін до договору, які зареєстровані у Черкаській регіональній філії ДП "Центр ДЗК" при Держкомземі України 05.12.2008 за №58, зокрема підпункт 2.1 доповнено наступними змінами, з 21.12.2006 в оренду передається земельна ділянка (без передачі її в суборенду) площею 32999 кв.м.
Пункт 4.1 договору доповнено наступним змістом: з 04.06.2007 річна орендна плата встановлюється: на нормативний термін будівництва, але не більше, ніж на 2 роки та не пізніше введення в експлуатацію - у розмірі 2% від її нормативної грошової оцінки, що становить 54514,00 грн; за землі житлової забудови - у розмірі 1% від її нормативної грошової оцінки, що становить 54514,00 грн.
З 01.01.2008 річна орендна плата встановлюється: на нормативний термін будівництва, але не більше, ніж на два роки та не пізніше введення в експлуатацію - у розмірі 3% від її нормативної грошової оцінки, що становить 84061,00 грн; за землі житлової забудови - у розмірі 1% від її нормативної грошової оцінки, що становить 56041,00 грн.
В разі проведення щорічної індексації нормативної грошової оцінки землі, внесення інших змін на підставі вимог діючого законодавства, а також в разі будь-яких змін Черкаською міською радою розмірів орендної плати, що діють в м.Черкаси, розмір грошової оцінки земельної ділянки та розмір щорічної орендної плати змінюватиметься без внесення змін та доповнень до цього договору (п.4.2 в редакції змін до договору).
У зв`язку з неналежним виконанням товариством своїх зобов`язань за Договором заявник звертався до суду із позовом про стягнення заборгованості з орендної плати за користування земельною ділянкою у відповідний період.
Так, заборгованість за період з 31.01.2006 по 31.07.2017 встановлена рішенням Господарського суду Черкаської області від 13.03.2018 по справі № 925/1508/17, яким стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю «Архітектурно-будівельний центр «Ренесанс» на користь заявника 317 819,86 грн. основного боргу, 10 610,63 грн. пені та 4 926,46 грн. судового збору.
Заборгованість за період з 01.08.2017 по 31.03.2018 встановлена рішенням Господарського суду Черкаської області від 04.09.2018 по справі № 925/553/18, яким стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю «Архітектурно-будівельний центр «Ренесанс» на користь заявника 318 088,09 грн. основного боргу, 16 810,74 грн. пені та 5 023,48 грн. судового збору.
Заборгованість за період з 01.04.2018 по 28.02.2019 встановлена рішенням Господарського суду м. Києва від 25.06.2019 по справі № 910/5068/19, яким стягнуто з боржника на користь заявника 437 154,29 грн. основного боргу, 23 570,74 грн. пені та 6 910,88 грн. судового збору.
Заборгованість за період з 01.03.2019 по 31.08.2019 встановлена рішенням Господарського суду м. Києва від 26.12.2019 по справі № 910/14794/19, яким стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю «Архітектурно-будівельний центр «Ренесанс» на користь Черкаської міської ради 238 566,06 грн. основного боргу, 10 340,04 грн. пені та 3 733,59 грн. судового збору.
Заборгованість за період з 01.09.2019 по 29.02.2020 встановлена рішенням Господарського суду м. Києва від 29.09.2020 по справі № 910/5659/20, яким стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю «Архітектурно-будівельний центр «Ренесанс» на користь Черкаської міської ради 238 566,06 грн. основного боргу, 5 116,42 грн. пені та 3 655,24 грн. судового збору.
Заборгованість за період з 01.04.2020 по 30.09.2020 встановлена рішенням Господарського суду м. Києва від 25.02.2021 по справі № 910/18501/20, яким стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю «Архітектурно-будівельний центр «Ренесанс» на користь Черкаської міської ради 238 566,06 грн. основного боргу та 3 578,49 грн. судового збору.
Заборгованість за період з 01.10.2020 по 31.10.2021 встановлена рішенням Господарського суду Черкаської області від 12.04.2022 по справі № 925/71/22, яким стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю «Архітектурно-будівельний центр «Ренесанс» на користь Черкаської міської ради 516 893,13 грн. основного боргу та 7 753,40 грн. судового збору.
Крім того, рішенням Господарського суду Черкаської області від 28.03.202023 по справі № 925/1329/22 позов Черкаської міської ради задоволено частково. Розірвано договір оренди землі від 13.01.2006, який укладений між Черкаською міською радою та Товариством з обмеженою відповідальністю «Архітектурно-будівельний центр «Ренесанс» та посвідчений 26.01.2006 приватним нотаріусом Черкаського міського нотаріального округу Веліковою Н.А. за № 580 та зареєстрований у Черкаській регіональній філії ДП «Центр ДЗК» при Держкомземі України від 31.01.2006 за № 40677500038.
Згідно з ч. 4 ст. 75 Господарського процесуального кодексу України обставини, встановлені рішенням суду в господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Приписами статті 509 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) визначено, що зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов`язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
Відповідно до статей 11, 629 Цивільного кодексу України договір є однією з підстав виникнення зобов`язань та є обов`язковим для виконання сторонами.
Зобов`язання, в силу вимог статей 526, 525 Цивільного кодексу України, має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Аналогічна за змістом норма міститься і у ст. 193 Господарського кодексу України.
Укладений між сторонами договір за своєю правовою природою є договором найму (оренди) земельної ділянки, а відповідно до статті 792 Цивільного кодексу України, за договором найму (оренди) земельної ділянки наймодавець зобов`язується передати наймачеві земельну ділянку на встановлений договором строк у володіння та користування за плату. Земельна ділянка може передаватись у найм разом з насадженнями, будівлями, спорудами, водоймами, які знаходяться на ній, або без них. Відносини щодо найму (оренди) земельної ділянки регулюються законом.
Так, відповідно до частини 1, 2, 3 статті 21 Закону України "Про оренду землі" орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою згідно з договором оренди землі. Розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України). Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції, якщо інше не передбачено договором оренди.
Частина 1 статті 96 Земельного кодексу України передбачає, що землекористувачі зобов`язані, зокрема, своєчасно сплачувати земельний податок або орендну плату.
Відповідно до статті 206 Земельного кодексу України використання землі в Україні є платним. Об`єктом плати за землю є земельна ділянка. Плата за землю справляється відповідно до закону.
При цьому, згідно статті 288 Податкового кодексу України підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки. Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний контролюючий орган про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни. Договір оренди земель державної і комунальної власності укладається за типовою формою, затвердженою Кабінетом Міністрів України. Платником орендної плати є орендар земельної ділянки. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.
Пунктом 4.3 договору оренди землі сторони встановили, що орендна плата за землю вноситься орендарем щомісячно до 30 числа наступного місяця за звітним на вказаний у договорі рахунок.
Положенням ст. 530 Цивільного кодексу України передбачено, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
При цьому, умовами пункту 4.2 договору передбачено, що в разі проведення щорічної індексації нормативної грошової оцінки землі внесення інших змін та підставі вимог діючого законодавства, а також в разі будь-яких змін Черкаською міською радою розмірів орендної плати, що діють в місті Черкаси, розмір грошової оцінки земельної ділянки та розмір щорічної орендної плати змінюватиметься без внесення змін та доповнень до цього договору.
Тоді як, частиною 2 статті 193 Господарського кодексу України встановлено, що кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.
Принцип належного виконання полягає в тому, що виконання має бути проведене: належними сторонами; щодо належного предмета; у належний спосіб; у належний строк (термін); у належному місці.
Порушенням зобов`язання, у відповідності до ст. 610 Цивільного кодексу України, є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Враховуючи встановлені у рішенні Господарського суду м. Києва від 25.02.2021 по справі № 910/18501/20 обставини, з 01.01.2022 у зв`язку зі щорічною індексацією грошової оцінки землі (коефіцієнт індексації - 1,1) розмір орендної плати становив 43 737,11 грн. на місяць.
З 01.01.2023 у зв`язку зі щорічною індексацією грошової оцінки землі (коефіцієнт індексації - 1,15) розмір орендної плати становить 50 297,68 грн. на місяць.
Таким чином, розмір заборгованості Товариства з обмеженою відповідальністю «Архітектурно-будівельна компанія «Ренесанс» за Договором оренди землі за період з 01.11.2021 по 07.05.2023 складає 816 915,60 грн.
Збоку боржника будь-яких доказів погашення або заперечень щодо заявленої заборгованості до суду не подано, а згідно з повідомленням розпорядника майна останнім визнається вказана заборгованість у повному обсязі.
З огляду на встановлені судом обставини, Черкаська міська рада підлягає визнанню кредитором Товариства з обмеженою відповідальністю «Архітектурно-будівельна компанія «Ренесанс» на суму 3 224 599,26 грн. з віднесенням 3 158 150,69 грн. до четвертої черги та 66 448,57 грн. - шостої черги задоволення вимог кредиторів.
Поряд з вищеописаною заборгованістю внесенню до реєстру вимог кредиторів підлягають також судові витрат кредитора у розмірі 5 368,00 грн. - вимоги першої черги.
Таким чином, загальним розмір визнаних судом кредиторських вимог Черкаської міської ради становить 3 229 967,26 грн.
Відповідно до абз. 1 ч. 8 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства розпорядник майна зобов`язаний окремо повідомити господарський суд про вимоги кредиторів, які забезпечені заставою майна боржника, згідно з їхніми заявами, а за відсутності таких заяв - згідно з даними обліку боржника, а також внести окремо до реєстру відомості про майно боржника, яке є предметом застави згідно з відповідним державним реєстром.
Згідно з абзацом 2 ч. 8 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства розпорядник майна зобов`язаний окремо повідомити господарський суд про вимоги щодо виплати заробітної плати, авторської винагороди, аліментів, а також про вимоги щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров`ю громадян, згідно із заявами таких кредиторів та/або даними обліку боржника.
Заяви з вимогами щодо виплати заробітної плати, авторської винагороди, аліментів, а також вимоги щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров`ю громадян до суду не надходили.
Станом на 11.09.2023 заяв від кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника, не надійшло.
Дослідивши матеріали справи, поданий розпорядником майна реєстр вимог кредиторів, додатково перевіривши правові підстави заявлення кредиторами грошових вимог до боржника, господарський суд вважає за доцільне закінчити попереднє засідання.
Керуючись ст. ст. 45, 47 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 232, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Визнати кредитором у справі № 910/289/23 по відношенню до боржника:
- Головне управління ДПС у Черкаській області з грошовими вимогами на суму 1 062 589,11 грн., з яких 85 110,00 грн. - вимоги першої черги, 834 774,97 грн. - вимоги третьої черги, 142 704,14 грн. - вимоги шостої черги;
- Головне управління ДПС у м. Києві, як відокремлений підрозділ ДПС з грошовими вимогами на суму 4 449,22 грн., з яких 4 032,65 грн. - вимоги другої черги, 416,57 грн. - вимоги шостої черги;
- Черкаську міську раду з грошовими вимогами на суму 3 229 967,26 грн., з яких 5 368,00 грн. - вимоги першої черги, 3 158 150,69 грн. - вимоги четвертої черги, 66 448,57 грн. - вимоги шостої черги.
2. Зобов`язати розпорядника майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Архітектурно-будівельний центр "Ренесанс" у п`ятиденний строк з дня отримання даної ухвали надати суду уточнений реєстр вимог кредиторів, оформлений відповідно до вимог Кодексу України з процедур банкрутства.
3. Зобов`язати розпорядника майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Архітектурно-будівельний центр "Ренесанс" проаналізувати фінансову, господарську та інвестиційну діяльність боржника, його становище на товарних ринках; надати письмові докази про розмір активу та пасиву Товариства з обмеженою відповідальністю "Архітектурно-будівельний центр "Ренесанс", наявну дебіторську заборгованість.
4. Зобов`язати розпорядника майна організувати проведення зборів кредиторів у відповідності до ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства, вирішити питання відносно подальшого розгляду справи та відповідні протоколи надати суду.
5. Встановити дату проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів: 21.09.2023.
6. Зобов`язати розпорядника майна надати суду звіт про свою діяльність в процедурі розпорядження майном з врахуванням вимог ст.ст. 44-49 Кодексу України з процедур банкрутства.
7. Визначити дату проведення підсумкового судового засідання у справі № 910/289/23 на 13.11.2023 о 11:50 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- Б, зал № 3.
8. Кредитори, вимоги яких заявлені після завершення строку, визначеного для їх подання, є конкурсними, однак не мають права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів.
9. Копію ухвали направити учасникам провадження у справі.
Ухвала набирає законної сили в порядку ч.ч. 4, 5 ст.9 Кодексу України з процедур банкрутства та може бути оскаржена. Оскарження ухвали не зупиняє провадження у справі про банкрутство.
Повний текст ухвали складено 22.09.2023
Суддя А.В. Яковенко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 11.09.2023 |
Оприлюднено | 27.09.2023 |
Номер документу | 113688971 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Яковенко А.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні