Ухвала
від 25.09.2023 по справі 910/14844/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

м. Київ

25.09.2023Справа № 910/14844/23

Суддя Господарського суду міста Києва Лиськов М.О., розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали у справі

За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ДС ЕЛЕКТРОНІКС"

до Акціонерного товариства "Райффайзен Банк"

про визнання дій неправомірними та зобов`язання здійснити зарахування грошових коштів

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "ДС ЕЛЕКТРОНІКС" (далі - ТОВ "Хімекс Лімітед", позивач) звернулось до Господарського суду міста Києва із позовом до Акціонерного товариства "Райффайзен Банк" (далі - АТ "Райффайзен Банк", відповідач), у якому просить суд:

1. Визнати неправомірними дії Акціонерного товариства «Райфайзен Банк», а саме відмову у зарахуванні грошових коштів на рахунок Позивача у розмірі 4145068,77 російських рублів, які надійшли у якості оплати за експортним контрактом № 90 від 11.10.2021 року та 5895770,00 російських рублів, які надійшли у якості оплати за експортним контрактом №91 від 01.11.2021 року.

2. Зобов`язати Акціонерне товариство «Райффайзен Банк» здійснити зарахування грошових коштів на рахунок Позивача, шляхом обміну цих коштів на міжнародному валютному ринку на іншу валюту (крім російських рублів/білоруських рублів) у розмірі 4145068,77 російських рублів, які надійшли у якості оплати за експортним контрактом № 90 від 11.10.2021 року та 5895770,00 російських рублів , які надійшли у якості оплати за експортним контрактом №91 від 01.11.2021 року.

Подана позовна заява не відповідає вимогам статті 162 Господарського процесуального кодексу України, у зв`язку з чим підлягає залишенню без руху з посиланням на положення статті 174 Господарського процесуального кодексу України, враховуючи наступне.

Згідно з частиною 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити: 2) зокрема повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;

Суд зазначає, що позивачем у якості найменування відповідача вказано Акціонерне товариство "Райфайзен Банк", водночас з витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань вбачається, що вірним найменуванням юридичної особи відповідача є Акціонерне товариство "Райффайзен Банк"

Крім того, пунктом 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Звертаючись до суду з даним позовом, заявник сплатив судовий збір як за 2 вимоги немайнового характеру.

Разом з тим, предметом даного позову є дві вимоги ТОВ "ДС ЕЛЕКТРОНІКС": 1. визнання дій неправомірними та 2. зобов`язання здійснити зарахування грошових коштів

Відповідно до позиції, викладеної у постанові Вищого господарського суду України від 24.10.2016 у справі № 910/11027/16, у постанові Верховного Суду від 24.01.2018 у справі № 916/1220/17, майновий позов (позовна заява майнового характеру) - це вимога про захист права або інтересу, об`єктом якої виступає благо, що підлягає грошовій оцінці. Тобто, будь-який майновий спір має ціну, а категорію майнових спорів складають, зокрема, спори, пов`язані з підтвердженням прав на майно та грошові суми, на володіння майном і будь-які форми його використання на договірній чи позадоговірній основі.

Також згідно з п. 2.2.1 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013 р № 7 "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" позовні заяви про зобов`язання перерахувати грошові кошти відповідно до договору банківського рахунку належать до заяв майнового характеру.

Таким чином, суд звертає увагу заявника, що предметом даного позову є дві вимоги, перша з яких (про визнання права на зарахування) є вимогою немайнового характеру, а друга (про зобов`язання банку здійснити зарахування) - майнового, що підлягають оплаті у розмірах, визначених законом.

Так, судовий збір згідно з ч. 1, 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Ставки судового збору визначені у таких розмірах: за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за заяву про вжиття заходів та забезпечення позову - 0,5 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2023 рік" прожитковий мінімум на одну особу для працездатних осіб становить 2684,00 грн.

Суд приходить до висновку, що за вимогою про зобов`язання АТ "Райффайзен Банк" здійснити зарахування валютних коштів у розмірі 10 040 838,77 рос рублів на розрахунковий рахунок ТОВ "ДС ЕЛЕКТРОНІКС", то позивач зобов`язаний сплатити судовий збір у сумі 150612,58 рос рублів (1,5 % ціни позову) як за вимогу майнового характеру в еквіваленті у гривні відповідно до офіційного курсу, встановленого Національним банком України на день подання позову.

При цьому згідно з роз`ясненнями Пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" № 7 від 21.02.2013 у позовах про стягнення іноземної валюти ціна позову визначається як в іноземній валюті, так і в національній валюті України відповідно до офіційного курсу, встановленого Національним банком України на день подання позову. Виходячи саме з такої ціни позову й визначається сума судового збору, що підлягає сплаті: для нерезидентів (за їх бажанням) - в іноземній валюті, для інших платників - у гривнях. Якщо день подання позову не співпадає з днем сплати судового збору (збір сплачується раніше), то останній визначається з урахуванням офіційного курсу гривні до іноземної валюти, встановленого Національним банком України саме на день сплати, а не на день подання позову.

Згідно з частинами 1 та 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

За таких обставин, позивачу слід усунути вказані недоліки шляхом - приведення позовної заяви у відповідність до вимог статті 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України.

Окрім вказаного вище, суд звертає увагу позивача на необхідність відправлення зазначених вище документів на адресу відповідача та подання до суду належних доказів такого направлення.

Враховуючи наведене, дана позовна заява підлягає залишенню без руху.

Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Враховуючи викладене та керуючись ст. 162, ст. 164, ст. 172, ст. 174, ч. 2 ст. 232, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви 5 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

3. Роз`яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою (частина 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України).

4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Суддя М.О. Лиськов

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення25.09.2023
Оприлюднено26.09.2023
Номер документу113689107
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань спонукання виконати або припинити певні дії

Судовий реєстр по справі —910/14844/23

Рішення від 17.01.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Лиськов М.О.

Рішення від 17.01.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Лиськов М.О.

Ухвала від 06.10.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Лиськов М.О.

Ухвала від 25.09.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Лиськов М.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні