Ухвала
від 28.08.2023 по справі 727/348/23
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЧЕРНІВЦІВ

Справа № 727/348/23

Провадження № 2/727/441/23

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 серпня 2023 року Шевченківський районний суд м. Чернівці в складі:

Головуючого судді Слободян Г.М.

секретар судового засідання Вакарчук Т.Р.

за участю:

представника позивача - ОСОБА_1

представника відповідача - Петікар А.В.

розглянувши за правилами загального позовного провадження, у відкритому судовому засіданні залі суду м. Чернівці клопотання представника позивача про призначення в цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , місце проживання АДРЕСА_1 ) до відповідачів: - Товариства з обмеженою відповідальністю «Букпартнербуд», код ЄДРПОУ: 44467246, юридична адреса м. Чернівці вул. Героїв Майдану, 108А; - ОСОБА_3 , РНОКПП: НОМЕР_2 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 та до ОСОБА_4 , зареєстрована адреса місця проживання: АДРЕСА_3 про витребування майна з чужого незаконного володіння судової будівельно-технічної експертизи, -

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Шевченківського районного суду м. Чернівці перебуває цивільна справа за позовною заявою ОСОБА_2 до відповідачів: Товариства з обмеженою відповідальністю «Букпартнербуд», ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про витребування майна з чужого незаконного володіння.

22 серпня 2023 року представник позивача, адвокат Мазур О.Л. скерував до суду клопотання про призначення будівельно-технічної експертизи. В обґрунтування клопотання вказує, що після незаконного приєднання до нежитлової будівлі, збірно-розбірного торговельного павільйону « ІНФОРМАЦІЯ_2 », відповідачка ОСОБА_3 порушила права ОСОБА_2 на вільне володіння індивідуально визначеного майна. Зазначає, що висновок судово-будівельної технічної експертизи надасть можливість встановити те, що збірно-розбірний торгівельний павільйон є тимчасовою спорудою і був виготовлений на основі ескізного проєкту на замовлення ОСОБА_2 .

В судовому засіданні представник позивача, адвокат Мазур О.Л. доводи клопотання підтримав, просив призначити по справі судову будівельно-технічну експертизу, а провадження в справі зупинити до завершення експертизи.

Представник відповідача, ОСОБА_5 у судовому засіданні заперечував проти клопотання, посилаючись на те, що воно є недоречним. Просив відмовити в задоволенні клопотання.

Дослідивши доводи наведені в клопотанні та заслухавши думку сторін, суд зважає на наступне.

Частинами 1, 2, 3, 7 ст.102 ЦПК України передбачено, що висновок експерта - це докладний опис проведених експертом досліджень, зроблені у результаті них висновки та обґрунтовані відповіді на питання, поставлені експертові, складений у порядку, визначеному законодавством. Предметом висновку експерта може бути дослідження обставин, які входять до предмета доказування та встановлення яких потребує наявних у експерта спеціальних знань. Висновок експерта може бути підготовлений на замовлення учасника справи або на підставі ухвали суду про призначення експертизи. У висновку експерта має бути зазначено, що він попереджений (обізнаний) про відповідальність за завідомо неправдивий висновок, а у випадку призначення експертизи судом - також про відповідальність за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов"язків. Якщо експерт під час підготовки висновку встановить обставини, що мають значення для справи, з приводу яких йому не були поставлені питання, він має право включити до висновку свої міркування про ці обставини.

Згідно вимог частини 1, 3, 4, 5 ст.103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі, якщо для з"ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо, та сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань. При призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд. Суд з урахуванням обставин справи має право визначити експерта чи експертну установу самостійно. Питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом. Учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз"яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта. У разі відхилення або зміни питань, запропонованих учасниками справи, суд зобов"язаний мотивувати таке відхилення або зміну.

Відповідно до частини 1, 3, 5 ст.104 ЦПК України про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи. Ухвала про призначення експертизи направляється особам, яким доручено проведення експертизи, та учасникам справи. Об"єкти та матеріали, що підлягають дослідженню, направляються особі, якій доручено проведення експертизи (провідному експерту або експертній установі). В ухвалі про призначення експертизи суд попереджає експерта про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов"язків.

Відповідно доп.п. 5.1 Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних дослідженьосновними завданнями будівельно-технічної експертизи є: визначення відповідності розробленої проектно-технічної та кошторисної документації вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва; визначення відповідності виконаних будівельних робіт та побудованих об`єктів нерухомого майна (будівель, споруд тощо) проектно-технічній документації та вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва;визначення відповідності виконаних будівельних робіт, окремих елементів об`єктів нерухомого майна, конструкцій, виробів та матеріалів проектно-технічній документації та вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва; визначення, перевірка обсягів і вартості виконаних будівельних робіт та складеної первинної звітної документації з будівництва та їх відповідність проектно-кошторисній документації, вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва;визначення групи капітальності, категорії складності, ступеня вогнестійкості будівель і споруд та ступеня будівельної готовності незавершених будівництвом об`єктів; визначення технічного стану будівель, споруд та інженерних мереж, причин пошкоджень та руйнувань об`єктів та їх елементів; визначення вартості будівельних робіт, пов`язаних з переобладнанням, усуненням наслідків залиття, пожежі, стихійного лиха, механічного впливу тощо; визначення можливості та розробка варіантів розподілу (виділення частки; порядку користування) об`єктів нерухомого майна.

Клопотання про призначення експертизи, заявленена стадії судового розгляду, вирішується судом з урахуванням правил про подання доказів, зазначених у ст. 131 ЦПК України, якою, зокрема,визначено, що сторони зобов`язані подати свої докази суду до або під час попереднього судового засідання у справі, а якщо попереднє судове засідання у справі не проводиться до початку розгляду справи по суті,докази, подані з порушенням вимог, встановлених частиною першою цієї статті, не приймаються, якщо сторона не доведе, що вони подано несвоєчасно з поважних причин.

Суд звертає увагу на те, що клопотання про проведення судової будівельно-технічної експертизи подано на стадії судового розгляду.

Недотримання порядку призначення та проведення судової експертизи має наслідком затягування судового процесу і призводить до порушення вимог ст.6Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, учасником якої є Україна, стосовно права кожного на розгляд його справи упродовж розумного строку.

Згідно п.5 ч.6 ст.130 ЦПК України, п.5 Постанови пленуму Верховного суду України „Про судову експертизу у кримінальних та цивільних справах №8 від 30 травня 1997 року, призначення експертизи в цивільних справах допускається як під час судового розгляду, так і в процесі підготовки до нього. У разі коли необхідність експертноговисновку обумовлена обставинами,викладеними у позовній заяві, чи поданими доказами, суддя має призначати експертизу, як правило, при підготовці справи до судового розгляду,враховуючи при цьому думку осіб, які беруть участь у справ.

Окрім того, в клопотанні предметом спору виступає приміщення за адресою м. Чернівці, вул. Сторожинецька, 1-3 та АДРЕСА_4 , в той час як предметом спору в справі є житлове приміщення що по АДРЕСА_5 .

Судова експертиза призначається лише у разі дійсної потреби у спеціальних знаннях для встановлення фактичних даних, що входять до предмета доказування, тобто у разі, коли висновок експерта не можуть замінити інші засоби доказування.

Таким чином, суд приходить до висновку, що клопотання про призначення судової будівельно-технічної експертизи є недоречним, оскільки не має відношення до предмета доказування по даній справі.

Керуючись ст. 102-104, 113, 130-131, 222 ЦПК України, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні клопотання представника позивача ОСОБА_2 , адвоката Мазур О.Л. про призначення судової будівельно-технічної експертизи в цивільній справі №727/348/23, провадження 2/727/441/23 за позовом ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , місце проживання АДРЕСА_1 ) до відповідачів: - Товариства з обмеженою відповідальністю «Букпартнербуд», код ЄДРПОУ: 44467246, юридична адреса м. Чернівці вул. Героїв Майдану, 108А; - ОСОБА_3 , РНОКПП: НОМЕР_2 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 та до ОСОБА_4 , зареєстрована адреса місця проживання: АДРЕСА_3 про витребування майна з чужого незаконного володіння відмовити.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Чернівецького апеляційного суду через Шевченківський районний суд м. Чернівці або безпосередньо до апеляційної інстанції, шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Слободян Г.М.

СудШевченківський районний суд м. Чернівців
Дата ухвалення рішення28.08.2023
Оприлюднено27.09.2023
Номер документу113711077
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: витребування майна із чужого незаконного володіння

Судовий реєстр по справі —727/348/23

Ухвала від 25.11.2024

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Білоконь Олена Валеріївна

Ухвала від 18.10.2024

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Білоконь Олена Валеріївна

Постанова від 27.08.2024

Цивільне

Чернівецький апеляційний суд

Половінкіна Н. Ю.

Постанова від 27.08.2024

Цивільне

Чернівецький апеляційний суд

Половінкіна Н. Ю.

Ухвала від 08.07.2024

Цивільне

Чернівецький апеляційний суд

Половінкіна Н. Ю.

Ухвала від 30.01.2024

Цивільне

Чернівецький апеляційний суд

Половінкіна Н. Ю.

Ухвала від 15.12.2023

Цивільне

Чернівецький апеляційний суд

Половінкіна Н. Ю.

Ухвала від 17.11.2023

Цивільне

Чернівецький апеляційний суд

Перепелюк І. Б.

Ухвала від 06.11.2023

Цивільне

Чернівецький апеляційний суд

Перепелюк І. Б.

Ухвала від 20.10.2023

Цивільне

Чернівецький апеляційний суд

Перепелюк І. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні