Справа № 757/31718/23-ц
Провадження № 2/626/550/2023
УХВАЛА
про залишення заяви без руху
25.09.2023 року м. Красноград
Суддя Красноградського районного суду Харківської області Дудченко В.О., перевіривши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «ГрекоГруп» до Товариства з обмеженою відповідальністю «АГГІК», ОСОБА_1 про визнання інформації недостовірною та її спростування,
В С Т А Н О В И В:
З Печерського районного суду м. Києва за підсудністю надійшла цивільна справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ГрекоГруп» до Товариства з обмеженою відповідальністю «АГГІК», ОСОБА_1 про визнання інформації недостовірною та її спростування.
Згідно з ч. 1 ст. 4 Цивільного процесуального кодексу України (далі по тексту - ЦПК України), кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Позовна заява підлягає залишенню без руху, так як не відповідає вимогам статті 177 ЦПК України.
Так, відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до п.2 ч. 2 ЗУ «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана юридичною особою або фізичною особою-підприємцем ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму на працездатних осіб (2684 грн.).
При цьому, частиною 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Судом встановлено, що позивач звернувся до суду з немайновими вимогами, зокрема про визнання поширеної інформації недостовірною, спростування її та зобов`язання опублікувати відеозвернення. Таким чином, позивачем заявлено три вимоги немайнового характеру, які підлягають оплаті судовим збором.
Як встановлено судом, до позовної заяви не додано документу, що підтверджує сплату позивачем судового збору.
Вищенаведені недоліки позовної заяви унеможливлюють відкриття провадження у справі.
Враховуючи наведене вище, вважаю за необхідне зазначити, що позивач може усунути вказаний недолік шляхом направлення до Красноградського районного суду Харківської області документу, що підтверджує сплату ним судового збору відповідно до вимог ст. ст. 4, 6 Закону України «Про судовий збір», зокрема у розмірі 8052 грн. (2684 +2684 + 2684) за три вимоги немайнового характеру.
Згідно з частинами 1, 2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене, позовна заява підлягає залишенню без руху.
Частиною 3 ст. 185 ЦПК України передбачено, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Керуючись ст. ст. 177, 185 ЦПК України,
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «ГрекоГруп» до Товариства з обмеженою відповідальністю «АГГІК», ОСОБА_1 про визнання інформації недостовірною та її спростування залишити без руху.
Встановити строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків - 10 днів з дня вручення копії ухвали.
Роз`яснити позивачу, що якщо він відповідно до ухвали суду у встановлений строк не усуне зазначені недоліки заяви, вона вважається неподаною та повертається позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала в апеляційному порядку оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Красноградський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 25.09.2023 |
Оприлюднено | 27.09.2023 |
Номер документу | 113714192 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах про захист немайнових прав фізичних осіб, з них про захист честі, гідності та ділової репутації, з них: |
Цивільне
Красноградський районний суд Харківської області
Дудченко В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні