Справа № 585/2726/23
Номер провадження 2/585/688/23
У Х В А Л А
I М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 вересня 2023 року м.Ромни
Роменський міськрайонний суд Сумської області в складі:
головуючого судді - Євлах О.О.
за участі:
секретаря судового засідання - Безручко О.П.
розглянувши увідкритому судовому засіданні в залі суду в місті Ромни в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу
за позовом ОСОБА_1
представник позивача ОСОБА_2
до
відповідачі Товариства зобмеженою відповідальністю«Роменський заводпродтоварів», Товариства з обмеженою відповідальністю «Роменський завод кондитерських виробів» ;
в с т а н о в и в:
Позивач ОСОБА_1 30 червня 2023 року через свого представника, ОСОБА_2 , звернулася до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Роменський завод продтоварів» та до Товариства обмеженою відповідальністю «Роменський завод кондитерських виробів» про стягнення заборгованості із заробітної плати.
Одночасно представник позивача просила винести окрему ухвалу відносно директора ТОВ «Роменський завод продтоварів» ОСОБА_3 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , щодо невиплати заробітної плати ОСОБА_1 наявності в його діях ознак кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 175 КК України, та направити її Роменському районному відділу поліції ГУНП в Сумській області.
Рішенням Роменського міськрайонного суду Сумської області від 25 вересня 2023 року позовні вимоги позивача ОСОБА_1 були задоволені в повному обсязі.
Відповідно до ч.1 ст. 262 ЦПК України, суд, виявивши при вирішенні спору порушення законодавства або недоліки в діяльності юридичної особи, державних чи інших органів, інших осіб, постановляє окрему ухвалу, незалежно від того, чи є вони учасниками судового процесу.
Окрема ухвала суду - це процесуальне судове рішення, якою суд реагує на виявлені під час розгляду справи порушення закону і причини та умови, що сприяли вчиненню порушення. Отже, підставою для постановлення окремої ухвали є виявлення порушення закону і встановлення причин та умов, що сприяли вчиненню порушення. Відтак, окрема ухвала може бути постановлена лише у разі, якщо під час судового розгляду встановлено склад правопорушення. Якщо суд не встановив такого порушення, підстав для постановлення окремої ухвали немає.
Згідно з ч. 5 ст. 262 ЦПК України, в окремій ухвалі суд має зазначити закон чи інший нормативно-правовий акт (у тому числі його статтю, пункт тощо), вимоги якого порушено, і в чому саме полягає порушення.
Відповідно до ст. 262 ЦПК України не встановлено процесуального обов`язку суду постановляти окрему ухвалу. Постановлення окремої ухвали є правом суду у разі встановлення судом підстав для окремої ухвали.
Представником позивача у заяві не наведено достатніх підстав та аргументів для постановлення окремої ухвали. Судом не встановлено достатніх даних, що свідчать про наявність порушень законодавства, які містять ознаки кримінального правопорушення.
З урахуванням цього суд приходить до обгрунтованого висновку про те, що заява не підлягає до задоволення, оскільки є необгрунтованою та безпідставною, додатково роз`яснивши позивачу, що вона не позбавлена права особисто звернутися до органу поліції з відповідною заявою про вчинене кримінальне правопорушення, якщо вважає, що такі події мали місце.
Керуючись ст. 262 ЦПК України, суд, -
п о с т а н о в и в:
У задоволенні заяви позивача ОСОБА_1 , представника позивача ОСОБА_2 , про винесення окремої ухвали відмовити.
Ухвала суду може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду через Роменський міськрайонний суд Сумської області протягом 15 днів з дня її проголошення.
СУДДЯ РОМЕНСЬКОГО
МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ Оксана ЄВЛАХ
Суд | Роменський міськрайонний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 25.09.2023 |
Оприлюднено | 28.09.2023 |
Номер документу | 113723902 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати |
Цивільне
Роменський міськрайонний суд Сумської області
Євлах О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні