ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
просп. Науки, 5, м. Харків, 61022, телефон/факс (057)702 10 79, inbox@lg.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
25 вересня 2023 року м.Харків Справа № 913/333/23
Провадження №18/913/333/23
Суддя Господарського суду Луганської області Корнієнко В.В., розглянувши матеріали позовної заяви від 19.09.2023
ОСОБА_1 , м. Київ
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Завод по производству облицовочного кирпича «Гранд», смт. Станиця Луганська Станично-Луганського району Луганської області
про вчинення певних дій
В С Т А Н О В И В:
Позивачем заявлено вимогу до відповідача про виключення з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань запис (інформацію) про наявність у ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 ) повноважень керівника (директора) ТОВ «Завод по производству облицовочного кирпича «Гранд» (далі ТОВ «ЗППОК «Гранд») ідентифікаційний код 35013762 та доповнити відомостями про відсутність у нього з 05.07.2014 повноважень вчиняти дії від імені юридичної особи, у тому числі підписувати договори, тощо.
За правилами господарського процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статтям 162, 164 ГПК України, а також вимогам статті 172 цього Кодексу.
Перевіривши позовні матеріали, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху з наступних підстав.
Стаття 162 ГПК України містить загальні вимоги до позовної заяви з якою звертається позивач до суду.
Зокрема ч. 4 п. 3 ст. 162 ГПК України встановлено, якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору.
Статтею 164 ГПК України визначено перелік документів, що додаються до позовної заяви.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Частиною 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» ставки судового збору за подання до господарського суду позовної заяви встановлюються у таких розмірах: майнового характеру - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Положеннями ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» встановлено, що з 01.01.2023 прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 2684,00 грн.
Перевіркою матеріалів позовної заяви встановлено, що позивачем заявлено вимогу немайнового характеру - виключення з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань запис про повноваження керівника (директора).
Таким чином, позивач за подання до суду позовної заяви з позовною вимогою немайнового характеру мав сплатити судовий збір у розмірі 2684 грн.
У пункті «Додатки» в позовній заяві позивач перелічив документи які додані до позовної заяви.
Проте, у вказаному переліку відсутні відомості про наявність документу, який підтверджує сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Отже, всупереч вимогам п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України, позивач не додав до позовної заяви, документів, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Крім того, п. 8 ч. 3 ст. 162 ГПК встановлено, що позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Судом встановлено, що заявником, у порушення вимог п. 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України до позовної заяви додано незасвідчені копії документів.
Частинами 2, 4, 5 ст. 91 ГПК України встановлено:
«Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії.
Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу.
Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.».
Також, позивачем у позовній заяві не зазначено щодо наявності у нього або іншої особи (відповідача) оригіналів письмових доказів (документів), копії яких додано до заяви.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви ОСОБА_1 від 19.09.2023 без руху з наданням заявникові 10 днів з дня вручення даної ухвали для усунення наведених недоліків.
З урахування викладеного, позовну заяву слід залишити без руху.
Керуючись ст. 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України суд
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву громадянина ОСОБА_1 від 19.09.2023, залишити без руху.
2. ОСОБА_1 протягом 10 (десяти) днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви та подати суду:
- платіжний документ, який підтверджує сплату судового збору у встановленому розмірі (2684 грн) або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону;
- письмово обґрунтувати, що даний спір підлягає розгляду у господарських судах України (враховуючи що позивач не є фізичною особою-підприємцем);
- належним чином засвідчені копії усіх документів, які додано до позовної заяви;
- письмово вказати про наявність у нього або іншої особи (відповідача) оригіналів письмових доказів (документів), копії яких додано до заяви.
3. Роз`яснити ОСОБА_1 , що в разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається згідно з п. 4 ст. 174 ГПК України.
Ухвала набрала законної сили та оскарженню не підлягає.
Суддя Владислав КОРНІЄНКО
Суд | Господарський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 25.09.2023 |
Оприлюднено | 28.09.2023 |
Номер документу | 113726631 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Луганської області
Корнієнко В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні