Ухвала
від 27.09.2023 по справі 345/963/23
КАЛУСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №345/963/23

Провадження № 1-в/345/64/2023

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27.09.2023 року м. Калуш

Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області у складі:

головуючої судді ОСОБА_1

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Калуш клопотання провідного інспектора Калуського районного відділу філії ДУ "Центр пробації" у Івано-Франківській області ОСОБА_3 про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення засуджену ОСОБА_4 для відбування призначеного покарання,

В С Т А Н О В И В:

До суду надійшло вищевказане клопотання, яке вмотивовано наступним.

25.04.2023 до органу пробації на виконання надійшло розпорядження про виконання вироку, що набрав законної сили відносно ОСОБА_4 . Зокрема, вироком Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 16.03.2023 на засуджену ОСОБА_4 згідно ст. 76 КК України покладено ряд обов`язків. 15.05.2023 ОСОБА_4 прибула до уповноваженого органу з питань пробації, де їй роз`яснено порядок та умови відбування іспитового строку, винесено постанову про встановлення днів явки на реєстрацію, проведено бесіду та відібрано пояснення. Однак, 05.07.2023 року ОСОБА_4 не з`явилася на періодичну реєстрацію до Калуського районного відділу з питань пробації без поважних на то причин, за що винесено письмове попередження. Проте 02.08.2023 та 16.08.2023 засуджена знову не з`явилася на періодичну реєстрацію без поважних на те причин. 24.08.2023 року ОСОБА_4 надала письмове пояснення, в якому вказала, що забула про реєстрацію і сплутала дні в які потрібно приходити. Після чого засудженій ОСОБА_4 винесено письмове попередження про скасування звільнення від відбування покарання і направлення для відбування призначеного покарання.

На думку представника органу пробації вищенаведене свідчить,що засуджена ОСОБА_4 ухиляєтьсявід відбуванняпокарання звипробуванням,не виконуєпокладені нанього судомобов`язки,чим виявивсвоє небажаннястати нашлях виправлення.

Тому представникоргану пробаціїпросить судвирішити питанняпро скасуваннязвільнення відвідбування покаранняз випробуваннята направлення ОСОБА_4 для відбування призначеного судом покарання.

Представник органу пробації ОСОБА_5 подала заяву в якій заявлене клопотання підтримала та просить провести його розгляд без її присутності.

Прокурор ОСОБА_6 також надав заяву про розгляд клопотання без його участі. Просив відмовити в його задоволенні, просив врахувати те, що орган пробації не з`ясував чи дійсно ОСОБА_4 здійснює догляд за сином інвалідом.

Засуджена ОСОБА_4 подала заяву, в якій просить в клопотанні відмовити, не скасовувати іспитовий строк та не відправляти її для відбування покарання, оскільки вона до кримінальної відповідальності не притягалася, систематично відвідувала орган пробації, має постійне місце проживання та в неї на утриманні знаходиться син, який є інвалідом з дитинства. Пояснила, що двічі не з`являлася на реєстрацію у зв`язку з тим, що справді переплутала тижні явки на реєстрацію, однак вона це вчинила без умислу. Обіцяє, що в майбутньому повторюватися вказане не буде. Розгляд клопотання просить проводити у її відсутності.

Дослідивши матеріали клопотання та особової справи ОСОБА_4 , суд вважає, що клопотання про скасування звільнення від відбування покарання не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Підставою для звернення з даним клопотанням до суду стало те, що засуджена ОСОБА_4 не бажає стати на шлях виправлення, оскільки не виконувала покладені на неї обов`язки, визначені ст. 76 КК України.

Згідно з ч. 2 ст.78ККУкраїни суд за поданням органу, який здійснює контроль за поведінкою засудженого, звільненого від відбування покарання з випробуванням, може прийняти рішення про скасування звільнення та про направлення засудженого для відбування призначеного покарання в разі невиконання покладених на нього обов`язків, визначених ст.76 КК України, або систематичного вчинення правопорушень, що потягли адміністративні стягнення і свідчать про його небажання стати на шлях виправлення.

При розгляді питання про скасування звільнення засудженого від відбування покарання з випробуванням суддя зобов`язаний з`ясувати, чи мав засуджений реальні можливості виконати покладені на нього обов`язки і чи можна розглядати факти, викладені у поданні органу, що відає відбуванням покарання, як свідчення небажання засудженого стати на шлях виправлення.

Згідно з вимогами ст.166 КВК України, якщо засуджений не виконує обов`язки, встановлені цим Кодексом, Законом України «Про пробацію», а також покладені на нього судом, або систематично вчиняє правопорушення, що тягнуть за собою адміністративні стягнення і свідчать про його небажання стати на шлях виправлення, уповноважений орган з питань пробації вносить до суду подання про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення засудженого для відбування призначеного покарання. Подання про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення засудженого для відбування призначеного покарання вноситься до суду після застосування уповноваженим органом з питань пробації до засудженого письмового попередження про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення для відбування призначеного покарання.

Частиною третьою даної статті передбачено, що у разі невиконання засудженим, звільненим від відбування покарання з випробуванням, обов`язків, визначених законом та покладених на нього судом, систематичного вчинення правопорушень, що тягнуть за собою адміністративні стягнення і свідчать про його небажання стати на шлях виправлення, уповноважений орган з питань пробації застосовує до нього письмове попередження про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення для відбування призначеного покарання.

За приписами ч. 4 ст.166КВКУкраїни письмове попередження про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення засудженого для відбування призначеного покарання застосовується у разі невиконання засудженим хоча б одного з обов`язків, визначених законом та покладених на нього судом, за відсутності об`єктивних обставин, що фактично позбавляють засудженого можливості їх виконувати і документально підтверджені.

Крім того, згідно з п.5.4 Інструкції про порядок виконання покарань, не пов`язаних з позбавленням волі та здійснення контролю щодо осіб, засуджених до таких покарань (далі - Інструкція), затвердженої наказом Державного департаменту України з питань виконання покарань №270/1560від 19.12.2003 року (з подальшими змінами) якщо засуджена особа ухиляється від виконання покладених на неї судом обов`язків чи притягувалась до адміністративної відповідальності за порушення громадського порядку, то такій засудженій особі виноситься застереження у виді письмового попередження, про можливість скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення для відбування призначеного судом покарання.

Судом встановлено, що ОСОБА_4 належним чином ознайомлена з обов`язками, які покладені на неї вироком Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 16.03.2023, про що свідчить дана нею підписка від 15.05.2023, ознайомлена з постановою про встановлення днів явки на реєстрації від 15.05.2023.

05.07.2023 в порушення покладених на неї обов`язків, визначених ст. 76 КК України, ОСОБА_4 не з`явилася на реєстрацію без поважних.

Тому 19.07.2023 засуджену ОСОБА_4 письмово попереджено органом пробації про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення для відбування призначеного покарання.

02.08.2023 та 16.08.2023 року в порушення покладених на неї обов`язків, визначених ст. 76 КК України, ОСОБА_4 повторно не з`явилася на реєстрацію без поважних.

ОСОБА_4 надала письмові пояснення, в яких вказала, що не з`явилася на планову реєстрацію до органу пробації, так як переплутала дні явки на реєстрацію, та просила врахувати той факт, що вона здійснює догляд за сином інвалідом ОСОБА_7 . Також вона зобов`язалася надалі не пропускати планову реєстрацію без поважних причин.

Відповідно до п. 8 ч. 1 ст.537КПКУкраїни під час виконання вироків суд має право вирішувати питання про направлення звільненого від покарання з випробуванням для відбування покарання, призначеного вироком.

Згідно із ст.5КВКУкраїни одним із головних принципів кримінально-виконавчого законодавства, виконання і відбування покарань є диференціація та індивідуалізація виконання покарань, раціональне застосування примусових заходів і стимулювання правослухняної поведінки, поєднання покарання з виправним впливом.

Безумовною підставою для скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням є встановлення умислу засудженого на ухилення від відбування покарання з випробуванням та контролю за його поведінкою, а також інші обставини, які свідчать про небажання засудженого стати на шлях виправлення.

Суд звертає увагу на відсутність в матеріалах подання будь-яких даних, які б негативно характеризували засуджену, при цьому сама засуджена обіцяє виправити свою поведінку та не порушувати надалі покладені на неї судом обов`язки, чим демонструє розуміння неналежної поведінки та щире розкаяння в цьому, що дає підстави суду розцінити це як намір її виправлення без ізоляції від суспільства, а отже без скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням та направлення засудженого в місця позбавлення волі.

Враховуючи, що неявки ОСОБА_4 на реєстрацію за її поясненнями були пов`язані із об`єктивними причинами, пов`язаними із здійсненням її догляду за дитиною інвалідом, що унеможливлювало її явку для реєстрації у визначений час, дії останньої щодо неявки на реєстрацію не мають систематичного характеру, що свідчить про відсутність умислу засудженого на ухилення від відбування покарання з випробуванням та контролю за його поведінкою.

З огляду на наведене суд вважає, що в задоволенні подання слід відмовити, так як в матеріалах справи відсутні переконливі докази того, що ОСОБА_4 не бажає стати на шлях виправлення, умисно ухиляється від явки на реєстрацію, умисно не виконує покладені на неї судом обов`язки.

На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 75, 78 КК України, ст.166КВКУкраїни ст. ст. 537-539 КПК України, суд -

,

П О С Т А Н О В И В:

Відмовити узадоволенні клопотанняпровідного інспектора Калуськогорайонного відділуфілії ДУ«Центр пробації»в Івано-Франківськійобласті ОСОБА_8 про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням та направлення для відбування призначеного судом покарання відносно засуджену ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, засудженої вироком Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 16.03.2023 за ч. 4 ст. 185 КК України на 5 років позбавлення волі, на підставі ст.75 КК України звільненого від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком 1 (один) рік з покладенням відповідно до ст.76ККУкраїни обов`язків.

Особову справу № 21/2023 відносно засудженої ОСОБА_4 повернути до Калуського РВ філії ДУ «Центр пробації» в Івано-Франківській області.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Ухвалу може бути оскаржено шляхом подачі апеляційної скарги до Івано-Франківського апеляційного суду через Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області протягом семи днів з дня її оголошення.

Головуючий:

СудКалуський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення27.09.2023
Оприлюднено28.09.2023
Номер документу113743783
СудочинствоКримінальне
КатегоріяСправи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про звільнення від призначеного покарання з випробовуванням після закінчення іспитового строку

Судовий реєстр по справі —345/963/23

Ухвала від 26.03.2024

Кримінальне

Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Кардаш О. І.

Ухвала від 27.09.2023

Кримінальне

Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Кардаш О. І.

Вирок від 16.03.2023

Кримінальне

Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Кардаш О. І.

Ухвала від 16.03.2023

Кримінальне

Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Кардаш О. І.

Ухвала від 06.03.2023

Кримінальне

Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Кардаш О. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні