ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
26.09.2023Справа № 910/14962/23
Суддя Господарського суду міста Києва Борисенко І. І., розглянувши матеріали
позовної заяви ОСОБА_1 (АДРЕСА_1)
до Вінницької обласної державної адміністрації (Вінницької обласної військової адміністрації) (м. Вінниця);
про визнання недійсним статуту
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду міста Києва з позовом звернувся ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) до Вінницької обласної державної адміністрації (Вінницької обласної військової адміністрації) (далі - Вінницька ОДА, відповідач) про визнання недійсним Статуту Релігійної організації «Релігійна громада Храму Пресвятої Богородиці с. Озаринці Могилів-Подільського району Могилів-Подільської Єпархії Української Православної Церкви» у новій редакції, прийнятий на підставі протоколу № 1 від 23.07.2023, затверджений наказом начальника управління у справах національностей та релігій обласної військової адміністрації Салецьким І. О. № 102 від 12.09.2023 «Про реєстрацію Статуту Релігійної організації «Релігійна громада Храму Пресвятої Богородиці с. Озаринці Вінницько-Тульчинської єпархії УПЦ (Православної Церкви України») у новій редакції.
Вивчивши подані матеріали, суддя приходить до висновку, що позовна заява не відповідає вимогам ст.ст. 162-164 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), враховуючи наступне.
Згідно з п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити повне найменування сторін та інших учасників, зокрема, відповідача, їх місцезнаходження; поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України).
Відповідно до ст. 45 ГПК України сторонами в судовому процесі є позивачі та відповідачі, зокрема, відповідачами є особи, яким пред`явлено позовну вимогу.
Як вбачається з поданого позову, вимогами позивача є визнання недійсним Статуту Релігійної організації «Релігійна громада Храму Пресвятої Богородиці с. Озаринці Могилів-Подільського району Могилів-Подільської Єпархії Української Православної Церкви» у новій редакції (ідентифікаційний код 36187989).
Однак, процесуального статусу вказаної Релігійної організації у даному спорі позивачем не визначено.
Також відповідно до ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити:
- виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову;
- зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні.
Із позовної заяви вбачається, що відповідачем за позовною вимогою про визнання недійсним статуту Релігійної організації позивач визначив Вінницьку обласну державну адміністрацію (Вінницьку обласну військову адміністрацію).
Проте, позивач не обгрунтував позовної вимоги до цієї особи, не вказав у чому полягає її зміст до відповідача, на якій правовій підставі він звертається саме до Вінницької ОДА (Вінницької обласної військової адміністрації) з позовом.
Крім того, згідно з ч. 2 ст. 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Однак, у порушення вказаних норм позивач не надав суду доказів тих обставин, на які він посилається в обґрунтування позову та які позивач вважає спірними у даному спорі, а саме - Статуту Релігійної організації «Релігійна громада Храму Пресвятої Богородиці с. Озаринці Могилів-Подільського району Могилів-Подільської Єпархії Української Православної Церкви» у новій редакції, прийнятий на підставі протоколу № 1 від 23.07.2023, а також наказу начальника управління у справах національностей та релігій обласної військової адміністрації Салецького І. О. № 102 від 12.09.2023 «Про реєстрацію Статуту Релігійної організації «Релігійна громада Храму Пресвятої Богородиці с. Озаринці Вінницько-Тульчинської єпархії УПЦ (Православної Церкви України») у новій редакції.
Натомість, позивач заявив клопотання про витребування вказаних документів у відповідача, оскільки відповіді на адвокатський запит від 13.09.2023 про витребування цих доказів у Вінницькій ОДА надано не було.
Згідно з ч. 1 ст. 81 ГПК України учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. У клопотанні повинно бути зазначено, зокрема, заходи, яких особа, що подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу; причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання.
Натомість, оскільки адвокатський запит про витребування доказів був направлений відповідачу лише 13.09.2023, а позивач звернувся до суду з даним позовом 21.09.2023, та фактичної відмови (як і будь-якої відповіді) станом на дату подачі позову від Вінницької ОДА не надійшло, то наведені позивачем доводи для витребування судом доказів на підтвердження позовних вимог є необгрунтованими.
Отже, суд відмовляє у задоволенні клопотання ОСОБА_1 про витребування у відповідача Статуту Релігійної організації «Релігійна громада Храму Пресвятої Богородиці с. Озаринці Могилів-Подільського району Могилів-Подільської Єпархії Української Православної Церкви» у новій редакції, а також наказу № 102 від 12.09.2023.
Також позивачем не надано доказів створення 18.01.1992 Релігійної організації «Релігійна громада Храму Пресвятої Богородиці с. Озаринці Могилів-Подільського району Могилів-Подільської Єпархії Української Православної Церкви»; наказу начальника управління у справах національностей і релігій Вінницької ОДА № 397 від 03.11.2016, яким було засвідчено канонічну належність цієї Релігійної організації до УПЦ; список усіх членів Парафіяльних зборів та Релігійної громади станом на 23.07.2023.
Окрім вказаного, пунктом 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України встановлено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів. Позивач зобов`язаний до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення (ч. 1 ст. 172 ГПК України).
Проте, як вбачається з наданого позивачем опису вкладення, на адресу відповідача не була направлена позовна заява, що є порушенням ст. 164, 172 ГПК України.
Згідно з ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного, керуючись ст. 162, 164, 174, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Вінницької обласної державної адміністрації (Вінницької обласної військової адміністрації) про визнання недійсним статуту залишити без руху.
Надати ОСОБА_1 строк у п`ять днів з дня вручення даної ухвали на усунення вказаних в ній недоліків, а саме:
- визначити процесуальний статус Релігійної організації «Релігійна громада Храму Пресвятої Богородиці с. Озаринці Могилів-Подільського району Могилів-Подільської Єпархії Української Православної Церкви» у даному спорі;
- надати обґрунтування чому позовна вимога про визнання недійсним статуту заявлена саме до Вінницької обласної державної адміністрації (Вінницької обласної військової адміністрації), вказати її зміст та правові підстави звернення з такою вимогою до Вінницької обласної державної адміністрації;
- надати Статут Релігійної організації «Релігійна громада Храму Пресвятої Богородиці с. Озаринці Могилів-Подільського району Могилів-Подільської Єпархії Української Православної Церкви» у новій редакції, прийнятий на підставі протоколу № 1 від 23.07.2023;
- надати наказ начальника управління у справах національностей та релігій обласної військової адміністрації Салецького І. О. № 102 від 12.09.2023 «Про реєстрацію Статуту Релігійної організації «Релігійна громада Храму Пресвятої Богородиці с. Озаринці Вінницько-Тульчинської єпархії УПЦ (Православної Церкви України») у новій редакції.
- надати докази створення 18.01.1992 Релігійної організації «Релігійна громада Храму Пресвятої Богородиці с. Озаринці Могилів-Подільського району Могилів-Подільської Єпархії Української Православної Церкви»;
- надати наказ начальника управління у справах національностей і релігій Вінницької ОДА № 397 від 03.11.2016, яким було засвідчено канонічну належність Релігійної організації «Релігійна громада Храму Пресвятої Богородиці с. Озаринці Могилів-Подільського району Могилів-Подільської Єпархії Української Православної Церкви» до УПЦ;
- надати список усіх членів Парафіяльних зборів та Релігійної організації «Релігійна громада Храму Пресвятої Богородиці с. Озаринці Могилів-Подільського району Могилів-Подільської Єпархії Української Православної Церкви» станом на 23.07.2023;
- надати докази направлення позову відповідачу (оригінал опису вкладення та поштової квитанції).
Роз`яснити, що у разі неусунення недоліків у визначений судом строк, позов буде вважатись неподаним та повернутий заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Борисенко І. І.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 26.09.2023 |
Оприлюднено | 28.09.2023 |
Номер документу | 113750429 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин про визнання недійсними установчих документів, внесення змін до них |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Борисенко І.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні