Ухвала
від 28.09.2023 по справі 364/741/23
ВОЛОДАРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 364/741/23

Провадження № 2/364/234/23

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28.09.2023 року суддя Володарського районного суду Київської області Глазкова Ю.О., вирішуючи питання про відкриття провадження у цивільній справі за позовом Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія Уніка» до ОСОБА_1 про стягнення суми сплаченого страхового відшкодування,

в с т а н о в и в :

До Володарського районного суду Київської області надійшла позовна заява Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія Уніка» до ОСОБА_1 про стягнення суми сплаченого страхового відшкодування.

Перевіривши матеріали заяви на предмет дотримання положень щодо її форми і змісту, вважаю, що її необхідно повернути позивачу з наступних підстав.

Відповідно до вимог ч. ч. 1, 2 ст. 92 ЦК України, юридична особа набуває цивільних прав та обов`язків і здійснює їх через свої органи, які діють відповідно до установчих документів та закону. Порядок створення органів юридичної особи встановлюється установчими документами та законом. У випадках, встановлених законом, юридична особа може набувати цивільних прав та обов`язків і здійснювати їх через своїх учасників.

Частиною 3 ст. 58 ЦПК України визначено, що юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

Згідно вимог частини 2 ст. 175 ЦПК України, позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 62 ЦПК України, повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені довіреністю фізичної або юридичної особи.

Довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами (частина третя статті 62 ЦПК України).

Так, з позовної заяви вбачається, що вона підписана представником ПрАТ «Страхова компанія «Уніка» Сечко С.В., на підтвердження повноважень якого додано копію довіреності від 16.08.2023 року, виданої Головою Правління Ульє Оленою Володимирівною.

Проте, до позовної заяви не надано жодних доказів на підтвердження повноважень та статусу підписанта Ульє О.В., як голови правління, яка згідно довіреності діє на підставі Статуту та видала відповідну довіреність в інтересах товариства, зокрема, витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань чи інших документів на доведення повноважень керівника юридичної особи.

Відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 185 ЦПК України, заява повертається у випадках, коли заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.

Враховуючи, що до позову не додано документів, які б підтверджували вищезазначені повноваження щодо підписання та уповноваження інших осіб діяти від імені та в інтересах юридичної установи у Володарському районному суді Київської області, суддя вважає, що позов Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія Уніка» підлягає поверненню позивачу відповідно до положень п. 1 ч. 4 ст. 185 ЦПК України.

Повернення позовної заяви не перешкоджає заявнику повторно звернутися до суду із повторною позовною заявою після усунення обставин, які стали підставою для її повернення.

Керуючись ст. ст. 47, 58, 62, 175, 185, 353 ЦПК України, суддя

п о с т а н о в и в :

Позовну заяву Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія Уніка» до ОСОБА_1 про стягнення суми сплаченого страхового відшкодування повернути позивачу.

Роз`яснити позивачу, що у відповідності до положень ч. 7 ст. 185 ЦПК України, повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із позовом до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення позовної заяви.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.

Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Повний текст ухвали суду складено 28.09.2023.

Суддя Ю. О. Глазкова

СудВолодарський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення28.09.2023
Оприлюднено29.09.2023
Номер документу113773393
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них

Судовий реєстр по справі —364/741/23

Ухвала від 20.08.2024

Цивільне

Володарський районний суд Київської області

Ткаченко О. В.

Ухвала від 04.07.2024

Цивільне

Володарський районний суд Київської області

Ткаченко О. В.

Постанова від 10.05.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Ящук Тетяна Іванівна

Ухвала від 28.03.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Ящук Тетяна Іванівна

Ухвала від 29.12.2023

Цивільне

Київський апеляційний суд

Ящук Тетяна Іванівна

Ухвала від 15.11.2023

Цивільне

Київський апеляційний суд

Ящук Тетяна Іванівна

Ухвала від 28.09.2023

Цивільне

Володарський районний суд Київської області

Глазкова Ю. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні