Справа № 161/16458/23
Провадження № 2/161/4049/23
У Х В А Л А
про прийняттядо розглядупозовної заявита відкриттяпровадження усправі
27 вересня 2023 року місто Луцьк
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Філюк Т. М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Державного професійно-технічного навчального закладу «Луцьке вище професійне училище» про поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та стягнення моральної шкоди,-
В С Т А Н О В И В :
25 вересня 2023 року позивач ОСОБА_1 звернулась в суд із позовною заявою до відповідача Державного професійно-технічного навчального закладу «Луцьке вище професійне училище» про поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та стягнення моральної шкоди.
Позовна заява за формою та змістом відповідає вимогам статей 175 і 177 ЦПК України та підсудна Луцькому міськрайонному суду Волинської області. Визначені статтями 185-186 ЦПК України підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні.
При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує:
1) ціну позову;
2) значення справи для сторін;
3) обраний позивачем спосіб захисту;
4) категорію та складність справи;
5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо;
6) кількість сторін та інших учасників справи;
7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес;
8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
В силу ч. ч. 1, 2 ст.274 ЦПК Україниу порядку спрощеного позовного провадження розглядаються справи: малозначні справи; що виникають з трудових відносин. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Відповідно до ч. 5ст. 279 ЦПК Українисуд розглядає справу в порядку спрощеного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
На підставі викладеного, з урахуванням предмету позову, суд вважає, що слід проводити розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Крім того,у позовнійзаяві міститьсяклопотання позивача ОСОБА_1 про витребування доказів, зокрема, вказує, що викладені в позовній заяві обставини можуть бути підтверджені доказами, які вона самостійно не може надати суду, однак вони наявні у відповідача, а тому просить витребувати у Державного професійно-технічного навчального закладу « Луцьке вище професійне училище» наступні документи: копію наказу про надання відпустки ОСОБА_1 ; копію наказу про звільнення ОСОБА_2 ; копію наказу про покладення на ОСОБА_3 виконання обов`язків по звільненій посаді старшого майстра ОСОБА_2 чи переведення ОСОБА_3 на звільнену посаду старшого майстра; копію письмового повідоимлення ОСОБА_1 про звільнення; копію штатного розпису Державного професійно-технічного навчального закладу «Луцьке вище професійне училище» станом на 30 червня 2023 року та станом на 31 серпня 2023 року.
Відповідно до ст. 84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.
Відповідно ст. ст. 76,77,78 ЦПК України - доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Враховуючи предметспору усправі,ту обставину,що письмовідокази,які позивачпросить витребувати,самостійно неможе податисуду,однак вониє необхіднимидля повного,всебічного таоб`єктивногорозгляду справи, суддійшов висновку,що клопотанняпідлягає дочасткового задоволення.Разом з тим, суд не вбачає наявності підстав для задоволення клопотання позивача в частині вимог про витребування копії наказу про звільнення ОСОБА_2 ; копії наказу про покладення на ОСОБА_3 виконання обов`язків по звільненій посаді старшого майстра ОСОБА_2 чи переведення ОСОБА_3 на звільнену посаду старшого майстра, оскільки позивачем не доведено належність витребуваних доказів щодо предмета доказування.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.19,55, 84, 175-177, 186, 187 ЦПК України, суддя,-
УХВАЛИЛА:
Прийняти до розгляду позовну заяву ОСОБА_1 до Державного професійно-технічного навчального закладу «Луцьке вище професійне училище» про поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та стягнення моральної шкоди, та відкрити провадження у справі.
Розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження, передбаченого статтями 274-279 ЦПК України.
Судове засідання для розгляду справи по суті провести 26жовтня 2023 року, о 14:00год. у приміщенні Луцького міськрайонного суду Волинської області ( м. Луцьк, вул. Лесі Українки, 24 кабінет № 5) з повідомленням (викликом) сторін.
Витребувати від Державногопрофесійно-технічногонавчального закладу«Луцьке вищепрофесійне училище» належним чином завірені копії документів, а саме:
- наказу про надання відпустки ОСОБА_1 у 2023 році;
- письмового повідомлення ОСОБА_1 про звільнення;
- штатного розпису Державного професійно-технічного навчального закладу «Луцьке вище професійне училище» станом на 30 червня 2023 року та станом на 31 серпня 2023 року.
Копію ухвали скерувати для виконання директору Державного професійно-технічного навчального закладу «Луцьке вище професійне училище» (місцезнаходження: м. Луцьк, вул. Бенделіані,3).
Роз`яснити, що відповідно до змісту ст. 84 ЦПК України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу.
Учасникам судового розгляду надіслати копію ухвали, копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів для відповідача.
Встановити відповідачу строк п`ятнадцять днів з дня вручення йому цієї ухвали, протягом якого він має право подати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України. Одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи копію відзиву та доданих до нього документів. Роз`яснити відповідачу, що в разі ненадання ним відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов до позивача.
Встановити позивачу строк три дні з дня отримання копії відзиву, протягом якого він має право подати суду відповідь на відзив, передбачену ст. 179 ЦПК України, до якої застосовуються правила, встановлені частинами третьоюп`ятою ст.178 ЦПК України. Одночасно з поданням суду відповіді на відзив позивач зобов`язаний її копію надіслати іншим учасникам справи.
Встановити відповідачу строк три дні з дня отримання відповіді на відзив, протягом якого він має право подати суду заперечення, передбачене статтею 180 ЦПК України, до якого застосовуються правила, встановлені частинами третьоюп`ятою ст.178 ЦПК України. Копію заперечення і доданих до нього одночасно з поданням його суду відповідач повинен надіслати іншим учасникам справи.
Роз`яснити, що відповідно до ч. 3 ст. 211 ЦПК України, учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється на підставі наявних у суду матеріалів.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://court.gov.ua/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Т.М. Філюк
Суд | Луцький міськрайонний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 27.09.2023 |
Оприлюднено | 02.10.2023 |
Номер документу | 113781421 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них у зв’язку з іншими підставами звільнення за ініціативою роботодавця |
Цивільне
Луцький міськрайонний суд Волинської області
Філюк Т. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні