ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"27" вересня 2023 р. м. Одеса Справа № 916/2610/23
Господарський суд Одеської області у складі судді Мостепаненко Ю.І., розглянувши без повідомлення учасників справи у порядку письмового провадження матеріали (вх.№ 3054/23)
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Енергоінвестпроект" (61013, м. Харків, вул. Шевченка, буд.146, офіс 39, код ЄДРПОУ 34633789)
про стягнення 478 863,44 грн, -
ВСТАНОВИВ:
19.06.2023 Товариство з обмеженою відповідальністю "Енергоінвестпроект", через систему «Електронний Суд», звернулось до Господарського суду Одеської області з позовною заявою до Комунального підприємства "Водоканал" Ренійської міської ради, в якій просить суд стягнути з відповідача 478 863,44 грн - заборгованості, у тому числі: 292 543,81 грн - основної заборгованості, 8 608 грн - 3% річних, 34 735,35 грн - інфляційних витрат та 142 976,28 грн - пені, а також суму судових витрат.
В обґрунтування заявлених вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем умов укладеного між сторонами договору про закупівлю електричної енергії у постачальника №4 від 29.03.2022 в частині повної та своєчасної оплати за отриману електричну енергію у травні 2022 року.
Ухвалою Господарського суду Одеської області від 26.06.2023 позовну заяву ТОВ "Енергоінвестпроект" залишено без руху та встановлено позивачу строк протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви.
28.06.2023 до суду від ТОВ "Енергоінвестпроект" надійшла заява про усунення недоліків(вх.№21478/23), згідно якої позивач усунув недоліки позовної заяви.
Ухвалою Господарського суду Одеської області від 03.07.2023 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі №916/2610/23 за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у порядку письмового провадження.
Вказаною ухвалою суду було запропоновано сторонам надати у відповідні строки заяви по суті спору, а також визначено відповідачу строк для подання заяви із запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження - п`ять днів з моменту отримання ухвали про відкриття провадження у справі.
Ухвала Господарського суду Одеської області про відкриття провадження у справі від 03.07.2023 була надіслана позивачу до його електронного кабінету, що підтверджується наявною в матеріалах справи довідкою про доставку електронного листа від 03.07.2023.
Відповідачу - Комунальному підприємству "Водоканал" Ренійської міської ради ухвала суду про відкриття провадження у справі від 03.07.2023 була надіслана в межах строку, встановленого Господарським процесуальним кодексом України, на його юридичну адресу: 68800, Одеська область, Ренійський район, м.Рені, вул. Радянська, буд.4, яка зазначена у витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань №270362523244 від 22.06.2023, сформованого судом, яка отримана останнім 04.09.2023, що підтверджується наявним в матеріалах справи листом АТ «Укрпошта» (вх.№33535/23 від 26.09.2023).
Також, з метою додаткового повідомлення відповідача ухвала суду від 03.07.2023, була направлена судом на його електрону пошту: renivodokanalreni@ukr.net.
Згідно з ч.ч.5, 7 ст. 252 ГПК України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін. Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву.
Клопотань про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін від учасників справи до суду не надходило.
Відповідно до пунктів 3 та 4 ст. 13 Господарського процесуального кодексу, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи, і на які вона посилається, як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Відповідач своїм процесуальним правом на подання відзиву не скористався, жодних заперечень проти позову не надав, з огляду на що, суд вважає за можливе відповідно до ч.9 ст.165 ГПК України розглянути справу за наявними в ній матеріалами.
За положеннями ст. 248 Господарського процесуального кодексу України, суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Згідно практики Європейського суду з прав людини щодо тлумачення поняття розумний строк вбачається, що строк, який можна визначити розумним, не може бути однаковим для всіх справ і було б неприродно встановлювати один і той самий строк для всіх випадків. Таким чином, у кожній справі виникає проблема оцінки розумності строку, яка залежить від певних обставин (рішення у справі Броуган та інші проти Сполученого Королівства).
Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням ч. 1 ст. 6 даної Конвенції (рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 у справі Смірнова проти України).
Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожній фізичній або юридичній особі гарантується право на розгляд судом упродовж розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, в якій вона є стороною.
Європейський суд з прав людини щодо критеріїв оцінки розумності строку розгляду справи визначився, що строк розгляду має формувати суд, який розглядає справу. Саме суддя має визначати тривалість вирішення спору, спираючись на здійснену ним оцінку розумності строку розгляду в кожній конкретній справі, враховуючи її складність, поведінку учасників процесу, можливість надання доказів тощо.
Поняття розумного строку не має чіткого визначення, проте розумним слід вважати строк, який необхідний для вирішення справи відповідно до вимог матеріального та процесуального законів.
Конвенція на відміну від національного законодавства України не запроваджує чітких строків розгляду справи, проте, посилання на строк містить ст. 6 Конвенції, яка постулює дефініцію розумного строку розгляду справи.
Таким чином, враховуючи обставини справи та введення воєнного стану в Україні згідно Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" № 64/2022 від 24.02.2022, суд застосовує принцип розумного строку тривалості провадження відповідно до зазначеної вище практики Європейського суду з прав людини.
У відповідності до ч. 4 ст. 240 Господарського процесуального кодексу України, у разі неявки всіх учасників справи у судове засідання, яким завершується розгляд справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, суд підписує рішення без його проголошення.
Розглянувши матеріали справи, суд встановив наступне.
29.03.2022 між Товариством з обмеженою відповідальністю "Енергоінвестпроект" (постачальник) та Комунальним підприємством "Водоканал" Ренійської міської ради (споживач) було укладено договір про закупівлю електричної енергії у постачальника №4, відповідно до п.1.1 якого, цей договір про закупівлю електричної енергії у постачальника є договором приєднання, який встановлює порядок та умови постачання електричної енергії як товарної продукції споживачу постачальником електричної енергії та укладається сторонами за взаємною згодою сторін, з урахуванням статей 633, 634, 641, 642 Цивільного кодексу України та абз.3,4 п.3.1.7 Правил роздрібного ринку електричної енергії», які затверджені Постановою НКРЕКП № 312 від 14.03.2018 р.
Відповідно до п.2.1 договору, за цим договором постачальник продає електричну енергію, за кодом CPV за ДК 021:2015-09310000-5 - Електрична енергія. Споживачу для забезпечення потреб електроустановок енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами цього договору.
Строк постачання електричної енергії протягом 2022 року (п.2.3 договору).
Згідно п.5.1 договору, ціна цього договору становить 2 921 076,80 грн, у тому числі ПДВ 486 846 грн. Споживач розраховується з постачальником за електричну енергію за цінами, що визначаються відповідно до механізму визначення ціни електричної енергії, згідно з обраною споживачем комерційною пропозицією, яка є додатком 3 до цього договору.
Ціна (тариф) електричної енергії зазначається в комерційній пропозиції постачальника. Для одного об`єкта споживання (площадки вимірювання) застосовується одна ціна електричної енергії (п.5.2 договору).
Розрахунковим періодом за цим договором є календарний місяць (п.5.5 договору).
Відповідно до п.5.7 договору, оплата рахунка постачальника за цим договором має бути здійснена споживачем у строк не більше ніж 5 банківських днів з моменту отримання рахунку та акту приймання - передачі споживачем, що надсилаються споживачу після завершення розрахункового періоду. Всі платіжні документи, що виставляються постачальником споживачу, мають містити чітку інформацію про суму платежу, порядок та строки оплати, що погодженні сторонами цього договору, а також інформації щодо адреси, телефонів, офіційних веб-сайтів для отримання інформації про подання звернень, скарг та претензій щодо якості постачання електричної енергії та надання повідомлень про загрозу електробезпеки.
Згідно п.5.8 договору, якщо споживач не здійснив оплату за цим договором у строки, передбачені комерційною пропозицією, постачальник має право звернутись до оператора системи, з яким укладено договір про розподіл/передачу з питанням здійснення заходів з припинення постачання електричної енергії споживачу у порядку, визначеному ПРРЕЕ. У разі порушення споживачем строків оплати за цим договором, постачальник має право вимагати сплату пені.
Відповідно до п.6.2.1 споживач зобов`язаний забезпечувати своєчасну та повному оплату спожитої електричної енергії згідно з умовами цього договору.
За невиконання або неналежне виконання своїх зобов`язань за цим договором сторони несуть відповідальність, передбачену цим договором та чинним законодавством (п.9.1 договору).
Цей договір укладається на строк зазначений в комерційній пропозиції, яку обрав споживач, та набирає чинності з моменту погодження споживачем заяви-приєднання, яка є додатком 1 до цього договору та сплаченого рахунку (квитанції) постачальника. Якщо договір укладається в письмовій формі - то він набирає чинності з моменту підписання договору сторонами (п.13.1 договору).
В Комерційній пропозиції (додаток 2 до договору № 4 від 29.03.2022) сторони узгодили, зокрема, спосіб оплати, термін надання рахунку за спожиту електричну енергію та строк його оплати, розмір пені за порушення строку оплати та/або штраф, а саме: споживач здійснює повну оплату вартості обсягу спожитої електричної енергії за розрахунковий період один раз за фактичними показниками засобів комерційного обліку електричної енергії на початку періоду, наступного за розрахунковим, згідно з виписаним та самостійно отриманим рахунком у постачальника. Рахунки споживачу надаються постачальником не пізніше 8 (восьми) робочих днів після розрахункового періоду, згідно акту споживання. Розрахунковим періодом є календарний місяць. Розрахунки за поставлену електричну енергію здійснюються споживачем протягом 5 (п`яти) банківських (робочих днів) з моменту його отримання. За внесення платежів, передбачених умовами договору з порушенням термінів, визначених цією комерційною пропозицією, споживач сплачує постачальнику пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ від суми заборгованості за кожен день прострочення платежу, враховуючи день фактичної сплати до повного погашення.
Відповідно до п.4 додатку №4 до договору (порядок розрахунків), сторони погодили, що оплата рахунків за спожиту електроенергію та інші види нарахувань здійснюється споживачем самостійно на протязі 5-ти банківських днів з дня отримання рахунків, на підставі акту прийняття-передавання грошовими коштами на поточний рахунок зі спеціальним режимом використання учасника.
Відповідно до п.1 додаткової угоди до договору, сторони домовились що на період дії воєнного стану, що підтверджений листом Торгово-промислової палати від 28.02.2022р. №2024/02.0-7.1, інформування споживача про зміни в умовах договору, про закінчення терміну дії, зміну тарифів, надсилання актів приймання - передачі та рахунків-фактури, виставлених за спожиту електричну енергію, строки їх оплати, про відключення за несплачену заборгованість, іншу інформацію, яка стосується взаємовідносин сторін або може бути корисною для споживача, відповідно до умов договору може здійснюватися шляхом направлення відповідної інформації: електронними відправленнями на адресу Споживача.
Дана додаткова угода набирає чинності з моменту підписання сторонами, керуючись ч.3 ст.631 ЦК України сторони погодили застосувати умови даної додаткової угоди до відносин, які виникли між ними до її укладання, а саме - з 29 березня 2022 року (п.2 додаткової угоди).
Позивач вказує, що відповідачем у травні 2022 було спожито 75 112 кВт/год електричної енергії на загальну суму 292 543,81 грн., на підтвердження чого між сторонами підписано акт приймання - передачі № 01-05 від 31.05.2022 року.
Також, ТОВ "Енергоінвестпроект" було сформовано відповідачу рахунок-фактуру №СФ-0000324 від 06.06.2022 для здійснення оплати за спожиту електричну енергію, зокрема у травні 2022, термін оплати рахунку до 21.06.2022. При цьому, відповідач за отриману послугу не розрахувався.
На підставі вищезазначеного, ТОВ "Енергоінвестпроект" і звернулось до суду з даним позовом, в якому просить суд стягнути з КП "Водоканал" Ренійської міської ради 292 543,81 грн - основної заборгованості, 8 608 грн - 3% річних, 34 735,35 грн - інфляційних витрат та 142 976,28 грн - пені.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши наявні у справі докази у сукупності та давши їм відповідну правову оцінку, суд дійшов наступних висновків.
У відповідності до ст.11 Цивільного кодексу України, цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а підставою виникнення цивільних прав та обов`язків є договори та інші правочини. Правочин, різновидом якого є договори - основний вид правомірних дій - це волевиявлення осіб, безпосередньо спрямовані на виникнення, зміну або припинення цивільних прав і обов`язків.
У відповідності до ст. 626 Цивільного кодексу України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.
Відповідно до ст. 628 Цивільного кодексу України, зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
Згідно ст.275 Господарського кодексу України, за договором енергопостачання енергопостачальне підприємство (енергопостачальник) відпускає електричну енергію, пару, гарячу і перегріту воду (далі - енергію) споживачеві (абоненту), який зобов`язаний оплатити прийняту енергію та дотримуватися передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного обладнання, що ним використовується.
Окремим видом договору енергопостачання є договір постачання електричної енергії споживачу. Особливості постачання електричної енергії споживачам та вимоги до договору постачання електричної енергії споживачу встановлюються Законом України "Про ринок електричної енергії".
Приписами ч. 1-2 ст. 56 Закону України "Про ринок електричної енергії" передбачено, що постачання електричної енергії споживачам здійснюється електропостачальниками, які отримали відповідну ліцензію, за договором постачання електричної енергії споживачу. Договір постачання електричної енергії споживачу укладається між електропостачальником та споживачем та передбачає постачання всього обсягу фактичного споживання електричної енергії споживачем у певний період часу одним електропостачальником. Постачання електричної енергії споживачам здійснюється за вільними цінами.
Згідно до п. 1.2.15 Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14.03.2018р. за №312 (далі ПРРЕЕ), на роздрібному ринку не допускається споживання (використання) електричної енергії споживачем без укладення відповідно до цих Правил договору з електропостачальником та інших договорів, передбачених цими Правилами.
Судом встановлено, що 29.03.2022 між ТОВ "Енергоінвестпроект" (постачальник) та КП "Водоканал" Ренійської міської ради (споживач) було укладено договір про закупівлю електричної енергії у постачальника №4, відповідно до п.1.1 якого, цей договір про закупівлю електричної енергії у постачальника є договором приєднання, який встановлює порядок та умови постачання електричної енергії як товарної продукції споживачу постачальником електричної енергії та укладається сторонами за взаємною згодою сторін, з урахуванням статей 633, 634, 641, 642 Цивільного кодексу України та абз.3,4 п.3.1.7 Правил роздрібного ринку електричної енергії», які затверджені Постановою НКРЕКП № 312 від 14.03.2018 р.
Згідно п.4.12 ПРРЕЕ розрахунки між споживачем та електропостачальником (іншими учасниками роздрібного ринку, якщо вони беруть участь у розрахунках) здійснюються згідно з даними, отриманими від адміністратора комерційного обліку в порядку, передбаченому Кодексом комерційного обліку, про обсяги поставленої, розподіленої (переданої) та купленої електричної енергії.
Пунктом 4.13 ПРРЕЕ передбачено, що для здійснення розрахунків за фактично спожиту електричну енергію електропостачальник має сформувати та виставити споживачу платіжний документ у паперовій або електронній формі (у випадку згоди споживача на отримання електронного платіжного документа), на підставі даних комерційного обліку, отриманих у порядку, передбаченому Кодексом комерційного обліку.
Положеннями ст. 530 Цивільного кодексу України встановлено, що якщо у зобов`язанні встановлений строк його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк.
Відповідно до п. 5.7 договору, оплата рахунка постачальника за цим договором має бути здійснена споживачем у строк не більше ніж 5 банківських днів з моменту отримання рахунку та акту приймання - передачі споживачем, що надсилаються споживачу після завершення розрахункового періоду.
Так, судом встановлено, що ТОВ "Енергоінвестпроект" у травні 2022 було спожито 75 112 кВт/год електричної енергії на загальну суму 292 543,81 грн., на підтвердження чого між сторонами було підписано та скріплено печатками останніх акт приймання - передачі № 01-05 від 31.05.2022 року.
На підтвердження обсягів споживання відповідачем електричної енергії позивачем також надано суду складені АТ "ДТЕК Одеські електромережі", як оператором системи розподілу, розшифровки нарахувань за розрахунковий період, зокрема, травень - 75 112 кВт./год.
Також, ТОВ "Енергоінвестпроект" було сформовано відповідачу рахунок-фактуру №СФ-0000324 від 06.06.2022 для здійснення оплати за спожиту електричну енергію, зокрема, у травні 2022, термін оплати рахунку до 21.06.2022.
На виконання п.1 додаткової угоди до договору, позивачем 07.06.2022 було направлено: Акт приймання - передачі № 01-05 від 31.05.2022 року та рахунок - фактура №СФ-0000324 від 06.06.2022, - на електронну адресу КП "Водоканал" Ренійської міської ради - renivodokanalrens@ukr.net, що підтверджується наданим позивачем до матеріалі справ скрін-шотом з електронної пошти (а/с - 81).
При цьому, відповідач за отриману послугу не розрахувався.
Наявність вказаної заборгованості відповідач не спростував, докази, які б підтверджували факт повної сплати відповідачем спожитої електроенергії в матеріалах справи відсутні.
У зв`язку з чим позовна вимога позивача щодо стягнення з відповідача заборгованості у сумі 292 543,81 за спожиту активну електричну енергію підлягає судом задоволенню повністю.
Щодо вимог позивача про стягнення з відповідача пені, 3% річних та інфляційних витрат, суд зазначає наступне.
Відповідно до статті 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
За приписами частини першої статті 230 Господарського кодексу України штрафними санкціями у цьому Кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов`язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов`язання.
Відповідно до ч.3 ст.549 ЦК України пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання.
В Комерційній пропозиції (додаток 2 до договору № 4 від 29.03.2022) сторони узгодили, зокрема, що за внесення платежів, передбачених умовами договору з порушенням термінів, визначених цією комерційною пропозицією, споживач сплачує постачальнику пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ від суми заборгованості за кожен день прострочення платежу, враховуючи день фактичної сплати до повного погашення.
Статтею 3 Закону України „ Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов`язань" встановлено, що розмір пені обчислюється від суми простроченого платежу та не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня.
Разом з тим, згідно ч.6 ст. 232 ГК України, нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов`язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов`язання мало бути виконано.
Так, в п. 7 Розділу IX Прикінцевих положень ГК України передбачено, що під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 232, 269, 322, 324 цього Кодексу, продовжуються на строк дії такого карантину.
Вказаний пункт був введений в дію на підставі Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" від 30 березня 2020 року № 540-IX (далі - Закон України від 30 березня 2020 року № 540-IX), який набрав чинності з 2 квітня 2020 року.
Наразі на всій території України діяв карантин, який установлений згідно постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року "Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19" № 211 з 12 березня 2020 року та продовжувався згідно постанови Кабінету Міністрів України неодноразово, зокрема згідно постанови Кабінету Міністрів України від 25.04.2023 № 383 продовжено до 30.06.2023.
За таких обставин, дія Закону України від 30 березня 2020 року № 540-IX фактично наділяла суб`єктів господарювання правом нараховувати штрафні санкції більше, ніж за шість місяців.
Перевіривши наданий позивачем розрахунок пені, здійснений за період 22.06.2022 по 14.06.2023 в сумі 142 976,28 грн, суд вважає його вірним, обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Згідно частини 2 статті 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Так, індекс інфляції - це показник, що характеризує динаміку загального рівня цін на товари та послуги, які купуються населенням для невиробничого споживання, і його найменший період визначення складає місяць. Розмір боргу з урахуванням індексу інфляції визначається виходячи з суми боргу, що існувала на останній день місяця, в якому платіж мав бути здійснений, помноженої на індекс інфляції, визначений названою Державною службою, за період прострочення починаючи з місяця, наступного за місяцем, у якому мав бути здійснений платіж, і за будь-який місяць (місяці), у якому (яких) мала місце інфляція. При цьому в розрахунок мають включатися й періоди часу, в які індекс інфляції становив менше одиниці (тобто мала місце дефляція).
Суд, перевіривши здійснені позивачем розрахунки сум 3% річних за період з 22.06.2022 по 14.06.2023 в сумі 8 608 грн та інфляційних нарахувань за період з 22.06.2022 по 14.06.2023 в сумі 34 735,35 грн., вважає їх вірними, обґрунтованими та здійсненими відповідно до вимог чинного законодавства.
Відповідно до ст.74 Господарського процесуального Кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Згідно п. 1 ст. 86 Господарського процесуального Кодексу України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Враховуючи вищевикладене, оцінивши докази у справі в їх сукупності, законодавство, що регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, як обґрунтовані, підтверджені належними доказами та наявними матеріалами справи.
На підставі ст. 129 Господарського процесуального кодексу України, у зв`язку із задоволенням позовних вимог, судові витраті по сплаті судового збору покладаються на відповідача.
Керуючись ст.ст. 129, 232, 233, 236-238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, суд
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Комунального підприємства "Водоканал" Ренійської міської ради (68800, Одеська область, Ренійський район, м. Рені, вул. Радянська, буд.4, код ЄДРПОУ 36881597) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Енергоінвестпроект" (61013, м. Харків, вул. Шевченка, буд.146, офіс 39, код ЄДРПОУ 34633789) 292 543 (двісті дев`яносто дві тисячі п`ятсот сорок три) грн 81 коп - основної заборгованості, 142 976 (сто сорок дві тисячі дев`ятсот сімдесят шість) грн 28 коп - пені, 8 608 (вісім тисяч шістсот вісім) грн - 3% річних, 34 735 (тридцять чотири тисячі сімсот тридцять п`ять) 35 грн - інфляційних витрат та 5 746 (п`ять тисяч сімсот сорок шість) грн 36 коп - витрат по сплаті судового збору.
Рішення суду набирає законної сили в порядку ст. 241 ГПК України та може бути оскаржено до Південно-західного апеляційного господарського суду в порядку ст.256 ГПК України.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Суддя Ю.І. Мостепаненко
Повне рішення складено 27 вересня 2023 р.
Суддя Ю.І. Мостепаненко
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 27.09.2023 |
Оприлюднено | 02.10.2023 |
Номер документу | 113793754 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Мостепаненко Ю.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні