Ухвала
від 28.09.2023 по справі 320/28853/23
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

28 вересня 2023 року м. Київ Справа № 320/28853/23

Суддя Київського окружного адміністративного суду Войтович І.І., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Октагон-Аутдор" до Відділу з питань реклами Виконавчого комітету Криворізької міської ради про визнання протиправним та скасування припису, визнання протиправними дій,

в с т а н о в и в:

До Київського окружного адміністративного суду звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю "Октагон-Аутдор" із позовом до Відділу з питань реклами Виконавчого комітету Криворізької міської ради , у якому просить суд:

- визнати протиправним та скасувати з моменту його прийняття Припис № 44 "Про усунення порушень порядку розміщення рекламних засобів у м. Кривому Розі" від 03.05.2022, виданий Відділом з питань реклами Виконавчого комітету Криворізької міської ради (код ЄДРПОУ 44338222);

- визнати протиправними дії Відділу з питань реклами Виконавчого комітету Криворізької міської ради (код ЄДРПОУ 44338222) по проведенню демонтажу рекламних засобів Товариства з обмеженою відповідальністю "Октагон-Аутдор" (ЄДРПОУ 34729203), розміщених на підставі Дозволів на розміщення зовнішньої реклами №№ 250, 252, 1050, 1056, 1284, 1022, 1061, 1286, 987.

Відповідно до ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Питання щодо перевірки відповідності позовної заяв вимогам процесуального законодавства суддя вирішує враховуючи навантаження судді та зазначає слідуюче.

Щодо дотримання позивачем процесуального строку звернення до суду вбачається наступне.

Згідно із ч.1 ст. 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 122 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Суд зазначає, що у даній справі позивач оскаржує Припис № 44 "Про усунення порушень порядку розміщення рекламних засобів у м. Кривому Розі" від 03.05.2022, виданий Відділом з питань реклами Виконавчого комітету Криворізької міської ради (код ЄДРПОУ 44338222).

Та, з позовної заяви та доданих до неї документів суду не можливо встановити коли отримано позивачем спірний Припис для перевірки дотримання товариством строків звернення до суду із даним позовом, що становить шість місяців.

Суд враховує, що позивач оскаржує Припис № 44 від 03.05.2022, позов подано 23.03.2023 засобами поштового зв`язку "Укрпошта", отримано та зареєстровано Київським окружним адміністративним судом 22.08.2023.

Відповідно до ч. 6 ст. 161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

Згідно ч. 1 та ч. 2 ст. 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.

Суд зазначає, що позивачем не додано до позовної заяви окремо складеного клопотання/заяви щодо поважності причин пропуску строку звернення до суду із даним позовом в частині оскарження Припису, надання відповідно належних та достатніх доказів в обґрунтування обставин пропуску строку та про поновлення строків звернення.

Згідно із ч.ч. 1, 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Указані недоліки повинні бути усунені шляхом надання суду:

- обґрунтованої заяви про поновлення строку звернення до суду з позовною заявою в частині оскарження Припису та належні докази поважності причин його пропуску або ж надати докази, які свідчить про дотримання строку звернення до суду.

Також суд зауважує, що залишення позовної заяви без руху не є обмеженням у доступі до правосуддя. Так, згідно з практикою Європейського суду з прав людини, сформульовану, зокрема, в рішеннях від 20 травня 2010 р. у справі "Пелевін проти України" (п. 27), від 30 травня 2013 року у справі "Наталія Михайленко проти України" (п. 31) зазначено, що право на доступ до суду не є абсолютним та може підлягати обмеженням, зокрема, щодо умов прийнятності скарг, оскільки право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання державою: регулювання може змінюватися у часі та місці відповідно до потреб та ресурсів суспільства та окремих осіб.

Керуючись ст.ст. 161, 169, 171 КАС України, суд

у х в а л и в:

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Октагон-Аутдор" до Відділу з питань реклами Виконавчого комітету Криворізької міської ради про визнання протиправним та скасування припису, визнання протиправними дій, в частині оскарження Припису № 44 від 03.05.2022 - залишити без руху.

Встановити позивачеві десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії даної ухвали.

Роз`яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

Копію ухвали надіслати позивачеві.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Войтович І.І.

СудКиївський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення28.09.2023
Оприлюднено02.10.2023
Номер документу113796583
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу реалізації державної політики у сфері економіки та публічної фінансової політики, зокрема щодо організації господарської діяльності, з них дозвільної системи, нагляду (контролю), реалізації держ-ї регуляторної політики у сфері госп-ї д-ті; ліцензування видів господарської д-ті; розроблення і застосування національних стандар., технічних регламентів та процедур оцінки відповідності

Судовий реєстр по справі —320/28853/23

Ухвала від 10.01.2024

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Войтович І.І.

Ухвала від 28.09.2023

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Войтович І.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні