Ухвала
від 29.09.2023 по справі 400/5667/22
П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П`ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

29 вересня 2023 р.м. ОдесаСправа № 400/5667/22

Суддя П`ятого апеляційного адміністративного суду Єщенко О.В., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Головного управління ДПС у Волинській області та Державної податкової служби України на рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 16 травня 2023 року по справі №400/5667/22 за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ТАВАРОКС" до Державної податкової служби України, Головного управління ДПС у Волинській області про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

Рішенням Миколаївського окружного адміністративного суду від 16 травня 2023 року задоволено адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "ТАВАРОКС".

На зазначене рішення суду Головне управління ДПС у Волинській області та Державна податкова служба України подали апеляційну скаргу.

Вивчивши апеляційну скаргу, суддя вважає, що скарга має бути залишена без руху, з огляду на наступне.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 296 КАС України апеляційна скарга подається у письмовій формі.

В апеляційній скарзі зазначаються, зокрема:

повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає апеляційну скаргу, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та електронної пошти, офіційна електронна адреса, за наявності;

повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб).

Слід враховувати, що відповідно до положень ч. 1 ст. 293 КАС України учасники справи, особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право подати апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції.

Отже, оскарження рішення суду першої інстанції відбувається шляхом подання апеляційної скарги особою, питання про права чи інтереси та (або) обов`язки якої вирішено відповідним судовим рішенням.

Перевіривши подані матеріали, апеляційний суд встановив, що подана апеляційна скарга підписана від імені Державної податкової служби України та Головного управління ДПС у Волинській області без ініціювання окремого апеляційного оскарження рішення суду, а саме без звернення у встановленому порядку із окремими скаргами на це рішення.

Наведене унеможливлює достеменно встановити вірний склад учасників справи та правильність дотримання порядку звернення із скаргою на рішення суду першої інстанції.

Разом з цим, відповідно до п. 1 ч. 5 ст. 296 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.

Вказаним вимогам апеляційна скарга також не відповідає, оскільки до скарги не додано документ про оплату судового збору.

Слід зазначити, що згідно із п.п. 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року №3674-VI за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору встановлюється у сумі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги, але не більше 15 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Так, предметом спору у цій справі є протиправність рішень контролюючого органу про відмову у реєстрації податкових накладних №7034278/44496803 від 11.07.2022 року; №7034279/44496803 від 11.07.2022 року; №7034280/44496803 від 11.07.2022 року; №7034281/44496803 від 11.07.2022 року; №7034282/44496803 від 11.07.2022 року; №7034283/44496803 від 11.07.2022 року; №7034284/44496803 від 11.07.2022 року; №7034285/44496803 від 11.07.2022 року; №7239339/44496803 від 22.08.2022 року; №7239340/44496803 від 22.08.2022 року; №7239341/44496803 від 22.08.2022 року; №7239342/44496803 від 22.08.2022 року; №7554199/44496803 від 02.11.2022 року; №7554198/44496803 від 02.11.2022 року; №7554200/44496803 від 02.11.2022 року; №7554195/44496803 від 02.11.2022 року; №7554196/44496803 від 02.11.2022 року; №7554197/44496803 від 02.11.2022 року; №7554201/44496803 від 02.11.2022 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, у зв`язку із чим позивачем ставиться питання про зобов`язання відповідача вчинити відповідні дії в судовому порядку.

Таким чином, вказаний адміністративний позов містить дев`ятнадцять позовних вимог немайнового характеру, тому при обчисленні розміру судового збору слід виходити із правил, встановлених п.п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України від 08.07.2011 року № 3674-УІ.

Відповідно до п.п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України від 08.07.2011 року № 3674-УІ за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано юридичною особою, ставка судового збору встановлюється у сумі 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

За правилами ч. 1 ст. 4 Закону України від 08.07.2011 року № 3674-УІ судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» з 1 січня 2022 року установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 2481 грн.

Так, розмір судового збору за подання юридичною особою до адміністративного суду позову немайнового характеру становить 47139 грн.

Таким чином, ставка судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції з урахуванням вимог п.п. 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України від 08.07.2011 року №3674-УІ становить 70708,5 грн. (150% від 47139 грн.).

Отже, застосовуються правила щодо максимального розміру судового збору за подання апеляційної скарги у цій справі, а саме у сумі 37215 грн.

Статтею 5 Закону України від 08.07.2011 року №3674-VI Головне управління ДПС у Волинській області та Державна податкова служба України не звільнені від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях, тому при поданні до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції мають додержуватись правил, встановлених п. 1 ч. 5 ст. 296 КАС України, п.п. 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року №3674-УІ.

У зв`язку із чим, при зверненні із скаргами на рішення суду апелянти мають враховувати необхідність здійснення оплати судового збору у визначеному законом порядку та розмірі.

Відповідно до ч. 2 ст. 298 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.

Згідно із ч.ч. 1, 2 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

З огляду на викладене, враховуючи норми Закону України «Про судовий збір» та процесуального законодавства, вважаю, що апеляційна скарга підлягає залишенню без руху із наданням апелянту строку на усунення недоліків апеляційної скарги шляхом:

1)подання апеляційної скарги (апеляційних скарг) із зазначенням повного найменування, а також місцезнаходження особи, яка звернулась із апеляційною скаргою, із забезпеченням відповідності таких даних у прохальній частині скарги;

2)додання до скарг оригіналів документів про сплату судового збору у розмірі 37215 грн. на рахунок П`ятого апеляційного адміністративного суду №UA678999980313101206081015758; отримувач коштів: ГУК у м. Одесі/Приморський р-н/22030101, код ЄДРПОУ отримувача: 37607526, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, код класифікації доходів бюджету: 22030101 "Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050)"; відомча ознака "81" (Апеляційні адміністративні суди).

Керуючись ст.ст. 169, 298 КАС України,-

У Х В А Л И В:

Апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Волинській області та Державної податкової служби України залишити без руху.

Для усунення недоліків апеляційної скарги надати Головному управлінню ДПС у Волинській області та Державній податковій службі України десятиденний строк з моменту отримання копії ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.

Роз`яснити Головному управлінню ДПС у Волинській області та Державній податковій службі України, що у разі не усунення недоліків апеляційної скарги, відповідно до ст. 169 КАС України апеляційна скарга буде повернута скаржнику.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя О.В. Єщенко

СудП'ятий апеляційний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення29.09.2023
Оприлюднено02.10.2023
Номер документу113828023
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо адміністрування окремих податків, зборів, платежів, з них зупинення реєстрації податкових накладних