Рішення
від 07.06.2011 по справі 2-750/11
БОРИСПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Бориспільський міськрайонний суд Київської області

м. Бориспіль, вул. Героїв Небесної Сотні, 8, 8300, (04595) 6-76-19

Справа № 2-750/2011р.

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

7 червня 2011 року Бориспільський міськрайонний суд Київської області у складі:

головуючого судді - Мартинова Є.О.,

при секретарі - Макаревич Я.А., Поповійчук М.В., Кравчук М.Г.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Борисполі Київської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного майна подружжя, встановлення порядку користування спірним будинком та земельною ділянкою, -

В С Т А Н О В И В :

01.02.11 до Бориспільського міськрайонного суду Київської області від представника позивача ОСОБА_3 надійшла дана позовна заява з проханням: 1) в порядку поділу спільного майна подружжя, виділити ОСОБА_1 , визнавши за нею право власності на частки будинку АДРЕСА_1 , що на території садового товариства "Перемога-плюс"Гнідинська сільська рада Бориспільського району Київської області та частку земельної ділянки площею 0,0662 га на якій і розміщений спірний будинок; 2) в порядку поділу спільного майна подружжя, залишити у власності відповідача, виділивши йому частки будинку АДРЕСА_1 , що на території садового товариства "Перемога-плюс"Гнідинська сільська рада Бориспільського району Київської області та частки земельної ділянки площею 0,0662 га на якій і розміщено спірний будинок. Позовні вимоги обгрунтовані наступним. З 20 листопада 2007 року вона та відповідач перебували в зареєстрованому шлюбі. На даний час їй стало відомо, що відповідач подав позов про розірвання шлюбу. За час сумісного проживання ними було придбано садовий будинок АДРЕСА_1 , що на території садового товариства "Перемога-плюс"Гнідинська сільська рада Бориспільського району, разом з прибудинковими спорудами та земельна ділянка площею 0,0662 га на якій і розміщено спірний будинок.

29.03.11 представником позивача було подано заяву про уточнення позовних вимог з проханням розділити спільну подружню власність, якими є спірний будинок та земельна ділянка, з виділенням часток в натурі, залишивши за позивачем перший поверх спірного будинку, а за відповідачем другий поверх, згідно до ст. 364 ч. 1 ЦК України, співвласник має право на виділ в натурі частки із майна та просив прийняти до уваги, що в цілому позовні вимоги залишаються незмінними.

06.04.11 представником позивача було подано заяву про уточнення позовних вимог, з проханням: 1) в порядку спільного майна подружжя, виділити їй, визнавши за нею право власності на частки будинку АДРЕСА_1 , що на території садового товариства "Перемога-плюс"Гнідинська сільська рада Бориспільського району Київської області; 2) встановити порядок користування спірним будинком, залишивши за позивачем ізольовану житлову кімнату площею 37 м.кв. на першому поверсі, а за відповідачем дві ізольовані житлові кімнати площею 12,6 кв.м. та 23.4 кв.м. на другому поверсі. Інші приміщення в будинку, прибудинкові споруди залишити в спільному користуванні. Також встановити порядок користування земельною ділянкою необхідний для обслуговування та користування часткою будинка, що належить позивачці.

07.06.11 представником позивача знову було подано клопотання про уточнення позовних вимог від 06.04.11 з проханням -стягнути з відповідача на користь позивача понесені останім судові витрати, а саме 1820 гривень 00 копійок, що складаються із сумм сплачених на державне мито 1700 гривень 00 копійок та витрат на інформаційно-технічне забезпечення 120 гривень 00 копійок.

У судовому засіданні представник позивача повністю підтримав позовні вимоги та просив задовольнити в повному обсязі.

Відповідач позовні вимоги не визнав, пояснив, що будинок був не придбаний, а побудований ним особисто. Земельну ділянку площею 0,662 га була отримана ним шляхом приватизації земельної ділянки, яка була в його користуванні в межах садового товариства "Перемога-Плюс"Гнідинської сільської ради Бориспільського району. При цьому в його користуванні була земельна ділянка площею 0,12 га. Перебуваючи в шлюбі з позивачкою він звернувся до керівництва садового товариства з заявою про переоформлення частини земельної ділянки на позивача, в результаті чого вони разом скористались правом на безоплатну приватизацію земельної ділянки, отримавши по 0,06 га землі у власність. Свою земельну ділянку позивач продала в 2009 році. Крім того будинок був побудований в 2007 році на його власні кошти, до укладення шлюбу з позивачкою, тому він не може належати до спільної сумісною власності подружжя.

Представник відповідача доповнив, що на підставі рішення виконкому Гнідинської сільської ради Бориспільського району Київської області від 27.09.2007 року було видано свідоцтво про право власності на нерухоме майно, тобто житловий будинок був збудований до укладення шлюбу, який було зареєстровано до 20.11.2007 року.

Допитаний в якості свідка ОСОБА_4 пояснив, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 він знає, раніше вони проживали сім"єю. Він особисто бачив як вони разом будували садовий будинок.

Свідок ОСОБА_5 пояснила, що садовий будинок ОСОБА_1 та ОСОБА_2 почали будувати разом у вересні 2001 року на земельній ділянці, яку придбали разом на спільні кошти. Будинок будували для сумісного проживання.

Свідок ОСОБА_6 пояснив, що садовий будинок в с. Гнідин ОСОБА_7 будував сам, ОСОБА_1 за весь час їх спільного проживання бачив два раза, ніякої допомоги на будівництво садового будинку вона не надавала.

Свідок ОСОБА_8 пояснив, що будівництво садового будиночку ОСОБА_9 почав з 2001 року. ОСОБА_1 не приймала участь в будівництві. Земельна ділянка була виділена ОСОБА_10 .

Свідок ОСОБА_11 пояснила, що садовий будинок в с. Гнідин ОСОБА_7 будував сам на земельній ділянці виділеній йому. ОСОБА_12 вона бачила два раза, участь у будівництві будинку вона не приймала.

Свідок ОСОБА_13 пояснила, що ОСОБА_12 вона бачила декілька разів, участь у будівництві вона не приймала.

Заслухавши пояснення представника позивача, відповідача, його представника, покази свідків, перевіривши повноваження представників, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню за наступних підстав.

Сторони перебували в зареєстрованому шлюбі з 12 червня 1998 року, актовий запис № 186, що підтверджується свідоцтвом про укладення шлюбу виданим відділом реєстрації актів громадянського стану Дарницького району Київської області, Серії НОМЕР_1 (а.с. 65) по 20 серпня 2002 року, актовий запис № 731, що підтверджується свідоцтвом про розірвання шлюбу виданим відділом реєстрації актів громадянського стану Дарницького районного управління юстиції у м. Києві. Серії НОМЕР_2 (а.с. 66).

У судовому засіданні встановлено, що за час сумісного проживання, а саме у 2001 році сторонами було розпочато будівництво садового будинку АДРЕСА_1 , що підтверджується технічним паспортом на садибний житловий будинок (а.с. 6-10), де зазначено, що у 2001 році за адресою: АДРЕСА_2 збудовані об"єкти: садовий будинок, мансандра житлова, хвіртка, ворота, огорожа, ганок, балкон, колонка питна, яма вигрібна.

20 листопада 2007 року сторони знову зареєстрували шлюб, про що в книзі реєстрації шлюбів 20.11.2007 року зроблено відповідний актовий запис № 4197, що підтверджується свідоцтвом про шлюб виданим центральним відділом реєстрації шлюбів у м. Києва з державним Центром розвитку сім"ї (а.с. 5).

На спірний садовий будинок АДРЕСА_1 відповідачем ОСОБА_2 було оформлено право власності, що підтверджується свідоцтвом про право власності на нерухоме майно № 2030 від 05.02.2008 року Серії НОМЕР_3 (а.с. 11) та зареєстрованому в Бориспільському районному БТІ 29.02.2008 року, що підтверджується витягом про реєстрацію права власності на нерухоме майно Серії ССІ № 025061 (а.с. 12) .

Згідно з вимогами частин 1, 2 статті 60 Сімейного кодексу України майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу). Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об`єктом права спільної сумісної власності подружжя.

Відповідно до змісту частин 1, 2, 3 статті 61 Сімейного кодексу України об`єктами права спільної сумісної власності подружжя можуть бути будь-які речі, за винятком тих, які виключені з цивільного обороту, а також заробітна плата, пенсія, стипендія, інші доходи, одержані одним із подружжя і внесені до сімейного бюджету або внесені на його особистий рахунок у банківську (кредитну) установу. Якщо одним із подружжя укладено договір в інтересах сім`ї, то гроші, інше майно, в тому числі гонорар, виграш, які були одержані за цим договором, є об`єктом права спільної сумісної власності подружжя.

Згідно з частиною 1 статті 69, частиною 1 статті 70 Сімейного кодексу України дружина і чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу. У разі поділу майна, що є об`єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором.

Шлюбний договір, а також будь-які інші письмові договори щодо майна, яке є їх особистою приватною власністю, а також щодо майна, яке є об`єктом спільної сумісної власності сторони не укладали.

Відповідно до вимог абзацу другого частини 1 статті 71 Сімейного кодексу України, якщо дружина та чоловік не домовилися про порядок поділу майна, спір може бути вирішений судом, при цьому суд бере до уваги інтереси дружини, чоловіка, дітей та інші обставини, що мають істотне значення.

З урахуванням наведеного, суд дійшов до висновку, що спірний садовий будинок - є спільною сумісною власністю сторін набутий ними за час шлюбу.

Відповідно до вимог частин 1, 2 статті 370 Цивільного кодексу України співвласники мають право на виділ у натурі частки із майна, що є у спільній сумісній власності. У разі виділу частки із майна, що є спільній сумісній власності, вважається, що частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними, законом або рішенням суду.

Відповідно до ст. ст. 10, 60 ЦПК України кожна сторона зобов"язана довести ті обставини на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень, надати суду докази, якими вона обґрунтовує свої вимоги та заперечення, крім випадків встановлених ст. 61 ЦПК України.

Крім того відповідно до ст. 143 Цивільного процессуального кодексу України, для з"ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо, суд призначає експертизу за завою осіб, які беруть участь у справі.

У судовому засіданні представник позивача з клопотанням про призначення судово-будівельної експертизи не звернувся, хоча судом було роз"яснено, що для виділу в натурі частки із майна необхідні спеціальні знання в галузі будівництва. Для визначення питання про можливість поділу вказаного будинку в натурі та можливі варіанти його розподілу, визначення вартості будинку.

Таким чином в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 в частині виділу в натурі часток із майна, слід відмовити з наведених вище підстав.

На підставі повно та всебічно досліджених у судовому засіданні доказів, суд прийшов до висновку, що спірний садовий будинок АДРЕСА_1 на території Гнідинської сільської ради Бориспільського району Київської області - є об`єктом права спільної сумісної власності подружжя.

Понесені позивачем судові витрати при подачі позову по сплаті державного мита в розмірі 1 700 гривень 00 копійок (а.с. 1) та витрати на інформаційно-технічне забезпечення в розмірі 120 гривень (а.с. 2) відповідно до ст. 88 ЦПК України підлягають стягненню з відповідача на користь позивача.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 4, 10, 60, 88, 209, 212, 214, 215, 218 Цивільного процесуального кодексу України, суд-

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного майна подружжя, встановлення порядку користування спірним будинком та земельною ділянкою -задовольнити частково.

В порядку поділу спільного майна подружжя визнати за ОСОБА_1 право власності та виділити їй частку будинку АДРЕСА_1 , що на території садового товариства "Перемога-плюс"Гнідинська сільська рада Бориспільського району Київської області та частку земельної ділянки площею 0,0662 га на якій розміщено вказаний будинок.

В порядку поділу спільного майна подружжя визнати за ОСОБА_2 право власності та виділити йому частку будинку АДРЕСА_1 , що на території садового товариства "Перемога-плюс"Гнідинська сільська рада Бориспільського району Київської області та частку земельної ділянки площею 0,0662 га на якій розміщено вказаний будинок.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 понесені останньою судові витрати в сумі 1820 гривень 00 копійок, що складаються із сум сплачених на державне мито 1700 гривень 00 копійок та витрат на інформаційно-технічне забезпечення 120 гривень 00 копійок.

Рішення може бути оскаржене в Апеляційному суді Київської області через Бориспільський міськрайонний суд Київської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його ухвалення.

Суддя Мартинов Є.О.

СудБориспільський міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення07.06.2011
Оприлюднено03.10.2023
Номер документу113841843
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-750/11

Ухвала від 07.12.2012

Цивільне

Центральний районний суд м. Миколаєва

Батченко О. В.

Ухвала від 22.07.2011

Цивільне

Здолбунівський районний суд Рівненської області

Мичка І. М.

Рішення від 07.06.2011

Цивільне

Бориспільський міськрайонний суд Київської області

Мартинов Є. О.

Ухвала від 12.05.2021

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Арапіна Н. Є.

Ухвала від 05.12.2011

Цивільне

Іванківський районний суд Київської області

Яковенко В. С.

Ухвала від 05.12.2011

Цивільне

Іванківський районний суд Київської області

Яковенко В. С.

Ухвала від 06.10.2020

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Чех Н. А.

Ухвала від 17.03.2011

Цивільне

Тячівський районний суд Закарпатської області

Решетар В. І.

Ухвала від 17.03.2011

Цивільне

Тячівський районний суд Закарпатської області

Решетар В. І.

Ухвала від 12.03.2012

Цивільне

Володарський районний суд Донецької області

Демочко Т. Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні