Ухвала
від 25.09.2023 по справі 303/8738/23
МУКАЧІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 303/8738/23

2о/303/257/23

УХВАЛА

20 вересня 2023 року м. Мукачево

Суддя Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області Полянчук Б.І., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення, заінтересовані особи: Кольчинська селищна рада, Мукачівське районне бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки товариство з обмеженою відповідальністю «Зодчий і К»,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 подав до суду заяву про встановлення факту належності йому свідоцтва про право особистої власності на домоволодіння.

Статтею 318 ЦПК України передбачено, що у заяві про встановлення факту, що має юридичне значення повинно бути зазначено:

1) який факт заявник просить встановити та з якою метою;

2) причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт;

3) докази, що підтверджують факт.

До заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини, і довідка про неможливість відновлення втрачених документів.

Крім того, згідно з ч.3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.

Таким чином, відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України вимоги ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України розповсюджуються і на заяви про встановлення факту, що має юридичне значення.

Заява подана без дотримання вимогст.ст. 177, 318 ЦПК України, оскільки на підтвердження зазначеного факту заявником надано суперечливі докази.

Так, заявник просить встановити факт належності йому свідоцтва про право особистої власності на домоволодіння АДРЕСА_1 , зазначене також підтверджується листом Кольчинської селищної ради від 12.09.2023, але відповідно до копії паспорта заявник проживає та його місце проживання зареєстровано по АДРЕСА_2 .

Крім того, зі свідоцтва про право особистої власності на домоволодіння вбачається, що воно видано на підставі рішення Кольчинської селищної Ради народних депутатів №98 від 19.11.1981, але копія зазначеного рішення до матеріалів заяви не долучена.

Звертаючись до суду із заявою ОСОБА_1 посилався та долучив до заяви докази, які, на його думку, підтверджують факт належності йому правовстановлюючого документа, але не зазначив, яким чином вони цей факт підтверджують, оскільки у кожному із наданих доказів ім`я заявника зазначено ОСОБА_2 , а не ОСОБА_3 , як це викладено в свідоцтві про право особистої власності.

Крім того, слід зазначити, що свідоцтво про право власності від 19.11.1981 року видавалось заявнику на підставі документів, які посвідчували його особу на той час, але заявником не надано суду копії цих документів.

Відповідно до ч.2 ст. 9 ЗУ «Про судовий збір» суд перед відкриттям провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у постанові від 17 жовтня 2014 року № 10 «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах» роз`яснив судам, що відповідно до частини другої статті 9 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» суд перед відкриттям провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України. У зв`язку із цим суд повинен перевірити, щоб платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою, що додаються до позовної заяви (заяви, скарги), містили відомості про те, за яку саме позовну заяву (заяву, скаргу, дію) сплачується судовий збір.

Стаття 2 ЗУ «Про судовий збір» передбачає, що платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.

Згідно з п.п.4 п.1 ч.2 ст.4 ЗУ «Про судовий збір» за подання до суду заяви у справах окремого провадження фізичною особою ставка судового збору складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, яка на час звернення із заявою до суду складає 536,80 грн.

Виходячи з вимог ст.ст.2,4 ЗУ «Про судовий збір» фізична особа, яка звертається до суду із заявою у справах окремого провадження повинна сплатити судовий збір у розмірі 536,80 грн., але до заяви долучено квитанцію про сплату судового збору ОСОБА_4 , а не ОСОБА_1 . Крім того у квитанції про сплату судового збору не зазначено призначення платежу, тобто відомості про те, за яку саме позовну заяву (заяву, скаргу, дію) сплачується судовий збір.

Таким чином, заявник не долучив до заяви докази сплати ним судового збору в зазначеному розмірі, який підлягає сплаті за реквізитами банківської установи, уповноваженої приймати судовий збір: отримувач коштів: ГУК у Зак. обл/Мукачівська тг/22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37975895; код банку отримувача (МФО) 899998; рахунок отримувача UA908999980313141206000007383; код класифікації доходів бюджету 22030101; найменування коду класифікації доходів бюджету: судовий збір; призначення платежу «судовий збір за позовом (ПІБ чи найменування), Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області.

Відповідно до ст.185 ЦПК України позовна заява, подана без додержання вимог, викладених у ст.ст. 175, 177 ЦПК України, підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи викладене заяву ОСОБА_1 слід залишити без руху, а заявнику необхідно надати термін для виправлення недоліків.

Керуючись ст. ст. 177, 185, 258-261, 294, 318 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення, заінтересовані особи: Кольчинська селищна рада, Мукачівське районне бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки товариство з обмеженою відповідальністю «Зодчий і К» - залишити без руху.

Повідомити заявника про необхідність усунення недоліків заяви протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали та роз`яснити, що в разі невиконання вимог цієї ухвали, заява вважатиметься неподаною і буде йому повернута.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено ЦПК України. Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).

Ухвала є остаточною і оскарженню не підлягає.

Суддя

СудМукачівський міськрайонний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення25.09.2023
Оприлюднено03.10.2023
Номер документу113850508
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —303/8738/23

Рішення від 13.12.2023

Цивільне

Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області

Полянчук Б. І.

Ухвала від 29.11.2023

Цивільне

Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області

Полянчук Б. І.

Ухвала від 18.10.2023

Цивільне

Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області

Полянчук Б. І.

Ухвала від 25.09.2023

Цивільне

Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області

Полянчук Б. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні