ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
02.10.2023 р. Справа № 914/2848/23
Суддя Господарського суду Львівської області З.П. Гоменюк, розглянувши матеріали
за позовом Львівської міської ради, м. Львів
до відповідача Приватного підприємства «Інфобуд», м. Львів
про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою шляхом знесення будівлі з припиненням права власності на будівлю
ВСТАНОВИВ:
На розгляд Господарського суду Львівської області надійшла позовна заява Львівської міської ради до відповідача Приватного підприємства «Інфобуд» про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою шляхом знесення будівлі з припиненням права власності на будівлю.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї документи, господарський суд дійшов висновку про необхідність залишити її без руху з огляду на таке.
Відповідно до п. 2 ч.3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти/
Судом вбачається, що позивачем у позовній заяві зазначає у якості відповідача Приватне підприємство «Інфобуд», за адресою: проспект Ч. Калини, 59, м. Львів, 79070; ідентифікаційний код юридичної особи:35444159. Однак, відповідно до зазначеного ідентифікаційного коду юридичної особи, у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань містяться відомості, відповідно до яких, повне найменування юридичної особи - Приватне підприємство фірма «Інфобуд», яка зареєстрована за адресою: вулиця Під Голоском, будинок 2а, м. Львів, 79061.
Таким чином, позивачу необхідно зазначити коректні відомості щодо відповідача.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Відповідно до ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Як вбачається із поданої до суду позовної заяви, позивач долучає до матеріалів на підтвердження надіслання відповідачу копії позовної заяви та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення долучено список розсилки «Липинського, 60 позов 1», встановленого зразка за формою ф.103А від 25.09.2023 та поштову квитанцію (касовий чек) від 25.09.2023 ПН №215600426655 на загальну суму відправлення 90,00 грн про надіслання Приватному підприємству «Інфобуд» рекомендованого поштового відправлення, якому присвоєно індивідуальний штриховий ідентифікатор №0505109860977.
З долученого опису вкладення у цінний лист судом вбачається. що позивач надіслав позовну заяву з додатками на адресу: 79070, м. Львів, просп. Ч. Калини, 59.
Проте, згідно із витягом із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Приватне підприємство фірма «Інфобуд» зареєстровано за адресою: 79061, Львівська область, місто Львів, вулиця Під Голоском, будинок 2А.
Пунктом 2 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270, визначено, що розрахунковим документом, що підтверджує факт надання послуг поштового зв`язку є документ встановленої відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» форми і змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
Згідно з п.61 Правил, у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення.
Таким чином, належним доказом відправлення копії позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладення в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція, тощо), подані в оригіналі.
Судом вбачається із матеріалів позовної заяви, позивачем не долучені належні докази надіслання такої на юридичну адресу відповідача, що зазначена у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Враховуючи вищенаведене, суд прийшов до висновку, що позивачем не дотримано вимог Господарського процесуального кодексу України щодо надіслання копії позовної заяви з доданими до неї документів відповідачу.
Згідно з ч.1 та ч.2 ст.174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на вищенаведене, відповідно до вказаних норм Господарського процесуального кодексу України позовну заяву слід залишити без руху, встановивши позивачеві спосіб і строк для усунення недоліків.
Керуючись ст. ст. 162, 164, 172, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1.Позовну заяву залишити без руху.
2.Встановити позивачу десятиденний строк з дня вручення цієї ухвали на усунення допущених недоліків шляхом надання суду:
доказів надіслання позовної заяви і доданої до неї документів відповідачеві.
.
У випадку невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню позивачу зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала набирає законної сили в порядку ст. 235 ГПК України та не підлягає оскарженню.
Суддя Гоменюк З.П.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 02.10.2023 |
Оприлюднено | 04.10.2023 |
Номер документу | 113856707 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Гоменюк З.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні