Ухвала
від 06.09.2023 по справі 761/1972/20
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 761/1972/20

Провадження № 6/761/923/2023

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 вересня 2023 року Шевченківський районний суд міста Києва у складі:

головуючого судді - Мальцева Д.А.,

секретаря судового засідання - Панчоха Д.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «ДЕАЛ ФІНАНС ГРУП», первісний стягувач: ОСОБА_1 , боржник: Товариство з обмеженою відповідальністю «ОФІСБУД», заінтересована особа: приватний виконавець Телявський Анатолій Миколайович, про заміну сторони стягувача,-

В С Т А Н О В И В:

До Шевченківського районного суду м. Києва звернулося Товариство з обмеженою відповідальністю «ДЕАЛ ФІНАНС ГРУП» із заявою про заміну сторони стягувача.

Подану заяву обґрунтовує тим, що рішенням Шевченківського районного суду міста Києва у справі №761/1972/20 від 07.08.2020 року, позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено та стягнуто з ТОВ «ОФІСБУД» заборгованість за договором позики від 30.03.2018 року у сумі 992 175,19 грн., та додатково стягнуто з ТОВ «ОФІСБУД» на користь ОСОБА_1 9 921,80 грн. судового збору.

26.07.2023 року між ОСОБА_1 та Товариством з обмеженою відповідальністю «ДЕАЛ ФІНАНС ГРУП» було укладено Договір про відступлення права вимоги грошового зобов`язання.

На підставі викладеного, заявник звернувся до суду із зазначеною заявою.

01.08.2023 протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями матеріали позову передані на розгляд судді Мальцева Д.О.

Сторони у судове засідання не з`явилися, про дату та час засідання були повідомлені належним чином.

Відповідно ч.3 ст.442 ЦПК України неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони стягувача.

Дослідивши письмові докази, які містяться в матеріалах справи, з`ясувавши всі фактичні обставини справи, перевіривши наведені сторонами доводи щодо підстав заміни сторони стягувача, суд приходить до наступного.

Судом встановлено, що рішенням Шевченківського районного суду міста Києва у справі №761/1972/20 від 07.08.2020 року, позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено та стягнуто з ТОВ «ОФІСБУД» заборгованість за договором позики від 30.03.2018 року у сумі 992 175,19 грн., з них: сума заборгованості 896 621,66 грн., З % річних від суми простроченого зобов`язання у розмірі 5 891,56 грн., пеня - 89 662,17 грн., та додатково стягнуто з ТОВ «ОФІСБУД» на користь ОСОБА_1 9 921,80 грн. судового збору.

26.07.2023 року між ОСОБА_1 та Товариством з обмеженою відповідальністю «ДЕАЛ ФІНАНС ГРУП» було укладено Договір про відступлення права вимоги грошового зобов`язання.

Відповідно до п. 1.1.1. Договору, Боржник - боржник за Договором позики, право вимоги до якого відступається за цим Договором, а саме: Товариство з обмеженою відповідальністю «ОФІСБУД».

Відповідно до п. 1.1.2. Заборгованість - невиконані Боржником грошові зобов`язання перед Первісним кредитором в частині заборгованості відповідно до рішення Шевченківського районного суду міста Києва від 07.08.2020 року у справі № 761/1972/20 в розмірі 1 002 097,19 грн.

Відповідно до п. 1.1.3. Договору, Право вимоги - право грошової вимоги Первісного кредитора до Боржника за Договором позики від 30.03.2018 року та рішенням Шевченківського районного суду міста Києва від 07.08.2020 року по справі № 761/1972/20, строк виконання за якими настав.

Відповідно до п. 2.1. Договору, у відповідності до умов цього Договору Первісний кредитор передає (відступає) Новому кредитору своє Право вимоги Заборгованості, а Новий кредитор набуває Право вимоги та сплачує Первісному кредитору за відступлення Права вимоги за Заборгованістю Ціну договору у порядку та строки встановлені цим Договором.

Відповідно до п. 2.2. Договору, розмір Заборгованості Боржника, що відступається станом на 26 липня 2023 року складає 1 002 097,19 грн..

Відповідно до п. 3.1.3. Право вимоги переходить до Нового кредитора з моменту підписання цього договору, після чого Новий кредитор стає новим кредитором по відношенню до Боржника стосовно його відступленої' Заборгованості, про що між Первісним кредитором та Новим кредитором складається акт приймання-передачі права вимоги, що є невід`ємною частиною цього Договору (Додаток 1). Разом з Правом вимоги Новому кредитору переходять всі інші пов`язані з ним права в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав.

21.03.2023 року відкрито виконавче провадження № 71351212 - стягувач - ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ), боржник - ТОВ «ОФІСБУД» (код ЄДРПОУ 33594090, адреса: 04053, м. Київ, вул. Січових Стрільців, буд. 37/41, офіс 35/2).

У пункті 9 статті 129-1 Конституції України до основних засад судочинства віднесено обов`язковість рішень суду.

Виконання судових рішень у цивільних справах є складовою права на справедливий суд та однією з процесуальних гарантій доступу до суду та ефективного захисту сторони у справі, що передбачено статтями 6, 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Частиною першою статті 18 ЦПК України визначено, що судові рішення, що набрали законної сили, обов`язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, - і за її межами.

У разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника у зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу. Усі дії, вчинені в цивільному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку він замінив (частини 1 та 2 ст. 55 ЦПК України).

У разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець (частини 1 та 2 ст. 442 ЦПК України). Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження (ч. 5 ст. 442 ЦПК України).

Відповідно до ч. 1 ст. 42 ЦПК України у справах позовного провадження учасниками справи є сторони, треті особи. Згідно із ч. 1 ст. 48 ЦПК України сторонами в цивільному процесі є позивач і відповідач.

Сторонами виконавчого провадження є стягувач і боржник. Стягувачем є фізична або юридична особа чи держава, на користь чи в інтересах яких видано виконавчий документ. Боржником є визначена виконавчим документом фізична або юридична особа, держава, на яких покладається обов`язок щодо виконання рішення (частини 1 та 2 ст. 15 Закону України «Про виконавче провадження»).

Виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі рішення) сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативноправовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню (ч. 1 ст. 1 Закону України «Про виконавче провадження»).

У разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив. У разі якщо сторона виконавчого провадження змінила найменування (для юридичної особи) або прізвище, ім`я чи по батькові (для фізичної особи), виконавець, за наявності підтверджуючих документів, змінює своєю постановою назву сторони виконавчого провадження (ч. 5 ст. 15 Закону України «Про виконавче провадження»).

Виконавець розпочинає примусове виконання рішення на підставі виконавчого документа, зокрема за заявою стягувача про примусове виконання рішення (згідно із п. 1 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про виконавче провадження»). Виконавець не пізніше наступного робочого дня з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження (ч. 5 ст. 26 Закону України «Про виконавче провадження»).

Реалізація процесуального правонаступництва має мати процесуальну мету, яку суд також враховує разом із доказами матеріального правонаступництва, яке стало підставою процесуального правонаступництва. Заміна судом сторони справи на підставі матеріального правонаступництва здійснюється з процесуальною метою реалізації правонаступником прав щодо виконання судового рішення у виконавчому провадженні, відтак потребує розгляду підстав поновлення такого виконавчого провадження, якщо воно вважається закінченим.

Враховуючи завдання виконавчого провадження як складової судового провадження, процесуальною метою заміни як сторони відкритого виконавчого провадження, так і сторони справи (стягувача у виконавчому документі) в цьому контексті є отримання виконання судового рішення в межах виконавчого провадження.

Аналіз зазначених норм Конституції, положень цивільного закону, які регулюють зобов`язальні відносини, положень цивільного процесуального законодавства, які визначають порядок вирішення процесуальних питань, пов`язаних з виконанням судових рішень, а також норм ЗУ «Про виконавче провадження», в їх сукупності дає підстави вважати, що оскільки судове рішення знаходиться на стадії виконання, наявність чи відсутність відкритого виконавчого провадження не має правового значення для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.

Відповідно до норм ст. 431 ЦПК України, виконання судового рішення здійснюється на підставі виконавчого листа, виданого судом, який розглядав справу як суд першої інстанції.

Водночас, також слід зазначити, що відповідно до ч. 1 ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод (надалі «Конвенція») та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

Відповідно до ст.6 Конвенції кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.

Сферою регулювання ст.6 Конвенції є також виконання судового рішення. Зокрема Європейський суд з прав людини зазначає, що п.1 ст.6 Конвенції («Право на справедливий суд») гарантує кожному право на звернення до суду з позовом щодо будь-яких його цивільних прав та обов`язків. Таким чином, ця стаття проголошує право на доступ до суду, тобто право подати до суду позов з цивільно-правових питань. Однак, це право було б ілюзорним, якби правова система договірної держави допускала, щоб остаточне судове рішення, яке має обов`язкову силу, не виконувалося на шкоду одній із сторін.

Виконавче провадження є завершальною стадією судового провадження.

В рішенні Європейського суду «Горнсбі проти Греції» від 10.03.1997 (п. 40) зазначено, що для цілей статті 6 Конвенції виконання рішення, ухваленого будь-яким судом, має розцінюватися як складова частина «суду».

Аналізуючи досліджені по справі докази в їх сукупності, суд вважає, що заява Товариства з обмеженою відповідальністю «ДЕАЛ ФІНАНС ГРУП», первісний стягувач: ОСОБА_1 , боржник: Товариство з обмеженою відповідальністю «ОФІСБУД», заінтересована особа: приватний виконавець Телявський Анатолій Миколайович, про заміну сторони стягувача є законною та обґрунтованою, а тому підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 431, 442 ЦПК України, суд -

У Х В А Л И В:

Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «ДЕАЛ ФІНАНС ГРУП», первісний стягувач: ОСОБА_1 , боржник: Товариство з обмеженою відповідальністю «ОФІСБУД», заінтересована особа: приватний виконавець Телявський Анатолій Миколайович, про заміну сторони стягувача - задовольнити у повному обсязі.

Замінити первісного стягувача ОСОБА_1 на його правонаступника - Товариство з обмеженою відповідальністю «ДЕАЛ ФІНАНС ГРУП» (код ЄДРПОУ 44280974, адреса: 01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 19, офіс 181) щодо виконання рішення, яке винесено Шевченківським районним судом м. Києва 07.08.2020 року у справі № 761/1972/20.

Ухвалу може бути оскаржено до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повний текст ухвали суду не був вручений у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя:

СудШевченківський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення06.09.2023
Оприлюднено04.10.2023
Номер документу113862016
СудочинствоЦивільне
КатегоріяІнші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб)

Судовий реєстр по справі —761/1972/20

Ухвала від 12.12.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Мальцев Д. О.

Ухвала від 06.09.2023

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Мальцев Д. О.

Рішення від 07.08.2020

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Мальцев Д. О.

Ухвала від 23.01.2020

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Мальцев Д. О.

Ухвала від 23.01.2020

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Мальцев Д. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні