Ухвала
від 03.10.2023 по справі 447/3061/23
МИКОЛАЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Провадження №2-з/447/13/23 Справа №447/3061/23

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03.10.2023 Миколаївський районний суд Львівської області в складі судді Бачун О.І., за участю секретаря судового засідання Данилів О.І., з участю заявника ОСОБА_1

розглянувши заяву ОСОБА_1 про вжиття заходів забезпечення позову, поданої до подання позовної заяви,

в с т а н о в и в:

26.09.2023 до Миколаївського районного суду Львівської області надійшла заява ОСОБА_1 про вжиття заходів забезпечення позову, поданої до подання позовної заяви, шляхом заборони на вчинення реєстраційних дій щодо об`єкта нерухомого майна в АДРЕСА_1 до розгляду справи по суті.

В судовому засіданні заявник ОСОБА_1 заяву про забезпечення позову підтримав, просив її задоволити.

Заслухавши думку учасників, дослідивши подані документи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини на яких ґрунтуються вимоги про забезпечення позову, об`єктивно оцінивши їх, суд встановив наступні обставини та надав їм правову оцінку.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 просить вжити заходи забезпечення позову, шляхом заборони на вчинення реєстраційних дій щодо об`єкта нерухомого майна в АДРЕСА_1 , зокрема, але невиключно: 1.1. щодо об`єкту житлової нерухомості загальною площею 114,8кв.м./ РНОНМ АДРЕСА_2 / номер об`єкта в РПВН/ 28982100; 1.2. щодо об`єкта нерухомого майна земельної ділянки кадастровий номер 4610800000:01:007:0380, адреса обєкта АДРЕСА_1 площею 0,0826га., вид цільового призначення « Для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд ( присадибна ділянка).» 2. Заборонити ОСОБА_2 та ОСОБА_3 здійснювати виконання будь-яких будівельних та земельних робіт АДРЕСА_1 до вирішення судового спору.

Відповідно до ст. 149 ЦПК України, суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду. Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки заявника, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв`язку із застосуванням відповідних заходів.

Згідно з нормами статті 150 ЦПК України позов забезпечується, зокрема, забороною вчиняти певні дії. Заходи забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.

У постанові Великої Палати Верховного Суду від 15 вересня 2020 року в справі № 753/22860/17 (провадження № 14-88цс20) зазначено, що «умовою застосування заходів забезпечення позову є достатньо обґрунтоване припущення, що невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача. Гарантії справедливого суду діють не тільки під час розгляду справи, але й під час виконання судового рішення. Зокрема тому, розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд повинен врахувати, що вжиття відповідних заходів може забезпечити належне виконання рішення про задоволення позову у разі ухвалення цього рішення, а їх невжиття, навпаки, ускладнити або навіть унеможливити таке виконання. Конкретний захід забезпечення позову буде домірним позовній вимозі, якщо при його застосуванні забезпечується: збалансованість інтересів сторін та інших учасників судового процесу під час вирішення спору; можливість ефективного захисту або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача без порушення або безпідставного обмеження прав та охоронюваних інтересів інших учасників справи чи осіб, що не є її учасниками; можливість виконання судового рішення у разі задоволення вимог, які є ефективними способами захисту порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача».

Відповідно до роз`яснень, що містяться в п. 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України №9 від 22грудня 2006року «Про практику застосування судами цивільного законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову», розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам. Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв`язку із застосуванням відповідних заходів.

З матеріалів заяви про забезпечення позову, вбачаються підстави для часткового задоволення заяви, оскільки заявник звертався в Державну інспекцію архітектури та містобудування та Новороздільське ВП ГУНП уЛьвівській області з приводу недотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності за адресою АДРЕСА_1 . Крім цього, ОСОБА_1 31.08.2023 звертався в Миколаївський районний суд Львівської області із скаргою в порядку ст.303 КПК України щодо невнесення слідчим відомостей в ЄРДР про кримінальне правопорушення. Заявником обгрунтовано необхідність забезпечення позову, надано докази на підтвердження заяви та докази, які підтверджують, що права ОСОБА_1 можуть бути порушені і в чому таке порушення проявилося.

Враховуючи вищевказані норми, вивчивши доводи викладені у заяві про забезпечення позову, суд вважає, що дійсно між сторонами виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду у разі продовження здійснення будь-яких будівельних чи земельних робіт в АДРЕСА_1 .

Керуючись ст. 149-153, 260 ЦПК України, суд,

п о с т а н о в и в:

заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову, подану до подання позовної заяви задоволити частково.

Заборонити ОСОБА_2 та ОСОБА_3 та іншим здійснювати виконання будь-яких будівельних та земельних робіт за адресою: АДРЕСА_1 до вирішення судового спору

Ухвала про забезпечення позову підлягає негайному виконанню у порядку, встановленому для виконання судових рішень.

Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання.

Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного суду протягом 15 днів, починаючи з дня її проголошення.

Суддя Бачун О. І.

СудМиколаївський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення03.10.2023
Оприлюднено04.10.2023
Номер документу113882156
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів

Судовий реєстр по справі —447/3061/23

Ухвала від 05.02.2024

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Мікуш Ю. Р.

Ухвала від 05.02.2024

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Мікуш Ю. Р.

Постанова від 05.02.2024

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Мікуш Ю. Р.

Постанова від 05.02.2024

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Мікуш Ю. Р.

Ухвала від 26.12.2023

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Мікуш Ю. Р.

Ухвала від 26.12.2023

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Мікуш Ю. Р.

Ухвала від 01.12.2023

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Мікуш Ю. Р.

Ухвала від 27.10.2023

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Мікуш Ю. Р.

Ухвала від 27.10.2023

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Мікуш Ю. Р.

Ухвала від 03.10.2023

Цивільне

Миколаївський районний суд Львівської області

Бачун О. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні