Рішення
від 04.10.2023 по справі 301/3062/23
ІРШАВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 301/3062/23

2/301/855/23

З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"04" жовтня 2023 р. м. Іршава

Іршавськийрайонний суд Закарпатської області в особі головуючої Пітерських М.О., при секретарі Чийпеш А.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Іршава в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Приватного акціонерного товариства «Іршавський абразивний завод», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача: Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області, про стягнення нарахованої, але не виплаченої допомоги по вагітності й пологах, та стягнення моральної шкоди,

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1 звернулася в Іршавський районний суд Закарпатської області з позовом до ПрАТ «Іршавський абразивний завод», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача: Головне управління ПФУ в Закарпатській області, про стягнення нарахованої, але не виплаченої допомоги по вагітності й пологах, та стягнення моральної шкоди.

Позовні вимоги мотивовано тим, що ОСОБА_1 з 30 червня 2015 року є працівником ПрАТ «Іршавський абразивний завод». З 09 листопада 2018 року позивачка як найманий працівник працює на посаді секретаря керівника в приймальні ПрАТ «Іршавський абразивний завод». 12 грудня 2022 року ОСОБА_1 подала керівнику ПрАТ «Іршавський абразивний завод» Березі А.В. заяву з листком непрацездатності про надання їй відпустки у зв`язку із вагітністю та пологами та нарахування і виплати допомоги по вагітності та пологах. Однак, станом на сьогодні відповідачем не виплачено позивачці допомогу по вагітності та пологах.

З метою досудового врегулювання спору ОСОБА_1 неодноразово зверталась до керівництва ПрАТ «Іршавський абразивний завод» із заявами для з`ясування про причини не виплати їй допомоги по вагітності та пологах. Однак, відповідачем вказані звернення позивачки проігноровані, не розглянуті, відповіді на вказані звернення не надані. Крім того, позивачка зверталася по даному питанню в різні підприємства, установи, організації з метою досудового врегулювання спору, однак вказані звернення не дали ніякого позитивного результату.

ОСОБА_1 звернулася із заявою до ВП №1 Хустського РУП ГУ НП в Закарпатській області про вчинення кримінального правопорушення щодо неправомірних дій керівника ПрАТ «Іршавський абразивний завод» ОСОБА_2 , а саме не виплати допомоги по вагітності та пологах. По даному факту 20.05.2023 року дізнавачем СД ВП №1 Хустського РУП ГУ НП в Закарпатській Ловгою А. внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023078100000107 та розпочато досудове розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.175 КК України.

З відповіді Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області від 17.07.2023 року за №0700-0313-8/38044 встановлено, що 18.01.2023 року до Пенсійного фонду України із заявою-розрахунком №00222189-2023-1 звернувся ПрАТ «Іршавський абразивний завод». До заяви-розрахунку було включено листок непрацездатності №6070269-2011579000-1 по вагітності та пологах ОСОБА_1 за період з 12.12.2022 року по 16.04.2023 року на суму 27733,86 грн. Зазначена заява-розрахунок була профінансована Пенсійним фондом України 23.01.2023 року. У травні 2023 року до ПФУ надходило адвокатське звернення в інтересах ОСОБА_1 . В ході розгляду звернення встановлено, що роботодавець ПрАТ «Іршавський абразивний завод» самостійно, не повідомляючи ні Головне управління ПФУ в Закарпатській області, ні Пенсійний фонд України, 08.02.2023 року повернув всю суму допомоги по вагітності та пологах в розмірі 27733,86 грн. Роботодавець здійснив повернення на неналежний рахунок, що утруднить у майбутньому повторне замовлення коштів для ОСОБА_1 по даному листку непрацездатності.

В день оформлення медичного висновку про тимчасову непрацездатність у зв`язку із вагітністю та пологами ОСОБА_1 проінформувала свого роботодавця через працівника відділу кадрів про цей факт та надала заяву, за якою просила перерахувати належну їй допомогу. Крім того, згідно п.2 розділу ІІ Порядку видачі (формування) листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності, затвердженого наказом МОЗ від 17.06.2021 року №1234, сформований листок непрацездатності надсилається страхувальникам, з якими застрахована особа перебуває у трудових відносинах (за основним місцем роботи та за сумісництвом) через кабінет страхувальника на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України. Таким чином, відповідача своєчасно проінформовано про настання страхового випадку.

Через не виплату роботодавцем допомоги по вагітності та пологах позивачка зазнала сильних душевних та моральних страждань, адже перебуваючи у відпустці по вагітності та пологах вона не мала ніякого доходу, заробітну плату не отримувала, не отримала і допомоги по вагітності та пологах, що у свою чергу призвело до сильних душевних та моральних страждань. Внаслідок порушення відповідачем конституційного права позивачки на оплату праці, було порушено звичний для останньої уклад життя, що завдало їй моральних страждань, які виразилися у втраті нормальних життєвих зв`язків, що вимагало від неї додаткових зусиль для організації свого життя, остання зазнала втрат немайнового характеру, тобто їй завдано моральної шкоди.

Моральна шкода підлягає відшкодуванню незалежно від майнової шкоди. Безумовно, моральну шкоду неможливо компенсувати в повному обсязі, оскільки немає і не може бути точних критеріїв майнового вираження щиросердечного болю, честі, гідності особи, тому будь-який її розмір буде мати суто умовне вираження. Тому з урахуванням вимог розумності та справедливості, враховуючи характер порушення її прав та глибину душевних страждань, ОСОБА_1 вважає за необхідне стягнути з відповідача на її користь моральну шкоду в розмірі десяти мінімальних заробітних плат, яка становить 67000 грн.

Враховуючи наведене, ОСОБА_1 просила стягнути з ПрАТ «Іршавський абразивний завод» на свою користь нараховані та невиплачені кошти по вагітності та пологах згідно листка непрацездатності в сумі 27733,86 грн. та 67000 грн. моральної шкоди.

Ухвалою Іршавського районного суду від 06.09.2023 року відкрито провадження у справі, справу призначено до судового розгляду за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін.

03 жовтня 2023 року до суду від Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області надійшли письмові пояснення на позовну заяву, в яких зазначено таке. 18.01.2023 року до Пенсійного фонду України із заявою-розрахунком №00222189-2023-1 звернувся ПрАТ «Іршавський абразивний завод». До заяви-розрахунку було включено листок непрацездатності №6070269-20115799000-1 по вагітності та пологах працівниці ПрАТ «Іршавський абразивний завод» ОСОБА_1 за період з 12.12.2022 року по 16.04.2023 року на суму 27733,86 грн. (заяву-розрахунок опрацьовано 23.01.2023 року). У травні 2023 року встановлено, що роботодавець ПрАТ «Іршавський абразивний завод» самостійно, не повідомляючи ні Головне управління ПФУ в Закарпатській області, ні Пенсійний фонд України 08.02.2023 року повернув всю суму допомоги по вагітності та пологах в розмірі 27733,86 грн. Роботодавець здійснив повернення на неналежний рахунок, що утруднить в майбутньому повторне замовлення коштів для ОСОБА_1 по даному листку непрацездатності

У судове засідання позивачка ОСОБА_1 та її представник ОСОБА_3 не з`явилися, про день, час та місце розгляду справи були належним чином повідомлені, подали заяву, згідно якої позовні вимоги підтримали, просили такі задовольнити у повному обсязі, розглянути справу по суті без їх участі (а.с. 55, 56, 63).

Представник відповідача - ПрАТ «Іршавський абразивний завод» в судове засідання не з`явився, про день, час та місце розгляду справи був належним чином повідомлений, причини неявки не повідомив, поважність неявки не підтвердив, відзиву на позов не подав (а.с. 57-58).

Представник третьої особи - Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області Пентек А.Ю. в судове засідання не з`явилася, про день, час та місце розгляду справи була належним чином повідомлена, згідно поданих до суду письмових пояснень справу просила розглянути без її участі (а.с.59-62).

Дослідивши матеріали справи, з`ясувавши повно і всебічно обставини, на які сторона посилалася, як на підставу своїх вимог, оцінивши докази на ствердження цих обставин в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають до задоволення, виходячи з таких підстав.

За змістом статей 15, 16 ЦК України кожна особа має право на звернення до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права у разі його порушення, невизнання або оспорювання та інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.

Відповідно до ст.4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Згідно із ч.1 ст.5 ЦПК України, здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.

Конституція України в статті 46 передбачає, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

З матеріалів справи вбачається, що позивачка ОСОБА_1 перебуває у трудових відносинах з ПрАТ «Іршавський абразивний завод», а саме: з 30.06.2015 року до 09.11.2018 року позивачка ОСОБА_1 працювала в ПрАТ «Іршавський абразивний завод» секретарем-друкарем в приймальні, а з 09.11.2018 року вона працює секретарем керівника в приймальні.

Дані обставини підтверджуються копією трудової книжки позивачки серії НОМЕР_1 від 30.06.2015 року (а.с. 22-24).

Відповідно дост.253,254КЗпП України,особи,які працюютьза трудовимдоговором (контрактом)на підприємствах,в установах,організаціях незалежновід формивласності,виду діяльностіта господарюванняабо уфізичної особи,підлягають загальнообов`язковомудержавному соціальномустрахуванню. Основними джерелами коштів загальнообов`язкового державного соціального страхування є внески роботодавців (роботодавців - фізичних осіб), працівників. Бюджетні та інші джерела коштів, необхідні для здійснення загальнообов`язкового державного соціального страхування, передбачаються відповідними законами з окремих видів загальнообов`язкового державного соціального страхування.

Правові, фінансові та організаційні засади загальнообов`язкового державного соціального страхування, гарантії працюючим громадянам щодо їх соціального захисту у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності, вагітністю та пологамивідповідно до Основ законодавства України про загальнообов`язкове державне соціальне страхування визначає Закон України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування».

Згідно інформаційної довідки з електронної системи охорони здоров`я медичний висновок про тимчасову непрацездатність по вагітності та пологах, виданої ОСОБА_1 від 12.12.2022 року, період непрацездатності позивачки становив з 12.12.2022 року по 16.04.2023 року (а.с.10).

Підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності (ч.1 ст.31 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування» в редакції від 02.04.2022 року чинній, на момент виникнення спірних правовідносин).

12.12.2022 року ОСОБА_1 подала керівнику ПрАТ «Іршавський абразивний завод» заяву з листком непрацездатності про надання їй відпустки у зв`язку з вагітністю та пологами та нарахування і виплати допомоги по вагітності та пологах. В день оформлення медичного висновку про тимчасову непрацездатність у зв`язку з вагітністю та пологами ОСОБА_1 проінформувала свого роботодавця та надала заяву, згідно якої просила перерахувати належну їй допомогу, тобто своєчасно проінформувала про настання страхового випадку.

Однак, до цього часу допомога по вагітності та пологах ОСОБА_1 відповідачем не виплачена.

03 березня 2023 року ОСОБА_1 направила керівнику ПрАТ «Іршавський абразивний завод» Березі А.В. заяву від 03.03.2023 року з проханням надати інформацію щодо виплати їй лікарняного «у зв`язку з вагітністю та пологами» (а.с. 14, 15). Відповіді на дану заяву отримано не було.

З приводу не виплати ПрАТ «Іршавський абразивний завод» допомоги по вагітності та пологах ОСОБА_1 також зверталася із заявами в Закарпатську обласну прокуратуру від 18.03.2023 року (а.с.11,12,13) та Західне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці від 15.03.2023 року (а.с. 16, 17, 18, 19-20), що не дало жодного позитивного результату.

За фактом не виплати ОСОБА_1 роботодавцем ПрАТ «Іршавський абразивний завод» допомоги по вагітності і пологам, 20.05.2023 року внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023078100000107 та розпочато досудове розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.175 КК України.

Законом України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування» (в редакції від 02.04.2022 року) одним із обов`язків роботодавця як страхувальника в ст.15 ч.2 п.1 передбачено надання та оплату застрахованим особам у разі настання страхового випадку відповідного виду матеріального забезпечення, страхових виплат та соціальних послуг згідно із цим Законом.

Згідно з п.2 ч.1 ст.20 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування» (в редакції від 02.04.2022 року), допомога по вагітності та пологах відноситься до видів матеріального забезпечення та соціальних послуг, які надаються за страхуванням у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності.

Порядок фінансування Фондом соціального страхування України страхувальників на час виникнення спірних правовідносин був передбачений ст.34 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування» (в редакції від 02.04.2022 року), згідно якої фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам здійснюється робочими органами Фонду в порядку, встановленому правлінням Фонду. Підставою для фінансування страхувальників робочими органами Фонду є оформлена за встановленим зразком заява-розрахунок, що містить інформацію про нараховані застрахованим особам суми матеріального забезпечення за їх видами. Робочі органи Фонду здійснюють фінансування страхувальників протягом десяти робочих днів після надходження заяви. У разі якщо сума отриманих страхувальником від Фонду страхових коштів перевищує фактичні витрати на надання матеріального забезпечення, невикористані страхові кошти повертаються до робочого органу Фонду, що здійснив фінансування, протягом трьох робочих днів.

Страхувальник відкриває окремий поточний рахунок для зарахування страхових коштів у банках у порядку, встановленому Національним банком України. Страхувальник, який є бюджетною установою, відкриває окремий рахунок для зарахування страхових коштів в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики. Кошти Фонду, що надходять на зазначений рахунок, обліковуються на окремому субрахунку. Страхові кошти, зараховані на окремий поточний рахунок у банку або на окремий рахунок в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів (далі - окремий рахунок), можуть бути використані страхувальником виключно на надання матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам.

Відповідно до ч.1 ст.25 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування» (в редакції від 02.04.2022 року) та ч.1 ст.179 КЗпП України, допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке компенсує втрату заробітної плати (доходу) за період відпустки у зв`язку з вагітністю та пологами. Допомога по вагітності та пологах застрахованій особі виплачується за весь період відпустки у зв`язку з вагітністю та пологами, тривалість якої становить 70 календарних днів до пологів і 56 (у разі ускладнених пологів або народження двох чи більше дітей - 70) календарних днів після пологів. Жінкам, віднесеним до 1-3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, допомога по вагітності та пологах виплачується за 180 календарних днів зазначеної відпустки (90 - до пологів та 90 - після пологів). Розмір зазначеної допомоги обчислюється сумарно та надається застрахованій особі в повному обсязі незалежно від кількості днів відпустки, фактично використаних до пологів.

Згідно з ч.1 ст.26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування» (в редакції від 02.04.2022 року), допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі (крім працівників та гіг-спеціалістів резидентів Дія Сіті) у розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати (доходу), обчисленої у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, і не залежить від страхового стажу.

Відповідно до ч.4 ст.23 Закону України «Про відпустки» (в редакції від 19.11.2022 року), фінансування допомоги по вагітності та пологах провадиться з коштів державного соціального страхування.

З листа Головного управління ПФУ в Закарпатській області від 17.07.2023 року №0700-0313-8/38044 вбачається, що 18.01.2023 року до Пенсійного фонду України із заявою-розрахунком №00222189-2023-1 звернувся ПрАТ «Іршавський абразивний завод». До заяви-розрахунку було включено листок непрацездатності №6070269-2011579000-1 по вагітності та пологах ОСОБА_1 за період з 12.12.2022 року по 16.04.2023 року на суму 27733,86 грн. (заяву-розрахунок опрацьовано та прийнято 20.01.2023 року). Зазначена заява-розрахунок була профінансована Пенсійним фондом України 23.01.2023 року.

Однак, роботодавець ПрАТ «Іршавський абразивний завод» самостійно, не повідомляючи ні Головне управління ПФУ в Закарпатській області, ні Пенсійний фонд України 08.02.2023 року повернув всю суму допомоги по вагітності та пологах в розмірі 27733,86 грн. Роботодавець здійснив повернення на неналежний рахунок, що утруднить в майбутньому повторне замовлення коштів для ОСОБА_1 по даному листку непрацездатності (а.с. 25-26).

Згідно з п.9 Порядку фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхуванняУкраїни,затвердженого ПостановоюПравління Фондусоціального страхуванняУкраїни від19.07.2018року №12,після надходженнякоштів,зазначених узаяві-розрахунку,на рахунокстрахувальника,останній зобов`язанийздійснити виплатувідповідного матеріальногозабезпечення непізніше,ніж устроки,визначені уч.2ст.32Закону України«Про загальнообов`язковедержавне соціальнестрахування» (вредакції від02.04.2022року),якою передбачено,зокрема,що допомогапо тимчасовійнепрацездатності,по вагітностіта пологахвиплачується застрахованим особам, які працюють на умовах трудового договору (контракту), інших підставах, передбачених законом, - у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати.

Тобто з моменту надходження коштів Фонду соціального страхування України на оплату допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах на окремий рахунок роботодавця розпорядником таких коштів стає сам роботодавець, який зобов`язаний здійснити виплату застрахованій особі відповідного матеріального забезпечення в найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати. Якщо роботодавець не вчинив таких дій, то відповідальність за невиплату такого відшкодування покладається на роботодавця.

Вказане узгоджується з висновком Великої Палати Верховного Суду у постанові №522/16890/20 (провадження №14-15цс23) від 26.07.2023 року.

Відповідно до ст. 4 ЗУ «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування» (в редакції від 01.01.2023 року), уповноваженим органом управління в системі загальнообов`язкового державного соціального страхування у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку (далі - уповноважений орган управління) є Пенсійний фонд України.

Отже, судом встановлено, що Пенсійним фондом України 23.01.2023 року на рахунок ПрАТ «Іршавський абразивний завод», як роботодавця ОСОБА_1 , було перераховано суму допомоги по вагітності та пологах в розмірі 27733,86 грн. за період з 12.12.2022 року по 16.04.2023 року.

Однак допомога по вагітності та пологах роботодавцем, який став розпорядником вказаних коштів і який зобов`язаний був здійснити виплату застрахованій особі в установлений строк, таку виплату позивачці не провів без поважних причин.

Позивач надала всі необхідні документи для нарахування та виплати їй допомоги, однак відповідач не виконав приписи чинного законодавства для виплати позивачу допомоги по вагітності та пологам, чим порушив її права.

За таких обставин суд вважає, що позов ОСОБА_1 в частині стягнення з ПрАТ «Іршавський абразивний завод» 27733,86 грн. нарахованої, але не виплаченої допомоги по вагітності та пологах в сумі 27733,86 грн. підлягає до задоволення.

Що стосується позовної вимоги ОСОБА_1 про відшкодування моральної шкоди, суд приходить до таких висновків.

Відповідно до ст.237-1 КЗпП України, відшкодування роботодавцем моральної шкоди працівнику провадиться у разі, якщо порушення його законних прав призвели до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв`язків і вимагають від нього додаткових зусиль для організації свого життя. Порядок відшкодування моральної шкоди визначається законодавством.

ОСОБА_1 просить стягнути з ПрАТ «Іршавський абразивний завод» на свою користь 67000 грн. моральної шкоди.

Вимоги мотивувала тим, що внаслідок порушення відповідачем конституційного права позивачки на оплату праці та соціальний захист, позивачка ОСОБА_4 зазнала сильних душевних та моральних страждань, тобто їй завдано моральної шкоди.

Вирішуючи питання про стягнення моральної шкоди, суд відповідно п.2 ч.3 ст.23 ЦК України та постанови Пленуму Верховного Суду України №4 від 31 березня 1995 року «Про судову практику у справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди» враховує характер правопорушення, глибину душевних страждань позивачки, ступінь вини відповідача, а також вимоги розумності і справедливості.

Будь-яка компенсація моральної шкоди не може бути адекватною дійсним стражданням, тому будь-який її розмір може мати суто умовний вираз.

Підставою для пред`явлення позову є передусім факт заподіяння позивачці моральної шкоди внаслідок не виплати їй допомоги по вагітності та пологах, що спричинило їй душевні страждання та негативні переживання. Перебуваючи у відпустці по вагітності та пологах, позивачка не мала ніякого доходу, заробітну плату не отримувала. Не виплата відповідачем допомоги по вагітності та пологах, позбавило позивачку, яка очікувала на народження дитини, засобів для існування, поставило її у скрутне матеріальне становище, що призвело до порушення її звичного укладу життя, вимагало від неї додаткових зусиль для організації свого життя.

За таких обставин, враховуючи глибину душевних страждань позивачки, ступінь вини відповідача, а також вимоги розумності і справедливості, суд вважає, що позивачкою доведено факт заподіяння їй відповідачем моральної шкоди довготривалою невиплатою допомоги по вагітності та пологах, тому суд вважає позовні вимоги про стягнення моральної шкоди задовольнити та стягнути з ПрАТ «Іршавський абразивний завод» на користь ОСОБА_1 67000 грн. моральної шкоди.

Відповідач відзиву на позов не подав.

Відповідно до ч.1 та п.1 ч.2 ст.141 ЦПК України, суд вважає стягнути з відповідача на користь позивачки судові витрати по справі у виді 1073,60 грн. судового збору, що був сплачений позивачкою при зверненні до суду (а.с.2).

Керуючись ст. 15 ч.2 п.1, ч.4-5, 20, 25, 32, 34 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування» в редакції від 02.04.2022 року, ст. 23 ч.3 Закону України «Про відпустки» в редакції від 19.11.2022 року, ст. 179, 237-1 КЗпП України, ст. 15, 16 ЦК України, ст. 12, 13, 76-81, 89, 263-265, 274, 279, 280 ЦПК України,

р і ш и в :

Позов задовольнити.

Стягнути зПриватного акціонерноготовариства «Іршавськийабразивний завод»,юридична адреса:90100,м.Іршава,вул.Федорова,№12,Хустського району,Закарпатської області,код ЄДРПОУ00222189,на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,зареєстрованої в АДРЕСА_1 ,мешканки АДРЕСА_2 ,РНОКПП НОМЕР_2 ,нараховану таневиплачену допомогупо вагітностіта пологахзгідно злистком непрацездатності№6070269-2011579000-1 за період з 12 грудня 2022 року по 16 квітня 2023 року в сумі 27733 (двадцять сім тисяч сімсот тридцять три) грн. 86 коп.

Стягнути з Приватного акціонерного товариства «Іршавський абразивний завод», юридична адреса: 90100, м. Іршава, вул. Федорова, №12, Хустського району, Закарпатської області, код ЄДРПОУ 00222189, на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої в АДРЕСА_1 , мешканки АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 , моральну шкоду в сумі 67000 (шістдесят сім тисяч) грн.

Стягнути з Приватного акціонерного товариства «Іршавський абразивний завод», юридична адреса: 90100, м. Іршава, вул. Федорова, №12, Хустського району, Закарпатської області, код ЄДРПОУ 00222189, на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої в АДРЕСА_1 , мешканки АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 , судові витрати у розмірі 1073 (одна тисяча сімдесят три) грн. 60 коп.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд, якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано позивачкою протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до Закарпатського апеляційного суду.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Повне судове рішення складено 04 жовтня 2023 року.

Головуюча: М. О. Пітерських

СудІршавський районний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення04.10.2023
Оприлюднено05.10.2023
Номер документу113908142
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них

Судовий реєстр по справі —301/3062/23

Постанова від 09.05.2024

Цивільне

Закарпатський апеляційний суд

Джуга С. Д.

Ухвала від 29.01.2024

Цивільне

Закарпатський апеляційний суд

Джуга С. Д.

Ухвала від 18.01.2024

Цивільне

Закарпатський апеляційний суд

Джуга С. Д.

Ухвала від 05.12.2023

Цивільне

Закарпатський апеляційний суд

Джуга С. Д.

Ухвала від 14.11.2023

Цивільне

Іршавський районний суд Закарпатської області

Даруда І. А.

Ухвала від 14.11.2023

Цивільне

Іршавський районний суд Закарпатської області

Даруда І. А.

Рішення від 04.10.2023

Цивільне

Іршавський районний суд Закарпатської області

Пітерських М. О.

Ухвала від 06.09.2023

Цивільне

Іршавський районний суд Закарпатської області

Пітерських М. О.

Ухвала від 31.08.2023

Цивільне

Іршавський районний суд Закарпатської області

Пітерських М. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні