Справа № 308/4082/23
1-кп/308/345/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 вересня 2023 року м. Ужгород
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області в складі :
головуючого судді ОСОБА_1 ,
секретар судового засідання ОСОБА_2
у складі учасників справи:
прокурора ОСОБА_3
обвинуваченої ОСОБА_4
обвинуваченого ОСОБА_5
захисників: ОСОБА_6
ОСОБА_7
кримінальне провадження1-кп/308/345/22
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в приміщенні зали суду в місті Ужгороді обвинувальний акт у кримінального провадження № 12022078030000682, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань від19червня 2022 року про обвинувачення
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українки, громадянки України, уродженки с.м.т.Великий Березний Закарпатської області, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 , адвоката, раніше не судимої,
у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст. 332, ч. 3 ст. 358 Кримінального кодексу України,-
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянина України, уродженця російської федерації, проживаючого за адресою: АДРЕСА_3 , не одруженого, водія-менеджера ТОВ «Артіс-Груп», раніше не судимого,
у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст. 332, ч. 3 ст. 358 Кримінального кодексу України,-
встановив:
В провадженні Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області знаходиться обвинувальний акт у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за у кримінальному провадженні № 12022078030000682, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань від19червня 2022 року про обвинувачення ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.3 ст.332, ч.4 ст. 358 КК України.
Ухвалою Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 20 березня 2023 року призначено підготовче судове засідання на 27 березня 2023 року .
Від захисника обвинуваченої ОСОБА_4 адвоката ОСОБА_8 24.03.2023 року надійшло клопотання про повернення обвинувального акту прокурору на підставі п. 5 ч. 2 ст. 291 КПК України, вважає, що обвинувачення не конкретизоване, що свідчить про порушення права на справедливий суд, оскільки обвинувачення має бути конкретним, зрозумілим без будь яких суперечностей.
Захисник обвинуваченої ОСОБА_4 адвокат ОСОБА_7 під час підготовчого судового засідання заявив клопотання про закриття кримінального провадження у зв`язку із відсутністю в діях ОСОБА_4 складу кримінального правопорушення, обґрунтовуючи його тим, що оголошена адвокату ОСОБА_4 підозра складена неналежним прокурором та оголошена у порядку ст. ст. 36,37 КПК України, а саме прокурором який не здійснює процесуальне керівництво у даному кримінальному провадження.
В судовому засіданні обвинувачена ОСОБА_4 підтримала клопотання своїх захисників в повному обсязі.
Прокурор в судовому засіданні відносно клопотань захисників заперечував, вважає їх такими, що не підлягають до задоволення, зазначив, що обвинувальний акт відповідає вимогам с. 291 КПК України, підстав для закриття провадження у справі не вбачає, просив призначити справу до судового розгляду по суті.
Обвинувачений ОСОБА_5 та його захисник адвокат ОСОБА_6 при вирішенні вказаних клопотань поклались на розсуд суду.
Заслухавши думки учасників судового провадження, дослідивши обвинувальний акт та додані до нього матеріали, суд приходить до наступних висновків.
Щодо клопотання про повернення обвинувального акту.
Частиною 3 ст. 314 КПК України визначено, що у підготовчому судовому засіданні суд має право повернути обвинувальний акт прокурору, якщо він не відповідає вимогам КПК України (пункт 3) чи призначити судовий розгляд на підставі обвинувального акта (пункт 5).
Вимоги до обвинувального акту викладені у ст.291 КПК України.
Відповідно до положень п.13 ч.1 ст.3, ч.4 ст.110, ч.1 ст.291 КПК України обвинувальний акт - це процесуальний акт-документ, у якому формулюється твердження про вчинення певною особою діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність, який після його складання слідчим затверджується прокурором, а також може бути складений прокурором.
Пункт 5 частини 2 статті 291 КПК України передбачає, що обвинувальний акт, серед іншого, має містити виклад фактичних обставин кримінального правопорушення, які прокурор вважає встановленими, а також правову кваліфікацію кримінального правопорушення з посиланням на положення закону і статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність та формулювання обвинувачення.
Обвинувальний акт підписується слідчим, дізнавачем та прокурором, який його затвердив, або лише прокурором, якщо він склав його самостійно (частина 2 статті 291 КПК України).
Частиною 1 ст. 337 КПК України встановлено, що судовий розгляд проводиться лише стосовно особи, якій висунуте обвинувачення, і лише в межах висунутого обвинувачення відповідно до обвинувального акту, крім випадків, передбачених цією статтею.
Отже, при складенні обвинувального акту прокурор має право викласти в ньому ті фактичні обставини кримінального правопорушення, які він вважає встановленими та на підставі цього на свій розсуд здійснити кваліфікацію кримінального правопорушення із посиланням на положення закону України про кримінальну відповідальність.
Як вбачається зі змісту обвинувального акту в зазначеному кримінальному провадженні при викладенні фактичних обставин справи та формулюванні обвинувачення відносно обвинуваченої ОСОБА_4 прокурором зазначено ті обставини вчинення злочину, які він вважає встановленими. Обвинувальний акт підписаний прокурором, який його затвердив.
При цьому у підготовчому провадженні судом не вирішується питання про доведеність вини обвинуваченого, оскільки це прерогатива суду під час судового розгляду справи по суті. Завданням цього провадження є процесуальне та організаційне забезпечення проведення судового розгляду. На стадії підготовчого провадження виконується функція контролю за досудовим розслідуванням, відповідність вимогам КПК України обвинувального акта та організаційна (підготовча) функція до наступної стадії судового провадження - судового розгляду з метою створення належних умов для успішного виконання завдань кримінального судочинства.
За наведених обставин суд дійшов висновку, що обвинувальний акт складений у відповідності до вимог ст.291 КПК України, при його затвердженні прокурором дотримано вимоги процесуального закону, підстави для повернення обвинувального акту відсутні.
Щодо клопотання про закриття кримінального провадження.
Відповідно до положень ч. 3ст. 314 КПК Україниу підготовчому судовому засіданні суд має право, закрити кримінальне провадження у разі встановлення підстав, передбачених пунктами 5-8,10 частини першої або частиною другоюстатті 284 КПК України.
Відповідно до п.2 ч.1ст.284 КПК Україникримінальне провадження закривається в разі, якщо встановлена відсутність в діянні складу кримінального правопорушення.
За правилами ч. 7 ст.284КПК України суд зобов`язаний ухвалити виправдувальний вирок, якщо обставини, передбачені пунктами 1, 2 частини першої цієї статті, виявляються під час судового розгляду.
Також виправдувальний вирок, згідно з ч. 1ст. 373 КПК України, ухвалюється в разі, якщо не доведено, що: 1) вчинено кримінальне правопорушення, в якому обвинувачується особа; 2) кримінальне правопорушення вчинене обвинуваченим; 3) в діянні обвинуваченого є склад кримінального правопорушення.
Отже, наведені норми кримінального процесуального закону однозначно визначають вичерпний перелік підстав, в разі встановлення яких кримінальне провадження закривається судом у підготовчому судовому засіданні, та перелік підстав, за наявності яких суд ухвалює виправдувальний вирок за результатами судового розгляду.
Обставини, на які посилається захисник у клопотанні, як на підставу закриття кримінального провадження є предметом судового розгляду, а тому рішення за ним може бути прийнято лише при постановленні вироку.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що у клопотанні захисниками не наведено обставин, які передбачені у пункті другому ч. 3 ст. 314 КПК України, як підстав закриття судом кримінального провадження у підготовчому судовому засіданні, тому клопотання захисника про закриття кримінального провадження задоволенню не підлягає.
Дане кримінальне провадження підсудне Ужгородському міськрайонному суду Закарпатської області.
Інших підстав для закриття кримінального провадження згідно ст. 284 КПК України та зупинення кримінального провадження не має.
Підстави для прийняття судом рішення, передбаченого п. п. 1-4 ч. 3 ст. 314 КПК України відсутні.
Запобіжний захід обраний обвинуваченим ОСОБА_4 та ОСОБА_9 застава. Порушень вимог КПК України, що регламентують порядок розслідування справ не виявлено.
Інших клопотань учасники кримінального провадження не заявлено.
Заслухавши думку учасників підготовчого судового засідання, суд вважає, що наявні достатні підстави для призначення судового розгляду.
На підставі викладеного, керуючись: ст.ст. 314- 315 КПК України, суд -
постановив:
У задоволенні клопотання захисника обвинуваченої ОСОБА_4 адвоката ОСОБА_8 , про повернення обвинувального акту прокурору -відмовити.
Клопотання захисника ОСОБА_7 про закриття кримінального провадження № 12022078030000682 відомості щодо якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 19 червня 2022 про обвинувачення ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч.3 ст.332, ч.3 ст. 358 КК України, на підставі п. 2 ч. 1ст. 284 КПК України- залишити без задоволення.
Призначити у кримінальному провадженні № 12022078030000682 відомості щодо якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 19 червня 2022 про обвинувачення ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч.3 ст.332, ч.3 ст. 358 КК України - до судового розгляду по суті у відкритому судовому засіданні в приміщенні Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області (м.Ужгород, вул. Загорська, 53) на 05 жовтня 2023 року об 15 год. 30 хв.
Розгляд кримінального провадження здійснювати суддею одноособово.
У судове засідання викликати учасників кримінального провадження.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Заперечення проти ухвали можуть бути включені до апеляційної скарги на судові рішення, передбачені ч.1ст.392 КПК України.
Повний текстухвали виготовленота проголошено04.10.2023року о17год.30хв.Через перебуваннясудді з02.10.2023року по03.10.20123року включноу відпустці.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 28.09.2023 |
Оприлюднено | 05.10.2023 |
Номер документу | 113915181 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері охорони державної таємниці, недоторканності державних кордонів, забезпечення призову та мобілізації Незаконне переправлення осіб через державний кордон України |
Кримінальне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Дегтяренко К. С.
Кримінальне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Дегтяренко К. С.
Кримінальне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Дегтяренко К. С.
Кримінальне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Дегтяренко К. С.
Кримінальне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Дегтяренко К. С.
Кримінальне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Дегтяренко К. С.
Кримінальне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Дегтяренко К. С.
Кримінальне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Дегтяренко К. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні