ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без розгляду
05 жовтня 2023 рокум. ПолтаваСправа № 440/8882/23
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Ясиновського І.Г.,
за участі:
секретаря судового засідання Лазірської Ж.Е.,
прокурора - Пальонної О.О.,
представників позивача - Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Полтавській області - Мусійка О.О., Соловйової Н.М.,
представника відповідача - Сухорукової О.А.,
розглянувши у підготовчому засіданні справу за адміністративним позовом керівника Миргородської окружної прокуратури в інтересах держави в особі органу, уповноваженого державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах: Виконавчого комітету Гадяцької міської ради, Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Полтавській області до Комунального некомерційного підприємства "Гадяцька міська центральна лікарня" про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
29 червня 2023 року до Полтавського окружного адміністративного суду надійшов позов керівника Миргородської окружної прокуратури в інтересах держави в особі органу, уповноваженого державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах: Виконавчого комітету Гадяцької міської ради, Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Полтавській області до Комунального некомерційного підприємства "Гадяцька міська центральна лікарня", відповідно до якої просив :
визнати протиправною бездіяльність Комунального некомерційного підприємства «Гадяцька міська центральна лікарня» Гадяцької міської ради щодо не приведення протирадіаційного укриття № 60976, що перебуває на його балансі в належний для експлуатації стан;
зобов`язати Комунальне некомерційне підприємство «Гадяцька міська центральна лікарня» Гадяцької міської ради привести у стан готовності захисну споруду - протирадіаційне укриття №60976, що знаходиться за адресою: вул. Лохвицька, 1, м. Гадяч, Полтавської області, з метою використання її за призначенням у відповідності до «Вимог щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту», затверджених Наказом Міністерства внутрішніх справ України № 579 від 09.07.2018.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 04 липня 2023 року прийнято позовну заяву до розгляду та провадження у справі відкрито. Вирішено розгляд справи проводити за правилами загального позовного провадження.
25 вересня 2023 року до суду надійшло клопотання керівника Миргородської окружної прокуратури про залишення без розгляду позову у справі № 440/8882/23 з підстав приведення відповідачем у стан готовності захисну споруду - протирадіаційне укриття №60976, що знаходиться за адресою: вул. Лохвицька, 1, м. Гадяч, Полтавської області після відкриття провадження у даній справі /а.с. 90-92, 104-106, т.2/.
29 вересня 2023 року до суду надійшли додаткові пояснення представника Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Полтавській області, відповідно до яких останній просив про залишення без розгляду позову у справі № 440/8882/23 з підстав приведення відповідачем у стан готовності захисну споруду - протирадіаційне укриття №60976, що знаходиться за адресою: вул. Лохвицька, 1, м. Гадяч, Полтавської області /а.с.123-124, т.2/.
04 жовтня 2023 року на електронну пошту суду надійшла скріплена кваліфікованим електронним підписом заява представника Виконавчого комітету Гадяцької міської ради про залишення позову без розгляду у даній справі.
Відповідно до частини 1 статті 54 Кодексу адміністративного судочинства України органи та особи, які визначені у статті 53 цього Кодексу і звертаються до адміністративного суду в інтересах інших осіб, мають процесуальні права й обов`язки особи, в інтересах якої вони діють, за винятком права закінчувати справу примиренням.
Частиною 3 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Пунктом 5 частини 1 статті 240 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, якщо надійшла заява позивача про залишення позову без розгляду.
Зважаючи на те, що прокурор має процесуальні права та обов`язки особи, в інтересах якої діє, тобто позивача, а позивач має право самостійно розпоряджатися процесуальними правами щодо предмету спору, у тому числі й правом підтримувати позовні вимоги чи не підтримувати їх, з урахуванням наявності заяв від позивачів, а саме: Виконавчого комітету Гадяцької міської ради та Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Полтавській області про залишення без розгляду позову, поданих до розгляду справи по суті, суд вважає за можливе задовольнити клопотання керівника Миргородської окружної прокуратури, Виконавчого комітету Гадяцької міської ради, Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Полтавській області та залишити позов без розгляду.
Керуючись статтями 205, 240, 242, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
Позов керівника Миргородської окружної прокуратури в інтересах держави в особі органу, уповноваженого державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах: Виконавчого комітету Гадяцької міської ради, Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Полтавській області до Комунального некомерційного підприємства "Гадяцька міська центральна лікарня" про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії - залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена до Другого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня складення судового рішення шляхом подання апеляційної скарги в порядку, визначеному частиною восьмою статті 18, частинами сьомою-восьмою статті 44 та статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України, а також з урахуванням особливостей подання апеляційних скарг, встановлених підпунктом 15.5 підпункту 15 пункту 1 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст ухвали складено 05 жовтня 2023 року.
СуддяІ.Г. Ясиновський
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 05.10.2023 |
Оприлюднено | 09.10.2023 |
Номер документу | 113964485 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо цивільного захисту |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
І.Г. Ясиновський
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні