Справа № 766/7547/23
н/п 2/766/7704/23
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі та витребування доказів
04.10.2023 р. м. Херсон
Суддя Херсонського міського суду Херсонської області Дорошинська В.Е., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 проживаючої АДРЕСА_1 ) до Херсонського державного заводу «Палада» (ЄДРПОУ 24961253, місцезнаходження: 73003, м. Херсон, Карантинний острів, буд. 1)про стягнення заборгованості по заробітній платі,
в с т а н о в и в:
03.10.2023 року ОСОБА_1 , звернулася до суду з позовом про стягнення заборгованості по заробітній платі .
Відповідно до ч. 1 ст.187ЦПКУкраїни за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому ст. 185цього Кодексу.
Враховуючи приписи ч. 12 ст.28ЦПК України дана заява підсудна Херсонському міському суду Херсонської області.
Цивільний позов подано з додержанням вимогстатей 175-177 ЦПК України. Підстав для залишення позовної заяви без руху передбачених ст.185ЦПК України та підстав для відмови у відкритті провадження у справі передбачених ст.186ЦПК України не вбачається.
Зазначений спір відповідно до ст.19ЦПК України належить до компетенції судів щодо розгляду цивільних справ.
Відповідно до ч. 1 ст.274ЦПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються справи: 1) малозначні справи; 2) що виникають з трудових відносин; 3) про надання судом дозволу на тимчасовий виїзд дитини за межі України тому з батьків, хто проживає окремо від дитини, у якого відсутня заборгованість зі сплати аліментів та якому відмовлено другим із батьків у наданні нотаріально посвідченої згоди на такий виїзд. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті (ч. 2ст. 274 ЦПК України).
За ч. 1 ст.277ЦПКУкраїни питання про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Враховуючи, що даний спір виник щодо стягнення заборгованості по заробітній платі, з урахуванням значення справи для сторін, категорію та складність справи, обсяг та характер доказів у справі, кількість сторін, суд вважає, що згідно положень п. 2 ч.4ст.19 ЦПК Україниспрощене позовне провадження призначене для розгляду справ, що виникають з трудових відносин.
Тому суд приходить до висновку про доцільність розгляду цієї справи в судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням осіб.
Крім того, позивач в позовній заяві також звернулася до суду з клопотанням про витребування доказів. Просила суд витребувати у відповідача довідку про розмір нарахованої, але не виплаченої заробітної плати.
Вирішуючи питання про відкриття провадження, суд, дослідивши матеріали справи та клопотання позивача щодо витребування доказів, приходить до наступного.
Статтями 76-80 ЦПК Українивстановлено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені позовні вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Достовірними і достатніми є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи та які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.
Відповідно до ч. ч. 1, 3, 6ст. 84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази. Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
З урахуванням вимог діючого законодавства, встановлених по справі обставин, предмету позову, неможливості позивачем отримати витребувані докази самостійно, суд приходить до висновку про необхідність витребування доказів, а відтак клопотання є таким, що підлягає задоволенню.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст.19,28,76-84,274,277,279,258-259,353 ЦПК України, суддя, -
п о с т а н о в и в:
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 проживаючої АДРЕСА_1 ) до Херсонського державного заводу «Палада» (ЄДРПОУ 24961253, місцезнаходження: 73003, м. Херсон, Карантинний острів, буд. 1)про стягнення заборгованості по заробітній платі .
Справу розглядати за правиламиспрощеного позовногопровадження зповідомленням (викликом) сторін.
Призначити судове засідання для розгляду справи по суті на «01» листопада 2023 року о 11-15 годині в приміщенні Херсонського міського суду Херсонської області (адреса: вул. Маяковського,6/29 м. Херсон).
Здійснити виклик в судове засідання сторін у цивільному процесі: позивача, представника відповідача.
Клопотання позивача про витребування доказів- задовольнити.
Витребувати у Херсонськогодержавного заводу«Палада» (ЄДРПОУ24961253,місцезнаходження:73003,м.Херсон,Карантинний острів,буд.1)-належним чиномзавірену довідкупро заборгованістьпо заробітнійплаті ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ,РНОКПП НОМЕР_1 проживаючої АДРЕСА_1 ) із зазначенням періоду та розміру заборгованості.
Зобов`язати Херсонський державний завод «Палада» виконати ухвалу суду в частині витребуваних доказів, надавши докази у найкоротший термін, алене пізніше 01 листопада 2023 року.
Роз`яснити, що особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом 5 (п`яти) днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбаченіЦПК України.
Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Запропонувати відповідачу в 15-денний строк з дня отримання даної ухвали подати до Херсонського міського суду Херсонської області відзив на позов та всі письмові докази, що підтверджують заперечення проти позову, з одночасним надісланням позивачу копії відзиву та доданих документів. У разі ненадання відповідачами відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Позивач має право подати до суду відповідь на відзив, а відповідачі заперечення, протягом 5 (п`яти) днів з дня отримання позивачем відзиву, а відповідачами відповіді на відзив, але до дня судового засідання.
Відповідач протягом 5 (п`яти) днів з дня отримання відповіді на відзив має право подати заперечення відповідно дост. 180 ЦПК України. Роз`яснити відповідачу, що копія заперечення та доданих до неї документів позивачу повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) заперечення до суду та наданням документів, що підтверджують надіслання (надання відзиву) позивачу.
Роз`яснити, що у випадку ненадання відзиву, відповіді на відзив, заперечень та доказів на підтвердження обставин на які в них здійснюється посилання, справа може бути розглянута за наявними в ній матеріалами.
Відповідно дост. 131 ЦПК, учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про зміну свого місця проживання (перебування, знаходження) або місцезнаходження під час провадження справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання або місцезнаходження судова повістка надсилається учасникам справи, які не мають офіційної електронної адреси та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв`язку, що забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останню відому судові адресу і вважається доставленою, навіть якщо учасник судового процесу за цією адресою більше не проживає або не знаходиться.
Роз`яснити сторонам права та обов`язки осіб, які беруть участь у справі, передбаченіст. 43 ЦПК України.
У випадку невиконання учасником справи його обов`язків суд застосовує до такого учасника справи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. За введення суду в оману щодо фактичних обставин справи винні особи несуть відповідальність, встановлену законом.
Відповідно дост. 49 ЦПК України: позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу; позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог до закінчення підготовчого засідання або початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження; відповідач має право подати зустрічний позов у строки, встановлені цим Кодексом. До закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.
Копію зазначеної ухвали направити позивачу.
Копію зазначеної ухвали та копію позовної заяви з копіями доданих до неї матеріалів, направити відповідачу.
Сторони можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою http://ksm.ks.court.gov.ua
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Дорошинська В.Е.
Суд | Херсонський міський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 04.10.2023 |
Оприлюднено | 09.10.2023 |
Номер документу | 113968916 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати |
Цивільне
Херсонський міський суд Херсонської області
Дорошинська В. Е.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні