Ухвала
від 05.10.2023 по справі 404/1482/23
КІРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КІРОВОГРАДА

Справа № 404/1482/23

Номер провадження 1-кс/404/3107/23

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 жовтня 2023 року м. Кропивницький

Слідчий суддя Кіровського районного суду міста Кіровограда ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , представника власника майна адвоката ОСОБА_4 , розглянувши в залі Кіровського районного суду міста Кіровограда матеріали клопотання адвоката ОСОБА_5 , який діє в інтересах ОСОБА_6 про скасування заходу забезпечення - арешту майна, застосованого на підставі ухвали слідчого судді Кіровського районного суду міста Кіровограда від 06 вересня 2023 року по кримінальному провадженню 12023121010000340 за ч. 3 ст. 190 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Адвокат ОСОБА_4 в інтересах ОСОБА_6 звернувся з клопотанням до слідчого судді Кіровського районного суду міста Кіровограда з вимогою скасувати арешт майна з вилученого під час обшуку мобільного телефону «Айфон 13» на який згідно ухвали слідчого судді Кіровського районного суду міста Кіровограда від 06 вересня 2023 року накладений арешт.

В обґрунтування заявлених вимог вказав, що ОСОБА_6 є власником арештованого майна. Минуло більше місяця, експертиза не проведена, ОСОБА_6 не має процесуального статусу у цьому провадженні, з власником телефону не проводили слідчі дії, отже арешт накладено незаконно, у теперішній час відпала потреба в арешті телефону. Представник власника просить арешт скасувати, а майно повернути власнику.

Слідчий з прокурором повідомлявся, не з`явився.

Слідчий відділ Кропивницького РУП ГУНП в Кіровоградській області проводить досудове розслідування за фактом незаконного заволодіння грошовими коштами девяти потерпілих.

06 вересня 2023 року на підставі ухвали слідчого судді Кіровського районного суду міста Кіровограда, задоволено клопотання слідчого та застосований захід забезпечення кримінального провадження у виді накладення арешту із забороною відчуження, користування та розпорядження майном, вилученим під час обшуку домоволодіння по АДРЕСА_1 від 04.09.2023 року на: банківські карти «Таскобанк» № НОМЕР_1 ; «Пумб» № НОМЕР_2 ; «Ощадбанк» № НОМЕР_3 »; «Ощадбанк» № НОМЕР_4 ; «Правексбанк» № НОМЕР_5 ; «Правексбанк» НОМЕР_6 ; «А-банк» № НОМЕР_7 ; мобільний телефон «iPhone 13» імаі1: НОМЕР_8 , імаі2: НОМЕР_9 з сім карткою НОМЕР_10 ; системний блок "HGST» s/n:121206J1140021G2E7MJ; «iPad» в корпусі білого кольору.

Клопотання про накладення арешту на майно вирішено за правилами ст.ст. 170-173 КПК України, та прийнято законне і обґрунтоване рішення. З`ясовано, завдання кримінального провадження, мета та підстави передбачені чинним КПК України, для застосування співмірного арешту на майно.

Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину.

Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Під час розгляду клопотання були правильно з`ясовані всі обставини, з якими Закон пов`язує можливість накладення арешту на вилучене майно, додержана співрозмірність і потреби кримінального провадження. Відповідно до ст. 100 КПК України, на речовий доказ може бути накладено арешт в порядку ст.ст. 170-174 КПК України.

У зв`язку із цим, згідно ч. ч. 2, 3 ст. 170 КПК України, накладений арешт на майно, оскільки воно відповідає критеріям визначеним у ч. 1 ст. 98 КПК України. Майно яке є речовим доказом та відповідає критеріям, визначеним у ст. 98 КПК України повинно вилучатися та арештовуватися незалежно від того, хто являється його власником, у кого і де воно знаходиться, незалежно від того чи належить воно підозрюваному чи іншій зацікавленій особі, оскільки в протилежному випадку не будуть досягнуті цілі застосування цього заходу запобігання можливості протиправного впливу (відчуження, знищення, приховання) на певне майно, що, як наслідок, перешкодить встановленню істини у кримінальному провадженні.

Предметом доказування є майно, що могло бути використано як знаряддя вчинення злочину. У теперішній час призначена та проводиться експертиза. Предметом дослідження є арештований телефон, без відомостей з телефону не будуть виконані завдання цього кримінального провадження, які мають значення для повного та всебічного розслідування.

Продовжують існувати розумні підстави вважати, що вказане майно може бути приховано, передано, пошкоджено або знищено. За таких підстав, існують реальні потреби для збереження майна у первинному/незмінному стані.

Слідчі дії тривають, кримінальне провадження не закрито та не зупинено, досудове розслідування проводиться у розумні строки. Вилучене майно є речовим доказом та може бути використане як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.

Відповідно ч. 9 ст. 100 КПК України, питання про долю речових доказів і документів, які були надані суду, вирішується судом під час ухвалення судового рішення, яким закінчується кримінальне провадження. Такі докази і документи повинні зберігатися до набрання рішенням законної сили. У разі закриття кримінального провадження слідчим або прокурором питання про спеціальну конфіскацію та долю речових доказів і документів вирішується ухвалою суду на підставі відповідного клопотання, яке розглядається згідно із статтями 171-174 цього Кодексу. З огляду на перераховані обставини констатую, що долю речових доказів вирішує суд, або слідчий з прокурором.

Досудове розслідування триває, тому скасування арешту буде незаконним і безпідставним.

Продовження дії арешту узгоджується з ст. 1 Першого протоколу Конвенції про захист прав та основоположних свобод, відповідно до якої будь-яке обмеження власності повинно здійснюватися відповідно до закону, досягнення справедливого балансу між загальними інтересами суспільства та вимогами захисту основоположних прав особи лише тоді стає значимим, якщо встановлено, що під час відповідного втручання було дотримано принципу «законності» і воно не було свавільним, тобто для того, щоб втручання вважалося пропорційним, воно має відповідати тяжкості правопорушення і не становити «особистий і надмірний тягар для особи».

Відповідно до ч. 1 ст. 174 КПК України, арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.

Ухвала слідчого судді про накладення арешту на майно залишається чинною, законна і не скасована. Не змінились умови, підстави та обставини для застосування і продовження такого заходу забезпечення щодо арештованого майна. Ініціатор клопотання не довів, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано. Негативних наслідків від продовження застосування заходу забезпечення-арешту на вказані речі, на умовах визначених в ухвалі слідчого судді, не надано.

Відповідно до п. 18 ч. 1 ст. 3 КПК України, слідчий суддя - суддя суду першої інстанції, до повноважень якого належить здійснення у порядку, передбаченому цим Кодексом, судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні.

У випадку повернення арештованого майна не буде досягнута мета кримінального провадження (ст. 2 КПК України), оскільки представники сторони обвинувачення будуть позбавлені можливості виконати вимоги ст. 290 КПК України та відкрити стороні захисту зібрані ними матеріали досудового розслідування. Внаслідок недодержання цієї вимоги речові докази стануть недопустимими і не будуть використані при доказуванні в суді. За таких умов скасування арешту і повернення майна суперечить закону.

Обмеження прав на мирне володіння арештованим майном є строковим, істотно не впливає на заявленого власника та володільця.

Керуючись ст. 174 КПК України,-

ПОСТАНОВИВ :

У задоволенні клопотання адвоката ОСОБА_4 , який діє в інтересах ОСОБА_6 про скасування арешту майна, застосованого на підставі ухвали слідчого судді Кіровського районного суду міста Кіровограда від 06 вересня 2023 року по кримінальному провадженню 12023121010000340 за ч. 3 ст. 190 КК України, відмовити.

Ухвала слідчого судді не оскаржується в апеляційному порядку.

Суддя Кіровського

районного суду

м.Кіровограда ОСОБА_1

СудКіровський районний суд м.Кіровограда
Дата ухвалення рішення05.10.2023
Оприлюднено09.10.2023
Номер документу113969532
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про скасування арешту майна

Судовий реєстр по справі —404/1482/23

Ухвала від 23.10.2024

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Завгородній Є. В.

Ухвала від 23.10.2024

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Завгородній Є. В.

Ухвала від 23.10.2024

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Завгородній Є. В.

Ухвала від 12.09.2024

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Завгородній Є. В.

Ухвала від 12.09.2024

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Завгородній Є. В.

Ухвала від 12.09.2024

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Завгородній Є. В.

Ухвала від 02.05.2024

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Галаган О. В.

Ухвала від 08.11.2023

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Галаган О. В.

Ухвала від 31.10.2023

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Завгородній Є. В.

Ухвала від 05.10.2023

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Завгородній Є. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні