Справа № 724/2143/23 Провадження № 1-кс/724/269/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 жовтня 2023 року м. Хотин
Слідчий суддя Хотинського районного суду Чернівецької області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання дізнавача СД ВП № 2 (м. Хотин) Дністровського РВП ГУНП в Чернівецькій області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12023263160000125 від 16.09.2023 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
Дізнавач СД ВП № 2 (м. Хотин) Дністровського РВП ГУНП в Чернівецькій області старший лейтенант поліції ОСОБА_3 , звернулася до слідчого судді з клопотанням про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12023263160000125 від 16.09.2023 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України.
В обґрунтування клопотання зазначено, що 15.09.2023 близько 14:15 год. до гр. ОСОБА_4 , 1993 р.н., жительки с. Рукшин, Дністровського району на номер мобільного телефону НОМЕР_1 із номера мобільного телефону НОМЕР_2 зателефонувала невідома особа, яка представилася працівником банківської установи та заволоділа грошовими коштами потерпілої в сумі 44923,50 грн., які остання перерахувала на банківську картку № НОМЕР_3 .
Зважаючи на вищевикладене, а також те, що особа, яка заволоділа грошовими коштами, потерпілої ОСОБА_4 , не встановлена, а тому необхідно отримати інформацію про особу, яка отримала кошти які були надіслані через мобільний застосунок « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що неможливо здійснити у інший спосіб, крім витребування документів з інформацією щодо вказаних відомостей АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ), у володінні якого може знаходитися вказана інформація по картковому рахунку № НОМЕР_3 , для подальшого її опрацювання та використання в сукупності з іншими матеріалами кримінального провадження, як доказу.
Під час досудового розслідування, а саме за допомогою всесвітньої мережі «Інтернет» сервісу визначення банку за номером картки було встановлено, що картковий рахунок № НОМЕР_3 емітований та перебуває у володінні « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ).
Зазначає, що іншим способом отримати вказані відомості не представляється можливим, оскільки вказана інформація містить охоронювану законом таємницю, передбачену п. 5 ч. 1 ст. 162 КПК України та ст. 60 Закону України «Про банки та банківську діяльність», витребувати інформацію, яка не відноситься до документів, доступ до яких заборонено, передбаченої ст. 161 КПК України.
В судове засідання дізнавач СД ВП № 2 (м. Хотин) Дністровського РВП ГУНП в Чернівецькій області ст.лейтенант поліції ОСОБА_3 не з`явилася, в матеріалах справи наявна заява, в якій клопотання підтримала в повному обсязі та просила його задовольнити, розгляд клопотання просила проводити у її відсутності.
Представник особи, у володінні якої знаходиться інформація АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ) всудове засідання не прибув, про дату, час і місце його проведення був повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив, що згідно ч. 4 ст. 163 КПК України не перешкоджає розгляду клопотання за відсутності вказаної особи.
Згідно ч. 4 ст. 107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Розглянувши матеріали клопотання, суд вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до ст. 2 КПК України завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Ст. 31 Конституції України кожному гарантується таємниця листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції, але зазначеною правовою нормою також передбачено, що судом можуть бути встановлені винятки у випадках, передбачених законом, з метою запобігти кримінальному правопорушенню чи з`ясування істини під час розслідування кримінального провадження, якщо іншими способами одержати інформацію неможливо.
Відповідно до ст. 60 Закону України «Про банки і банківську діяльність» вiд 07.12.2000 № 2121-III інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відома банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третіми особами при наданні послуг банку є банківською таємницею, однак згідно п. 2 ч. 1 ст. 62 Закону України «Про банки і банківську діяльність» вiд 07.12.2000 № 2121-III інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками за рішенням суду.
Пунктом 5 статті 162 КПК України передбачено, що до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.
Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Враховуючи, що особа, що особа, яка заволоділа грошовими коштами, потерпілої ОСОБА_4 , не встановлена, а тому необхідно отримати інформацію про особу, яка отримала кошти які були надіслані через мобільний застосунок « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що неможливо здійснити у інший спосіб, крім витребування документів з інформацією щодо вказаних відомостей АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ), у володінні якого може знаходитися вказана інформація по картковому рахунку № НОМЕР_3 , для подальшого її опрацювання та використання в сукупності з іншими матеріалами кримінального провадження, як доказу.
Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, може бути використана як докази, а також з метою всебічного, неупередженого та повного розслідування за кримінальним провадженням, слідчий суддя вважає за необхідне клопотання задовольнити та надати дозвіл на тимчасовий доступ до вищезазначеної інформації та її вилучення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 131, 132, 159-164 КПК України, слідчий суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання дізнавача СД ВП № 2 (м. Хотин) Дністровського РВП ГУНП в Чернівецькій області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023263160000125 від 16.09.2023року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України - задовольнити.
Надати дізнавачу СД ВП №2 (м. Хотин) Дністровського РВП ГУНП в Чернівецькій області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 , начальнику СД ВП №2 (м. Хотин) Дністровського РВП ГУНП в Чернівецькій області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_5 , а також за дорученням начальника СД оперативним працівникам ВП №2 (м. Хотин) ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , дозвіл на тимчасовий доступ до документів, що становлять охоронювану законом таємницю, які знаходяться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ), юридична адреса якого: АДРЕСА_1 , а саме:
1.відомостей щодо повних анкетних даних власника карткового рахунку № НОМЕР_3 , заяви на відкриття рахунку, документів, що посвідчують особу, ІПН код, фотознімків особи зроблених при відкритті рахунку, фінансового номера власника рахунку;
2. інформації щодо руху коштів карткового рахунку № НОМЕР_3 з повним розшифруванням контрагентів та призначенням платежів, із зазначенням дати, часу та місця , ІРадреси і МАС- адреси підключення до Інтернет-банкінгу, платіжної системи (онлайн-банкінгу) з інформацією про ІР-адреси і МАС-адреси комп`ютерів, «нікнейм», логін, електронну скриньку, з яких відбувалось з`єднання з системою, з зазначенням дати, часу та місця, адреси розміщення банкоматів, терміналів, відділень фінансових установ, за допомогою яких здійснювалося зняття (перерахування) грошових коштів по даному картковому рахунку, даних про банківські установи та їх рахунки, з яких і на які перераховувались з вказаного карткового рахунку грошові кошти, призначення платежів, назв контрагентів, їх кодів, місцезнаходження, номерів рахунків, на які перераховані в подальшому грошові кошти (у разі використання транзитних або інших рахунків для здійснення переказів грошових коштів, обов`язково вказати повний шлях проходження грошових коштів ініціатора та отримувача коштів), фотографії та відеозаписи щодо безпосереднього перерахування, поповнення, зняття грошових коштів з банківських терміналів, банкоматів, приміщень касових залів із зазначенням часу дати адреси термінала банкомату відділення банку де була здійснена операція по цьому картковому рахунку за період часу з 14.09.2023 року по 14.10.2023 року.
3. Інформацію подати на носії інформації в електронному вигляді у форматі Microsoft Excel, Microsoft Word Document або ж іншому форматі в електронному вигляді.
Строк дії ухвали один місяць з дня її постановлення.
Відповідно до ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: ОСОБА_10 СКРИПНИК
Суд | Хотинський районний суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 05.10.2023 |
Оприлюднено | 30.04.2024 |
Номер документу | 113979698 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Хотинський районний суд Чернівецької області
Скрипник С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні